Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2006., 13:14   #41
Quote:
alexxx kaže:
kakva su to točno djeca koja bi nakon ovakvih stvari zaključila da se neće brinuti za svoje roditelje, pitam li se pitam. monstrumi. nehumani.

je, sebicni, nehumani, uzasni monstrumi.


kako sijes, tako ces i znjeti.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:14   #42
Pa dobro, zašto izvlačite ekstreme, kao neko mjerilo svega? Nije normalno da se roditelji ponašaju kao gore navedeni, a nije normalno ni da djeca zapostavljaju roditelje jer im je teško žrtvovati se.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:17   #43
Quote:
crtica kaže:
Pa dobro, zašto izvlačite ekstreme, kao neko mjerilo svega? Nije normalno da se roditelji ponašaju kao gore navedeni, a nije normalno ni da djeca zapostavljaju roditelje jer im je teško žrtvovati se.
mene zivcira sto se pretpostavlja da se roditelje ima obozavat ma kakvi kreteni bili.
moji su eto budale - a to je eufemizam stoljeca. naravno da cu se brinut za njih jer sam covjek i nisam operirana od suosjecanja, al da cu svoj zivot podredit njihovom, samo zato kaj su mi dali genetski materijal - e bogami necu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:17   #44
Quote:
plavva kaže:
ma daj molim te.
moja prijateljica ima roditelje alkoholicare koji su zivot podredili zagorcavanju njezinog. stara joj je epilepticarka, stari joj ima 70 i nekaj. pomaze im, dolazi, sprema, kuha, al kaj bi trebala? uselit dva stara cugera sebi? jesi ti normalna zeno?
Neee... upravo ovo što radi je dovoljno. Pa govorim o brizi za roditelje, a ne o kolektivnom useljavanju svih roditelja svojoj djeci! Da je netko drugi na njenom mjestu (tko bi razmišljao tko što zaslužuje, milo za drago i te spike), vjerovatno bi ih otpi*dio u dom ili, vrlo vjerovatno, ih jednostavno pustio nek se brinu o sebi kak znaju.
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:17   #45
ono sto meni nikako iz ove teme nije jasno je zasto neki od vas misle da je smjestaj u domu a priori manje brige nego da je roditelj kod kuce?

ja sam sasvim sigurna da moj otac u domu u kojem je sad ima PUUUUUUNO bolju skrb i paznju nego bih mu je ja mogla pruzit, ako nista drugo, a ono vremenski: tamo 16 sati dnevno netko pazi sto on radi (ovih preostalih 8 spava). Ja bih ipak trebala ic radit, najmanje 8 sati dnevno, prema tome, ne bih mogla tako pazit na njega.

Nit bi mu pekla kolace 3 put tjedno, nit bi frizer dolazio k nama doma ga osisat, nit bi mu doktorica kod nas doma radila kontrole.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:21   #46
Quote:
cipicips kaže:
Da je netko drugi na njenom mjestu (tko bi razmišljao tko što zaslužuje, milo za drago i te spike), vjerovatno bi ih otpi*dio u dom ili, vrlo vjerovatno, ih jednostavno pustio nek se brinu o sebi kak znaju.
taj netko bi možda imao više živaca. da mene mama navečer, umjesto da me zagrli, pijana izvrijeđa kako sam niškoristi i ponižava me konstantno i smišlja mi sitne pakosti u slobodno vrijeme, nit bih sad živjela s njom, nit bi mi palo na pamet da, jednom kad ona bude stara, ja podredim svoj život tome da bi njoj starost bila što je moguće ugodnija, nakon što je mladost provela zagorčavajući moj život. nema šanse.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:22   #47
Quote:
cipicips kaže:
Neee... upravo ovo što radi je dovoljno. Pa govorim o brizi za roditelje, a ne o kolektivnom useljavanju svih roditelja svojoj djeci! Da je netko drugi na njenom mjestu (tko bi razmišljao tko što zaslužuje, milo za drago i te spike), vjerovatno bi ih otpi*dio u dom ili, vrlo vjerovatno, ih jednostavno pustio nek se brinu o sebi kak znaju.


ok, sad je jasnije.
ja o tome pricam - dajes ono sto mozes i ono za sto si sposoban. ako dajes ljubav i paznju i pomoc - za to si sposoban. ako dajes ignoriranje i zanemarivanje - e jebiga, za to si sposoban. a tko je za to kriv je pitanje sto je bilo prije, kokos ili jaje.

mislim da odbijas prihvatiti da ima jako jako jako okrutnih roditelja. ja njihovu djecu ne mogu kriviti sto odbijaju kontakt s njima.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:22   #48
Quote:
crtica kaže:
Za sve zagoravatelje odlazaka u dom mala napomena, jako je malo tzv. apartmana gdje je čovjek sam u sobi, ima svoju kuhinju, wc i svu privatnost. Najčešće se radi o dvokrevetnim sobama (što je veliki uspjeh dobiti), te eventualnom sanitarnom čvoru na tu sobu ili još jednu. Tako da je osoba dovedena u poziciju da pod stare dane dijeli svoj intimni prostor s potpunim strancima.

Ovo o samostalnim sobama, samo za ljude koji se mogu sami o sebi skrbiti. Situacija je sa stacionarima u Hrvatskoj daleko lošija. Nema ih dovoljno, pa ono što se nudi tržištu nije najhumanije.

Teško je ovdje biti pametan i svatko od nas treba učiniti prema vlastitoj savjesti. Osobno, ne želim postupiti protiv volje svojih najmilijih, kao što ne bih htjela da ni moji bližnji to meni danas sutra naprave.

E bravo crtica. Možemo mi naklapati o čemu hoćemo, ali ovo je naša stvarnost. Kod nas je užasno teško bilo gdje smjestiti staru ili teško bolesnu osobu, a da taj smještaj bude donekle dostojanstven. Ono što postoji je toliko skupo da si to zaista rijetko tko može priuštiti (govorim o stacionarima za teško bolesne).

Moja mama je odnjegovala moju baku i moga oca i ona kaže da meni nikako ne bi željela priuštiti ono što je ona prošla njegujući ih, i da bi svakako išla u dom. Međutim, jako je teško pronaći adekvatan dom, a to da bi u starosti morala sa nekim dijeliti sobu - to je i meni a i njoj nezamislivo.

Ja inače generalno osjećam neku odbojnost prema smještanju stare osobe u dom, i mislim da je starcima mjesto sa obitelji (kao i svim drugim nemoćnima).
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:22   #49
kemik, u domovima se ne bdije non stop nad pacijentima. Naravno da je lakše donijeti odluku o odlasku u dom ako se radi o teškom slučaju, gdje je osoba prikovana za krevet. No i tada najčešće se leži u višekrevetnoj sobi, uz povremene obilaske medicinskog osoblja, koje istina presvuče osobu, no sad da joj posvećuje svu njegu (mazanje tijela da se izbjegnu rane od ležanja, kontrola da se je doista sve pojelo, razgovor...) i nije baš tako. Idealno bi bilo imati takvu osobu doma uz kombiniranu brigu plaćene njegovateljice i obitelji.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:24   #50
oprosti crtice, ali u privatnim domovima koji imaju 7-8 pacijenata se itekako brine o sticenicima!!!

i u svakom trenutku znaju sto tko od njih radi, i jako paze sto rade.

i spavaju u jednokrevetnim sobama s televizorom unutra...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:26   #51
Quote:
alexxx kaže:
kakva su to točno djeca koja bi nakon ovakvih stvari zaključila da se neće brinuti za svoje roditelje, pitam li se pitam. monstrumi. nehumani.
Joj daj... znam ti ja nabrojat puno primjera gdje su roditelji (naravno, potpuno pogrešno) priuštili svojoj djeci sve što su ovi htjeli da bi ih isti, čim napune 18 izbacili van iz stana jer su im ovi govorili "sine, ovo je sve tvoje!". A da ne govorim o familijama gdje se braća i sestre doslovno svađaju oko toga tko će brinuti o roditeljima (naravno, nitko neće), proglašavaju ih ludima da bi na sebe prepisali zemljišta, stanove.... Ima svakakvih primjera, ja bih da se držimo ljudi a ne psihopata.

Daleko smo dogurali od "smetala" koja su se spominjala na početku teme.
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:26   #52
Koliko takvih domova ima u nas? Većina su daleko od minimuma. Drago mi je da ste u konkretnom slučaju našli tako dobar smještaj, no na žalost to je u nas rijetkost. I ne pričam na pamet, već sam dobro upoznata sa situacijom
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:28   #53
Quote:
plavva kaže:
moji su eto budale - a to je eufemizam stoljeca. naravno da cu se brinut za njih jer sam covjek i nisam operirana od suosjecanja, al da cu svoj zivot podredit njihovom, samo zato kaj su mi dali genetski materijal - e bogami necu.
To nitko ovdje, pa čak niti ja, nismo tvrdili.
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:28   #54
u okolici zagreba ima preko 20ak domova koji pruzaju iznimno dobar smjestaj. ja sam ih (dok sam intenzivno trazila) obisla 10ak, a one preskupe nisam ni isla gledati.

za druga mjesta (dakle, daleko od Zgb) ne znam, osim za Varazdin, gdje sam isto bila na 3-4 mjesta koja su u potpunosti odgovarala svakom kriteriju pristojnog i kulturnog zivota.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:29   #55
Pa osim što takvih domova ima malo smještaj je izuzetno skup, tako da mislim da nema baš puno ljudi koji si mogu priuštiti takav smještaj.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:30   #56
Quote:
cipicips kaže:
Joj daj... znam ti ja nabrojat puno primjera gdje su roditelji (naravno, potpuno pogrešno) priuštili svojoj djeci sve što su ovi htjeli da bi ih isti, čim napune 18 izbacili van iz stana jer su im ovi govorili "sine, ovo je sve tvoje!".
ja mislim da su ljudi koji su odgojili djecu u nekoga tko ih je sposoban izbacit iz kuće negdje debelo pogriješili. al to je samo moje mišljenje.

ko i da obitelji koje izvana izgledaju krasno mogu biti pakao za najmlađe članove, ali o tome se niš ne zna i nitko ništa ne govori i djeca osjećaju krivnju i misle da su loše osobe ako za roditelje ne osjećaju ono što bi ´´trebala´´.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:32   #57
Quote:
kemik kaže:
u okolici zagreba ima preko 20ak domova koji pruzaju iznimno dobar smjestaj. ja sam ih (dok sam intenzivno trazila) obisla 10ak, a one preskupe nisam ni isla gledati.

za druga mjesta (dakle, daleko od Zgb) ne znam, osim za Varazdin, gdje sam isto bila na 3-4 mjesta koja su u potpunosti odgovarala svakom kriteriju pristojnog i kulturnog zivota.
Eto, moja saznanja su daleko lošija. Isto Zagreb. Da ne govorim kako se nije radilo o jeftinim mjestima.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 13:47   #58
Quote:
alexxx kaže:
ja mislim da su ljudi koji su odgojili djecu u nekoga tko ih je sposoban izbacit iz kuće negdje debelo pogriješili.
Drugim riječima, to su i zaslužili?


Quote:
alexxx kaže:
ko i da obitelji koje izvana izgledaju krasno mogu biti pakao za najmlađe članove, ali o tome se niš ne zna i nitko ništa ne govori i djeca osjećaju krivnju i misle da su loše osobe ako za roditelje ne osjećaju ono što bi ´´trebala´´.
Mislim da je velika paleta mogućih situacija između "brinem za svoje roditelje jer ih obožavam i svojim odnosom prema meni su to zaslužili" i "ne želim brinuti za svoje roditelje jer ih mrzim, bili su monstrumi prema meni i to ne zaslužuju".

Sad me samo podjeti zašto ti neprestano tupiš po ovim zadnjima?
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 14:43   #59
https://www.forum.hr/showpost.php?p=716169&postcount=263

evo ti još roditelja koji su zaslužili da se o njima brine.

Quote:
Sad me samo podjeti zašto ti neprestano tupiš po ovim zadnjima?
gle, ljudi koji imaju nekakav zdrav odnos sa svojim roditeljima će u dogovoru s njima naći rješenje koje će odgovarati i jednima i drugima. a eto, meni očekivati da će netko drastično okrnjiti svoj život da bi udovoljavao roditelju nije odlika zdravog odnosa, nego sebičnosti. jer, isto kao što takav roditelj može nabijati grižnju savjesti i govoriti ´´da me voliš, dom ti ne bi padao na pamet´´ tako dijete može reći ´´da me voliš, ne bi me dovodio u situaciju da lipšem od umora jer je tebi komotnije živjeti doma´´.
a tu su onda i roditelji koji su tako postupali prema djeci da je velikodušno već ako ovi ikad pričaju s njima, a kamoli da bi im trebali pomagati jer je to humano.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 14:45   #60
Quote:
cipicips kaže:
Drugim riječima, to su i zaslužili?
pa, dijete koje izbaci roditelja na cestu ga ne voli.. ajmo razglabat o tome je li roditelj to zaslužio ili je dijete psihopat.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.