Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 23:59   #41
auto praonica

dali mi tko može reći kako i gdje da se obratim za otvaranje samouslužne auto praonice, javite mi se na mail ivana.barbaric85gmail.com
silvijee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:30   #42
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
po mojem mišljenju malo su se oni precijenili sa tom cijenom opreme, ja sam svom jednom kolegi u bosni uvezao autoparonicu iz kine, napravio je 4 boksa i 2 usisavača, sve skupa nije koštalo više od 20000 €, isto tako nakupovali smo raznih rezervnih dijelova ako nešto pođe po zlu pa da ima uvijek pri ruci, također veliki plus je to jer su mašine sve sa toplom vodom koje pet puta bolje peru

isto tako treba gledati da većina ljudi koji koriste te self service praone ne očekuju da se auto sjaji kao na auto showu nego da bar malo bude čišći, isto tako moreš kupiti dobar šampon ili set za čiščenje felgi i auto če biti ok, također kinezi su nam sredili da aparati primaju BH MARKE tako da i to radi, 1 marka 4 minute pranja i to je to
pozdrav
reci mi dali bi me mogao u kratkim crtama uputiti kako da i ja uvezem iste te strojeve
siki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 11:45   #43
klasicna auto praonica...

Poštovanje

Htio bi otvoriti klasicnu autopraonicu u Dubravi, našao sam jeftin prostor koj ima vec sve dozvole i filtere jer je nekad bila praonica, pa me zanima sta još treba i di mogu kupovat sve sta mi treba....
vukdubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 15:29   #44
kakve su dozvole potrebne i kakvi filteri, tj. separatori i može li se bez separatora?
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 22:10   #45
Quote:
metalurg kaže: Pogledaj post
kakve su dozvole potrebne i kakvi filteri, tj. separatori i može li se bez separatora?
Nemoj to ovdje pitat nego lijepo ajde u državnu upravu ponesi izvod iz katastarskog plana za izgradnju autopraonice to jest građevine ipak će Vam biti potrebno rješenje o uvjetima građenja.U biti za iskopat rupu 1x1 m na zemljištu ti treba građevna dozvola.

Šta trebate
Po GUP- u treba lokacija biti u Poslovno-stambenoj zoni
treba proči Prostorni plan uređenja za dotičnu lokaciju
pa poslije toga Detaljni plan uređenja (ako GUP)Traži za dotićnu lokaciju

A ako mislite gradit na građevnoj čestici na kojoj je već izgrađena građevina (trgovački centar), postoji mogućnost da su na čestici već dosegnuti maksimumi izgrađenosti koje dozvoljava prostorni plan uređenja za područje na kojem se nalazi navedena čestica. I tada nastupa šah-mat
Trebate imat suglasnost,HEP,Vodovod,Kanalizacija,Hrvatske ceste(ili slično)Vodoprivreda, i slično šta zahtjeva vaš GUP

Poslije dolaze inspekcije za uporabnu dozvolu +
Protupožarna zaštita,zaštita na radu,ispitivanje i atestiranje separatora,

Samo ako vam zatraže hidrantsku mrežu računajte da oko vaše parcele ide prsten od cijevi 100-110 mm(uslovi PPU) ugrađeno od ovlaštene tvrtke 500-600 kn metar dužni + 3" mjerilo vode 30000-50000 kn

Mi smo padali na separatoru za skladište 3 godine i na kraju smo sve iskopali iz zemlje i ugradili novi s Ispravnim atestima promjenili novu dovodnu mrežu i izmjestili 200 m hidratske mreže(morali je postavit na 1,5 m dubine i potrošili oko 2 mil kuna i normalno da smo morali vršit nadopunu građevinske dozvole
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 23:09   #46
hvala na odgovoru, malo mi zvuci deprimirajuce. Planiram otvoriti u garaži u koja je malo povečana u odnosu na dozvolu.
metalurg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 19:04   #47
Quote:
metalurg kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru, malo mi zvuci deprimirajuce. Planiram otvoriti u garaži u koja je malo povečana u odnosu na dozvolu.
Ako imaš uporabnu dozvolu najvjerovatnije češ proći a ako ti u inspekciji dođu sa metrom gotova priča tada samo moliš boga da primaju mito.
Moj ti je savjet podnesi zahtjev za ručnu praonicu i probaj dobit dozvolu kad dobiješ dozvolu tek tada uloži po želji.
A ako ti traže ovo što smo mi morali proći jeftinije je prodat objekt i gradit novi
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 10:03   #48
imaš i treću soluciju. U zg postoje mobilne autopraone. Osobno sam vidio kak stvar šljaka i nije loše. Možda bi mogao pokrenuti tako nešto. Samo treba nabaviti tu tekućinu.
Bizmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 10:16   #49
Eko val nudi franšizu, a naišao sam i na njihova poluimenjaka eko sjaj. Ovi prodaju mislim. Eko eko eko... što pije krava?
artifex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 21:13   #50
Također namjeravam otvorit mobilnu praonu ali bez tih "Eko" tekučina jer to ništa ne čisti več zajamčeno grebe i uništava lak , ima boljeg načina s tekučinama ali s specifičnom tehnikom kao i idejama za skidanje smole i mušica , također da napomenem da se radi i na "zimskoj" prilagodbi tok načina pranja!

Ko ima sličnu ideju i želi uč u ovo neka mi se javi na "pm" od foruma!
igzyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:33   #51
otvaranje autopraonice - hitno!!

evo kao što kaže sam naslov otvaram autopraonicu,odnosno preuzimam uhodanu autopraonicu. mene zanima zasto sam morao otvorit doo, kada sam htio otvoriti obrt rekli su da nemogu zbog tehničkih uvijeta, sada sam otvorio firmu i ušao u još veci trošak i ko mi garantira da cu sada zadovoljavati uvijete ili ih kao doo netreba imati za autopraonicu. hvala.
geniusbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:41   #52
jer misliš okretati veću lovu ili?
cuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:44   #53
Quote:
cuse kaže: Pogledaj post
jer misliš okretati veću lovu ili?
nadam se da da, ali mi nije jasno zasto cu kao doo zadovoljavat uvijete a kao obrt ne.
geniusbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 23:00   #54
Quote:
geniusbox kaže: Pogledaj post
nadam se da da, ali mi nije jasno zasto cu kao doo zadovoljavat uvijete a kao obrt ne.
zato jer moraš imat firmu ak misliš veću lovu mlatit,nisam siguran ne sječam se točno ali ako ti je profit veći od 30.000kn onda moraš firmu (sada velim nisam 100% siguran u ovu cifru od 30.000kn, neka me neko ispravi ako grješim hvala)
cuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 12:10   #55
Mislim da nema veze s profitom nego s prometom koji u obrtu nesmije biti preko 2 000 000,00 kn onda moraš preći u doo!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 14:23   #56
Quote:
geniusbox kaže: Pogledaj post
evo kao što kaže sam naslov otvaram autopraonicu,odnosno preuzimam uhodanu autopraonicu. mene zanima zasto sam morao otvorit doo, kada sam htio otvoriti obrt rekli su da nemogu zbog tehničkih uvijeta, sada sam otvorio firmu i ušao u još veci trošak i ko mi garantira da cu sada zadovoljavati uvijete ili ih kao doo netreba imati za autopraonicu. hvala.
Prethodni postovi na ovu temu nemaju smisla. Jedino stručna sprema/kvalifikacija može biti prepreka da kao obrt otvoriš autopraonicu, kojeg kao doo nemaš.
Da pojasnim, trgovinu ne možeš otvoriti kao obrt ako nisi trgovac po struci ili ako nemaš zaposlenog trgovca, dok kao doo možeš i nitko te ništa ne pita.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 11:09   #57
otvaranje samoposlužne autopraone

moje pitanje je dali se to isplati
dino112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 11:14   #58
treba ti 100000 eura
telegrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 11:16   #59
znam da treba puno ali dali se to isplati kroz neko vrijeme
kolika je zarada, mjesečni troškovi, itd

Zadnje uređivanje dino112 : 26.02.2011. at 12:00.
dino112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 12:51   #60
neki savjeti iskustva
dino112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.