Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 00:49   #81
mislim da je ipak najbolji Hitler Schnüffler
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:09   #82
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Da, istina, napravljeno je dosta komada no prekasno.
Pogledaj ovo-
Total strength
For the investment and assault on the Berlin Defence Area about 1,500,000 soldiers.[3] Total strength
766,750 soldiers,
1,519 AFVs,[4]
2,224 aircraft[5]
9,303 artillery pieces[6][nb 3]

In the Berlin Defence Area about 45,000 soldiers, supplemented by the police force, Hitler Youth, and 40,000 Volkssturm.[3][nb 4]

Plus na to dodaj 125000 vojnika koje je Reich izgubio na prilazima Berlinu plus oko 300000 zarobljenih

Što će reći da su sve njih opskrbili sa ST44 ne bi pomoglo... gdje je tu južni front, zapadna crta (Montgomerry, Patton, Bradley) zakasnili su 3-4 godine s količinom.

Što se M53 tiče gledao sam ih i u Rambo izdanju i na nogama i na zidu-uživo tijekom rata. Istina je da je najbolji na oko 1km i za blisko čišćenje kad je "frka". Ovih 2km...nema šanse. Jedino oružje za tu daljinu je naša 12.7mm snajperica ili 12.7 mitraljez s tenka. Sve ovo manje...nema šanse. A što se kratkih rafala tiče...kalašnjikov (u bilo kojoj varijanti) je na udaljenosti do 600m jako dobar. A da ne velim koliko lakši, koliko jednostavniji i koliko praktičniji.

U filmu se svašta vidi, i kako čovjek bježi pred rafalom Uzija ili shotguna (pumperice). U stvarnosti...drugačije je, puno.
No idemo u off topic pa neću više.
pogledaj samo topove mitraljeze na letećim tanjurima (veće od 20mm). pa ćeš vidjet što je oružje. doduše, bombe nisu mogli stavljati na tanjure ali probali su.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:23   #83
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Bandić posječe trešnju a stablo ostavi da istrune. Njegova najgroznija izjava je: što će nama trava. Trava je dobra samo ovcama. Nakon toga je ruku pod ruku sa Horvatinčićem i Mamićem počeo betonirati sve i sva. Tako se gradi da je bolje da nikad ništa ne sagradi.
Eh, to ti je vise pitanje mentaliteta i njihovo videnje napretka (i opcenito, sto napredak zaista jeste). Pod njihovo, tu ubrajam i recimo mog starog, koji sve zeli betonirati i sto moze, bome i betonira. A onda cak i ne da da voda pada po betonu, pa onda izgradi i nadstresnicu. Da se pita mog starog (a i Bandica), sve bi to bio beton. Kao sto ono rece jednom Pervan, treba cijelu jadransku obalu betonirati, maknuti tu glupu i bespotrebnu razvedenost.

I kad smo kod toga, i moj stari sve zeli da je njegovo, kad vidi neko lijepo mjesto u prirodi (gdje god i sto god), on odmah pozeli to kupiti, ograditi (da ne bi netko drugi dosao), te izgraditi nesto (ma koliko to bilo bespotrebno i glupo).

Samim time, takvi tipovi su mi poznati i ne podrzavam ih, ali shvacam njihove nagone. Posljedica zivota na selu, bez shvacanja sto zivot jeste.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:35   #84
moderator! otvori temu o bandiću! ovo sve je vrijedan materijal ali ne ovdje!
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:42   #85
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Eh, to ti je vise pitanje mentaliteta i njihovo videnje napretka (i opcenito, sto napredak zaista jeste). Pod njihovo, tu ubrajam i recimo mog starog, koji sve zeli betonirati i sto moze, bome i betonira. A onda cak i ne da da voda pada po betonu, pa onda izgradi i nadstresnicu. Da se pita mog starog (a i Bandica), sve bi to bio beton. Kao sto ono rece jednom Pervan, treba cijelu jadransku obalu betonirati, maknuti tu glupu i bespotrebnu razvedenost. .
Bez brige. Ako odeš na 3dhr vidjet ćeš da sve mlade snage 3D vizualizacije rade samo jedan posao: arhitektonske vizualizacije. Te ova obiteljska kuća, te ona obiteljska kuća, te bazen u vrtu, te najmodernije uređen interijer...
A sve se to betonira na obali. Ja sam iz principa rekao da ni jednu arhitektonsku vizualizaciju više neću raditi. Ni jednu. Ali ako toliki klinci imaju posla, očito je da se betonira na veliko, i da to nisu neboderi i velike investicije nego sve po sitno. To je hrvatski mentalitet, a Bandić je samo jedan šerif među njima.

No koliko sam vidio, toliko osporavani Bundek nije beton. Lijepo je uređen, a bio je totalno zapušten. Ono grmlje čiji nedostatak arhitektima toliko smeta, a koje je posječeno, narasti će. Ako se ne bude održavao Bundek. A ne bude se. Meni osobno je ljepši ovakav kakav je sad, pa neka pričaju arhitekti što god hoće. Oni ionako betoniraju obalu u fušu za male naručitelje i male pare.

Što se snježne kraljice tiče, bolje je da je gore nego da nije. Neka ljudi skijaju i neka imaju gdje a ne da idu u Kranjsku goru ili Austriju. Ja osobno nisam skijaš, ali podržavam to.

A sad me zanima što je to Bandić zbetonir'o...
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:46   #86
Ajde, šta vas je sada Bandić uhvatio.
Pišite o nacistima, galaktičkim savezima, letećim tanjurima...
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 02:29   #87
Baba drumom djeda ...sumom...

..Nacisti...Bandic...Susak...idi mi dodji mi.....Sretna vam prvo svima 2009 godina.
A po tom..ufolozima se u istinu mota po glavi svasta.Dakle..spominjete famoznu
Lama Rabi...recenicu..ha..ha..ha...I uvjereni ste da ju je cuo cijeli svijet?Anglosaksonski..hmmm mislim..dakako?Pa nije..to je divlja patka bez krila...ili
ti smrdljivi golub..kojega je za naivce uprilicio ili vam pustio..KGB..i UDBA.
Dakle kad se prevede recena recenica onako kako je pisu mnogi..dobije se
da je ..MALA RIBA RADILA NITI NAVADU STARA NIJE IMALA...Dakle STARA
riba bi bila...SSSR onoga doba.
Dakle obicna premetaljka kojoj na zapadu nikada nisu poklanjali paznju...jer je rijec o blesavoj psini nastaloj iz ..zavisti.

Mr.Dogon,
Mr.Dogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 03:04   #88
Quote:
Mr.Dogon kaže: Pogledaj post
..Nacisti...Bandic...Susak...idi mi dodji mi.....Sretna vam prvo svima 2009 godina.
A po tom..ufolozima se u istinu mota po glavi svasta.Dakle..spominjete famoznu
Lama Rabi...recenicu..ha..ha..ha...I uvjereni ste da ju je cuo cijeli svijet?Anglosaksonski..hmmm mislim..dakako?Pa nije..to je divlja patka bez krila...ili
ti smrdljivi golub..kojega je za naivce uprilicio ili vam pustio..KGB..i UDBA.
Dakle kad se prevede recena recenica onako kako je pisu mnogi..dobije se
da je ..MALA RIBA RADILA NITI NAVADU STARA NIJE IMALA...Dakle STARA
riba bi bila...SSSR onoga doba.
Dakle obicna premetaljka kojoj na zapadu nikada nisu poklanjali paznju...jer je rijec o blesavoj psini nastaloj iz ..zavisti.

Mr.Dogon,
zgodno. misterija rješena. no mi pričamo o nacističkim letećim tanjurima a ne o UDBI.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 03:31   #89
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Ajde, šta vas je sada Bandić uhvatio.
Pišite o nacistima, galaktičkim savezima, letećim tanjurima...
A Bandić, Mamić i ostali to nisu???
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 09:31   #90
Dosta o socijalistu nacionalističkog predznaka kameradu B.
Hajdmo malo o naci letećim. Svojedobno mi je zapelo za oko dosta tekstova o tim letećim tanjurima i pokušajima da se njhov motor pokuša objasniti rotacijom supramagneta. Čak se spominjala i neka lokacija koju su zvali tvornica u Prusiji ili Poljskoj gdje se to razvijalo a krunski dokaz je bila neka čudna građevina od kružno postavljenih stupova spojenih vijencem. I ljudi su svašta lupetali o tome, a najjači su bili oni koji su tvrdili da je to kostur koji je pridržavao neznamtišta dok je u njemu rotirao komad olova ili žive na temperaturi tekućeg helija. I onda je došao neli lik obići lokaciju. Zatekao je lokalnu ekipu na pikniku, pitao ih što je to a frajer mu mrtav hladan kaže da ima još jedan takav u susjednom gradu. I ode lik i usnimi rashladni toranj lokalne centrale koji je posađen na identičnu betonsku strukturu. Pitam se, poteže li se još uvjek ta betonara kao dokaz postojanja njemačkih letećih tanjura ili se netko poklopio ušima?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:32   #91
Quote:
Mr.Dogon kaže: Pogledaj post
..Nacisti...Bandic...Susak...idi mi dodji mi.....Sretna vam prvo svima 2009 godina.
A po tom..ufolozima se u istinu mota po glavi svasta.Dakle..spominjete famoznu
Lama Rabi...recenicu..ha..ha..ha...I uvjereni ste da ju je cuo cijeli svijet?Anglosaksonski..hmmm mislim..dakako?Pa nije..to je divlja patka bez krila...ili
ti smrdljivi golub..kojega je za naivce uprilicio ili vam pustio..KGB..i UDBA.
Dakle kad se prevede recena recenica onako kako je pisu mnogi..dobije se
da je ..MALA RIBA RADILA NITI NAVADU STARA NIJE IMALA...Dakle STARA
riba bi bila...SSSR onoga doba.
Dakle obicna premetaljka kojoj na zapadu nikada nisu poklanjali paznju...jer je rijec o blesavoj psini nastaloj iz ..zavisti.

Mr.Dogon,

Da si čitao što sam napisao, vidio bi da sam i to spomenuo.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:15   #92
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
A Bandić, Mamić i ostali to nisu???
Kako za koga, no zna se o čemu se radi i na koga se misli.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 15:04   #93
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Dosta o socijalistu nacionalističkog predznaka kameradu B.
Hajdmo malo o naci letećim. Svojedobno mi je zapelo za oko dosta tekstova o tim letećim tanjurima i pokušajima da se njhov motor pokuša objasniti rotacijom supramagneta. Čak se spominjala i neka lokacija koju su zvali tvornica u Prusiji ili Poljskoj gdje se to razvijalo a krunski dokaz je bila neka čudna građevina od kružno postavljenih stupova spojenih vijencem. I ljudi su svašta lupetali o tome, a najjači su bili oni koji su tvrdili da je to kostur koji je pridržavao neznamtišta dok je u njemu rotirao komad olova ili žive na temperaturi tekućeg helija. I onda je došao neli lik obići lokaciju. Zatekao je lokalnu ekipu na pikniku, pitao ih što je to a frajer mu mrtav hladan kaže da ima još jedan takav u susjednom gradu. I ode lik i usnimi rashladni toranj lokalne centrale koji je posađen na identičnu betonsku strukturu. Pitam se, poteže li se još uvjek ta betonara kao dokaz postojanja njemačkih letećih tanjura ili se netko poklopio ušima?
dakle knjiga o i od Viktora Schaubergera imaš za naručiti u algoritmu. sa detaljnim opisom tehnologije letećih tanjura. a tebe zanimaju nekakvi magneti?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 19:33   #94
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ako procitas post, ja nisam rekao da vanzemaljci i nacisti imaju istu tehnologiju. Pazljivo procitaj, pa ces vidjeti da sam rekao da ne znam da li je u Roswellu pala letjelica vanzemaljskog, ili pak nacistickog porijekla. Sto je velika razlika od toga da tvrdim da je vanzemaljska tehnologija jednaka nacistickoj, ili obrnuto.
Vanzemaljsko ili nacističko porijeklo može biti isto, kolko znam rekli su ALIEN što znači vanzemaljac (znači izvan zemlje kao države, stranac, sada tako često zovu meksikance koji trče preko granice), inače svemirskog porijekla bi bilo SPACE ORIGIN. Mislim, ako me razumijevanje engleskog dobro služi.

A sad ono čudno pismo koje su pronašli, moguće da su rastaljene rune urezane u metal, budući da su se nacisti, bar okultni, koristili runskim pismom. A sad jednom selji amerikancu koji se nikad nije maknuo iz grada, a razina inteligencije i obrazovanje mu je upitno, mogao je to shvatiti kao nešto svjetu nepoznato.
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:24   #95
Sutra vam objasnim kako radi ..motor..

Leteceg tanjurca za grahhh..a sada idem gledati dobar SF..filmic..
Ionski vortex plus flugelrad ili vam staticki rotor.Njemacka tehnologija 100%.

Mr.Dogon,
Mr.Dogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 01:46   #96
Quote:
Aryan kaže: Pogledaj post
Vanzemaljsko ili nacističko porijeklo može biti isto, kolko znam rekli su ALIEN što znači vanzemaljac (znači izvan zemlje kao države, stranac, sada tako često zovu meksikance koji trče preko granice), inače svemirskog porijekla bi bilo SPACE ORIGIN. Mislim, ako me razumijevanje engleskog dobro služi.

A sad ono čudno pismo koje su pronašli, moguće da su rastaljene rune urezane u metal, budući da su se nacisti, bar okultni, koristili runskim pismom. A sad jednom selji amerikancu koji se nikad nije maknuo iz grada, a razina inteligencije i obrazovanje mu je upitno, mogao je to shvatiti kao nešto svjetu nepoznato.
Ok, rijec alien znaci doslovno stranac, netko tko nije odavde. Samim time, njemacki gradani se mogu smatrati alienima, iako u uzem smislu alien znaci stranac koji nije dobrodosao (inace je guest). Sto se tice space origin, da to znaci to, ali je u terminologiji uvrijezen izraz ET (extraterrestrial), sto znaci van zemlje (nesto sto nije s ovog planeta). Meksikance zovu na razne nacine (wetbacks, jer su plivali preko Rio Grande-a, da bi dosli u USA, koji je velikim dijelom bio pod njihovom vlascu prije), a PC izraz je illegal alien. No, pustimo sad engleski.

Sto se tice ove opaske o runskom pismu, tu si mozda u pravu. Mozda se zaista radi o germanskim runama, ali svakako se upotrebljava izraz rune, jer jesu licile na rune. Dakle, netko je to prepoznato, sto znaci da je ipak bilo nekog osnovnog znanja. Ja znam kako rune izgledaju (pogotovo futhark varijanta), ali opet, imam nekog predznanja. U svakom slucaju, interesantna mogucnost.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:30   #97
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Rasprava je jedno, veličanje je drugo. Zbog rasprave se dijele nagrade, zbog veličanja kazne....pa sad, očito ti tu neke stvari ne razlikuješ. Da sam židov, samo zbog onakve rečenice, dobio bi "crnu točku" kod onih u Wiesenthal centru...

Kaj se STG44 tiče, sve je lijepo ali...niti ih je bilo za vojsku, niti ju je vojska koristila. Kad je konačno došlo do upotrebe, rat je bio na ulasku u Berlin. Njemački vojnici su na njihovu žalost koristili M-1898 puške i ako su bili sretnici šmajsere. A to se osvetilo. I da, jako dobro znam o čemu pišem, ipak nosim i uniformu ove zemlje.

Rusi su došli do Berlina točno onda kad su htjeli. Da su se uklinili stradali bi. Ali su lijepo sve po redu počistili i došli Adolfu na vrata. S time da su požurili zadnja 4 mjeseca jer su skužili kako Himler šuruje s Eisenhowerom oko predaje zapadnog ratišta i predaji njemačkih snaga zapadnim saveznicima.
Postoje hrpe knjiga o tome a posebno su dobre one koje prikazuju nezadovoljstvo Žukova jer je imao 10-15% veće gubitke nego što je planirao baš zbog forsiranja napredovanja. I da se ameri i englezi nisu klali tko će pobrati slavu Patton ili Montgomery, možda bi Patton i uspio stići bliže Berlinu.

Mg42 je bio i lakši od drugih PM tog vremena, pogotovo u usporedbi s Bredom ili Maximom. Ali lako je naći što i drugi pišu o "njegovoj" superiornosti.

http://www.bayonetstrength.150m.com/...chine_guns.htm

I da, tih 1200 metaka objesi mačku o rep. Nakon 2 redenika po 250 metaka imaš pravo na Očenaš da nema više nikoga jer je cijev i metalni dijelovi toliko vruć da ti metak u cijevi može samoopalit. A kad pucaš na 100m raspršivanje pogodaka ti ide preko 10m.

M53 je dorađena kopija MG42 i osim psihološkog učinka i velike vatrene moći za čišćenje juriša grupiranih snaga ne znam gdje bi se više mogao koristiti.
Potrošiš kamion municije za pola sata i onda...crta i bjež. Naravno, bez njega jer tko će tu gamad vući....
Ja nevidim gdje se to velica reich a sad cu ti jos nesto reci prijatelju u vezi tih tvojih dragih Zidova da oni nisu nista posebno na ovom svijetu u kojem ubojice Hirosimske dijece imaju spomenike,i da crnu tocku upravo oni mogu uskoro opet dobiti zbog svojih stavova a o reichu cu pricati na nacin na koji ja hocu
Sto se tice ssg nisu je koristili ali su je razvili.
I mg42 je najbolje oruzje za ciscenje jurisa grupiranih snaga,a to su radili Rusi,to je bilo na Normandiji,bio je potreban zbog te brzine paljbe a posada je imala zamjenske cijevi pa kad ti svaki mg42 nakon minute borbe masakrira 100 ljudi hebes ti sto se on njima sada pregrijao.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:55   #98
Ionski vortex i flugelrad...

Fakat je da cijela ta prica o letecim tanjurima smrdi na nacisticke..
pokusaje da realiziraju diskoliku letjelica.okultne organizacije Tula i Vrill
su imale taj program kao okultni dakako.Ali smisao tog programa koji
je potekao iz odusevljenja njemacke znanstvene i ine mladezi svemirskim
putovanjima,raketama te svemirskom stanicom koji je potakao Herman Oberth i drugi znanstvenici poput mladog Fon Brauna je bio prije svega jedan od hipotetickih putova kojima bi arijevska rasa ostvarila dominaciju nad ostatkom
svijeta.
Dakle je i sam Von Braun izrastao u zaprepascujuce sposobnog raketnog inzenjera upravo na elanu ili vam odusevljenju svemirom i svemirskim putovanjima u mladosti njegove generacije.poznato je da je Von Braunova ekipa realizirala covjekov put na Mjesec.A to nije mala stvar.Trebalo je rijesiti
milijun tehnickih problema te je trebalo napraviti milijun sitnih inovacija kojima
su se ti problemi rijesavali.Rezultat toga napora Von Brauna i njegove ekipe nam je poznat.
Ono sto nam nije medju tim poznato jest je li netko u opce nastavio rad na programu naci diskolike letjelice?Mozda je rad u tajnosti i za racun novoga sefa upravo i nastavila ekipa Von Brauna.Dakle nastavila rad na usavrsavanju diskolike letjelice u formi vojnog projekta visoka stupnja tajnosti.
fakat je da sam koncept diskolike letjelice u svojoj osnovi i nije tako los.No fakat je i to da su nacisti imali ogromnih tehnickih poteskoca realizirati takovu letjelicu u ona vremena.Repulsin je odbacen kao princip.odbacene su i ostale ideje kreiranja zracnog vrtloga unutar diskolike letjelice a koji bi kreirao uzgonsku potrebnu silu na staticnim krilima ili deflektorima bilo koje vrste kao
elementima diskolike letjelice.Nacisti su realizirali cak i izuzetno snazne i lake
visoko naponske i visoko turazne elektromotore u tu svrhu.No rezultati su bili
skromni.
Tvrtka BMW je bila kao sto se zna isto tako u tome poslu.Njihov projekat zvao se kao sto znadete Flugelrad ili vam krilati tocak.No inzenjeri BMW-a i ako su stvorili ispravan koncept nikada nisu uspjeli podici letjelicu od tla jer su
se nadali stvoriti zracni vrtlog priprostim mlaznim motorima smjestenim po obodu flugelrada.
No taj koncept Flugelrada u biti je bio naj bolji i jedini nacin da se kreira
diskolika letjelica.
Evolucija te tehnicke ideje ili vam koncepta vjerojatno je dala rezultate za racun nekoga.Jesu li to SAD ili bivsi SSSR to ne znademo sada i tko zna kada ce to biti objelodanjeno.No fakat je da je vjerojatno jedna od ekipa Njemaca
koje su zaplijenili ili SAD ili SSSR uspjela u realizaciji tog programa u formi vojnog projekta.
Dakle primjenom ionske tehnologije,tehnologije plazme i njenog ubrzavanja u
el.mag. poljima ili prostije receno kreiranjem ionskoga vortexa ili vam vrtloga te u kombinaciji sa evoluiranim aerodinamicki verzijama flugel rada te deflektorima ubrzane plazme rezultat su vjerojatno postigli.Ako netko i malo poznaje fiziku te ako baci na papir malo racuna moze vidjeti da se teoretski a vrlo vjerojatno i prakticki ionizacijom zraka te uz primjenu flugelrada mogu
dobiti aerodinamicke sile enormne.Postavlja se pitanje izvora energije takove hipoteticne diskolike letjelice koje se pogon bazira na ionskom vrtlogu i flugelradu.Kako je potrebna velika ionizacijska energija izvor vjerojatno nije motor na unutrasnje sagorijevanje vec vjerojatno mlazna turbina ili cak minijaturna mocna nuklearna baterija.Samo ta dva izvora energije mogu biti aplicirana na takovu konstrukciju.Dakle energija mlaznog motora u kombinaciji sa lakim visoko naponskim generatorom pa preko toroidnih trafoa do elektroda odgovarajucega oblika ili vam geometrije.
Ako je u pitanju nuklearna baterija kao osnovni izvor energije tad dakako iz igre iskljucujemo laki visoko naponski generator.
Dakle cijela ta prica o UFO zemaljskoga podrijetla mogla bibiti izvediva ili vam realna samo ako je netko nekad nastavio rad na konceptu flugelrada.Sve ostalo..na primjer poput Repulsina Viktora Scaubergera..Austrijskog sumara je
zbog inih fizikalno tehnoloskih razloga prakticki nemoguce bilo a i ostaje nemoguce realizirati.Dakle ne treba implicirati antigravitacijske motore zemaljskim UFO-ima.Takove tehnologije su da otkines od smijeha s obzirom na postojece stanje znanosti i tehnike.Takove ideje samo dovode ljude u konfuziju i sprdacina su sa temom NLO-a.
Dakle zemaljski UFO-i vam funkcioniraju poput malih i enormno snaznih helikoptera samo na obrnuti nacin.U Helikoptera rotor rotira a zrak miruje a kod hipoteticnog UFO-a zemaljskog podrijetla je obrnuto..zrak se vrti ili vam rotira a rotor ili vam staticni rotor miruje.Rez<ultat je isti..uzgonska sila.Samo
primjena ubrzane plazme..u krug ubrzane dopusta stvaranje enormnih sila na flugelradu ili vam staticnom rotoru.Na desetine puta vece sile uzgona nego kod helikoptera.Odgovarajuci deflektori ioniziranog zraka sluze samo kako bi se kontrolirao vektor potiska takovog nazovimo ga invertiranog helikoptera diskolikog oblika.Takova letjelica moglza bi ..ili moze..postizati i enormne brzine
i mijenjati rezim leta...na izgled trenutno se zaustaviti..decelerirajuci recimo
sa negativnih 10G ili postici ubrzanje od 10G.
Ako je u istinu koncept Flugelrada evoluiran i letjelica kreirana to bi po svim mjerilima bio jedan UFO.Koji bi teoretski bio sposoban kretati se i u neposrednom svemiru.Dakle takova letjelica mogla bi izici u orbitu Zemlje ili otici do Mjeseca i nazad.Samo s tom razlikom sto bi u svemiru ionski vortex bio kreiran ispustanjem plina iz rezervoara u letjelici.
Dakle decki i djevojke vi koje tema privlaci samo Flugelrad je kao koncept bio
ispravan put koji su naci vjerojatno prepoznali.
I to vam je cijela prica...invertirani helikopter in extremis..flugelrad.

pozdrav svima,

Mr.Dogon,
Mr.Dogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:59   #99
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Ja nevidim gdje se to velica reich a sad cu ti jos nesto reci prijatelju u vezi tih tvojih dragih Zidova da oni nisu nista posebno na ovom svijetu u kojem ubojice Hirosimske dijece imaju spomenike,i da crnu tocku upravo oni mogu uskoro opet dobiti zbog svojih stavova a o reichu cu pricati na nacin na koji ja hocu
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:24   #100
Quote:
Mr.Dogon kaže: Pogledaj post
Fakat je da cijela ta prica o letecim tanjurima smrdi na nacisticke..
pokusaje da realiziraju diskoliku letjelica.okultne organizacije Tula i Vrill
su imale taj program kao okultni dakako.Ali smisao tog programa koji
je potekao iz odusevljenja njemacke znanstvene i ine mladezi svemirskim
putovanjima,raketama te svemirskom stanicom koji je potakao Herman Oberth i drugi znanstvenici poput mladog Fon Brauna je bio prije svega jedan od hipotetickih putova kojima bi arijevska rasa ostvarila dominaciju nad ostatkom
svijeta.
Dakle je i sam Von Braun izrastao u zaprepascujuce sposobnog raketnog inzenjera upravo na elanu ili vam odusevljenju svemirom i svemirskim putovanjima u mladosti njegove generacije.poznato je da je Von Braunova ekipa realizirala covjekov put na Mjesec.A to nije mala stvar.Trebalo je rijesiti
milijun tehnickih problema te je trebalo napraviti milijun sitnih inovacija kojima
su se ti problemi rijesavali.Rezultat toga napora Von Brauna i njegove ekipe nam je poznat.
Ono sto nam nije medju tim poznato jest je li netko u opce nastavio rad na programu naci diskolike letjelice?Mozda je rad u tajnosti i za racun novoga sefa upravo i nastavila ekipa Von Brauna.Dakle nastavila rad na usavrsavanju diskolike letjelice u formi vojnog projekta visoka stupnja tajnosti.
fakat je da sam koncept diskolike letjelice u svojoj osnovi i nije tako los.No fakat je i to da su nacisti imali ogromnih tehnickih poteskoca realizirati takovu letjelicu u ona vremena.Repulsin je odbacen kao princip.odbacene su i ostale ideje kreiranja zracnog vrtloga unutar diskolike letjelice a koji bi kreirao uzgonsku potrebnu silu na staticnim krilima ili deflektorima bilo koje vrste kao
elementima diskolike letjelice.Nacisti su realizirali cak i izuzetno snazne i lake
visoko naponske i visoko turazne elektromotore u tu svrhu.No rezultati su bili
skromni.
Tvrtka BMW je bila kao sto se zna isto tako u tome poslu.Njihov projekat zvao se kao sto znadete Flugelrad ili vam krilati tocak.No inzenjeri BMW-a i ako su stvorili ispravan koncept nikada nisu uspjeli podici letjelicu od tla jer su
se nadali stvoriti zracni vrtlog priprostim mlaznim motorima smjestenim po obodu flugelrada.
No taj koncept Flugelrada u biti je bio naj bolji i jedini nacin da se kreira
diskolika letjelica.
Evolucija te tehnicke ideje ili vam koncepta vjerojatno je dala rezultate za racun nekoga.Jesu li to SAD ili bivsi SSSR to ne znademo sada i tko zna kada ce to biti objelodanjeno.No fakat je da je vjerojatno jedna od ekipa Njemaca
koje su zaplijenili ili SAD ili SSSR uspjela u realizaciji tog programa u formi vojnog projekta.
Dakle primjenom ionske tehnologije,tehnologije plazme i njenog ubrzavanja u
el.mag. poljima ili prostije receno kreiranjem ionskoga vortexa ili vam vrtloga te u kombinaciji sa evoluiranim aerodinamicki verzijama flugel rada te deflektorima ubrzane plazme rezultat su vjerojatno postigli.Ako netko i malo poznaje fiziku te ako baci na papir malo racuna moze vidjeti da se teoretski a vrlo vjerojatno i prakticki ionizacijom zraka te uz primjenu flugelrada mogu
dobiti aerodinamicke sile enormne.Postavlja se pitanje izvora energije takove hipoteticne diskolike letjelice koje se pogon bazira na ionskom vrtlogu i flugelradu.Kako je potrebna velika ionizacijska energija izvor vjerojatno nije motor na unutrasnje sagorijevanje vec vjerojatno mlazna turbina ili cak minijaturna mocna nuklearna baterija.Samo ta dva izvora energije mogu biti aplicirana na takovu konstrukciju.Dakle energija mlaznog motora u kombinaciji sa lakim visoko naponskim generatorom pa preko toroidnih trafoa do elektroda odgovarajucega oblika ili vam geometrije.
Ako je u pitanju nuklearna baterija kao osnovni izvor energije tad dakako iz igre iskljucujemo laki visoko naponski generator.
Dakle cijela ta prica o UFO zemaljskoga podrijetla mogla bibiti izvediva ili vam realna samo ako je netko nekad nastavio rad na konceptu flugelrada.Sve ostalo..na primjer poput Repulsina Viktora Scaubergera..Austrijskog sumara je
zbog inih fizikalno tehnoloskih razloga prakticki nemoguce bilo a i ostaje nemoguce realizirati.Dakle ne treba implicirati antigravitacijske motore zemaljskim UFO-ima.Takove tehnologije su da otkines od smijeha s obzirom na postojece stanje znanosti i tehnike.Takove ideje samo dovode ljude u konfuziju i sprdacina su sa temom NLO-a.
Dakle zemaljski UFO-i vam funkcioniraju poput malih i enormno snaznih helikoptera samo na obrnuti nacin.U Helikoptera rotor rotira a zrak miruje a kod hipoteticnog UFO-a zemaljskog podrijetla je obrnuto..zrak se vrti ili vam rotira a rotor ili vam staticni rotor miruje.Rez<ultat je isti..uzgonska sila.Samo
primjena ubrzane plazme..u krug ubrzane dopusta stvaranje enormnih sila na flugelradu ili vam staticnom rotoru.Na desetine puta vece sile uzgona nego kod helikoptera.Odgovarajuci deflektori ioniziranog zraka sluze samo kako bi se kontrolirao vektor potiska takovog nazovimo ga invertiranog helikoptera diskolikog oblika.Takova letjelica moglza bi ..ili moze..postizati i enormne brzine
i mijenjati rezim leta...na izgled trenutno se zaustaviti..decelerirajuci recimo
sa negativnih 10G ili postici ubrzanje od 10G.
Ako je u istinu koncept Flugelrada evoluiran i letjelica kreirana to bi po svim mjerilima bio jedan UFO.Koji bi teoretski bio sposoban kretati se i u neposrednom svemiru.Dakle takova letjelica mogla bi izici u orbitu Zemlje ili otici do Mjeseca i nazad.Samo s tom razlikom sto bi u svemiru ionski vortex bio kreiran ispustanjem plina iz rezervoara u letjelici.
Dakle decki i djevojke vi koje tema privlaci samo Flugelrad je kao koncept bio
ispravan put koji su naci vjerojatno prepoznali.
I to vam je cijela prica...invertirani helikopter in extremis..flugelrad.

pozdrav svima,

Mr.Dogon,
znaš valjda ruski. i zato dosta s tim američkim medijima.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.