Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 18:03   #21
Pogledao sam 4 raspoložive epizode. Baš je fina serijica.

Laura se udala za Edgara na kraju, iako je on hteo da ode pred oltarom, ali je video napuštenu Isabel (uhapsili su Zea, pa se ovaj nije nije ni pojavio na venčanju) i nije imao srca da to isto uradi Lauri.

A pre toga se upoznale Laura i Isabel. Lepa je Isabelina rečenica Lauri da ona hoće da se uda, a nema mladoženje, dok Laura neće da se uda, a tu je mladoženja.

Na drugu stranu policija upala u dom gde žive Isabel i cela ona negro ekipa i sve ih izbacila. (mada nisam baš najbolje shvatio zašto ih onako isteraše ). Ze u zatvoru.

Mislio sam da je ona Alice ćerka od Celinhe, ali je to zapravo ćerka od treće sestre. Zaboravih joj ime. A Celinhine izjave i ispadi, sestra je stalno opominje. I onaj sin od Constancije je bacio oko na Isabel.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 14:07   #22
Jay vidim da gledaš daj neki komentar. Ja sam pogledao prvih deset i baš je fina serijica. Nastaviću najverovatnije. Stao sam zbog učenja.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 22:55   #24
“Lado a Lado” estreia nos Estados Unidos

Nakon "A Vida da Gente" (koja ima dobru gledanost), 18.03. na američkom MundoFOX-u kreće "Lado a Lado" (sinhronizovana na španskom jeziku).
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:02   #25
Kompletne 154 epizode (iz jednog dijela) "Lado a Lado" na portugalskom / na DailyMotion-u: link.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:15   #26
Čk, samo dvije stranice ima tema? Vidim da u prvom postu piše i da ima nogometa u seriji, što je veliki .
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:16   #27
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Čk, samo dvije stranice ima tema? Vidim da u prvom postu piše i da ima nogometa u seriji, što je veliki .
Pa kad smo je samo ja i Friend gledali kad je išla premijerno u Brazilu.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:19   #28
I nije to topik Televisine sapunjare gdje se raspiše preko 100-tinjak stranica. Rijetki ovdje na forumu gledaju Globove.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:22   #29
Neki od nas ne znaju portugalski nažalost. Ako ništa drugo, barem će LAL na HRT-u imati bolji tretman nego što je imala AB na RTL-u.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:25   #30
Eh, nisam ga ni ja znao, ali počeo sam gledati njihove bez prijevoda, Avenida mi je dosta pomogla, i sad ga znam više od 70%.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 00:10   #31
Ja je nažalost nisam ispratio u celosti. Bila mi je fina, ali u međuvremenu mi je uletelo nešto drugo, pa se ovom nisam vratio. Ali mogu da ispravim grešku.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:35   #32
Kao što je već poznato: “Lado a lado” umjesto “El color de la pasión” na HRT-u, pa evo malo više o noveli.



Globo TV International: sinopsis + opis likova na engleskom; 1., 3. i 9. epizoda sa titlovima na engleskom.

Trejler sa titlovima na engleskom.

Entrada/abertura

Tema musical de abertura: Dominguinhos do Estácio - "Liberdade! Liberdade! Abra as Asas sobre Nós"

Originalna verzija: 154 epizode, internacionalna: 105.

***
Sutra u 15:30 počinje na argentinskom Telefe-u. (Izvor)
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 14:31   #33
Prva epizoda - 10. travnja.

12:25 Lado a lado, telenovela (1/105)*

Još uvijek nema prijevoda.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:14   #34
Mogli su i reprizu ubaciti ujutro na HRT 1 umjesto Doline sunca koja je završila na ljeto.
Benjamin Vladić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 01:09   #35
Mali adelanto šta nas očekuje

friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 07:38   #36
Bas se radujem ovome. Ne znam koju sam zadnju pratila na HRT-u. Sto neće biti reprize?
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 11:29   #37
Rame uz rame, telenovela

LADO A LADO

Quote:
Brazilska serija "Rame uz rame" dobitnica je međunarodne nagrade Emmy za najbolju telenovelu. U središtu radnje su Isabel i Laura, dvije žene različitog podrijetla i iz različitih društvenih slojeva, ali s istim ciljem u životu: izboriti slobodu u konzervativnome društvu s početka 20. stoljeća. Idealistička i hrabra Isabel (Camila Pitanga) sluškinja je francuske dame koja ju je poučila europskim manirama i kći bivšega roba, Afonsa (Milton Gonçalves). Na danima sambe ona upoznaje Zéa Mariju (Lázaro Ramos), radišnog čovjeka koji krije jednu tajnu: borac je capoeire, zabranjene borilačke vještine za koju se nada da će ju jednoga dana svijet prihvatiti.

Laura (Marjorie Estiano) je kći bivšeg uzgajivača kave Assunçãa (Werner Schünemann) i njegove žene Constâncije (Patricia Pillar), ali nije zadivljena raskoši i bogatstvom. Nakon što diplomira, ona nalazi sreću u davanju poduka. Njezina majka se pokušava suprotstaviti njezinu buntovništvu i nada se da će se Laura zaručiti za Edgara (Thiago Fragoso, "Klon" i "Iluzionist") kako bi se uzdigla u društvu. Edgar je ugledan muškarac, bivši portugalski student, koji se sprema preuzeti posao svoga oca, prepredenoga senatora Bonifacija (Cássio Gabus Mendes). Sudbina spaja ove dvije žene u crkvi: Laurina budućnost s Edgarom je neizvjesna, a Isabel sretno iščekuje dolazak Zéa Marije. Međutim, borac capoeire želi spriječiti nepravednu akciju lokalne policije, te sudjeluje u tučnjavi zbog koje završi u zatvoru, a ne s Isabel pred oltarom. Isabelina tuga zbližava Isabel i Lauru. Laura je nemirna zbog dolaska mladoženje kojega zapravo i ne poznaje i za kojega se ne želi udati. Ne zna da i Edgara muči to isto. Usamljena i bez cilja, Isabel kreće s ocem u siromašni dio grada, u Morro da Providência, prvu favelu u Riju, te je prisiljena živjeti ondje sa zlom i pokvarenom Berenice (Sheron Menezes), koja će sve učiniti kako bi spriječila njezin susret sa Zéom Marijom.

U međuvremenu se Laura i Edgar ludo zaljube, suprotno od svih očekivanja nakon njihova dogovorenog braka. Razočaranu Isabel, koja misli da ju je dragi ostavio, zavede ženskar Albertinho (Rafael Cardoso), Laurin brat, koji je zadivljen s Isabel. No romancu prekida Constância. Nakon izlaska iz zatvora, Zé Maria zatiče trudnu Isabel koja nosi Albertinhovo dijete, te prekida s njom sve veze. Situacija se pogorša kada Constância otkrije Isabelinu trudnoću.
Kako bi se izbjegla sramota, ona otima dijete majci, a u tome joj pomogne Berenice. U tuzi zbog navodne djetetove smrti i razdvojenosti od Zéa Marije, Isabel odluči prihvatiti poziv poznate plesačice i otputuje u Pariz. Laura je šokirana kada sazna za Edgarovu kćer iz njegove kraće veze u Portugalu. Na njihovu žalost, Laura podnosi zahtjev za rastavu i, uz neodobravanje svoje majke, odseli se kako bi izbjegla sramotu. Šest godina poslije, dvije prijateljice se vraćaju u Rio. Isabel je sada poznata pariška plesačica, a Laura rastavljena žena...

No, ljubav nosi lijepa iznenađenja: Zé Maria i Isabel, te Laura i Edgar, shvaćaju da unatoč problemima njihovi osjećaji nisu ugasli.

Rame uz rame govori o dvije žene ispred svoga vremena u trenucima velike političke i društvene preobrazbe. U raskošnoj i detaljno razrađenoj scenografiji nekadašnjeg Rija i pod utjecajem belle epoquea, ova telenovela suprotstavlja drukčije svjetove i stavlja rame uz rame: raskoš i jednostavnost, napredak i predrasude.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:14   #38
Gleda se.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:37   #39
Možda i ja bacim pogled na ovo, ako se u međuvremenu ne zaposlim,jer mi se cini jako zanimljivo, a nazalost ne znam portugalski. Osim toga serija je dobila Emmy sto znaci da je jako dobra. Znam samo da je osim nje dobio Telemundov El senor de los cielos. Slabo sam gledao brazilske serije, ne sjecam se ni jednoj ni naslova. Sjecam se samo Brazilskog akvarela. Ovo mi je prilika da pogledam jos jednu brazilsku i da naucim portugalski.
semky23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 11:13   #40
Chamada de Elenco

Spisak likova/glumačke ekipe.

Kao što već piše u tom tekstu gore, Marjorie Estiano & Thiago Fragoso su ovdje glumili bračni par, a Marjorie & Camila Pitanga najbolje prijateljice.
Thiago & Camila će biti par u "Babilôniji", pa otud ovaj komentar: https://twitter.com/ZAMENZA/status/580168391450853376 ().

Quote:
Benjamin Vladić kaže: Pogledaj post
Mogli su i reprizu ubaciti ujutro na HRT 1 umjesto Doline sunca koja je završila na ljeto.
U koliko sati je obično ta repriza bila?
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.