Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 12:42   #201
Quote:
sf girl kaže: Pogledaj post
ne možeš imati depersonalizaciju godinu i pol.
Naravno da može. U sklopu kronificirane psihoze, koja nema dobar terapijski odgovor. Doduše to je iznimka i rijetkost, ali moguće.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:44   #202
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Naravno da može. U sklopu kronificirane psihoze, koja nema dobar terapijski odgovor. Doduše to je iznimka i rijetkost, ali moguće.
da, mislila sam da treba biti nešto ozbiljnije od paničnog poremecaja.
sf girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:06   #203
jeli

od vas uzima neko trimipramin,citalopram.nikad se vise deperzonisano nisam osjecala.naprosto me nema.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:12   #204
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
od vas uzima neko trimipramin,citalopram.nikad se vise deperzonisano nisam osjecala.naprosto me nema.
Šta piješ oba?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:23   #205
tri

pijem da se smirim,drugi da me ozivi.baustela sa jedne i druge strane
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:27   #206
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
pijem da se smirim,drugi da me ozivi.baustela sa jedne i druge strane
Samo malo pripazi na simptome. Kod neprepoznatih psihotičnih poremećaja, koji naizgled liče na depru, ako se da neki SSRI, može samo rasplamsati psihozu... Tako da pažljivo i vodi računa o tome.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:30   #207
osjecam vec

nikad se nisam bojala npr. ici u lift,sada pucam,imam osjecaj da sve ide na gore.onda mislim bolje tablete nego non stop pijana biti,ne znam vise ni sama,skroz tonem,sa legalnim i drugim.iz dana u dan mi gore,nista bolje.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 18:35   #208
Question

Ja sam imala prije par god.napade panike.pila helex par mj.i prošlo manje više.i onda lani odjednom,doslovno u par sekundi,to više nisam ja,ko da mi je mozak negdje pobjegao ,strašno.i ne mogu ga dozvat natrag.i sad otkad sam rodila opet su se vratili panični+depersonalizacija koja traje 24h na dan.bila sam par puta kod psihij.al me nije baš shvatila jer meni to ne dolazi povremeno nego traje od tog dana non stop.pa kad bi bio netko sa sličnim problemom,bilo bi mi puno lakše,jer već brijem da sam poluluda i da mi nema spasa sad sam pila diazepam,tj.apaurin ali kako sam ostala trudna sam prekinula s tim
jabuka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:08   #209
uzmi

strucnu pomoc,ja bez nje ne bih prezivila ovo stanje.......bori se
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 02:40   #210
Mene to muci vec 10-ak dana, pisem vec jer se meni to cini kao cijela vjecnost. Placem, izvan sebe sam, a ne mogu doći k sebi natrag. Primljena sam kod psihijatra uskoro tako da samo zelim da mi bilo kako pomogne, da izađem iz ove muke, da makar napravim neke pomake prema naprijed i da pronađem neku utjehu, neku nit, nesto sto bi mi pomoglo. Ali neide. Koliko lijekovi tu mogu pomoci? jel izlječivo, jel prolazi samo od sebe i koliko je u prosijeku potrebno vremena da prođe? Imam tako puno pitanja, a premalo odgovora.. Imam 17 godina i procitala sam da je ta bolest najcesca u adolescenata.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 22:56   #211
hmm jel mi može netko reći kakav utjecaj to ostavlja na socijalni život? recimo - prijatelji, cure/dečki, muževi/žene? :/
eram.f is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:49   #212
Deralicija moje majke

Moja je majka, koja živi sama , prošlo ljeto patila od psiho-komaraca, što sam napisao ovdje na ovoj temi ranije: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...1&postcount=16
Ali je dolaskom zime nesatlo bilo kojih komaraca, pa su počele druge tegobe. Sada ju je uhvatila manija da je neki momci iz kvarta proganjaju (naselje obiteljskih kuća). To je došlo do te granice da više ne ide na wc u hluho doba noći (3-4 sata ujutro) paljeći svjetlo. Ona je uvjerena da je ovi vide i kroz pukotine od roleta koje su do kraja zatvorene !?? A ima svoju teoriju da neki momci kruže autima cijelu noć bez prestanka oko njezine kuće. Inaće je normalna pojava da prođe koje auto svakih dvadesetak minuta. Ta ista manija je počela bivati i u sličnim situacijama. Tako mi je preije par mjeseci zabranila komuniciranje s jednim čovjekom koji radi u mojoj firmi , a ona ga poznaje samo iz viđenja. Naime taj je čovek kupio kuću u izgradnji za svoja dva oženjena mlada sina. Ta kuća je daleko oko 100 metara. I kaže meni majka: ja izađem na balkon, a braća odmah počinju lupati čekićima po daski. Ja uđem u kuću, oni presatnu. Ja posliej 5 minuta idem na balkon, oni upale mješalicu za beton. Ja uđem u kuću, oni gase mješalicu. I tako po cijele dane. Oni mene prate i čim me vide na balkonu, počinju nešto raditi jer mi žele bukom napakostiti
Pokušao sam ju razuvjeriti da su to gluposti i umišljanja, ali uzalud. Još se na mene izderala da sam slijepac koji ne vidi pravu istinu. Ja pričao sa čovjekom i njegovim sinovima, a ovi počeli crkavati od smijeha. Oni uopće i ne znaju u kojoj to kući živi moja majka. Ali meni nije do smijeha jer je jučer meni zabranila da ju posjećujem. Jučer me je zvala telefonom u 5 i 30 rano ujutro da mi kaže gadnu vijest. Netko je naime slomio jednu veliku granu na smokvi. Ja sam joj oblajsnio da su to neki dećki brali nezine smokve i poleli se na stablo i slomili granu. Ali se moja majka s time ne slaže i smatra moj odgovor nedostojan jednog sina. Ona misli da se ne radi o nikakvom branju smokava, nego NAMJERNOM UNIŠTAVANJU njezine smokve u cilju da njoj napakoste i psihički unište. Ništa mimo toga ona ne želi prihvatiti. Ne znam kako se zove stručno ova bolest : paranoja psihozis ili nešto slično.
Uz to ona živi kao isposnik. Niti se grije zimi, niti pravo jede. Nego štedi za kuću koja je gotova, proširena i skroz opremnjena, ali ne želi nikoga blizu sebe. Ni sina jedinca ni podstanare. Prije neki dan je zvala majstore i oni su joj obojali kuću izvana po drugi put u 7 godina !? Svi su se susjedi čudili koji joj je došao kur..... A majstor je lijepo uzeo svoje novce za svoj rad koji nije imao smisla. Ja nisam smio ništa reći da mi se majka ne uvrijedi. A majstor nije htio da ju uvjeri da je posao uzaludan, jer je kuće sasvim OK. I zbog tog farbanja je ona ovu zimu grijala na sruju i trošila 120 kn na mjesec
Frižideri nisu često radili od tolikog "grijanja".
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 19:12   #213
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moja je majka, koja živi sama , prošlo ljeto patila od psiho-komaraca, što sam napisao ovdje na ovoj temi ranije: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...1&postcount=16
Ali je dolaskom zime nesatlo bilo kojih komaraca, pa su počele druge tegobe. Sada ju je uhvatila manija da je neki momci iz kvarta proganjaju (naselje obiteljskih kuća). To je došlo do te granice da više ne ide na wc u hluho doba noći (3-4 sata ujutro) paljeći svjetlo. Ona je uvjerena da je ovi vide i kroz pukotine od roleta koje su do kraja zatvorene !?? A ima svoju teoriju da neki momci kruže autima cijelu noć bez prestanka oko njezine kuće. Inaće je normalna pojava da prođe koje auto svakih dvadesetak minuta. Ta ista manija je počela bivati i u sličnim situacijama. Tako mi je preije par mjeseci zabranila komuniciranje s jednim čovjekom koji radi u mojoj firmi , a ona ga poznaje samo iz viđenja. Naime taj je čovek kupio kuću u izgradnji za svoja dva oženjena mlada sina. Ta kuća je daleko oko 100 metara. I kaže meni majka: ja izađem na balkon, a braća odmah počinju lupati čekićima po daski. Ja uđem u kuću, oni presatnu. Ja posliej 5 minuta idem na balkon, oni upale mješalicu za beton. Ja uđem u kuću, oni gase mješalicu. I tako po cijele dane. Oni mene prate i čim me vide na balkonu, počinju nešto raditi jer mi žele bukom napakostiti
Pokušao sam ju razuvjeriti da su to gluposti i umišljanja, ali uzalud. Još se na mene izderala da sam slijepac koji ne vidi pravu istinu. Ja pričao sa čovjekom i njegovim sinovima, a ovi počeli crkavati od smijeha. Oni uopće i ne znaju u kojoj to kući živi moja majka. Ali meni nije do smijeha jer je jučer meni zabranila da ju posjećujem. Jučer me je zvala telefonom u 5 i 30 rano ujutro da mi kaže gadnu vijest. Netko je naime slomio jednu veliku granu na smokvi. Ja sam joj oblajsnio da su to neki dećki brali nezine smokve i poleli se na stablo i slomili granu. Ali se moja majka s time ne slaže i smatra moj odgovor nedostojan jednog sina. Ona misli da se ne radi o nikakvom branju smokava, nego NAMJERNOM UNIŠTAVANJU njezine smokve u cilju da njoj napakoste i psihički unište. Ništa mimo toga ona ne želi prihvatiti. Ne znam kako se zove stručno ova bolest : paranoja psihozis ili nešto slično.
Uz to ona živi kao isposnik. Niti se grije zimi, niti pravo jede. Nego štedi za kuću koja je gotova, proširena i skroz opremnjena, ali ne želi nikoga blizu sebe. Ni sina jedinca ni podstanare. Prije neki dan je zvala majstore i oni su joj obojali kuću izvana po drugi put u 7 godina !? Svi su se susjedi čudili koji joj je došao kur..... A majstor je lijepo uzeo svoje novce za svoj rad koji nije imao smisla. Ja nisam smio ništa reći da mi se majka ne uvrijedi. A majstor nije htio da ju uvjeri da je posao uzaludan, jer je kuće sasvim OK. I zbog tog farbanja je ona ovu zimu grijala na sruju i trošila 120 kn na mjesec
Frižideri nisu često radili od tolikog "grijanja".
Možda je shizofrenija. Jesli li razgovarao s psihijatrom o njoj?
http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/...zofrenija.aspx
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 20:22   #214
znas da sa ova dva medikamenta dobijam simptome sto su mi bili dosad

nepoznati,anksioznost,bojim se liftom voziti,u trgovini odjednom me panika vata da mi kuca gori i trcim kuci,skroz crazy,to prije nije bilo,iz tuge sam pala u depresiju ,nju znam jer sam vec prije doba imala,nekad mislim,totalna paranoia,ali na primjer bez trimipramina ne ide nikako,uopce ne funkcionisam,padam a one druge ne znam mislim da je 20 mg za mene malo,ne osjecam nista da me aktiviraju.derealizacija me prasti vec odavno,sad se sve skupilo na jedno,moju psihu i moja ledja,ludilo.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 22:32   #215
@krena, tvoj post nema veze s ovom temom.
sf girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 23:11   #216
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Možda je shizofrenija. Jesli li razgovarao s psihijatrom o njoj?
http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/...zofrenija.aspx
Jesam, ali nema koristi ako ona ne želi sama ići k psihijatru. Ona će mene poslati njemu
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 21:55   #217
Pozdrav svima. Evo molio bih vas za pomoc. Naime,sudeci prema svim simptomima,imam depersonalizaciju/derealizaciju. Proslo je vec 10mj,i u zadnje vrjeme je stvarno uzelo maha. Vise neznam sta je stvarnost,a sta ne. Ne osjecam se kao covjek,sve mi je nerealno. I vise je neizdrzivo.
Zanima me kako se to ljeci. Dali moram uzet bolovanje,ici u bolnicu,piti omamljujuce tablete???
Trebam li se javiti svojoj doktorici da mi dogovori sa psihijatrom sastanak?
Dali se to naplacuje preko zdrastvenog,ili iz mog djepa?
Hvala svima na odgovorima
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:19   #218
Quote:
Josip Cirimotic kaže: Pogledaj post
Zanima me kako se to ljeci. Dali moram uzet bolovanje,ici u bolnicu,piti omamljujuce tablete???
Trebam li se javiti svojoj doktorici da mi dogovori sa psihijatrom sastanak?
Dali se to naplacuje preko zdrastvenog,ili iz mog djepa?
Hvala svima na odgovorima
Može i preko zdravstvenog, može i iz vlastitog džepa.

Ako se ide preko zdravstvenog ide se kod liječnika obiteljske medicine po uputnicu za pregled kod psihijatra. Za pregled kod psihijatra se naručuješ sam, prema vlastitom izboru, ili u domu zdravlja ili u bolnici. Također možeš pitati i svog liječnika za preporuku kome se javiti. Pripremi se na čekanje od nekoliko tjedana pa do 2, nekad i 3 mjeseca za prvi pregled, ovisno o tome gdje se naručiš. (Ako si u Zagrebu)

Ako ideš kod privatnika, ne ideš kod liječnika obit.med., ne treba ti uputnica, ne čekaš ništa (naravno, naručiš se prije toga za termin koji ti paše), plaćaš odmah. (300 kn u prosjeku)

O čemu se radi kod tebe odn. je li to derealizacija/depersonalizacija i u sklopu čega je ili je nešto drugo ili nije ništa reći će ti specijalist psihijatar koji će ti također preporučiti na koji način ćeš se liječiti ako bude trebalo.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 20:37   #219
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Može i preko zdravstvenog, može i iz vlastitog džepa.

Ako se ide preko zdravstvenog ide se kod liječnika obiteljske medicine po uputnicu za pregled kod psihijatra. Za pregled kod psihijatra se naručuješ sam, prema vlastitom izboru, ili u domu zdravlja ili u bolnici. Također možeš pitati i svog liječnika za preporuku kome se javiti. Pripremi se na čekanje od nekoliko tjedana pa do 2, nekad i 3 mjeseca za prvi pregled, ovisno o tome gdje se naručiš. (Ako si u Zagrebu)

Ako ideš kod privatnika, ne ideš kod liječnika obit.med., ne treba ti uputnica, ne čekaš ništa (naravno, naručiš se prije toga za termin koji ti paše), plaćaš odmah. (300 kn u prosjeku)

O čemu se radi kod tebe odn. je li to derealizacija/depersonalizacija i u sklopu čega je ili je nešto drugo ili nije ništa reći će ti specijalist psihijatar koji će ti također preporučiti na koji način ćeš se liječiti ako bude trebalo.
hvala puno na odgovoru. morat cu cim prije dogovorit sastanak,ali ne kod privatnog psihijatra jer bas i nisam pri lovi. valjda cu izdrzat jos koja 2-3mj, jer su svi sad ionako na GO.
Drzte mi fige
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 19:54   #220
ima li koga?

nema nikoga ovdje...znači svi ste uspjeli otjerat glupu derealizaciju? ja nisam.....
Nixxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.