Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 13:44   #1
True Blood / Okus krvi (2008-2014)

Evo upravo sam pogledao prvi nastavak ove nove serije, a za one koje nemaju pojma o čemu se radi evo kratko:

Ovdje se radi o vampirima koji žive u "skladnom" životu sa ljudima pogotovo otkad su japaneri smislili umjetnu krv pa dotični nemoraju klat po kučama

Manje više su popularni jer je kao fora se ševit sa njima, no dosta ih ljudi napadaju te prodaju njihovu krv koja izmeđuostalog poboljšava sexualni život

U središtu pozornosti kao glavni lik je konobarica koja čita misli ljudima (i to joj smeta), a vampirima nemože i onda se očigledno zagrije za trenutno glavnog vampira

Ubiti evo to je prva epizoda, apsolutno ništa posebno, tajanstveno i nešto obziljnije nego recimo Buffy-Muffy ili Anđele
Uglavnom dat cu im fore još 2-3 epizode i onda ču ih odjebat (vjerojatno).

Seriju je inače osmislio lik koji je napravio Dva metra pod zemljom, i nekako mi sve ide na ono što mu je to trebalo.
__________________
I, cry, when angels deserve to die.
ToxiCity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 02:39   #2
Tocno to, ako nema golih sisa Anne Paquin (ipak je to HBO) u sljedecih dve-tri epizode i ja cu to odjebat
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:20   #3
He he evo mene na mojoj temi... pogledao sam 3 epizodu i još uvijek mislim da je serija pomalo nepotrebna (s obzirom da je vec snimljeno xy filmova i serija na tu temu), no izvlači ih karizmatični glumci (koji se trude da serija bude što više ozbiljna) i to što je ako se nevaram radnja u new orlensu, pa svi onako govore po seljački he he ali fora je.... uglavnom mislim da cu im dati jos fore, tko zna možda do kraja sezone
__________________
I, cry, when angels deserve to die.
ToxiCity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 02:24   #4
Meni je ovaj glavni vampir ko da je ispao iz igre Vampire: Bloodlines, bas nekako pase za vampira, samo da ima krace ocnjake

Ne znam sto ne naprave neku dobru vampirsku seriju po World of Darkness settingu, to bi bila uber vampirska i opcenito serija ikad (serija Kindred je epic fail).
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 02:46   #5
Pogledah 2 ep, nisam ljubitelj vampirskih ni SF serija, ali ova me se dojmila.
Izgleda stvarno zanimljivo. (Ipak je to HBO)
Dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 04:40   #6
mah, jos sam li-la u vezi serije...
obozavala sam ball-ov 6ft under, pa sam vjerojatno bila pod ocekivanjem da ce se uprizorit nesto jednako kvalitetno

ovoj seriji zasad fali, kajaznam, hangera, neke malo kompleksnije karakterizacije (al ne na nacin - tvoj deda je bio psychic, a ja (baka) sam sva misteriozna, sto scenaristi ocito zamjenjuju za karakterizaciju )
skidam svaku s torrenta, i ocekujem "nesto" od te serije, ali nisam jos to dobila
al dobro, ne odustajem dok ne pogledam s01e22
moguce da se stvari preokrenu
capra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 14:02   #7
meni je serija odlicna, zanimljiva i pomalo weird. ne znam kako vam moze biti poput buffy - puno je bolja od buffy i angela, tipicnih tinejdjerskih serija. ovo bas i nisu sadrzaji koje bi imala neka takva serijica.

sookie, bill, pa sookien buraz jason i njegove dogodovstine sa zenama, murjom i V-jem, konobar - kuhar i lokalni diler gay laffayete, tara, baka - likovi su odlicni, karakterizacija likova je dobra, kroz dijaloge, i zabavno je sto je ovakav supernatural dogadjaj (pojava vampira), smjesten u tu zatucanu redneck sredinu (gdje, kako se pokazalo, ima i pojedinaca koji i nisu bas tako zatucani), no, sve se dogadja u puno sirem kontekstu - vampiri, otkako je proizvedena umjetna krv pod imenom tru blood, odlucili su ne skrivati se vise, zele pokazati da nisu krvoloci kakvim ih se smatralo, te traze ista prava kao i ljudi, na sto pojedini vjerski i politicki vodje itekako nisu spremni, sredina ih i dalje osudjuje i boji ih se.

pocela su se dogadjati lokalna ubojstva, koja se nastoje podmetnuti vampirima, a uz njih se sumnjici i brat glavne junakinje, koji, zapravo, zbog svoje nesmotrenosti, necemo reci gluposti, upada u nevolje.

o, uz lokalna ubojstva, dogadjaju se ubojstva istih tih vodja koji ne zele vampirima priznati ista prava koja imaju ljudi.

glavni lik, vampir bill, castan je i dobar covjek, koji je spasio sookien zivot (a i sookie njegov), kojeg je zapravo zbog te svoje iste casti jedna vampirica i ucinila vampirom, za razliku od lokalne grupe "zlih" vampira koja zivi zajedno, a koja i dalje ubija ljude i sise im krv, te se ponasa krajnje nepocudno i razulareno. s druge strane, imamo i ljude koji nisu nista bolji od ovih, bave se nabavom i dilanjem vampirske krvi i zapravo su isti sljam kao i ovi "zli" vampiri..

Zadnje uređivanje Suey : 10.10.2008. at 14:10.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 15:50   #8
Ja sam dogurao do 3 ep i cini mi se da serija sve vise skrece u ljubavne vode. A zbog ovih Jasonovih dogodovstina serija sve vise lici na Buffy meets Californication.
Dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 00:26   #9
Bez Buffy "serijice" ne bi postojala hrpa serija koje su danas odlicne, a tko zna jel bi se i True Blood snimio. Ljudi koji seru po Buffy ocito nisu gledali nijednu epizodu, a ako jesu onda su debili staces
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 18:57   #10
ja sam gledala i buffy i angela, ne kazem da su te serije lose, stovise, dobre su, no kazem da true blood ima sadrzaje koje laksa serija poput buffy, koju gledaju i klinci, sigurno ne moze imati. a koliko je klinaca od oko 10, 11 godinica i vise, obozavalo tu seriju.

ako usporedjujes true blood i buffy, onda nisi gledala true blood.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:31   #11
Gle, kao prvo nisam zensko ako se zadnja recenica odnosila na mene
Kao drugo, heh sto se true blooda tice jedina stvar koju ima a buffy nema je golotinja, a i ona je tipicno hbo izdrkavanje koje nema nekog smisla.
Sve ostalo je zasad u Buffy puno bolje izvedeno
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:44   #12
@ suey

nisam ni rekla da likovi nisu zanimljivi, ali sve skupa mi je zasad malo plosno, dvodimenzionalno
bas iz razloga jer sam ocekivala vise od ball-a i 6ft

istina je da je tesko napravit nesto revolucionarno kad dodje do tematike vampira (been there, done that shema), ali mislim da su to mogli samo malcice bolje izvest


o, da...najbolja spica ikad, to im moram priznat "bad things" brrrr
capra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 02:15   #13
Quote:
capra kaže: Pogledaj post
o, da...najbolja spica ikad, to im moram priznat "bad things" brrrr
spica je zakon.

http://www.youtube.com/watch?v=7-UORRmi1ZI

iako nisam jos ni prvu epizodu odgledala do kraja.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 08:24   #14
ja sam odgledala prve dvije i naprosto sam oduševljena.
kako je to j***** zabavno! od špice pa nadalje. za sada mi je osobno najslabija karika ana paquin koja mi nikada nije bila impresivna.
šta mogu, slaba sam na vampire
i na temu "drukčijih".
i na alana balla.

angelina jolie adopts vampire baby
__________________
...trembling electric.
Supersticky

Zadnje uređivanje klinkovichka : 20.10.2008. at 08:39.
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 18:18   #15
joooj i'm sooo hooked

pogledala od sinoć 5

tako su mi zabavni. onaj brat idiot, opasna a krhka tara, preslatka baka "detektivi" idioti, gay diler, njami njami vampir, naizgled nezanimljiv i dobrica sam... uživam!
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 19:52   #16
Bezveze je, sporo radnja ide i nezanimljivo. Za ovog Sama se zna da je likantrop cim je lajao u snu i tek sad ga vidimo gologuzog kak trci na pol sekunde. Onak ak se brzo ne poboljsa radnja propast ce. Sva sreca da se Anna Paquin skinula inace bi odavno prestao gledat :>
Velorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:27   #17
True Blood

hrpa redneka, neki ovako a neki doslovno se naganja i shevi i drogira i svasta nesto. isprva zanimljivo ali sad mi je to vec preglupo i onako mlaki americki pop za glupane.
a super ideja isprva, nikad nisam gledao buffy recimo ili neku slicnu seriju sa vampirima i ovo mi se na prvi pogled ucinilo dovoljno zrelo za takvu neku mracniju temu al na kraju nista. budem pratio i dalje ocel se situacija zakuhat al tek povremeno, nemrem izdrzat dinastiju sa vampirima ma kolko to zvucalo opiceno.

el prati neko ovo sranjce od serije?
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 18:45   #18
Quote:
bata_konj_harmonikas kaže: Pogledaj post
hrpa redneka, neki ovako a neki doslovno se naganja i shevi i drogira i svasta nesto. isprva zanimljivo ali sad mi je to vec preglupo i onako mlaki americki pop za glupane.
hvala.
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:15   #19
Quote:
klinkovichka kaže: Pogledaj post
hvala.
kaj ga slusas glavno da je nama serija super
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:06   #20
Danas sam odgledao prve dvije epizode i sve što imam za reći je

špica je prej***** i wanna do bad things with you

volim kad je serija mix drame, komedije, misterije, ima zanimljive likove, odlične dijaloge........

čak me ni naglasak ne živcira

ne znam jeste čuli da je HBO naručio drugu sezonu
Imperium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.