Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 23:40   #21
Quote:
dagmar_p kaže:
kakva su vam iskustva sa njihovim putovanjima, ponajviše mislim na autobusne ture??? Ja sam putovala sa Atlas Airtoursom i Generalturistom i bila sam zadovoljna, a bilo je tu i nekih drugih agencija koje nisu niti vrijedne spomena, jer je cijela organizacija bila katastrofa, a sam put i smješta očajni...
generalturist i kompas nikad problema, sa ostalima je znalo biti, ja zadnjih par godina uvijek kupujem avio karte il aranzmane samo u generalturistu il kompasu
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 23:42   #22
Quote:
Marin23 kaže:
generalturist i kompas nikad problema, sa ostalima je znalo biti, ja zadnjih par godina uvijek kupujem avio karte il aranzmane samo u generalturistu il kompasu
joj da, kompas je od odlicnog hotela, vodica, do autobusa
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 15:09   #23
Quote:
Marin23 kaže:
generalturist i kompas nikad problema, sa ostalima je znalo biti, ja zadnjih par godina uvijek kupujem avio karte il aranzmane samo u generalturistu il kompasu
Potpisujem uvijek dobro iskustvo sa oba
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 11:05   #24
Art-travel najgori.
Bio u Veneziji-Vicenci i Bresciji na izložbi van Gogh.
Prvo smo se vozili nepotrebno 20km od Venezije do Trevisa da bi vlakom došli u Veneziju. Vlak je talijanski lokalni s milijun putnika tak da smo 40min stajali i kuhali se s ostalim talijanskim krumpirima. Sukob interesa između dva vodiča:
jedan pljuje po drugome i stvaraju se grupacije za jednog i drugog. Onda se jedan izgubio pa smo zakasnili na vlak pri povratku.
A da ne govorim da karte za izložbu nisu bile kupljene, pa smo preko neke sumnjive linije ipak došli do karata, dok je već pola ljudi odustalo od iste...

I tak, never again....

Preporučam Jammark i Atlas
__________________
mislim, dakle sisam!
sisavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 11:18   #25
Quote:
sisavac kaže:
Art-travel najgori.
Bio u Veneziji-Vicenci i Bresciji na izložbi van Gogh.
Prvo smo se vozili nepotrebno 20km od Venezije do Trevisa da bi vlakom došli u Veneziju. Vlak je talijanski lokalni s milijun putnika tak da smo 40min stajali i kuhali se s ostalim talijanskim krumpirima. Sukob interesa između dva vodiča:
jedan pljuje po drugome i stvaraju se grupacije za jednog i drugog. Onda se jedan izgubio pa smo zakasnili na vlak pri povratku.
A da ne govorim da karte za izložbu nisu bile kupljene, pa smo preko neke sumnjive linije ipak došli do karata, dok je već pola ljudi odustalo od iste...

I tak, never again....

Preporučam Jammark i Atlas
ni to ništ....veli mi frendica..išli busom u Maroko...sa jednim vozačem na tisuće km...drugi je posle granice otišel doma....vozač skoro zasspao za volanom...zgubil mobitel pa su se morali vratiti par stotina kilometra...bus mali za 15 osoba rađen za dimenziju kineza....a ono ljeto vani, nutra sahara...sve gerijatrija koja je jedva preživjela jer klima se nije palila jer ne radi..šatro puše vodiči i vozaču...stvari su imali u prikolici...ko cigani

gerijatrija se nakon busa nije mogla ispraviti noge ko balvani....
art travel ti je smrt-travel...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 12:45   #26
Iskustva sa putnickim agencijama

Hello, hello
E ovako...decko me za Novu vodi u Pariz, no jos nismo uspjeli odluciti preko koje agencije...isli bismo autobusom i putovanje traje 6 dana....
Mene u biti ovdje zanima vase misljenje koju bismo agenciju trebali odabrati....ponuda je vise manje jednaka...cijene putovanja su od 1900-2600 kn, a agencije su Samoborcek, Atlas-tours, te Integral-Zagreb.
Zanima me da li je netko putovao preko Integrala, tj. da li je to o.k. agencija posto mi bas i nismo s njome upoznati...a nije bas da nam se placa 4000 kn za smjestaj u nekoj totalnoj rupi...

Hvala unaprijed i pozdrav svima
macy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:59   #27
Iskustva sa putnickim agencijama

Jel' netko putovao s njima? Kakvi su? Baš gledam Krakow za doček Nove, 890kn, nije skupo, pa me zanimaju iskustva sa putovanja s tom agencijom. Hvala!
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 08:41   #28
Quote:
telmo kaže:
ja sam se najvjerojatnije odlučio za ng u krakow (ako uopće igdje odem),cijena sa jednom agencijom 1240 kn,nije ni malo, ali čini mi se sve super,.
koja agencija?
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 08:55   #29
www.collegium.eu
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 19:21   #30
Quote:
telmo kaže:

e ja više s njima nikud! prije dvije godine smo išli s njima u budimpeštu za novu godinu, pa su nas masno isprevarali. obećali jedan hotel s 3 zvjezdice pa nas smjestili u neki hostel kraj autoceste sto godina jahanja do grada, pod izlikom da je u hotelu pukla cijev od vodovoda i da je kat na kojemu smo mi trebali biti poplavio, da bi se ispostavilo da se ništa takvo nije dogodilo već da su tamo smjestili slovence koji su u zadnji tren uplatili aranžman. tako da je nas stotinjak bilo smješteno u hotelu gdje se okupljaju kamionđije i kurve.
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 18:05   #31
I mene zanima Integral!!!!

Nedavno sam putovala sa Kompasom i razočarana sam, od hotela, busa, do vodiča! Bila sam u Pragu.
Sada se dvoumim između Integrala i Generalturista...
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 20:13   #32
Quote:
navalentna kaže:
I mene zanima Integral!!!!

Nedavno sam putovala sa Kompasom i razočarana sam, od hotela, busa, do vodiča! Bila sam u Pragu.
Sada se dvoumim između Integrala i Generalturista...
a kamo si isla s Kompasom? Ja sam bila s Kompasom bas u Parizu i bilo je odlicno. od hotela, busa do vodica bolje i od atlasa i od generalturista
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 00:02   #33
Sve ti to ovisi uglavnom o vodiču koga dobiješ.Što se tiče autobusnog putovanja za Pariz za to ti stvarno treba dobra volja.Mislim, 30.-ak sati na putu tamo pa onda natrag.Jedan dan ti treba da dođeš sebi nakon takvog puta kada dođeš u Pariz i kada se vratiš,tri izgubiš na putu...
Dobro,vjerovatno se spava na kraju prvog dana negdje ali kada se sjetim svojih putovanja za Pariz autobusom.Strašno.Nije mi cilj da te strašim i želim ti dobru zabavu.
travelaround is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:04   #34
Quote:
Iva kaže:
a kamo si isla s Kompasom? Ja sam bila s Kompasom bas u Parizu i bilo je odlicno. od hotela, busa do vodica bolje i od atlasa i od generalturista

U Prag. Bus je bio srednja žalost, hotel je bio iz komunističkog režima (mislim soba je bila prostrana i kreveti stvarno udobni što je na kraju i najbitnije) ALI...nismo ni došli strgao mi se ključ u bravi pa nismo mogli u sobu a vodiča boli ona stvar. Sami smo to riješavali. No najviše mi je išao na živce vodič (neki s brkovima crni, a koliko smo skužili da vuče korijene iz Češke). Mislim on je bio pun znanja pa sam mislila kako je super, ali nas je za sve živo htio zvarat. Vodio je ljude na najskuplja mjesta ali baš svugdje i kad smo se dečko i ja odvojili onda se ponašao kao da mi pametujemo i pravimo se važni. Pa kad smo ga htjeli nešto pitati da nam pojasni kako se dođe negdje, on preko volje kaže i to polovično tako da mi je to baš bilo grozno.
Kako kaže travelaround, stvarno sve ovisi o vodiču.

A ja sam našla dva aranžmana za Budimpeštu preko Integrala i Generalturista pa dvojim. Poslala sam im mail da mi kažu gdje i koji hotel je u pitanju a oni meni da još ne znaju
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:18   #35
nemoj busom Bog ti da!

ako ti nije greda i ako si iz Zagreba onda vidi za vlak. putovanje je kraće, ali brate si komodniji 100 puta

Iz Zagreba kreće direktni vlak prema Munchenu u 21:05 a u bavarsku prijestolnicu stiže rano ujutro u 6:20. U 8:40 nastavljas prema Parizu u kojeg stižes u 17:12 i to na Istočni kolodvor. (total=20h)

Sa Istočnog Pariškog kolodvora prema Munchenu vlak polazi u 10:44 a stiže u 19:16. Noćni brzi vlak ide prema Zagrebu u 23:44 a stiže ujutro u 8:32. (total=22h)

za cijene neznam, ali okvirno postoji opcija sa povratnom kartom za minken tzv. "minken specijal" di je povratna karta 600kn. A za pariz postoje neke jeftine karte od 58€ za povratnu kartu ali ako rezerviraš na vrijeme jer je ograničen broj tih jeftilen karata. Dakle cca 1200kn na put.

možda je previše al ...

još za smještaj pogledaj nekakav kvalitetniji hostel (cca 30€ na noć po glavi) i to ti je to. nemaš vodiča ali jebiga nemoš i ofce i nofce
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:25   #36
PA JEL ITKO ZNA IŠTA O INTEGRALU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:18   #37
Quote:
navalentna kaže:
PA JEL ITKO ZNA IŠTA O INTEGRALU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pa integral je u biti suma svih primitivnih funkcija neke neprekidne funkcije ako se ne varam?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 23:02   #38
putovat ću s njima za novu godinu jer su mi za najrazumniju cijenu stavili prag!
a već dugo želim u prag.

hotel je malo izvan grada, bili su čak pošteni pa su to odmah i rekli, al nema veze planiram tako i tako biti cijeli dan u gradu, a kažu da će njihovi busevi vozit do grada svako jutro i navečer nas vraćat u hotel.

uglavnom cijena za 3 noćenja je 985 kuna i nadam se da nas neće preveslat na nekom planu...malo su me ipak ustrašila vaša iskustva...
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 01:28   #39
Ja sam se isto odlučila za Krakow s njima, samo ponuda za 990 kn. Za ovu od 890kn su rekli da je hotel 30 min vožnje od centra, a ovaj naš je 15 min hoda od centra. Postoji još jedna skuplja ponuda, a taj hotel je čak udaljeniji od ovog našeg. Nama je važno samo da je smještaj čist i da do centra možemo doći pješke. Za sada su mi dojmovi o agenciji čisto ok.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 07:38   #40
ja sam se isto definitivno odlučio za krakow,za ovaj hotel u strogom centru za 1240...možda i je malo skuplje,ali kad se odbiju troškovi koje bi potrošio za taxi vračajući se svako jutro nakon izlaska u hotel koji je negdje šta ti ja znam gdje dođe ti otprilike na isto.....a te fore da će vas bus odvodit i dovodit zaboravite,jer se onda morate strogo ravnat prema tome i ovisni ste o njima.........inače u pragu sam bio 4-5 puta i najbolji mi je mogući grad za provod i po cijenama i po svemu,ali za ng nikad ne bi išao u prag-jednostavno vladaju neopisive gužve svugdje
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.