Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 15:20   #1
Google AdWords

Moje postovanje!
Cjenjeni forumasi molim za pomoc!!!!!!!
Pomoc mi je potrebita za Google AdWords tjst. oglasavanje stranice na google-u.
registrirao se jesam ali problem mi je nacin plaćanja.Naime htio bi plaćanje izvršiti internet bankarstvom (RBA token -nikako kreditnim karticama,skeptik sam) ali na njihov navedeni broj racuna nikako mi ne prolazi.Inace to bi mi bio prvi puta da se tako oglasavam , pa Vas stoga pitam i molim ak ima netko iskustva stim da mi odgovori i pomogne.
I postupak kak ide to (upute od googla su siroke i nikad docekat-imam sporu vezu)

pozdravljam Vas
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:28   #2
Quote:
bernard1234 kaže: Pogledaj post
registrirao se jesam ali problem mi je nacin plaćanja.Naime htio bi plaćanje izvršiti internet bankarstvom (RBA token -nikako kreditnim karticama,skeptik sam) ali na njihov navedeni broj racuna nikako mi ne prolazi.Inace to bi mi bio prvi puta da se tako oglasavam , pa Vas stoga pitam i molim ak ima netko iskustva stim da mi odgovori i pomogne.
I postupak kak ide to (upute od googla su siroke i nikad docekat-imam sporu vezu)

pozdravljam Vas
hm...znači kreditna ništa...a evo, ako te mogu razuvjeriti, ja do sada nisam imao problema...a ni ljudi kojima sam radio kampanje...a za token ti nemam pojma iskreno...

što se tiče samog oglašavanja, ako radiš to samo zbog "zabave", odnosno da vidiš kako funkcionira, onda ti je najbolje proći materijale iz google learning centra za početak.

to bi recimo bila preporuka ako se ideš "igrati" sa manjim iznosima.

a za veće iznose..a ne znam je li to pametno u samom početku. eksperimentiraj malo, pa ako ti šta treba...javi

EDIT: sad vidim da si spomenuo da su ti upute od googlea preopširne
a ne znam šta da ti kažem, to su dobri materijali - a zapravo osnove. A evo, ako hoćeš pitaj šta te zanima, pa ti stavim odgovor ovdje...
semmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:49   #3
možeš objasnit ovo manji iznosi, veći iznosi? ne kužim....evo npr. uložim u adwords 5 $ i stavim da je klik 0.1 $....kako ide ta šema....ako ti nije problem da pojasniš? hvala
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 00:18   #4
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
možeš objasnit ovo manji iznosi, veći iznosi? ne kužim....evo npr. uložim u adwords 5 $ i stavim da je klik 0.1 $....kako ide ta šema....ako ti nije problem da pojasniš? hvala
malo sam se krivo izrazio. za manje i veće iznose sam mislio isključivo koji je spreman ulagati, recimo, na mjesecnoj bazi. Dakle, ako se tek upoznaje sa adwords sustavom, najbolje je uplatit nekih 100ak kuna i to isprobat malo - na to mislim pod manji iznosi


a što se tiče tvog pitanja..."shema" je takva da na samu cijenu klika utječe nekoliko faktora. ne možeš recimo za svaki keyword koji dodaš u svoje kampanje staviti istu (najnižu cijenu).

Prije svega, cijenu određuje sam Google (automatski) na osnovu relevantnosti stranica na koje vodi link od keyworda (dakle, ako su tvoje stranice tematske i povezane sa keywordom i napisanim oglasom, vrlo vjerojatno će i cijena POČETNOG klika za neku ključnu riječ biti niža.) Ista stvar je i sa grupom u kojoj se nalazi keyword. Ako ti je grupa sa ključnim riječima "relevantna", cijena za takve keyworde će isto biti niža. Na samu cijenu minimalnog klika utječe i CTR (Click Through Rate), koji u startu nije bitan pri određivanju cijene, no kasnije ti on može pomoći umanjiti cijenu (što viši, to niža prosječna cijena klika za taj keyword). Nadalje, spominju se tu još neki faktori, al neću sad komplicirat.



Slobodno ti pitaj dalje ako nije dovoljno jasno, pokušat ću to još približiti
semmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 08:54   #5
Pozdavljam Vas!!!!
Ovak sam to nekako zamislio:
Uplatio bih cca 200 kn ovaj za prosinac 2007,siječanj 2008 mozda 150 kn,veljacu 300 kn mozda koji mjesec nista i tak,naravno ak se to tak moze.
Imam neke svoje ključne riječi po kojima bi se nasla stranica,tjst sve sam se uredno registrirao međutim kako sam gore opisao da bih zelio da plaćam internet bankarstvom s tekućeg racuna na njihovu dolje navedenu adresu i broj racuna mi njiho nikako ne stima, pa Vas stoga pitam da li Vi imate mozda njihov broj racuna tak za probu uplatim nesto za test da uopće vidim kak bi to sljakalo ili mozda znate neki bolji i jednostavniji nacin .
Ako netko zna bolji i sigurniji nacin molio bi da mi se odgovori i opise postupak s obzirom da na google je preopsirno i nakon sat vremena provedenim na uputama vise neznam ni sta sam otvarao koju stranicu i tak a da o engleskm jeziku i ne govorim za to sam pravo tele mogu samo mahati glavom.

Ljudi pozdravljam Vas, i nadam se skorom odgovoru i naravno pozitivnom.
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 09:02   #6
Quote:
bernard1234 kaže: Pogledaj post
Ako netko zna bolji i sigurniji nacin molio bi da mi se odgovori i opise postupak s obzirom da na google je preopsirno i nakon sat vremena provedenim na uputama vise neznam ni sta sam otvarao koju stranicu i tak a da o engleskm jeziku i ne govorim za to sam pravo tele mogu samo mahati glavom.
kad već imaš takvo nepovjerenje prema plaćanju putem kreditne, izvrši uplatu putem bankovnog transfera. Istina, trebaš čekati nekoliko dana da se lova pojavi na računu al ako te veseli

Zadnje uređivanje semmy : 28.11.2007. at 10:07.
semmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:26   #7
Pozdrav!
Upravo sam gledao njihovu stranicu i pojašnjenja i kak sam nekako uspio shvatiti platim cca 200 kunića unaprijed sa već postavljenim podacima o stranici ključnim riječima i sad slijedi uplata tog novca.
probat cu otici drito u RBA gdje imaju otvoren racun koji meni nikako ne odgovara prilkikom plaćanja internet bankarstvom pa budem vidio.Inace ovo im je racun i adresa koja stoji na koji se trebam pozvati Global Collect BV
Broj računa: 809520-191-990242
Raiffeisenbank Austria
Zagreb
Croatia
Swift kod: RZB HH R2X
Mozete li mi savjetovati na sto moram paziti, s obzirom da mi je ovo prvi puta da oglasavam se.
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 14:26   #8
Ljudovi pozdravljam Vas, i javljam da sam uspio napraviti uz Vasu pomoć i promoviram svoju stranicu na google adwordsu i mogu Vam reci sad kad mi je to krenulo mogu napraviti biznis od toga.
Samo za informaciju na netu sam pronasao da likovi za to uzimaju 400 kn +PDV samo za upis a svaka nadopuna racuna jos 200 kn "svasta" .
sada kad sam to svario to je postupak od svega max 15 minuta posla sjedenja i tipkanja po kompu ali uz pomoć FORUMa (zato je tu) kes je ostao na hrpi i sad se banči na veliko, ak kome treba pomoć ili da mu to napravim nek se javi, he he he
Pozdrav.
__________________
Bolje proliti malo sa Perkinsom nego zaboraviti popiti sa Alzheimerom.....
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:24   #9
kako se prebaci sa adsens računa na adwords? jel to moguće?
gradiliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:05   #10
koliko ja znam to nije moguće
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 02:40   #11
pa stvarno glupo da nije moguće...
gradiliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 13:39   #12
ma zašto bi bilo glupo, uopče nije loše za dovest ljude na stranicu iako bi za 2 klika na tvom siteu dobia jednog posjetitelja
__________________
programi za uređivanje slika
Delboy Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 17:44   #13
A da znate kolko znaći sastav rečenica u adword oglasu. Napravil sam mali test: Namjestio sam adwords oglas da se vrti 24h u Kanadi,USA,australiji i UK. oglas je glasio neš poput: "Informations about Croatia,Hotels,travel agencies,tourism." u 24 sata sam imo jedan jedini klik (na nekih 9000 impresija). Drugi dan sam samo promjenil riječi u oglasu: "You should visit Croatia! See you next summer!" i imo sam 27 klikova. (na otprilike isto 9000 prikaza) Znaći, jako je važno i odabrat dobre riječi za adwords reklamu.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 17:47   #14
Quote:
bernard1234 kaže: Pogledaj post
Moje postovanje!
Cjenjeni forumasi molim za pomoc!!!!!!!
Pomoc mi je potrebita za Google AdWords tjst. oglasavanje stranice na google-u.
registrirao se jesam ali problem mi je nacin plaćanja.Naime htio bi plaćanje izvršiti internet bankarstvom (RBA token -nikako kreditnim karticama,skeptik sam) ali na njihov navedeni broj racuna nikako mi ne prolazi.Inace to bi mi bio prvi puta da se tako oglasavam , pa Vas stoga pitam i molim ak ima netko iskustva stim da mi odgovori i pomogne.
I postupak kak ide to (upute od googla su siroke i nikad docekat-imam sporu vezu)

pozdravljam Vas

Zbog čega? To je google, nema razloga da se bojiš plačat kreditnom karticom.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 08:30   #15
R1 od google adwordsa

Poštovani!
Sad kad sam uspio se reklamirati na goggle adwordsu interesira me stvar oko plaćanja tjst. kako mogu doći do računa odnosno do R1, plaćao bih tako da teretim firmin račun a ne private.Oni koji imaju s tim iskustva molim za savjet i pomoć kako to izvesti.
Zahvaljujem i pozdravljam
__________________
Bolje proliti malo sa Perkinsom nego zaboraviti popiti sa Alzheimerom.....
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:33   #16
Ja imam problema sa placeanjem. Naime napravio sam novu kampanju, a kada sam je htio plaiti nece mi proci MasterCard, probao sam par puta i ni jednom ne prolazi. Provjerio sam kod banke kartica je OK!

Kaj delam krivo?

I jos jedno pitanje moze se naplata promjeniti da je npr u US Dolarima ne u kunama?
samoborac1242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 09:00   #17
Quote:
samoborac1242 kaže: Pogledaj post
Ja imam problema sa placeanjem. Naime napravio sam novu kampanju, a kada sam je htio plaiti nece mi proci MasterCard, probao sam par puta i ni jednom ne prolazi. Provjerio sam kod banke kartica je OK!

Kaj delam krivo?

I jos jedno pitanje moze se naplata promjeniti da je npr u US Dolarima ne u kunama?
Jedini način za promjenu valute plaćanja je da izbrišeš račun i kreiraš novi. Isto tako, ako želiš promijenit način plaćanja (iz prepay u postpay npr.) moraš izbrisat i napraviti novi acc.

Što se tiče kartičnog plaćanja, ne znam što bi mogao biti problem, najbolje da kontaktiraš njih ili probaš neku drugu karticu (ili bankovni transfer?)
semmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 08:44   #18
Evo, ako nekog interesira, trenutno ide nagradna igra na temu Google AdWordsa u kojoj je nagrada knjiga na hrvatskom "Google AdWords: Kako doprijeti do milijuna klijenata u 20 sekundi": nagradna igra: knjiga google adwords

Pa ako netko misli da ima sreće i da mu treba, sve što treba je ostaviti komentar na istom linku i možda mu se posreći (hint: odgovor je pod 3. )
semmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 23:21   #19
evo da oživim temu...naime, na moj google account mi je jučer došla poruka da sam dobio 100 € za oglašavanje na adwordsu (kao 100€ adwords kupona) e sad me zanima kako to iskoristit...uglavnom to sam dobio od adwords.google.de
....prvo sam mislio da je neka zajebancija, al opet ne vjerujem da bi spam dolazio u google acc (ne govorim o gmailu, nego baš o porukama)...

kad odem u postavke računa i ostalo vidim da ima funkcija samo kreditne i debitne kartice, ne postoji unos kupona

aj ljudi pomagajte
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 08:25   #20
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
evo da oživim temu...naime, na moj google account mi je jučer došla poruka da sam dobio 100 € za oglašavanje na adwordsu (kao 100€ adwords kupona) e sad me zanima kako to iskoristit...uglavnom to sam dobio od adwords.google.de
....prvo sam mislio da je neka zajebancija, al opet ne vjerujem da bi spam dolazio u google acc (ne govorim o gmailu, nego baš o porukama)...

kad odem u postavke računa i ostalo vidim da ima funkcija samo kreditne i debitne kartice, ne postoji unos kupona

aj ljudi pomagajte
Hmm...prostor za redeem kupona bi trebao biti u billingu. Samo je pitanje da li možeš taj kredit iskoristiti na postojećem accountu, jer često se takvi promotivni kuponi odnose na novootovorene račune...
semmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.