Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2012., 13:59   #61
valjda će se naći netko da mi odgovori na pitanje, već duuuugo tema nije posjećivana
trebam roditi za mjesec dana i nigdje ne moogu pronaći podatak gdje prijavljujem dijete na poreznu karticu? U poreznu upravu? U računovodstvo firme?
Koja je procedura?

Hvaaaalaaa puuuno na odgovoru!
zumbagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 14:05   #62
Quote:
zumbagirl kaže: Pogledaj post
valjda će se naći netko da mi odgovori na pitanje, već duuuugo tema nije posjećivana
trebam roditi za mjesec dana i nigdje ne moogu pronaći podatak gdje prijavljujem dijete na poreznu karticu? U poreznu upravu? U računovodstvo firme?
Koja je procedura?

Hvaaaalaaa puuuno na odgovoru!
Dijete na poreznu karticu prijavljuješ na poreznoj upravi...poreznu karticu tražiš od poslodavca i onda s njom ideš na poreznu upravu...nisam sigurna, ali mislim da osobno moraš ić na poreznu, odnosno da firma ne može to učiniti umjesto tebe...ali ne moraš se žuriti s prijavom, osobni odbitak ti se ionako računa od mjeseca u kojem je dijete rođeno, bez obzira kad si ga prijavila na poreznu karticu...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 14:07   #63
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Dijete na poreznu karticu prijavljuješ na poreznoj upravi...poreznu karticu tražiš od poslodavca i onda s njom ideš na poreznu upravu...nisam sigurna, ali mislim da osobno moraš ić na poreznu, odnosno da firma ne može to učiniti umjesto tebe...ali ne moraš se žuriti s prijavom, osobni odbitak ti se ionako računa od mjeseca u kojem je dijete rođeno, bez obzira kad si ga prijavila na poreznu karticu...
Hvala ti puno
zumbagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 15:40   #64
Dijete mi je bilo prijavljeno kod muza na poreznu ali muz je dobio otkaz pa cu i muza i dijete prijaviti na svoju karticu, sto mi treba od dokumenata? Moram napomenuti da muz ne zna gdje mu je stara porezna kartica.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 13:36   #65
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Dijete mi je bilo prijavljeno kod muza na poreznu ali muz je dobio otkaz pa cu i muza i dijete prijaviti na svoju karticu, sto mi treba od dokumenata? Moram napomenuti da muz ne zna gdje mu je stara porezna kartica.
prvo muž mora otići na poreznu upravu, po mjestu stanovanja, izvaditi kopiju (reći da je izgubljena) i skinuti dijete sa svoje porezne kartice, tamo će ispuniti samo jedan zahtjev, e sad trebao bi otići osobno ali i to zavisi od referenta (ja sam recimo to obavila umjesto svog muža)
onda ti sa svojom poreznom karticom opet ideš u poreznu da bi ih prijavila na nju, e sad pošto dijete nije novorođenće tj.ne prijavljujete ga prvi put mislim da ti ne treba ništa ali možeš uzeti za svaki slučaj neke kopije poput izvatka iz matice, jmbg ili oib i za muža isto oib i kopiju osobne recimo.
Samo si provjeri dali ti se to isplati tj.dali ćeš tu razliku u porezu dobiti na plaći, ovisi gdje radiš ali zna se dogoditi da poslodavac samo umanji bruto pa razliku sebi strpa u đep
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:30   #66
muz mi je prijavio djecu prije godinu dana na svoju pk karticujer ja neradim,medjutim nisam znala da se ta kartica vraca u firmu pa je i danas kod nas.
zanima me imam li pravo na olaksicu prethodne godine jer su bila prijavljena na poreznoj bez obzira sto nije kartica kod poslodavca
hvala unaprijed na odgovoru
kvikikviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:16   #67
Ljudi imam pitanje,u firmi u kojoj radim zaposlila sam se u 5mj prošle godine,sad sam išla podignuti porezno uvjerenje za prošlu godinu,kad ono same nule za prihod,u svim kategorijama pa i za dohodak od nesamostalnog rada,nije mi ništa jasno,pk karticu sam predavala kad sam se zapošljavala...zna li netko u čemu bi mogla biti stvar
cica ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 12:24   #68
Quote:
cica ubojica kaže: Pogledaj post
Ljudi imam pitanje,u firmi u kojoj radim zaposlila sam se u 5mj prošle godine,sad sam išla podignuti porezno uvjerenje za prošlu godinu,kad ono same nule za prihod,u svim kategorijama pa i za dohodak od nesamostalnog rada,nije mi ništa jasno,pk karticu sam predavala kad sam se zapošljavala...zna li netko u čemu bi mogla biti stvar
Nule su vjerojatno iz razloga što poslodavac ima rok do 31.siječnja predati u poreznu upravu IP obrazac i tako da isti nije još verificiran u PU pa su iz toga razloga nule.
Ili po narodski, u poreznoj sigurno još nisu uspjeli ukucati taj obrazac iz kojeg su vidljivi tvoji prihodi, uplate poreza, doprinosa,....
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 12:57   #69
Quote:
Simple Fille kaže: Pogledaj post
Nule su vjerojatno iz razloga što poslodavac ima rok do 31.siječnja predati u poreznu upravu IP obrazac i tako da isti nije još verificiran u PU pa su iz toga razloga nule.
Ili po narodski, u poreznoj sigurno još nisu uspjeli ukucati taj obrazac iz kojeg su vidljivi tvoji prihodi, uplate poreza, doprinosa,....
Hvala,puno
cica ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 17:14   #70
E ovako,mene zanima da li mene moj nevjencani suprug moze staviti na svoju poreznu karticu i mogu li preko njega ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje? hvala
Tamama20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 11:50   #71
Imam pitanje....dali bivša supruga koja ne radi može biti bivšem mužu porezna olakšica?
Djeca su odrasla( studenti i njemu su na kartici) ali plaća se alimentacija do kraja fakulteta( ako su redovni studenti).
Minnie30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 19:19   #72
Pozdrav,

situacija je ovakva. Tata mi radi u jednom ministarstvu, a ja sam prijavljena preko njegove PK. Počela sam raditi prije 2tj. i sada poslodavac traži moju PK, kako bi obračunao plaću za ova 2tj. Ja PK ne mogu napraviti, jer porezna traži da se prvo odjavim sa tatine, a da bi se to napravilo treba nam prvo tatina PK koju on ne može dobiti od ministarstva jer mu rade neki obračun za mirovinu.

I šta sad da ja radim?!
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 23:29   #73
Quote:
La felicidad kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

situacija je ovakva. Tata mi radi u jednom ministarstvu, a ja sam prijavljena preko njegove PK. Počela sam raditi prije 2tj. i sada poslodavac traži moju PK, kako bi obračunao plaću za ova 2tj. Ja PK ne mogu napraviti, jer porezna traži da se prvo odjavim sa tatine, a da bi se to napravilo treba nam prvo tatina PK koju on ne može dobiti od ministarstva jer mu rade neki obračun za mirovinu.

I šta sad da ja radim?!
tata ti može i mora dobiti od svog poslodavca PK da evidentira nastale promjene ( činjenicu da ti više nisi uzdržavani član).
a tebi poslodavac može i mora plaću obračunati i isplatiti i bez PK u ovoj situaciji- samo će ti plaća biti manja, nego bi bila da doneseš PK.
sad ti trebaš izabrati s kim vam se lakše raspravljati - s tatinim ili tvojim poslodavcem . ja bi izabrala tatinog.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 19:39   #74
moj poslodavac se slaže s tim da mi isplati plaću bez PK, naravno umanjenu. Bila je gužva..pa nisam stigla pitati.. jel to znači da će mi onda plaća biti netto iznos minus 25% ili? A ministarstvo tati ne da pk, odnosno....čak bi i dali pod uvjetom da ju vrati u roku par sati...a to je nemoguće, jer je ministarstvo u zg, a on je 300km dalje.
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 18:43   #75
Quote:
La felicidad kaže: Pogledaj post
moj poslodavac se slaže s tim da mi isplati plaću bez PK, naravno umanjenu. Bila je gužva..pa nisam stigla pitati.. jel to znači da će mi onda plaća biti netto iznos minus 25% ili? A ministarstvo tati ne da pk, odnosno....čak bi i dali pod uvjetom da ju vrati u roku par sati...a to je nemoguće, jer je ministarstvo u zg, a on je 300km dalje.
prva stopa poreza je 12 % pa dalje progresivno raste

koliko će ti biti manja nitko ne može izračunati bez da kažeš kolika je plaća

ili izračunaj tu http://www.rrif.hr/wct_index.php?run=kalk18&wct=230

a ti u tatinom ministarsvu su jaki . za njih zakon ne vrijedi? ja bi im, gušta radi, priprijetila nadzorom

pravilnik o porezu na dohodak, čl.66, st. 4. :

Quote:
Poslodavac i isplatitelj plaće obvezan je Obrazac PK dati radniku i osobi koja ostvaruje primitke (plaću) iz članka 14. Zakona pri raskidu radnog odnosa radi predaje novom poslodavcu i isplatitelju primitka (plaće), a obvezan je radniku, umirovljeniku i osobi koja ostvaruje primitke (plaću) iz članka 14. Zakona dati i privremeno zbog predočenja nadležnoj ispostavi Porezne uprave radi upisa promjena osobnih podataka i podataka o osobnom odbitku.
http://www.propisi.hr/print.php?id=2408
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 20:03   #76
ovaj prvi mjesec bi bila minimalac + 290kn prijevoz. Prirez je 8%.

S tim, da sada dobivam plaću za razdoblje od 19.05. do kraja mj. s tim da su vikendi neradni. Znači za radnih 10 dana.
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:05   #77
bez kartice neto 955 kn
s karticom 1098 kn
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 22:47   #78
ok..nije tak strašna razlika.

Puno hvala
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:17   #79
Pozdrav,

Trebao bih se odjaviti sa porezne kartice roditelja, i zanima me koje sve dokumente i ostale stvari trebam ponesti prije nego odem na poreznu to srediti?

Ima netko tko je to nedavno išao raditi pa da zna cijelu proceduru?
__________________
Let me explain something to you. I am not "Mr. Lebowski". You're Mr. Lebowski. I'm the Dude!
Gosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:18   #80
Quote:
Gosha kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Trebao bih se odjaviti sa porezne kartice roditelja, i zanima me koje sve dokumente i ostale stvari trebam ponesti prije nego odem na poreznu to srediti?

Ima netko tko je to nedavno išao raditi pa da zna cijelu proceduru?
Kasno odgovaram ali možda će nekom drugom biti od koristi.

1. Uzme se porezna kartica roditelja iz firme.
2. Doneseš je u poreznu upravu.
3. Popuniš neki obrazac koji ti tamo daju.
(Ja sam ga uzela par dana ranije da mi tete na šalterima ili ekipa koja čeka iza mene ne šize dok ga tamo popunjavam.)
4. U poreznoj te odjave s porezne kartice roditelja, koju vraćaš u njihovo poduzeće, a ti dobijaš svoju poreznu karticu koju nosiš svom poslodavcu.

Ako se dobro sjećam, osim porezne kartice roditelja, treba ti samo osobna.

I to bi uglavnom bilo to.
__________________
dan vjenčanja
Jelena321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.