Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 14:14   #941
Drago mi je sto se ljudima svidjelo Cetinje. Ja bih svima preporucio Cetinje. Rijeka Crnojevica i Lovcen su ustvari mjesta na Cetinju, to jeste pripadaju Cetinju. Mi smo grad koji ima malo manje od 18.000 stanovnika na teritoriji 910 km2. Dva nacionalna parka: Skadarsko jezero (mjesta sa plazama i restoranima: Rijeka Crnojevica,Karuc,Bobija,Dodosi...) i Lovcen (sa mjestima Ivanova korita,Njegusi,Mauzolej na Lovcenu...).Unutrasnjost, grad muzej u kom svaka ulica, kuca ima svoju pricu. Grad koji ima pet muzeja(u bivsoj velikoj drzavi, njegovi muzeji su bili najposjeceniji,taj trend se nastavlja i danas). Cetinje u kome se cuvaju Ikona presvete bogorodice Filarmose, čestica Časnog krsta na kome je Hrist bio razapet i ruka sv.Jovana Krstitelja. A to da nemamo leba da jedemo, pa svako ima svoj nacin zivota.Nekome se zivot svodi na cekanju autobusa i glasnih povika: Sobe !!! Apartmani !!! , a Cetinje jer grad u kom je 75% stanovnistva: pisci,pjesnici,glumci,slikari,vajari,muzicari. Takvi ljudi ne mogu biti ekonomski mocni . I bice jos vise umjetnika jer se na Cetinju nalaze tri akademije: likovna,dramska i muzicka . Prva stamparija na Balkanu je bila na Cetinju, kao i prva knjiga. Najstarija sijalica na svijetu nalazi se na Cetinju. Na Cetinju mozete vidjeti mnostvo nekadasnjih ambasada kao i pregrst kulturnih dobara. Najveci broj turista nam dolazi iz Kotora i Dubrovnika. To su ljudi koji su stigli kruzerima u ta dva grada. Oni dolaze preko Njegusa cuvenim krivinama koje se zovu Milenine krivine. Arhitekta koji je radio put bio je zaljubljen u kraljicu Milenu, ali nije smio to da kaze jer bi ga kralj Nikola ubio i onda je napravio krivine u obliku slova M . Cuvena anegdota kad su se dva Cetinjanina vracali iz Kotora. Jedan od njih je kazao: Brate sto je ovo nocas ovoliko krivina, a ovaj kad mu je objasnio da su to M krivine, on je konstatovao da se kraljica zvala Olga oni ne bi kuci dolazili.
CtMne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 16:14   #942
Neki smjestaj u Kotoru ili okolici,20 -tak ljudi,nocenje s doruckom. 4-5 mjesec. Hvala!!
__________________
Split
mungo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 17:50   #943
Quote:
antoana kaže: Pogledaj post
Lijepa je Crna Gora, stvarno je ali primjer Budve po meni precjenjeno.

U pravu si jer ne lici ni na sta
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 08:18   #944
Meni je stari grad Budva bas lijep, kao i setnica do plaze Mogren..nisam se razocarala, jer se cesce pisalo o preizgradjenosti Budve pa smo ocekivali puno gore, a nismo znali da ima lijepa stAra jezgra itd
Nama je bilo dobro a i iz Budve ima izleta koliko hoces itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:12   #945
Je, ima staro jezgro mada Stari gra di nije veliki ali ima setalista okolo. Posto sam mnogo vremena provela u Budvi,znam kako je prije izgledala i na sta danas lici...Znaci, toliko se toga izgradilo da ljudi mogu gledati iz svog stana u drugi...))
Ali jeste dobra lokacija ako misle od Budve ici dalje do Ulcinja,pa do Cetinja ili negdje drugo
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:53   #946
Pozdrav svima,
evo jedne Hrvatice na privremenom boravku u Crnoj gori. Zivimo u Podgorici par mjeseci,uspjeli obici vecinu obale i nesto sjevera. Ako netko treba neki savjet, pomoc, pucajte . Opsirniji post o CG kad cu dobiti neki nalet inspiracije
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 18:19   #947
vidim da su cijene soba mnogo povoljnije nego u RH...5 eura po noćenju. Koliko vidim vozi i bus iz Dubrovnika za Crnu Goru, Božur prevoz..Znaš li možda Sanjice123 kolika je povratna cijena Dubrovnik-Sutomore? ne mogu cijenu naći...Nisam baš upoznata s osnovnim stvarima vezano za Crnu Goru: valuta im je euro? dal za ulaz moram imat biometrijsku putovnicu (imam je al čisto me zanima dal se može i samo s osobnom? Kakvi su tamo ljudi s obzirom da dolazim iz Zagreba ? (da ne bi bilo da neko zareži na mene i prijeti mi , heh kak je jedna ženska u Beogradu kad sam bila, a samo sam ju uljudno pitala za ulicu) I kako je po pitanju zdravstvenog (to je u biti i ovdje u RH problem kad smo na ljetovanju ) ? Zanima me recimo Čanj, ali moguće je i neko drugo mjesto. Jednokrevetni smještaj.
sandalinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 18:52   #948
Da, valuta im je euro. Mi smo bili tamo s autom hr registracije i nismo imali nikakvih problema jer smo iz Hr. Dapače. Ne moraš imati biometrijsku a ne sjećam se za osobnu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 19:16   #949
sad sam malo pogledala po netu. Imaju dosta problema s kanalizacijom, a samim time i trbušnim tegobama.
sandalinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 19:24   #950
Sto? Mi bili deset dana usred najveće ljetne gužve od Hercreg Novog do Petrovca i nikakvih problema nismo imali. Ama bas nikakvih a u društvu od nas četvero jedna osoba ima osjetljiv želudac (nisam ja u pitanju).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 19:37   #951
ok. ak je tak. ali teško mi je sama to sve na ne viđeno ići. Preporuka bi bila super za smještaj
sandalinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 20:13   #952
U koje mjesto bi išla za smještaj? U Budvi smo imali jako pristojan i povoljan smještaj, a domaćin ljubazan kojeg vidiš samo kad dodjes i odeš. U Kotoru smo imali super smještaj s fenomenalnim pogledom i ogromnim vrtom, ali bilo nas je 4 u stanu od bar 120 m2 (50 do 60 eura noćenje po app.). Nemoj strepiti, mi smo se jako ugodno iznenadili Crnoj Gori, sve je jako čisto, ima puno jako dobrih apartmana, a i svugdje puno puno cvijeća.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 20:55   #953
Nakon brojnih opcija za ljetovanje, od Hrvatske, Grčke do Italije, nekako nam se ideja o Crnoj Gori učinila jako primamljivom. Na raspolaganju ćemo imati otprilike 5-7 dana. U kojem gradu ih provesti? Gdje je najbolje (i jeftinije) spavati? Išli bismo autom pa je svaki savjet dobrodošao Noćni život nas ne zanima, znamenitosti, dobra hrana i lijepe plaže, možda neko fora iskustvo tipa rafting, paraglajding i slično su dobrodošli. I svakako je Budva jedno od mjesta koje bismo željeli posjetiti I što mislite koliko je novaca potrebno za to vrijeme u CG za dvoje? Uključujući smještaj i taj pokoji luksuz? (Znam da je nezahvalno pitanje, ali okvirno )
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 21:16   #954
A koji termin igra ulogu?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 21:19   #955
Kako sada izgleda osmi mjesec, vjerojatno druga polovica.
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 21:32   #956
Quote:
sandalinka kaže: Pogledaj post
vidim da su cijene soba mnogo povoljnije nego u RH...5 eura po noćenju. Koliko vidim vozi i bus iz Dubrovnika za Crnu Goru, Božur prevoz..Znaš li možda Sanjice123 kolika je povratna cijena Dubrovnik-Sutomore? ne mogu cijenu naći...Nisam baš upoznata s osnovnim stvarima vezano za Crnu Goru: valuta im je euro? dal za ulaz moram imat biometrijsku putovnicu (imam je al čisto me zanima dal se može i samo s osobnom? Kakvi su tamo ljudi s obzirom da dolazim iz Zagreba ? (da ne bi bilo da neko zareži na mene i prijeti mi , heh kak je jedna ženska u Beogradu kad sam bila, a samo sam ju uljudno pitala za ulicu) I kako je po pitanju zdravstvenog (to je u biti i ovdje u RH problem kad smo na ljetovanju ) ? Zanima me recimo Čanj, ali moguće je i neko drugo mjesto. Jednokrevetni smještaj.
Pozdrav. Na zalost nisam putovala busom na toj relaciji tako da ti ne znam cijenu,mogu provjeriti. Iskreno za biometrijsku putovnicu nisam nikad ni provjeravala,jer ju imam pa.. sto se tice kanalizacije, prehrane i mogucih probavnih smetnji- savjetujem da se samo pazi gdje se jede (uostalom kao i uvijek) i pazite prije na cijene jer mogu biti paprene. Mi smo nedavno bili u nekom restoranu u Budvi, obican restoran nista extra, a cijena za przene lignje 14eura. I to van sezone. Cijene smjestaja bi trebale biti ove godine jeftinije jer se ocekuje veliki pad broja turista iz Rusije i svi su tu u nervozi... Vidim da tu prevladava neko misljenje da je Crna gora jeftina- nije. Pogotovo se to odnosi na hranu.
Mi ovdje nismo imali neugodnosti, kao sto su rekli vec tu Crnogorci vole Hrvate.
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 22:05   #957
Meni je CG jeftinija od HR
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 22:38   #958
Nakon 8 mjeseci zivota ja mislim da nije. Al opet mozda se krecemo po krivim mjestima
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 23:25   #959
Pricam iz perspektive turiste, nas dva para se preko noći odlučili za CG, za obalu, smještaj i sve ostalo smo na blef nalazili, točnije, na licu mjesta. Bili smo prvu polovicu osmog mj. Ogroman 4sobni app sa velikim vrtom i terasom, prva kuca uz more, s pogledom na Kotor, 12 min šetnje do stare jezgre smo plaćali 50 eura. Prvo je tražio 70 ali kako smo ostali vise noći, dao nam je za 50. Jako čisto, uredno, dovoljno moderno. U Budvi smo bili u app od 40 m, deset min ravne šetnje od promenade, moderan app, plaćali 13 eura po osobi. U Herceg N spavali u kuci prvi red uz more, plaćali 15 eura jer smo samo jednu noć bili, inače bi nam dali za 10.
Isli smo na izlete brodom koji su jeftiniji nego u Hr, stalno jeli vani, taksirali se, izlazili...i Velim, ugodno se iznenadili. Ali mene uvijek prati sreća na putovanjima, uvijek nanjusim na licu mjesta da nije skupo, a opet OK...cak i u skupljim zemljama. Kad me već ne prati prevelika sreća tamo di živim, bar me prati na putovanjima
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 08.04.2015. at 23:56.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 00:34   #960
Ja sam u PG trenutno i iako se trudim ne gledat cijelu CG kroz oci sive Podgorice nekad mi promakne . Drago mi je da imas dobra iskustva. Mozda bi ja trebala putevima turista
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.