Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2006., 22:01   #81
knauf ili siporeks
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 00:09   #82
Quote:
Maus80 kaže:
Trebao bi napraviti pregradni zid sirok 120cm koji bi mi vizualno odvojio kuhinju od dnevnog boravka(sve je u jednoj prostoriji) a na taj zid bi u nastavku bio montiran kuhinjski element sa pultom (sank). Koje minimalne debljine je potrebno raditi pregradne zidove i kojeg proizvodjaca bi preporucili? Razmisljao sam o Knaufu, ali ni sam nisam siguran
Možeš raditi i od siporeksa i od knaufa ali to nije to. Siporeks i knauf su jednostavni za gradnju i jeftiniji od ciglenog zida ali cigla je zakon. Napravi cigleni zid! Cigla porolit od 6 cm debljine, špric i žbuka sa svake strane po 2 cm pa ti zid ukupno dodje 10cm. Ovakav zid ti je čvrst, ne puca, na njega možeš montirat i elemente kuhinje jer je jači od knaufa ili siporeksa. Knauf i siporeks ti vuku na sebe vlagu pa ti zid od siporeksa vremenom popuca na spojevima. Sve zavisi o tebi ali sa ciglenim zidom imat ces najkvalitetnije i najbolje. To nazalost kosta puta 2 u odnosu na zid od knaufa ili siporeksa.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 06:04   #83
Najbolje rjesenje za pregradne zidove je knauf. Knaufom mozes raditi pregrade koje god sirine zelis. Cinjenica da ce te zid od cigle kostati dva puta vise od zida od knaufa bi ti trebala biti dovoljna prilikom odabira.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 10:19   #84
i na kanuf zid se moze vjesati kuhinja... a zid od 12.5 cm ima nosac 7.5 cm (+ 2*2.5 obloga) i dovoljno je za sve...
mozes ga montirati i na parket, lako ga odmontiras jednom, lakse provlacis instalacije...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:24   #85
Quote:
night_train kaže:
i na kanuf zid se moze vjesati kuhinja... a zid od 12.5 cm ima nosac 7.5 cm (+ 2*2.5 obloga) i dovoljno je za sve...
mozes ga montirati i na parket, lako ga odmontiras jednom, lakse provlacis instalacije...
knauf zid je brzo gotov, suh i odmah finiširan nakon što se pofugiraju spojevi pomalja se i to je to. no da bi se vješala kuhinja ne znam da li uz dupli dupli knauf treba i ne znam kakva konstrukcija unutar profila. onaj tko želi suhu gradnju a čvrsti klasični zid može sazidati cigleni pregradni zid a zatim nalijepiti na njega knauf ploče. nema mokre žbuke ni pretjeranih troškova a čvrsto je.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:35   #86
super tema, tnx. Taman se i sama bavim mišlju da napravim isto. Riječ je o DB i blagavaoni koji imaju pov. od 38 m2 u jednome, pa mi to nekako ružno tako. Ja bih isto napravila nekakav šankić od siporeksa...Dakle velite da se može namontirati na parket...super.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 15:35   #87
super tema, tnx. Taman se i sama bavim mišlju da napravim isto. Riječ je o DB i blagavaoni koji imaju pov. od 38 m2 u jednome, pa mi to nekako ružno tako. Ja bih isto napravila nekakav šankić od siporeksa...Dakle velite da se može namontirati na parket...super.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 21:33   #88
Quote:
zed_alive kaže:
knauf zid je brzo gotov, suh i odmah finiširan nakon što se pofugiraju spojevi pomalja se i to je to. no da bi se vješala kuhinja ne znam da li uz dupli dupli knauf treba i ne znam kakva konstrukcija unutar profila. onaj tko želi suhu gradnju a čvrsti klasični zid može sazidati cigleni pregradni zid a zatim nalijepiti na njega knauf ploče. nema mokre žbuke ni pretjeranih troškova a čvrsto je.
zapravo bi bilo najbolje staviti iza knaufa chelichnu konstrukciju u koju che se sherafiti kuhinjski elementi...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 00:00   #89
check this out )

http://www.knauf.hr/tehnika_ucvrscivanja.html
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 11:51   #90
da, ovi iz knaufa reklamiraju da možeš i na jednostruki montirati čuda, i to bez profila iza...no ja bi stavljao horizontalni profil u najmanju ruku. ne znam što bi mislio o tome. jedino što je dobro kod visećih je da su uprti na minimalno dvije međusobno vertikalno postavljene linije, stoga nemaš polugu i imaš reakciju na rotacijski moment
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 21:01   #91
Kod sebe sam radio pregradu s Ytongom,debljine 6 cm i na to objesio kuhinju.Čvrstoća zagarantirana samo treba koristiti originalne tipove.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 22:04   #92
Quote:
chuspy kaže:
za lustere i slichne "fiksne" stvari oke su ove tiple, dok za neke kuhinjske elemente poput ormaricha & stuff sa vratima, ja bi ipak radije stavio metalno pojachanje...
plastichne tiple bi samo za slike vjeshat stavio, dosta puta mi se dogodilo da se vijak prevrtio unutar nje (i onda nema koristi od nje, jer je popustio navucheni dio) ... chelichne tiple uljevaju puno vishe sigurnosti ali kazhem, samo za police...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 00:13   #93
S obzirom da se radi o dužini zida od 120 cm, mislim da ni zidanje zida porolit ciglom nije neki pretjerani trošak. Ja bi se odlučio za to. Čvrstoća zagarantirana.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 07:17   #94
u visini na kojoj zelis pricvrstiti teze stvari na zid radjen od knaufa, ispod samog knaufa pricvrsis ploce od plywooda (jel to OSB?) i stvar rijesena. Ploce ne trebaju biti velike ali ti ne trebaju tiple.

Kada se koriste metalne tiple za knauf, ne smije ih se uvrtati brzo jer mogu okrenuti. Ako lijepo sjednu, bez brige si.

Bolje je staviti drvenu podlogu nego metalne nosace.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:26   #95
Gletanje Knaufa

Imam Knauf ljepljen na zidove koji je prebojan sa Terapolom od Samoborke. Na tri mjesta Knauf sam trebao izrezati i otvoriti, pa je nakon ponovnog ljepljenja potrebno ponovo pogletati i pofarbati taj dio Knaufa. Budući da se ne može više dobiti savrešni zid, odlučio sam kompletan zid pogletati i pofarbati. E, sad, u Samoborki mi kažu da je potrebno skinuti prethodno boju (dovoljno je sa brusnim papirom), staviti impregnaciju i da se slobodno može na to gletati, a kasnije prebojati Terapolom.
Zanima me da li netko ima kakvih iskustava sa time, jer se bojim da ne bi došlo do pucanja i ispadanja gleta i boje, budući da se prva boja ne može kompletno izbrusiti brusnim papirom?
stipe_mrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 16:39   #96
pitanja za iskusne knaufere

ovo još nisam radio pa nisam siguran kako:

1. na koji način se oblaže knaufom bok od betonskih stepenica?

osim što ga je potrebno "nemoguće" izrezati u cik-cak, kako se pričvršćuje pomoću profila? na koji način se montiraju profili za bok od stepenica, i kakvi profili? da li profili uopće ili isključivo lijepljenjem? što u tom slučaju s rupom između betona i ruba donje ploče na podgledu stepenica (koja je na profilima)?

2. kako da dobijem savršeno ravnu liniju između stropa i zida?

ovo još nisam riješio, naime premda je UD profil ravno montiran kad prišerafim stropnu ploču ispadne mi lagano valovito, premda šerafim prvo srednji profil pa onda vanjske. da li se to dogodi zbog lagano krivih ploča, upijanja vlage...zbog čega?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 16:43   #97
2. ne znam jesam li skuzila,
ali mozda ti podloga na koju sarafis nije bas ravna u vagu...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 16:49   #98
bez brige samo dobro obrusi
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 17:02   #99
Quote:
chani kaže:
2. ne znam jesam li skuzila,
ali mozda ti podloga na koju sarafis nije bas ravna u vagu...
nisi, pojasnit ću. klasični knauf se radi tako da na dva nasuprotna zida položiš U profile između kojih ćeš onda umetati C profile na koje se šerafi strop. ploha se formira preko tih profila a kako se U profili šerafe u zid, to više nema niakve veze s ravninom stropa.

kod tih u profila potrebno je paziti, jer lako ispadnu neravno montirani ako je zid neravan, ima grudica morta po sebi itd. no meni se nešto drugo dogodi poslije, ne mogu skužiti što...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 23:16   #100
Quote:
zed_alive kaže:
ovo još nisam radio pa nisam siguran kako:

1. na koji način se oblaže knaufom bok od betonskih stepenica?
Bok betonskih stepenica mozes izraditi na vise nacina:

1. odrezati ravnu traku knaufa te je zalijepiti glet masom na beton. Obavezno treba barem po sredini pokucati specijalnim cavlima za beton. Moras paziti da ti se ne odlomi komad stepenica ako ides blize rubu. Jednom kada se glet masa koju si koristio kao ljepilo stvrdne, knauf ne ide nikuda.

2. Mozes kompletnu povrsinu podgleda (?) stepenica uokviriti - ako je u pitanju beton, mozes koristiti drvene letve koje se cavlima za beton ili vijcima za beton pricvrste za povrsinu pa ti one sluze kao profili. Mozes takodjer koristiti i metalne profile. Dalje se knauf montira kako se vec montira.

Inace, za stepenice oblaciti u knauf - a znam to iz iskustva trebas znati sto radis pa je tada prilicno jednostavno.

Nemoj knauf rezati cik cak prije montaze nego nakon montaze tako sto ces pilom slijediti konture stepenista. To ti je najlakse.

Inace, otvor izmedju kanufa i dna stepenica o kojem ti govoris mozes zatvoriti ukrasnim profilima ( trim ).



Quote:
2. kako da dobijem savršeno ravnu liniju između stropa i zida?

Savrseno ravnu liniju ne mozes dobiti nikako. Ravnu mozes dobiti tako da se stropna i zidna konstrukcija montira ravno.

Nadalje, sarafi prvo rubne profile a ne srednje. Srednje ima smisla sarafiti kada knauf postavljas stand-up. Ja to gotovo nikada ne radim jer na pregradnim zidovima spojevi ne bi trebali s jedne i druge strane biti na istim profilima. U praksi se cesto dogadja da profili budu pomaknuti zbog razlicitih razloga pa srednje ne treba posarafiti dok se ne postavi druga strana. Ali to je vec off topic.

Pokusaj koristiti vise vijaka - jer ako je profil ravan tada ne znam sto bi drugo bio problem. Znaci, svakih desetak centimetara na rubovima prisarafi jednoga i trebalo bi bit okej. Ali nije gotovo dok nije gotovo. Pa ako rub ne izgleda savrseno ne brini, jer jos moras staviti papirnu traku, pa gletati i svako izbocenje do 1/4 incha (negdje do pola cm valjda) nije problematicno i popravlja se gletanjem. Kada se stvar zavrsi, ako izgleda razumno dobro i oku ugodno, dobro je. Vjeruj mi, malu nepravilnost koju si uocio nece uociti nitko drugi.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.