Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 21:50   #1
Što sve činite za svoju ljepotu i zdravlje?

tema bi možda mogla stajati na kozmetici, ali stavila sam je ovdje jer ne želim se ograničiti samo na kozmetiku. zanima me kako prkosite godinama, od kozmetike koje birate do vrsta tjelovježbe, kozmetičkih preparata, kako se hranite... imam 30 godina i do sad nisam činila ništa posebno da bih očuvala svoju mladost, ono hranim se relativno ok, ali ništa sad super zdravo, od tjelovježbe samo svakodnevna šetnja sa starim psom, pa to dođe više ko neko vucaranje, nikakvi anti age tretmani, jedino sam prešla na prirodnu kozmetiku, tipa ulja. zanimaju me neke ideje tako da za 20 godina budem dobrodržeća 50-ogodišnjakinja :-)
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 22:06   #2
Dakle imam 33 i sreću na lutriji s genima Mladolikog sam izgleda, niti ja niti drugi me ne bi procijenili na više od 26 (kud baš 26, al dobro), moja mama izgleda 15 godina mlađe nego što jest. To je velika sreća.


Prije svega gledam da spavam dovoljno, meni je potrebno 8-9h, ako je manje legnem poslije ručka.
Imam dvije - tri sijede, pa nema potrebe da bojim kosu, onako kestenjasta je i to mi ok stoji, od preparata za kosu samo šampon i masku na vrhove, dosta je kvalitetna, ali ne mogu se pohvaliti gustoćom

Jedem sve, na ništa ne pazim. Svaki dan šetnjica od sat vremena, a tri puta tjedno malo žešće treniram, tako da mi se ne prima, ali kad ne bih vježbala, sigurno bi. Svake godine ljeti kad dođe toplo vrijeme na 8 dana se maknem od svih poroka i napravim detoksikaciju organizma. Poslije toga blistam Ali kratko

Do sad sam jednom bila u kozmetičkom salonu i nije bilo nekog posla oko mog tena, malo obrve i nausnica.
E da, inače imam kožu koja loše reagira na vodu (suha malo), pa izbjegavam umivanje, ali sam našla odlično mlijeko za čišćenje (Dr. Hauschka) koje se malo pomiješa s vodom i to je sve što koristim, uz dnevnu kremu. Za noć samo to mlijeko.

Nokti su mi slabi, ali ni ne patim na duge, pa se samo trudim da budu uredni.

Ne šminkam se, osim u posebnim prilikama, imam osjećaj da mi se od šminke spava
__________________
i fink u freeky

Zadnje uređivanje bad choice : 16.03.2013. at 22:11.
bad choice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 10:59   #3
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post
Prije svega gledam da spavam dovoljno, meni je potrebno 8-9h, ako je manje legnem poslije ručka.
Nemaš pojma do kojih širina i dubina sam ja zavidna na ovu izjavu.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 13:18   #4
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
zanima me kako prkosite godinama
Nosim šarene štrample pa mi uletavaju srednjoškolci.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 14:24   #5
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post
Dakle imam 33 i sreću na lutriji s genima Mladolikog sam izgleda, niti ja niti drugi me ne bi procijenili na više od 26
ali jesi li lijepa?
pitanje je kaj činite za svoju ljepotu? mislim, ja znam neke prilično nelijepe 26-godišnjakinje...
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 16:36   #6
parin lice vrucon vodon 10ak min, par puta tjedno, navecer
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 16:38   #7
bas kaj radimo konkretno?

hm... ja imam 40.

vjezbam vec 15 godina redovito i to mi je nekako donijelo najvecu korist, kako sto se tice izgleda, tako i opceg fizickog stanja i mentalne (volim tako vjerovati) uravnotezenosti.

ne spavam bas kvalitetno, ali to se sada popravlja (imala sam dugo godina probleme koji su doveli do poremecaja sna).
inace, dosta mi se kuzi kad sam par dana nenaspavana, tako da , tko god ima prilike, ucinit ce si uslugu sa urednim snom.

kosa...pazim da je cista, da nije ispucana, i redoviti pramenovi.

kremice...mislim da nije toliko bitna stavka, bitno je dobro skinuti sminku i koristiti kremice koje odgovaraju tipu koze.
ne suncam lice osim koliko me samo uhvati.

hranim se zdravo, a sad da li to utjece na ljepotu...ne znam, znam samo da od junka dobijem akne, sto mi bas nije neka fora u mojoj zivotnoj dobi.

o depilacijama i slicno mi je glupo pisati, to mi spada pod normalno, sigurno nitko ne hoda okolo dlakavih pazuha.

sminkam se umjereno, obojena krema, maskara, rumenilo, sjajilo.

u biti nemam pojma kaj bi napisala. ako bas zelis neki savjet,dugorocno pokusaj se sto manje nervirati i sto vise smijati, spavaj dovoljno i redovito vjezbaj, jedi relativno zdravo, a od stvari koje se brzo rijese nemoj zapustati izgled u smislu da si neuredna, nepocesljana, dlakava i slicno.
e, da , i nemoj u 40-tima i 50-tima u zelji da izgledas mladje isfuravati tinejdjerski fashion victim look, osim ako ti je to i inace stil i ako ti uopce nije cilj djelovati mladje.
jer, zene koje se tako isfuravaju u nadi da ce izgledasti mladje, ne izgledaju mladje.
ako ti se nosi , nosi kaj hoces, ali neces time izgledati mladje, to htjedoh reci.
ne mislim da moras nositi kostimice i strogu odjecu i oblaciti se ko baba, boze sacuvaj, ali ne bas ni kao curica s kikicama...hm...tesko mi je objasniti....stavit cu fotke, zanemari marku , govorim o stilu, da pojasnim
ovo mi je no-no http://images-en.busytrade.com/14127...n-s-Jacket.jpg
a ovo moze http://www.makebrdshop.com/attachmen...ZRL00328-2.jpg(osim ovog gigantskog amblema, naravno)
http://www.shirtmeal.com/images/polo...s-in-Black.jpg

ok, znam da se mnogi ne slazu, ne zelim nikome nametati svoje vidjenje, samo odgovaram onako kao sto ja mislim.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 16:48   #8
Za ljepotu malo ili nista, za zdravlje i gust dosta tj koliko stignem i koliko uspijevam financirati.

Zdravo se hranim godinama, raznovrsno, bez brze hrane i grickalica, popijem i casu dobrog vina.

Idem jednom tjedno na masazu, 2x godisnje kozmeticarki, imam zdravu kozu lica, posljednji posjet je ciscenje toliko brzo bilo gotovo da mi je do kraja termina masirala lice i vrat, to je gust. Depilacije obavljam doma, ne volim kod kozmeticarke, plava sam i rijetkih dlaka pa mogu. Kosu bojam kod frizera jer je gusta i kovrcava i doma je to tesko. Kozmetiku vec godinama koristim prirodnu, pa i boje za kosu.

Nosim odjecu i obucu od prirodnih materijala.

Zubara i ostale preglede obavljam redovno, imam kronicnih boljki s kojima se umire ali ne i od njih, te su pod kontrolom. Tezina mi je vec godinama +/-5 od idealne. Od malena spavam malo i to ne valja ali funkcioniram tako. Puno hodam, rekreativno se bavim sportom, ali niti jednim vise ne redovito, mijenjam kad mi dosadi.

Radim puno, imam stresan posao i stresa u obitelji i to utjece na mene, ali to tesko mjenjam, zasad ne mogu mijenjati ni posao ni obitelj.

Putujem kad mogu, citam puno, druzim se sa dragim ljudima i izgledam 10 godina mlade. Tako kazu. Mislim da plavuse i inace znaju izgledati mlade.

Nista od navedenog i zaboravljenog ne cinim zbog ljepote vec zbog sebe
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 17:33   #9
Sunscreen!
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 20:53   #10
sve što me veseli
unutarnje veselje me čini lijepom i zdravom, a to nisu ni tretmani ni hrana
__________________
Mnoge žene umjesto da metu, uhvate se tetoviranja i napinjanja strele. A poslije se čude nad "pečatom" sudbine.
NoirBaccall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 21:08   #11
Quote:
mali slon kaže: Pogledaj post
+1 obožavam taj tekst

mislim da je nekako za ljepotu i vitalnost najbitnije ne biti opterećen ljepotom i vitalnosti
ne da se meni opterećivati s time koliko hektolitara vode dnevno ulijem u sebe, koliko imam celulita na guzici, koliko sam nekome mršava, debela, ružna, lijepa...dokle god se ja dobro osjećam u vlastitoj koži, dokle god sam zdrava, mlada i u relativnoj sasvim solidnoj do vrlo dobroj kondiciji...ne zabrinjava me pretjerano ništa

uvijek držim do sebe, nikada ne izlazim iz kuće u dronjcima i bez šminke, nije mi nikakav problem ujutro staviti malo pudera, rumenila i maskare
plesom se bavim otkad znam za sebe, aktivno treniram isto toliko tako da mi treninzi nisu ništa na šta ću ja gledati s prijezirom već mi to najnormalniji dio života
volim i šetnje, pješačim kad god mogu

šta bi još "pametno" rekla ; relativno se zdravo hranim, dosta spavam, ništa pretjerano puno ali meni dosta- nekih 7 sati noću
trudim se uvijek biti razmišljati pozitivno i biti dobre volje
fali mi samoće, to moram priznati, voljela bi odrapiti jednom mjesečno barem par dana negdje sama- to je jedini način na koji ja mogu napuniti baterije
ne uskraćujem si posebice ništa, tipa cigarete uz kavu ili čokolade
kontroliram se što se tiče kave, mogla bi ju popit na litre dnevno jer ju obožavam ali ograničavam se na dvije kave dnevno

jedem užasno puno svježeg voća i ribe
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 04:45   #12
igram igrice, smijem se, glupiram, izbjegavam stresne situacije, spavam ko top, ljeti sam svakodnevno na plaži, kozmetika mi je jednostavna, ne trackam se puderima i sličnim sranjima (fala bogu i ne treba mi), ljubitelj sam zelenja i biljne hrane, popijem tu i tamo pivo, pasivni sam pušač
mogla bih se malo više potruditi, ali mi se trenutno ne da
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 05:14   #13
Ne spavam noćima. Čitam previše. Vježbam previše.
Ne znam što činim za sebe. Valjda zato što ne mislim tako često na sebe. Ono, to mi je uvijek bilo neshvatljivo kad je riječ o brizi za vanjski izgled. Kako tako dugo razmišljati o površnosti i sebi bez da ti se zgadi život? Molim vas, pomozite mi da to dvoje razdvojim!
_Gabrielle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 10:38   #14
hmmmm

ne pijem, ne pušim
vježbam 5 dana u tjednu po sat vremena
šminkam se par puta godišnje
koristim pilinge i kreme i losione za tijelo
trudim se hraniti zdravo
spavam oko 8 sati noću
pijem samo jednu kavu dnevno
koristim sredstva za zaštitu od sunca ljeti i ne sunčam se previše

i previše se živciram, i mrzim sve oko sebe

pa što prevagne
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:05   #15
Neugodno mi je pisat tu, osjećam se kao padobranac

Kosa mi je zdrava, pa se ne brinem previše oko nje, koža lica isto dosta zahvalna. Već sad ću krenuti sa visokim zaštitnim faktorom za lice. Jedino što mi treba je dobra hidratantna krema Preporuke?

Pušim, svaki dan u pravilu popijem jednu do dvije cuge

Rekreiram se jer osjećam da mi treba, inače sam prilično smotana i nisam neki sportski tip. Vozim bicikl, planinarim, idem na duge šetnje, probala sam i trekanje i totalno mi se svidilo.
Od pilatesa sam odustala, jer bi prespavala 9 od 10 treninga.

Šta se hrane tiče, to je na mahove. Jedno vrijeme sam super posvećena i dobro se hranim, a onda nekad dođe neka faza kad je hrana zadnja rupa na svirali i pojede se šta se stigne. Zato se nekako trudim da mi neki zdravi izbori u hrani budu pod normalno i da si uzmem u naviku organizirati se dobro hraniti.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:10   #16
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nosim šarene štrample pa mi uletavaju srednjoškolci.
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:12   #17
Prestala sam pušiti, jako malo pijem jedino kad odem van. Jako sam smanjila meso, crveno meso praktički više ni ne jedem, jedem puno ribe i povrća, više manje sirovo.
Slatkiše nikad nisam ni pretjerano jela, tu i tamo kolač.
Jedino puno kave pijem
Kad zatopli trčim, iako sam u ok formi i bez vježbanja.
Koristim kvalitetne kreme za lice i tijelo. I preselila sam u znatno hladniju zemlju pa se nadam da će me led konzervirati.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:17   #18
Ja malo pijem jer ne podnosim mamurluk više
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:19   #19
Ja prestala pušit, pa sam opet počela
Kave pijem na litre, jedem sve, ne hranim se zdravo, a opet sve štima (za sad :kuckuc sa zdravljem.
Držim do sebe tak da svaki treći dan perem kosu, frizeru odem jednom mjesečno, higijena redovita, roba čista, kremice i šminka obavezni, puno hodam, sa spavanjem nemam problema i to je to
Uglavnom "održavam se" i ja zadovoljna
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:55   #20
ništa , naravno, ja sam prirodno prekrasna
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.