Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 20:21   #81
Pitam se isto. Mislim da je neće ni bit, na njihovom YouTube kanalu još nisu postavili, a 2h do premijere.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:23   #82
Možda bude naknadno. Šteta. Jedina novela dosad koja nije imala svoju chamadu de elenco je bila "Viver a vida". Sad očito i "Sete vidas".
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:03   #83
Abertura

Pesma, kadrovi
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:09   #84
Odlična!
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:56   #85
Gledanost prve epizode jest 18%. Njezine prethodnice:

Boogie Oogie - 20 (SP)
Meu pedacinho de chão - 19 (SP)


Quote:
A estreia de "Sete vidas", novela de Lícia Manzo com direção de núcleo de Jayme Monjardim, marcou 18 pontos em São Paulo, segundo prévia divulgada pelo Ibope. O primeiro capítulo foi ao ar das 18h17m às 19h19m desta segunda-feira, 9.

Sua antecessora na faixa, “Boogie oogie”, estreou com 20 pontos em São Paulo. E "Meu pedacinho de chão", exibida antes, obteve 19 com o seu primeiro capítulo. izvor


Abertura s creditsima


Netko pogledao prvu epizodu?

Zadnje uređivanje mlac13 : 10.03.2015. at 15:02.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 16:58   #86
Odgledana 1. epizoda. Pravi uvod u priču.

Malo likova se pojavilo, pa je lako i pohvatati ko je kome šta.

Bloch je odlična. Montagner takođe. Malu Galli i Debora stvarno podsećaju i prolaze kao sestre. Čini mi se da će i Gisele Froes biti genijalna, pogotovu u scenama sa ćerkom.

Od dece su se pojavili Drummond i Matarazzo, koji su već na kraju epizode skontali da su deca istog donatora.

Nema oko radnje ni šta da se kaže mnogo, sve ide nekim laganim tonom. Lepi kadrovi, dobro napisani dijalozi. Sigurno ću pogledati još. Ogroman plus je što se već zna da neće imati puno epizoda.

Zamenza je napisao kvalitetnu kritiku, pa koga zanima neka pročita: http://zamenza.blogspot.com.br/2015/...qualidade.html

Pogledao još neko?
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:24   #87
Nisam još. Ispali su finalsi, otišla SV na 20% (19,8) da budemo precizni.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 14:19   #88
Koliko moćno izgledaju scene sa Miguelovog putovanja. Predeli, pejzaži, ma prelepo! Na kratko se pojavio i argentinski glumac Fabio Aste (igrao je konobara Martina u Cuando me sonreis), kao jedan od ekspedicionista.

Čitam po nekim portalima i izgleda da Julia na kraju neće biti ćerka od Miguela, navodno je to sama autroka izjavila, jer je bilo dosta polemike oko eventualne veze Julije i Pedra, koji bi trebalo da su u srodstvu. Tako da ispada da je Marta imala aferu tokom braka, pa je lagala i ćerku i pokojnog muža.

Likovi od Malu Galli (Irene) i Ângela Antônija (Vicente) su bili jedno vreme par u noveli AVDG. Ovde će njegov lik da se zaljubi u njenu sestru. A Gisele Froes (Marta) je igrala njegovu bivšu ženu.

Ana Beatriz Nogueira je trebala da igra lik koji je kasnije dobila Cyria Coentro, majka jedne od Miguelove dece.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 13:31   #89
Ženći, šta niko nije pogledao?

Meni su se baš dopale ove prve epizode. Jedino imam utisak da je mini-serija u pitanju (što je prvobitno i trebalo da bude), jer dosta scena samo lete i dosta puta se pojavljuje dias/semanas/meses depois.

U 6. epizodi Ligia se već porodila, kontaktirala je Juliju i Pedra. Dok su je vozili ka crkvi gde treba da se uda za Vicentea, ono iz automobila vidi Miguela (za koga svi misle da je mrtav), izlazi iz auta i krene da trči za njim. Nisam mislio da će se sve to tako brzo odigrati.

Definitivno Julia i Pedro nisu brat i sestra. To zna i njena tetka Guida. Marta se nije puno pojavljivala, valjda je bude više u kasnijim epizodama.

Još se nisu pojavila ostala deca.

I ono što smo komentarisali, odlično je što je novela obojena, nema sivila kao u Imperiju.

Drummondica je pravi šećer
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:54   #90
Do 14. epizode projavio se još jedan od Miguelovih potomaka, Bernardo, koji je skromno živeo sa majkom u Belo Horizonteu. Posle nekog poklušaja njega i njegovih prijatelja da uđu u bazen vile koja je prazna, majka ga šalje sa Pedrom i Julijom u Rio, jer ga je policija tražila, a kasnije se i ona seli tamo. On je jedino dete skromnog porekla od njih.

Pojavili su se i blizanci Luis i Laila. On staložen i ozbiljan advokat, ona lujka neviđena. Verovatno se i Regina Duarte uskoro pojavi.

Baš su lepe scene kada su braća i sestre na okupu. Pedro pomaže Bernardu oko škole, Julia čuva Joaquina kad treba, Pedro prati Juliju na njenom poslu itd. Baš su svi zajedno

Julia i Edgard

Miguel se pojavio, pa opet nestao i nema ni traga ni glasa od njega.

Ne znam koga Gerbelli igra i kada bi trebala da se pojavi.

Novelu uglavnom nose deca, tako da su ostali likovi (osim Ligije i Vicentea) dosta po strani.

Sve u svemu, super su.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:41   #91
Intervju sa Isabelle Drummond: Às vésperas dos 21 anos, Isabelle Drummond conta como foi crescer diante do público e abre álbum de fotos pessoais
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 02:06   #92
Do sada je emitovana 30 epizoda.

U poslednjoj epizodi Julia radi test za trudnoću, koji pokazuje da nije trudna. Odlična scena njenog razgovora sa tetkom Guidom, koja je savetuje da ni ne zatrudni ako nije sigurna u svoja osećanja. Čini mi se da je ovo najbolja i najzahtevnija uloga Isabelle Drummond. Predivna je i odlično igra Juliju.

Kada je Marta to saznala, pobesnela i prilikom svađe sa Guidom u njenim kolima, ova izašla iz auta i pregazio je motorista. U bolnici svojoj ćerki Elisi priznaje da Pedro i Julia nisu brat i sestra, a ova to prenosi Juliji. Već se to otkrilo. :klap:



Sada će biti interesantno videti kako će da se spoje, jer je Julia u braku, a Pedro je u sretnoj vezi sa drugom devojkom.

Miguel upoznao još jednog sina, Bernarda. Dobro se dosetio kako da uništi kasetu na kojem ima njegov snimak kako daje neki intervju, što je retkost. Ni Bernardo niti Pedro znaju ko je Miguel zaista.

Ligijina sestra Irene želi dete. U njenoj firmi radi mlada devojka koja želi da da dete na usvajanje. Irene se ponudila da usvoji dete, ali devojka ne želi da zna ko bi usvojio dete i kako bi ono izgledalo. Majka devojke se protivi usvajanju. ta priča malo baca na EF, mada Irene je staloženija osoba od Juliane, ne verujem da bi pokušala nešto protiv ove male.

Od sledeće epizode se pojavljuje Regina Duarte. Luisova i Brancina deca ne znaju da je Esther lezbejka. Dok se Luis zalaže da otvoreno deci kažu, Branca tvrdi da su još mali da to razumeju. Biće interesantnno videti kako će sve to da se odigra, kada se ona pojavi.

Novela je odlično napisana, odglumljena, pravi dragulj.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:50   #93
Pojavio se i poslednji brat Felipe. Glumi ga Michel Noher. Na wikipediji piše da je, između ostalog, igrao u Sos mi vida, Don Juan y su bella dama, Herederos de una venganza... On je sin glumca Jean Pierrea Nohera, koji ovde igra njegovog usvojenog oca, a on je igrao Nininog/Ritinog takođe usvojenog oca u "Avenidi".
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 02:29   #94
Odlične epizode. Ako je broj epizoda ostao na 107, uskoro je polovina novele, a već se toliko toga desilo i otkrilo. :klap:

Miguel se vratio iz mrtvih kako bi pomogao bolesnom sinu i svi sada znaju da je živ.

Odlična scena kada se susretne sa Ligijom u bolnici, pa kada Pedro i Bernardo saznaju da je Joao zapravo Miguel, pa razgovor Ligije i Miguela...

Većina dece su trenutno protiv njega, samo je Felipe na njegovoj strani, dok ga i Julia podržava, pa je to dovelo do nekoliko svađa sa Pedrom.

Izgleda da će Felipe da se umeša između njih.

Lepo napisa Zamenza: "Licia Manzo tem uma capacidade rara de mostrar relações intensas e repleta de complexidades, onde não é necessário um vilão."

Odlično napisan scenario, bez negativaca, cirkusa, a sve je na mestu.

Novelao! Kako još pišu po stranim portalima, Sete luxos.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 17:46   #95
Dugo nisam komentarisao. Novela je predivna. Ima 2-3 lika koja me ne zanimaju, ali sveukupno je sve na mestu. Bolja mi je od AVDG.

Quote:
mlac13 kaže: Pogledaj post
Isabelle Drummond također snima u El Calafateju.

Izvor
Ove scene su bile tek u 66.-67. epizodi. Miguel odlučuje da otputuje nazad u Patagoniju, kako bi se zahvalio ljudima koji su mu pomogli kada su ga pronašli posle brodoloma. Felipe i Julia odlučuju da otputuju sa njim. Tada se i prvi put poljube. Prelepi predeli.

Pedro je u braku sa Tais, koja se porodila i rodila dečaka. Usput je saznala da su u prošlosti Julia i Pedro bili u vezi. Tais je odličan lik. I tako mi se dopada što nema kliše momenata. Iskreno, meni ona više ide uz Pedra, dok bih Juliju ostavio sa Felipeom. Drummond () ima hemiju sa svima.

Ostali likovi takođe nisu zapostavljeni. Luis najzad odlučuje da se razvede od nepodnošljive žene, zaljubio se u psihologinju Irene, Laila radi kao dj, Elisa se vratila iz Japana, sada će je izgleda spojiti sa Bernardom, Martin muž izgleda gej (), Guida posle svađe sa Martom traži posao...

Domingos Montagner Odličan glumac. Prvi put ga gledam i oduševio me je. Tako dobro igra i dočarava svu samoću i krivicu koju oseća Miguel.

Ni Debora Bloch ne zaostaje. Ovaj lik joj savršeno pristaje. I Malu Galli, koja igra njenu sestru, je fantastična. Njihov odnos je divan.

Odnos koji Julia ima sa svojom sestrom od tetke Elisom, je takođe divan. Koliko god se Marta i Guida ne slagale, to nije uticalo na njih dve.

Gerbelli je nažalost nameštaj i levo smetalo. Odlično glumi, ali njen lik sam po sebi nije mnogo bitan. Nije negativka (ovde nema pravih negativaca), čak je imala razgovor sa Ligijom gde joj je savetovala da da još jednu šansu Miguelu, pošto su njih dvoje opet prekinuli.

Baš leti vreme, novela je već prešla polovinu.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 10:44   #96
Nekoliko spojlera kako bi novela mogla završiti, tj. koja bi sudbina likova mogla biti.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 13:54   #97
Kasnim nekoliko poslednjih epizoda, gledaću da što pre nadoknadim. Odlični su. Prava feel-good novela. Mislim da je ovo jedna od Globovih novela sa najmanje epizoda. Baš je brzo prošla.

Pročitao sam spoilere i jedino bih voleo da je Julia sa Felipeom ostala. Napisaću veći komentar kad sve odgledam.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:25   #98
Isabelle Drummond je objavila na instagramu:
Quote:
Último dia de estúdio! Equipe linda...


Muzika iz novele je odlična:



https://www.youtube.com/playlist?lis...urSyaCzN5zdMNc




https://www.youtube.com/playlist?lis...Wrf5VXmJvOP0B9
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 13:32   #99
Jayme Matarazzo, Regina Duarte, Debora Bloch i Isabelle Drummond su otputovali u Lisabon, na promociju "7V" u Portugalu, koja kreće na Globovom kanalu.



http://globointernacional.globo.com/...a-e-Pedro.aspx
Quote:
Sete Vidas” estreia dia 14 de setembro, às 20h00, no canal Globo, exclusivo NOS.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.