Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 23:07   #1
Crna ruža / Karagül





Pobijediti laži iz prošlosti, suočiti se sa samoćom i krenuti iz početka, glavna je okosnica nove uzbudljive serije koju ćemo pratiti na Novoj TV.

Najstariji sin u obitelji Kendal uvijek je bio ljubomoran na svog mlađeg brata Murata, i njegova je jedina želja biti jedini nasljednik i vođa obitelji. Međutim, Kendal nema sina koji bi mogao produžiti njihovu premoć. Jedini sin kojeg ima je invalid; ima dvije žene, ali ne i sinove koji bi ga naslijedili. Njegov brat Murat ima četvero djece. Muratov prvorođeni sin živi s njegovim starijim bratom i ženom s kojom je sklopio vjerski brak. Oni odgajaju njegova sina, a zauzvrat se Murat seli u Istanbul gdje vodi drugačiji život. Ima dvije kćeri i sina sa svojom službenom ženom Ebru. Ebru ne zna za taj tajni život koji joj skriva, misli da je njezin prvorođeni sin mrtav. Ona je daleko od sela i tamošnje tradicije.

Jednog dana Ebru dobiva vijest da se njezin muž izgubio na rijeci Eufrat u Šanliurfi. Tada se cijeli njezin život mijenja i ona se sama mora suočiti s istinom. Zaglavljena je između prve supruge svog muža, djeteta za koje je mislila da ga je izgubila, ubojice svog muža, njegova brata Kendala i svojih kćeri koje su revoltirane. Murat je izgubio sav njihov posjed, založio ga je i bankrotirao. Ebru je ostavljena sama, bez novca, u svijetu laži.

“Toliko sam se molila da se vratiš, da sve ovo bude samo noćna mora… Nisam bila toliko uplašena ni kad mi je otac umro. Molim te, ne ostavljaj me samu! Molim te, Murate, vrati se! Ne ostavljaj nas same!” – riječi su koje je Ebru često izgovarala nakon što je ostala sama.

Žena koja nikad nije napuštala zidove svoje rezidencije i muškarac koji ju je ostavio da živi u laži. Ona je potpuno sama s istinom s kojom se suočava. Sada se mora boriti za sve to što je izgubila. Mora se zauzeti za svoju djecu i početi sve ispočetka u jednom udaljenome mjestu. “Crna ruža” je priča o ženi koja se ponovno rađa ondje negdje daleko od svog doma.

Već u prvim nastavcima naslućujemo kako Ebru kasno shvaća da je njezin muž jedna velika laž. Ali i “istina” će je skupo stajati.

Murat jednog jutra izlazi iz kuće, kaže joj da ide u Halfeti i da će se vratiti navečer. Nakon ovoga će se početi otkrivati Ebruin svijet isprepleten laži! Ebru je sa svoje troje djece zapela u bezizlaznoj situaciji. Hoće li Murat biti pronađen? Hoće li Ebru uspjeti saznati što se zapravo dogodilo Muratu? Sad je život poziva na borbu za sve ono što je izgubila. Život je zove da se drži čvrsto na nogama zbog svoje djece i da krene iz početka…

Izvor: http://novatv.dnevnik.hr/clanak/novo...---347869.html

__________________
Confluence of sounds

Zadnje uređivanje Jay Bluebell : 22.08.2014. at 17:42.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 00:12   #2
Ja gledam. Glavna glumica mi je bila super u "Suze Bospora" (doktorica Lale)
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 16:11   #3
I ja planiram ovo gledati Vidim da će glavna bit Lale iz "Suze Bospora"..
Sanja 453 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:33   #4
Ovde glumi i Huremina Esma,ona mi je baš draga.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:40   #5
Sinoć RTL skratio Sulju bukvalno na pola sata, a pošto od danas NovaTV sjecka i "Draguljarevu kći", rekoh, hajde da škicnem ovaj "Karagul". Naročito me zanimala jer je to hit serija u Turskoj, redovito je makar u top 3!

Ozcana Deniza (Murata) prvi put gledam na malom ekranu (do sada samo u filmovima) i baš je baja. Ostale glumce ne znam, nisu mi poznati, osim Baranove "mame" Narin. Negdje kao da sam je već vidjela.

Za sada mi je malo komplicirano povezati sve, ali ako sam dobro skužila Murat živi u Istanbulu sa ženom Ebru, dvije kćeri (Maya i Ada) i malim sinom koji boluje od dijabetesa. Ima neku firmu, očigledno je bankrotirala. Btw. zgrada Muratovog holdinga je zgrada Denizer holdinga iz KPA!

Ekipa na istoku, zaboravila sam ime mjesta, mu je familija. Imamo starijeg brata Kendala, koji vodi posao sa pistacijama. Tu je još njihova majka i sestre. Ako sam dobro upratila, ima ih 2 ili 3? Di su muževi?

Onda Kendalov sin koji je invalid. Tko je ona žena što ga hranila? Majka? Kendalova žena?

Imamo i neku mladju žensku koja je trudna, da i to nije Kendalova žena?

Na kraju, Baran i njegova "majka" Narin. Zapravo je Narin Muratova supruga (vjerski brak), a Baran prvorodjeni sin Murata i Ebru. Koliko sam povezala Murat laže ženu Ebru da je Baran umro i daje ga bratu Kendalu, koji ga odgaja za nasljednika loze, a malom se reklo da mu je majka Narin. Zašto Narin pristaje na to da živi u 4 zida i možda 1x godišnje vidi supruga Murata? Zašto Muratovi pristaju na to?

Malo zamršeno. Neyse, s obzirom da pratim DK od 21h, neću imat što drugo gledat do tada, pa ću vjerojatno nastaviti sa CR.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 11:41   #6
Dobra je serija ,nastavljam gledati i komentirati ovdje

Ja koliko sam dosad skopčala radnju,Kendal ima dvije žene ,jedna je majka njegovog sina invalida,dok je druga trudna i čeka curicu.

Narin je znači prva žena od Murata i Baran za nju misli da mu je "majka"

Ebru mi je tako čudna s dugom kosom (navikla sam ju gledati s kratkom kosom u "Suze Bospora"),ali lijepo joj stoji.

Ne znam mora proći par epizoda da bi se sve razjasnilo jer je dosta zamršena radnja za sad ,ne može se sve skopčati odmah
Sanja 453 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 14:20   #7
Ljupka Dimitrovska - Crna ruža

https://www.youtube.com/watch?v=tSDscEM_xfw
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2014., 15:24   #8
Zanimljiva je ta borba da se pokopča tko s kim,tko kome što..
Prva žena,druga žena..
Ona gospa što hrani invalidnog sina je prva žena..pristaje uz Kendala..
Kako onda druga žena??Po kojoj osnovi??
Zanimljivo je i smještanje glumaca u ranije gledane serije,tako da je glavna glumica za mene Lale
Murat?Da li je pozitivan ili negativan,po ovome za sada,ne mogu zaključiti...
Njihova mater,tipično..mislim tipično za Turke ima sina mezimca i to se pitam,zašto...
Zato što je ljepši od brata ili
Ovu ostalu ženskadiju ne mogu još povatat,tko su ,što su,osim da sam ovu jedni vidjela već..
Ali gdje??
Vidjet ćemo,da li će imati prođu kod nas kao i u Turskoj,poznato je,da nam se ukusi razlikuju
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:53   #9
pozdrav

sinoć sam gledala epizodu zbog Ozcana .. a da li ću i koliko još ..ne znam jer su i neke druge serije u điru...

ova serija ima veliku gledanost u Turskoj zbog tematike..vjerska žena,zakonska žena..plemena..rukoljub,čeloljub itd ..sve ono šta je meni sada manje interesantno od kada sam već pogledala neke serije sa sličnom radnjom .

Narin glumica koja je glumi , igrala je Cejdu u AvC...Sevginu nasljednicu i partnericu sa Yasemin u njihovoj firmi.. mada mi izgleda da je pojačala gornju usnu..

prvu ženu od Kendala ,majku bolesnog mladića gledali smo u Da sam oblak..

glumačka postava mislim da je dobra

Murat...sve je zatajio Ebru ,pa čak i prvorođenog sina "poklonio" prvoj ženi koja očito nije mogla imati djece i bratu na odgajanje..Srećom pa Baran zna da mu je on otac,ali zato i mrzi očevu "pravu" familiju.Tu užasnu laž,kao i ne upoznavanje sa članovima familije sada će mislim Ebru prilično platiti ..Da ga ne glumi Ozcan.. svrstala bi ga u negativce mada razumim razlog zašto je lagao...
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:25   #10
Ja evo gledam zbog podneblja u kojem je snimano. Drevni Eufrat. I dijelom jer sam baš u ovo vrijeme trebala biti tamo.
Možda će nekome biti zanimljivo da crne ruže doista rastu jedino u Halfetiju i nigdje drugo. Crnu boju (zapravo, duboku tamnocrvenu) dosegnu tokom ljeta i sve zahvaljujući sastavu tla. Cvatu u malom broju i ugrožena su vrsta jer su originalno rasle u starom Halfetiju koji je potopljen (mislim da se kroz epizodu vidio minaret od džamije koja je pod vodom) uz još par sela zbog izgradnje brane kod Birecika. Selo je "preseljeno" 10 kilometara dalje na novu lokaciju koja izgleda ružama ne godi.

Sad malo o seriji.
Kako se zove glumica koja glumi Narin, nekako mi je poznata Jako lijepa žena.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 04:34   #11
Ovu drugu epizodu,zapamtit ću po moru suza!
Nevjerojatna žalost kod ženske čeljadi za Muratom!
Plače Ebru,plaču kćerke,Narin u još većoj tuzi,samo gleda u vodu..
Najviše me zapravo zanima,zašto i zbog čega je ta mlada žena dospjela u tu situaciju,stvarno me zanima.
Ljubav koju stric Kendal ispoljava prema Baranu,također mi nešto nije normalna
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:28   #12
Tenči, a tek kad Ebru jednog dana sazna za Barana, pa za Narin, da je Muratova prva žena! I sve ostalo (Murat muzao pare od familije, bukvalno prodao sina itd.).

Kendal, ajme, stalno imam osjećaj da će mu ispasti oči.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:44   #13
Ja inače ne razumin ljubavi ala Turkinje..al ajde...

Narin je znala za Ebru i sve te godine ostala zaljubljena.Udala se za Murata sa 15 godina,a mislim da su i u rodu..

Murat je stvarao poslovno carstvo u Istanbulu i založio dio imanja koji njemu pripada ( koliko sam razumila) no na koncu sve izgubio.Mislim da Kendal nije na gubitku .Murat nije prodao sina zbog imanja ( ne branim ga ) već da bi mogao dobiti dozvolu da oženi Ebru. Ucijenili su ga mater i brat,a mislim da mu je i otac bio živ. Ni u kom slučaju ga ne opravdavam niti razumin taj njegov potez,ali bože moj kod tradicionalnih Turaka sve je moguće.Jadno dite kada jednog dana sazna.I stric i "majka" pune mu non stop glavu protiv očeve familije u Istanbulu tako da ih mrzi na neviđeno.

Žao mi je njega i Ebru.Druge ne jer su znali.Narin mi pokazuje neke crte prilično psihički problematične osobe,jer tko bi se na takav način uživio u ulogu majke.Osim toga mislim da je stvorila i određenu ovisnost Barana o njoj zbog njenog jadnog života koji je sama odabrala..
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:44   #14
Osobno ne volim ovakve serije!
Gledala sam sa zanimanjem jedino prvu sličnu koja se prikazivala kod nas, Ljubav i kaznu.Našem mentalitetu nepoznati i čudni običaji činili su mi je interesantnom.
Sve ostale sa sličnim sadržajem su samo tema na varijaciju,a kako ne volim oružje,ubijanje i nasilje nad ženama u pravilu pogledam početak i odustanem.
Zahvaljujući mojoj dragoj prijateljici iz Turske koju sam upoznala pred nekoliko godina i mojih nekoliko posjeta Istanbulu i Turskoj ,daju mi drugačiju sliku o toj zemlji,njenoj povijesti,kulturi i običajima nego prije.
U unutrašnjosti Turske je i danas normalno da muškarci iz bogatih obitelji imaju i po nekoliko žena!
Uglavnom to nisu Turci nego Kurdi,kojih službeno ima oko 14 miliona,ali ima i Turaka koji sve više žive po tradicionalnim običajima.Tako ponekad jedan muškarac ima i po 50-60 djece kojima ni imena nezna.Nije se puno promijenilo od vremena Sulejmana.
Država se dugo borila protiv toga,ali je i ona digla ruke od njih i prešutno im to dozvoljava tako dugo dok im nisu na teret.
Muškarci koji iz takvih sredina odlaze na školovanje u inozemstvo, Istanbul ili Ankaru idu iz potrebe,da se školovani mogu vratiti i nastaviti voditi poslove.
Tu tek upoznaju drugu stranu života, mnogi se zaljubljuju ,htjeli bi ostati ,ali i dobro znaju što ih čeka ako se usprotive obitelji-smrt!
To što mi gledamo u serijama tipa Sila,Dila,Bijeg sl. je uljepšana stvarnost velike večine Turskih žena koje i neznaju za drugi način života osim da su poslušne i da od malena znaju svoju sudbinu.
Turska filmska industrija je u vrijeme kad se planiralo pristupanje Turske EU dobila silna nepovratna sredstva iz pretpristupnih fondova EU da se snime serije i filmovi na tu temu.
S jedne strane su htjeli razviti svijest u ženama ,a s druge Europu upoznati s dobrom stranom njihove tradicije.
Na kraju je sve preraslo u ogroman filmski biznis koji se prilagođava trendu gledanosti.
Zanimljiva radnja i lijepi krajolici možda će me zadržati da pogledam seriju ukoliko neće biti previše nasilja i ubijanja dalje.
Nadam se da je Murat ipak preživio i isplivao negdje i da će se pojaviti
__________________
Hillal
Hillal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:47   #15
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Kendal, ajme, stalno imam osjećaj da će mu ispasti oči.
sinoć sam malo bacila oko dok sam čekala Toscanu i isto sam to pomislila.
nego htjela sam pitati jeli ovaj glumac koji glumi strica(Narininog brata) -neznam kako se lik zove trebao glumiti Borana u Sili?
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:30   #16
Gledam i izgleda mi ok zasad
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:56   #17
Presporo se sve odvija
Ne znam uopce kako ce zakomplicirati situaciju
3 epke je murat mrtav i nista se ne desava


Baran je slatkis,ali malo zatucan.
Ne znam u kojim krajevima u turskoj onako zivi
Meni je ovo katastrofa.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:47   #18
Meni je serija sve zanimljivija kako epizode odmiču. Ne zaboravimo da NovaTV reže originalne epke. Danas je završilo na cca. 10. min. originalnog turskog boluma 3. Drugim riječima, vidjeli smo tek dvije originalne epizode.

Živo me zanima kako će ispasti koegzistencija istanbulske ekipe i ove domestic.

Ebru je u roku 2-3 dana doživjela šokova ko nikad u životu. Sad tek otkriva tko je i što je bio muž Murat, a isto tako vidi da je živjela totalno uljuljkano. Sve je njemu prepustila, on je bio glava obitelji, a sad joj se to obilo o glavu.

Baran mi je sladak i simpa dečko, dobar u suštini i strašno pati za ocem kojeg nije nikad ni imao. Strašno je iz daljine pratiti via Facebook život očeve prve/glavne obitelji!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:39   #19
Ima dosta teških scena več na samom početku.
Turske pokrajine i gradovi kao Van,Agn,Mus,Hakkan,Simak,Mardin su prepune takvih životnih situacija gdje jedan muškarac posjeduje po 4 zakonite žene (naravno ,po vjerskom zakonu) te još dvije-tri s kojima nije u "braku".
Tako da životna priča Narin nije ništa neobično za Tursku.
Nama je teško uopće zamisliti da je tako nešto moguće,ali njima je to normalno.
Sami Turci gledaju na to kao otprilike mi na naše Rome
__________________
Hillal
Hillal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 05:03   #20
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
Presporo se sve odvija
Ne znam uopce kako ce zakomplicirati situaciju
3 epke je murat mrtav i nista se ne desava


Baran je slatkis,ali malo zatucan.
Ne znam u kojim krajevima u turskoj onako zivi
Meni je ovo katastrofa.
Kad ti netko iz dana u dan priča neke priče,uđe ti u podsvijest,htio ne htio
Tako je odgajan,teško se može ispravit,ali jedino ta ljutnja kojom reagira,pokazuje da nije kasno za njega..
Ebru,tuguje i priča..pa kako ovo,pa kako ono,ali mi u ušima odzvanja rečenica:
"Murate,kako ću ja bez tebe"?

Na takve rečenice dobijem automatski osip
Iako mi je jasno da živi u nekom drugom podneblju,u nekom posve drugačijem okruženju,ali džaba..uvijek se naljutim..
Jedino ovaj ujak djeluje smireno i normalno,ali isto tako,to može biti privid
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.