Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2003., 21:56   #1
Roditeljska reakcija na prvi spolni odnos djeteta

kao roditelj, kakva bi vam bila reakcija da saznate da je vase dijete od oko 16-17 godina stupilo u redoviti seksualni odnos sa svojim partnerom? ili u kojim godinama bi po vama to bilo prihvatljivo?
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 22:04   #2
Po meni je to ochekivana i normalna dob.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 23:14   #3
Ostaje samo da je kao roditelj pametno savjetujes da se ne zalete i da koriste zasitu. To je OK dob
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 01:48   #4
meni je totalno glupo generalizirati o "pravoj" kronološkoj dobi

nadam se da će moje dijete to napraviti kad za to bude istinski spremno i da će napraviti to zbog sebe, a ne zbog toga što je to cool, ili to svi rade, ili je popustilo partnerovim pritiscima, jerbo bi to značilo da ja kao roditelj nisam napravila dobar posao

što se same reakcije tiče, mislim da bi roditelji, bez obzira na to kad im dijete odluči stupiti u spolne odnose, trebali biti potpora i osobe kojima se uvijek dijete može obratiti s problemom
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 01:54   #5
evo 326 je sve rekao
puno zavisi od djeteta opcenito, kao i motiva
da li je to stalni "partner", iz kojih pobuda, sa kojim "predznanjem" o tematici dijete (mladi covjek) raspolaze ...

ali u prosjeku 17-18 mi je recimo ok
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 02:08   #6
Quote:
Septembar kaže:
evo 326 je sve rekao
rekla

326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 13:44   #7
ni 13-14 nije prerano , iako se vecina roditelja nebi s tim slozila

u meduvremenu , bitno je djeci objasniti u sto se upustaju i kako se zastiti , po mogucnosti bez crvenjenja i tabooiziranja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 14:10   #8
Da kažem da je to očekivana dob kada se stupa u seks. odnose onda bi to značilo da je moje dijete već pod pritiskom da to MORA napraviti e da ne zakasni (gdje?).
Znam i svjesna sam koliko se vremena drastično mijenjaju, te da ne mogu i ne smijem svoje dijete držati u okovima vlastitih, možda već i zastarjelih uvjerenja, ali bih svjedno voljela prije no što to učini znati da je sretna i pametna, neiskompleksirana djevojka. O nekakvim brojkama teško je govoriti, premda me onako na prvu loptu ipak užasavaju sve predložene brojke..iskreno..
Mama ko mama.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 22:46   #9
Quote:
zg_sash kaže:
ni 13-14 nije prerano , iako se vecina roditelja nebi s tim slozila
po mom mišljenju je 13-14 čak i fizički prerano, a kamo li ne psihički

mislim, svaka čast dijetetu koje je tako rano već toliko zrelo, ali ja znam da ne bih htjela da moje dijete tako rano odraste i drago mi je što ja nisam

inače, slažem se s maristellom, pošto sam prilično nedavno prošla te godine, moram reći da nisam sigurna da je itko od ljudi koje poznam koji su se u seksualne odnose upustili prije 18-te, to napravio zbog sebe i da je uistinu bio spreman na posljedice. većina je to napravila zbog pritiska i zato da se toga "riješi"

btw, neki moji frendovi raspona godina 20-23 se još uvijek nisu upustili u spolne odnose.. neki jednostavno nisu još spremni, a neki nisu našli osobu s kojom bi to htjeli napraviti i meni je to ok. pa ni je se ne bih (i nisam) prasnula s prvim kojeg bi upoznala u "pravim" godinama, jer bože moj, "vrijeme mi je". mislim da nikad nije prekasno, da može biti samo prerano
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 14:20   #10
jedno je tvoje misljenje , a nesto sasvim drugo su pokazatelji koji kazu da oko 30% djece u toj dobi je vec ponesto prakticiralo

uostalom , nema niceg loseg u sexualnom odnosu , ono lose je najcesce u nasim glavama i nasem shvacanju svijeta (molim ne shvatiti zlonamjerno)
bitno se prisjetiti da odgoj ne pocinje s 12 godina , nego od rodenja i da dijete treba nauciti da istrazuje i otkriva , kao i da bude odgovorno za svoja djela
nazalost , to ni mnogi odrasli neznaju (pogledajte samo stanja na bankovnim racunima za dokaz)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 23:39   #11
Nema dijete šta stupati u seksualne odnose prije braka! Da ja to saznam za svoju kćer, prvo bi ju kaznio, a onda bih ju odveo župniku na pokajanje grijeha.
karlo-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 23:46   #12
a poklon za 10. rođendan bi bio pojas nevinosti s mul-t-lockom?

nego, deder zbori kako bi ju kaznio?
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 23:50   #13
Quote:
zg_sash kaže:
bitno se prisjetiti da odgoj ne pocinje s 12 godina , nego od rodenja i da dijete treba nauciti da istrazuje i otkriva , kao i da bude odgovorno za svoja djela
nazalost , to ni mnogi odrasli neznaju (pogledajte samo stanja na bankovnim racunima za dokaz)
sorry, ali kako od seksualno aktivnog 13-godišnjaka očekuješ da bude odgovoran, tj. da je u stanju nositi se s npr. neplaniranom trudnoćom?

moje je mišljenje da se odgovoran čovjek treba upuštati u nešto onda i samo onda kad bude u stanju apsolutno prihvatiti sve posljedice tog čina. možda me stvarno vrijeme pregazilo, ali prije par godina, kad sam ja imala 13, nitko od ljudi koje sam poznala nije bio u stanju postaviti se odgovorno prema svim posljedicama seksa
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 08:28   #14
Quote:
326 kaže:
sorry, ali kako od seksualno aktivnog 13-godišnjaka očekuješ da bude odgovoran, tj. da je u stanju nositi se s npr. neplaniranom trudnoćom?

Normalno da je tako kad djevojchicama majke eventualno objasne shto je menstruacija, no nishta dalje od toga...jer je NEMOGUCE da njihove male curice imaju te fuj! nagone.

A djechacima niti to.

E sad cete me zasut postovima kojima dokazujete kako to nije istina, a ja znam pouzdano da je.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 08:31   #15
I sad cemo mi djeci prichati o shtetnosti za njihov fizichki i emotivni integritet ako prerano stupe u spolne odnose ili nedajbozhe s osobom koju dozhivotno ne vole, a na tv u 8 navecher stenju i orgazmiraju sve u shesnaest jebuci sluchajne prolaznike....


Ma dajte se malo apdejtate s vremenom u kojim zhivimo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:02   #16
poslije 15 godina je u redu. 16-17 je prosjek...
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:11   #17
Mislim da je o ovoj temi najkompetentnije mišljenje dala upravo teenagerka 326, začuđujuće razborita i zrela za svoje lude godine, pa ne znam čemu konfrontacije svih nas koji bi joj mogli biti roditelji?!

Moje je mišljenje da se i kod pukog prilagođavanja vremenu u kojem živimo čovjek mora držati nekih granica i mjere, jer je kontraproduktivno biti rigidan ako su se 'vremena promijenila', ali isto tako je i kontraproduktivno slijepo slijediti sve društvene 'trendove' i izgubiti sebe u svemu tome.
Neke vrijednosti ipak ostaju kroz stoljeća, jer ćemo inače zagaziti u čistu degeneraciju seksualnosti.


Linijom manjeg otpora nećemo odgojiti našu djecu i učiniti ih sretnima.

I istina je, 326, ljudsko biće bi se trebalo upustiti u seksualne odnose barem kada djelomično može biti svjesno ev. posljedica koje iz toga mogu proizići. Naravno da neće uvijek biti tako, ali moramo kao roditelji imati jasan stav, jer najgori odgoj je odgoj bez angažmana i stava, u smislu nekog kvazi-liberalizma.
Djeca to doživljavaju kao neangažiranje roditelja, u principu kao stav - posve mi je svejedno za tebe, to moraš sam riješiti!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:15   #18
E molim te ovako razgovaraj sa svojim kcerima kad im budesh prichala o spolnosti....zasigurno ce im se zgaditi

No prestrashena ovim traktatom, odluchila sam svome Junior od danas zabraniti i masturbaciju...prilichno je nezreo i neogovoran.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:29   #19
Otkud znaš da masturbira i kakve to veze ima sa seksom?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:31   #20
Quote:
maristella69 kaže:
Otkud znaš da masturbira ...
Zato shto je normalan 15-godishnji djechak

...onaj drugi dio pitanja pravit cu se da nisam prochitala.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.