Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 08:49   #21
kako ne kuzis, u vinogradskoj ne odredjuju krvnu grupu
ja sam pitala bas, i rekli su da to nije rutinska stvar, samo u sklucaju komplikacija
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:08   #22
ove narukvice sam ja gledala prije 5-6 godina preko ebaya i nije bilo baš sellera koji su bili spremni poslati po razumnoj cijeni. Sad su se stvari sigurno promijenile i baš ste me opet podsjetile na njih. Meni je to odlična ideja jer sam imala prilike vidjeti već 3-oje izgubljene djece, zadnje je bilo na Utrinskom placu: dijete plače, zvali su policiju, policija pokušava nešto saznati od maloga, a mali što u prevelikom šoku, što je premali i ne daje nikakve podatke... Ne znam kako je to završilo jer je drama predugo trajala da joj vidim kraj. Naravno da su oni ušli u trag starcima i da je bio happy end, ali mi žao stresa koje je dijete preživjelo, a naravno i starci.
Imate vi kakve prijedloge narukvica?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:02   #23
Ne znam onda, možda jer sam negativna, muž pozitivan... Mama mi išto odmah na porodu saznala, znam i svoju i od staraca, muževljevu i od njegovih... Svi koje poznajem znaju i sebi i djeci.

Mi.smo na biologiji u gimnaziji samostalno određivali, s pomoću neke tekućine koliko se sjećam
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:22   #24
Krvnu grupu u rodilištu određuju samo bebama cije cu mame rh negativne (zbog RhoGama).

Meni se bas sviđa ona gumena na prvoj slici. Kad bi netko kod nas takvo sto radio uzela bih svojim klincima. Ne ispustam ih iz vida ni sekundu al od viska glava ne boli. Pogotovo s obzirom na sinovu bolest i 5-6 mj. godisnje sam sama s njima a sada kad sve vrvi turistima i guzvom gdje god se okrenes najradije bih ih zavezala za sebe.
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:22   #25
Da, kad je mama negativna obavezno odredjuju. inace ne. ja svoju vlastitu grupu nisma znala do jedne manje operacije koju sam imala s 26 godina da niej toga bilo saznala bi u trudnoci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:52   #26
A ok, brzo se to odredi ako je hitno, svi uvijek je tu univerzalna nula
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:42   #27
Ne rade krvne grupe bebama ako majke nisu rh negativne ili ima u obitlj. anamnezi nasljednih bolesti...zašto je tako ...ima jedan zanimljiv podatak....

Nekoliko slučajeva xy puta je bilo da (nažalost ili ne) djeca nisu bila od muškarca s kojim je žena u vezi, braku....zbog činjenice da takav podatak može našteti situaciji jednostavno više ne navode krvnu grupu, pogotovo u Vinogradskoj.
Ja sam tražila da odrede krv.grupu bebi pa su mi rekli samo u nužnosti to rade i da možemo izvaditi poslije...nisam vadila za utvrđivanje još....budem u 10 mj kad dođemo u hrv.

Mi smo odlučili staviti na narukvicu ID broj, br.telefona Hrv. i na Malti naš mob..ne bi stavljali ime i prezime jer po ID broju saznaju ime i prezime i daljne podatke...ispadne nas narukvica nekih 250 kn.

http://www.mypreciouskid.com/child-id-bracelet.html
http://www.roadid.com/kids/
http://www.americanmedical-id.com/ca...ts-for-kids-17
https://www.etsy.com/market/kids_id_bracelet
http://www.n-styleid.com/children.html
http://www.laurenshope.com/category/...erts-for-girls
http://www.icegems.co.uk/childrens-i...-pendants.html

Ima i onih jednokratnih kao što dobijete u hotelu, ulaskom na neki koncert i sl...

__________________
The light of morning decomposes everything

Zadnje uređivanje Little Floramy : 28.08.2014. at 11:57.
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:29   #28
Quote:
Nekoliko slučajeva xy puta je bilo da (nažalost ili ne) djeca nisu bila od muškarca s kojim je žena u vezi, braku....zbog činjenice da takav podatak može našteti situaciji jednostavno više ne navode krvnu grupu, pogotovo u Vinogradskoj.
Da. No posebno zbog pravih očeva koji se ne kuže u nasljeđivanje krvne grupe.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:24   #29
Mi imamo ove narukvice http://www.sportsdirect.com/littleli...lcode=78414690 kada putujemo i sl.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 16:32   #30
Quote:
altermama kaže: Pogledaj post
Mi imamo ove narukvice http://www.sportsdirect.com/littleli...lcode=78414690 kada putujemo i sl.
Dali je ovo unutra gumeni dio i na njega se napiše vod.markerom....
uzela bih ovu malenom za probu jer ima samo 1,5 g. da vidim jel bi ju nosio
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 18:50   #31
krvnu grupu uopce nema potrebe ni smisla stavljati jer nema sanse da ti danas bilo gdje osim u najnajhitnijoj situaciji na frontu daju krvni pripravak bez prethodnog testiranja. tu se ne oslanja na to sto netko nosi napisano na plasticnoj narukvici. test se napravi u bolnici (ili gdje vec) vrlo brzo, dok se pacijent jos sprema za operaciju.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 08:13   #32
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
uzela bih ovu malenom za probu jer ima samo 1,5 g. da vidim jel bi ju nosio
i moj mlađi ima godinu i pol - ne mogu zamisliti dijete kojem bi više trebala takva narukvica jer ga neopisivo privlače sve najopasnije situacije i predmeti, a da ga vani na dvije sekunde izgubim iz vida, nestao bi. ali on bi si to odmah iščupao s ruke.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:05   #33
oooo naše situacije su trčečim korakom, nema tu hodanja
naručila sam pa ću vidjeti možda mu bude zanimljivo pošto i brat ima a možda poludi
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:22   #34
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Rekli su mi kad se rodio, a i piše na otpusnom pismu. Ne kužim ljude koji to ne znaju
Niti rekli, niti piše na otpusnom pismu.
Ti si neka iznimka...

Apropos narukvica i sličnih stvari, dobro je to imati i u slučaju da se nama nešto desi ili bakama, djedovima, tetama koji idu s djecom u šetnju.
Npr. nije rijetko da se netko sruši u nesvijest ili mu pozlije ili nešto gore i dijete ostane samo u kolicima s osobom bez svijesti.
Olakšalo bi prolaznicima.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 09:57   #35
Da se umišan pošto vidin da se vodi rasprava
Ja nisan svoju krvnu grupu znala nego tek u trudnoci.
A virujte mi bila san po bolnicama i vise od ocekivanog.
Prije kad san trazila da mi kazu krvnu grupu rekli su da to samo i izvarednim situacijama ili da platim.
I vadili su meni i malome jer san bila RH -.
Eto.
Maaryaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:19   #36
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Niti rekli, niti piše na otpusnom pismu.
Ti si neka iznimka...

Apropos narukvica i sličnih stvari, dobro je to imati i u slučaju da se nama nešto desi ili bakama, djedovima, tetama koji idu s djecom u šetnju.
Npr. nije rijetko da se netko sruši u nesvijest ili mu pozlije ili nešto gore i dijete ostane samo u kolicima s osobom bez svijesti.
Olakšalo bi prolaznicima.
Nisam iznimka, piše ti. Ja sam rh negativna, i mama mi je pa valjda i zbog toga znam svoju. Negativne žene moraju dobiti injekciju rhogana ako rode pozitivno dijete zbog antitijela koja mogu čak uništitit sljedeći fetus (mojoj mami se dvaput dogodilo dok nisu skužili što je, dvoje djece izgubila, jedno rano, drugo drugom tromjesečju)..

Uglavnom zato znam, jer mi je pisalo na onoj ploči i pitala sam, jer sam imala kiretažu prije prvoga i čak sam onda dobila zlu ne trebalo jer nisu znali kojeg jue rh faktora odumrli plod
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:54   #37
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Nisam iznimka, piše ti. Ja sam rh negativna, i mama mi je pa valjda i zbog toga znam svoju. Negativne žene moraju dobiti injekciju rhogana ako rode pozitivno dijete zbog antitijela koja mogu čak uništitit sljedeći fetus (mojoj mami se dvaput dogodilo dok nisu skužili što je, dvoje djece izgubila, jedno rano, drugo drugom tromjesečju)..

Uglavnom zato znam, jer mi je pisalo na onoj ploči i pitala sam, jer sam imala kiretažu prije prvoga i čak sam onda dobila zlu ne trebalo jer nisu znali kojeg jue rh faktora odumrli plod
Jesi, iznimka si jer si rh negativna

Nama koje smo pozitivne (i činimo otprilike 85% populacije) to ne piše nigdje.

Tako da ne možeš tvrditi da je to uobičajeno i da ne kužiš ljude koji to ne znaju jer većina ih ne zna s obzirom da nije standardni dio procedure.

On topic:
razmišljala sam o onim narukvicama od konca u duginim bojama što se pletu, možda bi i to bilo zgodno rješenje pa da se uplete odmah i broj mobitela
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 22:37   #38
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Jesi, iznimka si jer si rh negativna

Nama koje smo pozitivne (i činimo otprilike 85% populacije) to ne piše nigdje.

Tako da ne možeš tvrditi da je to uobičajeno i da ne kužiš ljude koji to ne znaju jer većina ih ne zna s obzirom da nije standardni dio procedure.

On topic:
razmišljala sam o onim narukvicama od konca u duginim bojama što se pletu, možda bi i to bilo zgodno rješenje pa da se uplete odmah i broj mobitela
Da si malo bolje čitala, vidjela bi da smo sve to zaključile već, i ja također.

Nisam ja iznimka, nego je to pravilo za sve rh pozitivne žene.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:09   #39
već neko vrijeme se bavim kako naučiti šmizlu broj telefona i da odreagira smireno u nekoj situaciji, ali kak je ona drama queen i kad vjetar puhne sumnjam da će mi to skoro poći za rukom. u par navrata sam napravila karticu i stavila joj u džep jakne kad smo išli u grad, a sad si mislim da bi mogla dati napraviti neku narukvicu. baš ste mi dobro "sjele" s ovim.
apsolutno sam za takve stvari.
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:31   #40
malo off, ali vezano u krvne grupe: ni ja ni dijete nismo RH negativne, rodila sam u Vinogradskoj 2011. i mojoj maloj su odredili krvnu grupu, pise mi u otpusnom pismu
zasto? pretpostavljam jer sam imala GD i jer je plodna voda bila mekonijska, pa su uz hrpu krvnih pretraga koje su joj radili odmah odredili i krvnu grupu
tak d anije smao u slucaju negativnog faktora, ali da, mislim da neke komplikacije koje mogu biti opasne po bebu moraju biti prisutne..
Edit; i jos mi nesto pada na um; zutica. mozda bebama koje imaju jacu zuticu isto odmah vade krvnu grupu, ako bi slucajno zatrebala transfuzija sad mi to palo na um, jer je moja i zuticu imala, i to prilicno brzo (dovoljno rano da nismo morale ostajati duze, odmah su je "suncali")

nego, osobno (jos) ne razmisljam o necem takvome; ali da imam dijete jakog alergicara ili s nekom drugom komplikacijom opasnom po zivot, ovo bi mi bila odlicna stvar.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.