Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 01:41   #1
Pokušaji otmice djece

u zadnje vrijeme smo svi citali po novinama za pokusaje otmice djece,evo pojavio se i clanak gdje se i izmedju ostalih spominje i moj grad,.Imam dvoje djece i jedno je skolsko a drugo predskolsko bojim se za sina koji svaki dan pjesaci 20 minuta do skole,kcer je zasticenija jer nejde u skolu i nigdje se ne krece bez nas . Kako da izbijem taj strah iz glave a nismo u mogucnosti pratiti djete u skolu jer suprug i ja radimo.Jeste li i Vi razmisljali o ovim pokusajima otmice na nacin da se bojite za svoju djecu ili nevjerujete u te novinske clanke?
tava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 08:41   #2
u kojim je to novinama?
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 09:02   #3
bit će ono u 24 sata, dugo selo.


inače, stara vijest, ima par tjedana bilo na tvu, a onda je klinac dao ekskluzivni intervju za novine..

moju bivšu cimu isto pokušali oteti, kaže. imala je skoro 30god i išla je tražiti stan, najam. pa su je htjeli namamiti u neku bemburu, na razgovor o stanu došla 2 ojača tipa i jedna ženska,..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 09:07   #4
za sada su mi djeca mala ali jako se boim što ih/nas još čeka!
već sad znam da ništa od ključića oko vrata kao u moje vrijeme - a put do škole postaje niz video igrica:
- kako preživjeti da te pijana budala ne zgazi!
- koliko novaca imati u džepu? puno pa da te puste na miru, ili malo pa da traže još??? ma i da daš puno opet bi htjeli još!
- kakav mobitel imati da se možeš javiti doma a da nije zanimljiv lopovima/huliganima

ma čak i da ih ja vodim u školu nisam sigurna da me ne bi netko opalio letvom da mi uzme torbicu i novčanik



ps. susjeda mi priča kako su već dvije babice u kvartu(novi zagreb) usred bijela dana napadnute i to ćapanjem ogrlice sa vrata!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:52   #5
ja imam kćer školarca i jako me strah. nekidan kada se u novinama pojavio članak o dugom selu, obavila sam još jedan razgovor sa kćerkom na tu temu i nije joj bilo svejedno. bistro je dijete i stvarno sve razumije, čak je i odraslija nego većina njenih vršnjaka ,ali strah uvijek postoji.

jedan dan poslije toga članka sam doživjela šok kada me kolegica nazvala sva izbezumljena da se isti slučaj dogodio u našem gradu i to ni manje ni više u ulici gdje je naša osnovna škola.

ono što me najviše razljutilo je to da nitko, niti policija, niti javna glasila nisu objavili tu vijest i upozorili roditelje i djecu na oprez, i da se takve stvari ne događaju nekom drugom već i u našem gradu.

rezultat toga je da mi je kćerka rekla da se ona boji i ne želi ići sama od autobusne stanice do kuće i da ju moram čekati . hvala Bogu to mi nije problem, doma sam i ići ću svakako po nju, a nadam se da će i mjerodavni obavjestiti javnost malo više o slučaju kako bi se pojačao oprez u gradu.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:05   #6
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
j

ono što me najviše razljutilo je to da nitko, niti policija, niti javna glasila nisu objavili tu vijest i upozorili roditelje i djecu na oprez, i da se takve stvari ne događaju nekom drugom već i u našem gradu.

.
zato što je to neistinita informacija. Novine 24 sata objave vijest o pokušaju otmice, zna se samo da se radi o crnom kombiju, i to je to.
I to je navodno bio pokušaj otmice u više mjesta diljem Hrvatske.
Kako to da nigdje o tome ne pišu nego u 24 sata? I da bi stvar bila jača, na njihovom web portalu vijest o ponovnom pokušaju otmice, otvoriš link i piše 'ako želite saznati više, čitajte sutra u tiskanom izdanju '
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:07   #7
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

moju bivšu cimu isto pokušali oteti, kaže. imala je skoro 30god i išla je tražiti stan, najam. pa su je htjeli namamiti u neku bemburu, na razgovor o stanu došla 2 ojača tipa i jedna ženska,..
e i kako to da je nisu oteli? Ne provociram. Nego mi je logično da su je htjeli oteti da bi je bez problema svladali
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:49   #8
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
zato što je to neistinita informacija. Novine 24 sata objave vijest o pokušaju otmice, zna se samo da se radi o crnom kombiju, i to je to.
I to je navodno bio pokušaj otmice u više mjesta diljem Hrvatske.
Kako to da nigdje o tome ne pišu nego u 24 sata? I da bi stvar bila jača, na njihovom web portalu vijest o ponovnom pokušaju otmice, otvoriš link i piše 'ako želite saznati više, čitajte sutra u tiskanom izdanju '
Bilo je nekoliko sličnih pokušaja u posljednje vrijeme. Nije bilo samo u 24 sata nego u svim medijima. Ja sam čula da je nedavno bio pokušaj otmice djeteta od dvije godine u Avenue Mallu, ali su alarmirali zaštitare, zatvoreni su svi izlazi i dijete je navodno pronađeno u kutiji. Meni se čini da policija nije dobro odradila svoj posao, jer je bilo više slučajeva, a oni ništa nisu uspjeli saznati pa to baš ne daju na sva zvona. Djecu trebamo u svakom trenutku imati na oku.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:53   #9
hahaha koliko se sjećam, rekla je da se brzo udaljila.
inače, to sve sve odvijalo na uglu maksimirske i bukovačke, prvo su sjeli u birc vamo di je tram st u smjeru centra(tj ekipa je bila u tom bircu) a auto je bio hm hm veli negdje u smjeru stadiona (mada kad razmislim ne znam gdje bi tamo mogao biti parkiran auto osim ako netko unutra ne sjedi za volanom a lakomoguće da da, ako je sve skupa istinito) pa su oni krenuli pješke prema tamo.

pa je ona (cura sa sela, prvi put u gradu) napokon skužila da tu nešto ne štima i ubrzano se udaljila riječima: ma dobro, dobro nema veze, sad sam se sjetila da ću ja naći neki drugi stan a sve se odvijalo među ljudima, na prometnom mjestu..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:56   #10
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Bilo je nekoliko sličnih pokušaja u posljednje vrijeme. Nije bilo samo u 24 sata nego u svim medijima. Ja sam čula da je nedavno bio pokušaj otmice djeteta od dvije godine u Avenue Mallu, ali su alarmirali zaštitare, zatvoreni su svi izlazi i dijete je navodno pronađeno u kutiji. Meni se čini da policija nije dobro odradila svoj posao, jer je bilo više slučajeva, a oni ništa nisu uspjeli saznati pa to baš ne daju na sva zvona. Djecu trebamo u svakom trenutku imati na oku.
tako sam i ja nasjela na identičnu priču iz cc1 u splitu. to spada u urbanu legedu i desila se u svakom trg centru. i onda uvijek ostane visiti pitanje "zašto se ne ide s tim u medije, to je full čudno" e pa zato što se nije ni desilo.

uvijek je priča da se dijete pronašlo ili nekom tipu u ruksaku, omamljeno, ošišane kose, prevučen u drugu odjeću, a kosa je pronađena u wc-u
zatvorili se svi izlazi, pregledavali se posjetitelji..jelte.. a u biti, čim se nko dijete zagubi među vješalicama, zatvore se izlazi. pa se ljudi čude što je sad, pa pukne priča..pa se prenosi od usta do usta, pa taj posjetitelj koji je tamo bio na licu mjesta prepričava dalje što se desilo, a on je živi svjedok. bio je tamo,vidio je.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:59   #11
prije tjedan dana frendici na fejsu osvanuo status o pokusaju otmice djevojcice u trgovackom centru; u garden mallu.
kao sto katjes kaze, to je urbana legenda. nema tgrovackog centra u kojem se ovo nije desilo -.-
http://www.mama-mami.com/archive/index.php?t50868.htm
osobno mislim da je bar 90% prica o pokusajima otmice koje su se pojavile nakon onog prvog napisa o pokusaju otmice djevojcice pred skolom neistinito.

svakako valja biti na oprezu i uciti djecu da ne prilaze nepoznatima - ali to treba raditi uvijek, a ne samo kad mediji podignu prasinu.

i molila bih link na ovo u dugom selu, nisam uspjela pronaci, zanima me jer zivim blizu..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:17   #12
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Bilo je nekoliko sličnih pokušaja u posljednje vrijeme. Nije bilo samo u 24 sata nego u svim medijima. Ja sam čula da je nedavno bio pokušaj otmice djeteta od dvije godine u Avenue Mallu, ali su alarmirali zaštitare, zatvoreni su svi izlazi i dijete je navodno pronađeno u kutiji. Meni se čini da policija nije dobro odradila svoj posao, jer je bilo više slučajeva, a oni ništa nisu uspjeli saznati pa to baš ne daju na sva zvona. Djecu trebamo u svakom trenutku imati na oku.
to nije bio nikakav pokušaj otmice
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:21   #13
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post

i molila bih link na ovo u dugom selu, nisam uspjela pronaci, zanima me jer zivim blizu..
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...i-oteti-239536
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:57   #14
ovo je od sijecnja, ali sam citala i prosli tjedan u glasu, sad ne mogu naci http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=136275
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:02   #15
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Bilo je nekoliko sličnih pokušaja u posljednje vrijeme. Nije bilo samo u 24 sata nego u svim medijima. Ja sam čula da je nedavno bio pokušaj otmice djeteta od dvije godine u Avenue Mallu, ali su alarmirali zaštitare, zatvoreni su svi izlazi i dijete je navodno pronađeno u kutiji. Meni se čini da policija nije dobro odradila svoj posao, jer je bilo više slučajeva, a oni ništa nisu uspjeli saznati pa to baš ne daju na sva zvona. Djecu trebamo u svakom trenutku imati na oku.
Zaboga, je li dosta više tih hoaxova? Dođem na ovaj podforum svakih par mjeseci i obvezno naletim na otmičare, pedofile i druge baberoge.
http://www.truthorfiction.com/rumors/c/codeadam.htm
http://www.thatsnonsense.com/view.php?id=839

Da sam ja otmičar, išla bih otimati neku bebu Ecclestone, a ne po trgovačkim centrima.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:10   #16
Nikad dosta razgovora o temi. Pitanje je gdje živiš, kojiko dijete poznaje susjedstvo. Mojoj bublici se na putu do škole nalazi trgovina i nekoliko poznanika. Moj je savjet uvijek: uleti u dvorište i ne razgovaraj ni sa kim, pogotovo ako te zove iz auta.
__________________
Bolje ispasti glup, nego ispasti iz aviona.
Cikla Oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:21   #17
Quote:
Cikla Oraščić kaže: Pogledaj post
Nikad dosta razgovora o temi. Pitanje je gdje živiš, kojiko dijete poznaje susjedstvo. Mojoj bublici se na putu do škole nalazi trgovina i nekoliko poznanika. Moj je savjet uvijek: uleti u dvorište i ne razgovaraj ni sa kim, pogotovo ako te zove iz auta.
kako bi recimo ne pričanje sa nepoznatom osobom spriječilo otmicu. Primjer, otmičar u autu se zaustavlja kraj djeteta, dijete ga ignorira. Čisto sumnjam da bi to spriječilo otmičara u naumu.
Mada, kao što rekoh, ne vjerujem ni jednom novinsok napisu o pokušaju otmice djeteta.

ovo gore je hipotetsko pitanje
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:40   #18
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kako bi recimo ne pričanje sa nepoznatom osobom spriječilo otmicu. Primjer, otmičar u autu se zaustavlja kraj djeteta, dijete ga ignorira. Čisto sumnjam da bi to spriječilo otmičara u naumu.
Mada, kao što rekoh, ne vjerujem ni jednom novinsok napisu o pokušaju otmice djeteta.
Mislim da bi.
Dijete koje se trga i koje je glasno je dosta teže za uvući u auto (pogotovo neprimjetno uvući u auto) od djeteta koje je na neki način namamljeno...
Tako da, ako dijete "ignorira" otmičara, taj otmičar će možda preći na lakšu žrtvu... Sve to doduše pada u vodu ako je cilj otmice točno određeno dijete...

Naravno, ne slažem se sa time da treba stvarati i širiti paniku (što naši, a i svjetski vrli novinari zdušno čine...)
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:51   #19
Meni je to najgoora noćna mora.
Bila sam još studentica kad se dogodila otmica Natashe Kampusch i dobro se sjećam napisa iz ovdašnjih medija (Austrija) i potrage za njom.

A ona nije bila nikakvo bogataško dijete, živjela je u velikom bloku zgrada, normalna školarka.

Ne sjećam se kada sam zadnji put vidjela dijete mlađe od 12 godina samo u podzemnoj. U tramvaju vidim samo školarce koji se voze max. 2 stanice do škole i drže se u grupi. Davno je prošlo doba ključića oko vrata (hvala bogu) .

Zovite me paranoičnom, ali moje dijete sigurno neće ići samo u školu a kamoli na izvanškolske aktivnosti, presjedajući nekoliko linija podzemne. Barem do neke određene dobi.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:07   #20
ako ćemo ovom logikom; može se čuti za toooliko pokušaja otmice, a za koliko djece ste čuli da je zaista oteto? onda su otmičari djece jako nesposobni u svom poslu.

daleko od toga da možemo bezbrižni biti i da se to ne dešava. ima svega i nisu svi prijatelji, dijete treba učiti da ne razogvara, da ništa ne prima od nepoznatih, da ne ulazi u auto, šator, balon...i da postoje zločesti.

ali nije sad baš da moramo biti toliko paranoični.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.