Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 11:32   #21
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Slažem se, nego znas kako je... zapitas se uvijek, "ajme zasto bas ja sad"... trebao bi se više baviti sportom u slobodno vrijeme kao nekad, uvijek sam igrao kosarku prije hehe danas mi je mnogo bolje moram to reći, ne boli me vise toliko sama ruka, boli u plećima iza lijeve ruke nema uopce, a jedino mi prsti zatrnu, ta dva srednja samo na 3 sekunde s vremena na vrijeme, bolje nego jucer sigurno. A pijem te tablete, mozda je stvarno reuma ko zna... al vidit cemo.
I još mi je na pamet pala jedna vrlo benigna al nezgodna stvar koja bi ti mogla biti uzrok- miogeloze oko lopatica.
Sjećam se da je svojedobno ovdje na forumu pisala jedna žena kojoj se oduzela cijela ruka i nikako nisu mogli otkriti uzrok. Na kraju se uspostavilo da je imala nakupine miogeloze koja joj je pritiskala živce i ruka joj se oduzela. Sve se riješilo masažama i UZV terapijom.

Hoću ti reći da zaista ne mora biti ništa ozbiljno u biti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:21   #22
Dragon ja sam se prvi put ukocila u 25-oj, mislila sam propuh, kad su mi tablete malo pomogle nisam otisla na terepiju pa sam se jos bolje ukocila i od tada imam razne tegobe, neke tipicne i dijagnosticirane, neke netipicne, po mom doktoru citiram po domaci imas reumu.Naucis se ziviti s tim, ides na terapiju, popijes lijekove, pazis na prehranu i kretanje, i na kraju vidis da ima i puno gorih stvari iako ti time nije lakse. Kad te zaboli pametno je odmah popiti lijek jer se odgadanjem misici sve vise grce i na kraju sve duze traje.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:31   #23
Ljudi proslo je tri tjedna od mog zadnjeg upisa, a ruka me i dalje malo boli u zglobu, bol je sad puno puno manja u samoj ruci, ali prsta dva ne prestaju trniti u smislu da imaju navale nekog trnjenja pa stane, pa opet itd... sto će reci da me već mjesec i tjedan dana ovo muci...

Danas idem slikati vratnu kraljesnicu, iako ne razumjem zasto me doktor prije tri tjedna nije poslao slikati usput i ruku ali, sta je tu je... vidjet cu danas jel mi nesto lose sa vratnom kraljesnicom... a ako je sve u redu, opet kod doktora da me salje dalje, ne razumjem više stvarno.

Jucer sam igra kosarku nakon pola godine, inace sam prije uvijek igrao kosarku... i po prvi puta me stvarno boljela ruka u gornjem djelu iznad lakta, toliko da kad pucam da sam pri izbacaju mogao koristiti samo jednu ruku, desnu... jer bi ova malo lijeva zaboljela, stvarno sam se osjeca kao da imam 70 godina tijekom basketa haha...al dobro.

inace samo da naglasim, ova zadnja dva tjedna me ne boli ruka skoro pa ništa... nego je samo konstanta bila to trnjenje ta dva prsta, kao valovi trnjenja pa prestane pa opet, posebno mi se to desava kad mi je ruka uz tjelom ispruzena prema dolje.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 29.12.2011. at 11:38.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 21:44   #24
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ljudi proslo je tri tjedna od mog zadnjeg upisa, a ruka me i dalje malo boli u zglobu, bol je sad puno puno manja u samoj ruci, ali prsta dva ne prestaju trniti u smislu da imaju navale nekog trnjenja pa stane, pa opet itd... sto će reci da me već mjesec i tjedan dana ovo muci...

Danas idem slikati vratnu kraljesnicu, iako ne razumjem zasto me doktor prije tri tjedna nije poslao slikati usput i ruku ali, sta je tu je... vidjet cu danas jel mi nesto lose sa vratnom kraljesnicom... a ako je sve u redu, opet kod doktora da me salje dalje, ne razumjem više stvarno.

Jucer sam igra kosarku nakon pola godine, inace sam prije uvijek igrao kosarku... i po prvi puta me stvarno boljela ruka u gornjem djelu iznad lakta, toliko da kad pucam da sam pri izbacaju mogao koristiti samo jednu ruku, desnu... jer bi ova malo lijeva zaboljela, stvarno sam se osjeca kao da imam 70 godina tijekom basketa haha...al dobro.

inace samo da naglasim, ova zadnja dva tjedna me ne boli ruka skoro pa ništa... nego je samo konstanta bila to trnjenje ta dva prsta, kao valovi trnjenja pa prestane pa opet, posebno mi se to desava kad mi je ruka uz tjelom ispruzena prema dolje.
I meni povremeno, kada je juzinapocnu trnuti prsti desne ruke. Ako sam u krevetu, stavim ruku ispod sebe jer me nervira. Medjutim, primijetila sam da kada dignem glavu na jastuku ruka prestane trnuti.Sada lagano radim vjezbe vratne kicme i cini mi se da mi ne trne ruka.

Eh, sada, sto se tice misa, non-stop sam na racunaru ovih dana i moguce je da je i to uzrok, jer bas radim desnom rukom, trenutno sam na laptopu.
Bila me je uhvatila panika i stotinu bolesti mi je palo na pamet, ali sam se skulirala i pomogla sama sebi vjezbama. Kada se god sjetim sto se dogadjalo, odmah uradim turu vjezbi.

Sada sam na godisnjem odmoru i ici cu na planine, usput cu doma vjezbati. Moram se malo nastimati.
__________________
We are the Borg.
mangala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 01:07   #25
Jesu li te ozračili? Mislim na RTG. Jeli nalaz gotov ili trebaš ortopedu? Znaš li nešto? Nestrpljivo se čeka odgpvpr,uzbuđeni smo !
Šalimse ali nemoj nas ostavit bez odgovora. Ovaj,svoje dijagnoze.
Karpalni sindrom sam ima. Njega isključi. Teško da bi te bolilo u u bicepsu ili brachialisu,daleko ke karpus. Nije ni teniski ili kopljaški lakat,opet boli lakat i ispod. Bit će da je vratna kralježnica. Ja već danima skoro ne osjećam mali prst ni brid dlana ispod njega. Pogodi na kojoj ruci... Livoj,naravno. I - vratna je,vratna. Malo se istežem (vrat,koliko ga mogu istegnut),malo me peika lomi,maser je,pa...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 01:32   #26
neko atipično sranje sa n. radialisom, na palcu ne osjećaš trnjenje jer inervira samo bazu palca, i kožu sa strane, uzroke treba tražiti u uklještenju uzrokovanim ključnom kosti ili u slučaju anatomske varijacije prvim rebrom, što je možda i vjerojatnije

javi što je bilo, svakako posjetiti neurologa

Edit. možda kiropraktičar da te kvalitetno polomi
boeing_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:26   #27
eo da se i ja pridružim..

jučer popodne su mi utrnuli mali prst, donji dio dlana i malo prstenjak na lijevoj ruci. po ovom što sam pročitao izgleda da je sindrom kubitalnog kanala iako mi je liječnica na uputnicu za ortopediju napisala sindrom karpalnog kanala. odem ovih dana pa ću više znat. e sad zanima me iz vaših iskustava koliko brzo se to riješava i na koje načina tj koliko je često nužan operacijski zahvat na koji mi se baš i ne ide, i ima li potrebe za eventualnim bolovanjem na koje mi se isto tako baš ne ide..hvala, pozz
__________________
Paolo Maldini - "In my opinion, Messi should win the Golden Ball each year. He's an unbelievable player."
Mr Pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:37   #28
Drhtanje prsta?

Ljudi,

može li se zbog bilo kojeg od ovih sindroma dogoditi da u nekom položaju drhti prst? Mene boli zglob lijeve ruke, čak mi je i prije par mjeseci izašla neka kvrgica koja se s vremenom povukla, ali je ostalo nekakvo zatezanje u zglobu i prstima, posebno kažiprstu i palcu, ali nekad i malom prstu i prstenjaku. A nekd mi kad recimo stavim ruku na stol i dignem kažiprst on ide lievo-desno. Ili ako naslonim bradu na tu ruku, znam osjetiti podrhtavanje malog prsta. Može li se to događati, ali ipak da razmislim o Parkinsonu?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 23:52   #29
evo još jednog poluinvalida, prijavljujem se!
Jutros me, iz čista mira, počela boljeti lijeva ruka, od ramena do prstiju, uz trnjenje u prstenjaku i malom prstu i uz bolove u lijevoj strani leđa. Nemam bolove u prsima ali imam neku vrtoglavicu i mučninu. Inače imam cervikalnu spondilozuali me nikada nije ruka toliko dugo boljela. Spavam ko idiot na svemu i svačemu, nema pravila, zaspem ili na previsokom ili na preniskom, dijete me zgura i svašta.
Uglavnom,bol je tupa, nije grčevita i stalno je prisutna teimam potrebu stalno istezati ruku, leđa. Kad me muž masirao, lijevu stranu oko lopatice, osjetila sam jače trnjenje u ruci, tj u šaci. Boli me i oko lijeve dojke, ispod lijevog pazuha. U bilo kojem položaju.
ŠTA JE TO?
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 20:08   #30
Poštovanje,
imam i ja sličan problem s lijevom rukom .Povremeno se malo kao trese a onda dolazi do jakih kontrakcija. To mi se događa od kad sam imala upalu tetive. Osjećam bol u predjelu ramena i lopatice . Rame mi se polagano spušta. Ta bol je naročito jaka kad radim nešto desnom rukom ( guljenje, rezanje.. ). Kad spavam sve je u redu. Izrazito jake kontrakcije imam pri uzbuđenju, ruka "skaće" kao da je pod strujom. Imam vrtoglavice.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:13   #31
Question

Pretraživao sam forum o ovoj temi i nisam ništa pronašao.... Pa evo da ovdje pitam:

Nekad me boli prst na lijevoj ruci, obično kažiprst, ali zna i palac, uvijek na istom mjestu - odmah ispod nokta (ispod jagodice na prstu). Nekad me i ruka malo zaboli, lijeva. Nekad i utrne malo, pa prođe.
P.S. "Dokazano" je da spavam u nekim čudnim pozama, problem je vjerojatno u jastuku, pa me samo zanima vaše mišljenje, da li trebam otići doktoru zbog toga ili je to samo neka "faza" ??

aj eto i ja se pridružujem da budemo svi na okupu, mene kažiprst na LIJEVOJ ruci boli, nekad je znao i palac. Nekad blago boli i ruka.....

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 29.03.2012. at 01:06. Reason: spajanje postova premještenih s druge teme
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 11:57   #32
da apdejtam stanje. bio kod ortopeda koji me poslao na rtg i neurologu. rtg lijevog zgloba i lakta uredan. neurolog me poslo na emng koji je pokazao kako je problem sa ularnim živcem u laktu. uskoro opet idem kod ortopeda pa ću valjda dobit neku fizikalnu terapiju a ako to ne pomogne onda valjda operacija. inače stanje je nepromijenjeno od 1. mjeseca, utrnjenost je i dalje tu, jednakog inteziteta...
__________________
Paolo Maldini - "In my opinion, Messi should win the Golden Ball each year. He's an unbelievable player."
Mr Pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 18:34   #33
I kod mene isto.
Sve je pocelo prije par godina.Prvo su poceli da mi trzaju palac i kaziprst,povremeno na obe ruke.Neugodno je ali nisam obracala puno paznje.
Zatim prije godinu dana pocela je lagana bol u obe ruke pocevsi od laktova pa do sake,do onog djela gdje pocinju prsti,znaci nema bola u prstima..bol zavrsava u onom djelu izmedju srednjeg prsta i do malog,u obe ruke isto..ne znam sta je,a strah me dojtoru,bojim se da je nesto najgore,pa trci tamo na slikanje i svi znamo kako to ide,a nemam zivaca za to.Mama kaze da sam navukla reum u ruke,jer se ne oblacim .Jer ja i kad je zima,ako obucemdzemper...rukavi obavezno zavrnuti
Nemam bolova u ledjima ni vratu,ne sjedim puno za komp. Ali me ova bol izludjuje,nekad mi dodje da placem od muke..Neko je ovdje na forumu rekao da nije parkinsonova,ne daj Boze nikom..
__________________
Ti nisi htjela andjela,htjela si crnog djavola,od mene si to i dobila..Voli te tvoja zver...
nebeski prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 23:01   #34
Imam slomljenu nogu i na stakama sam 3 tjedna i vecinom lezim, sjedim, prije 2 dana odjednom osjetim pecenje u desnoj ruci, biceps, i trnjenje u cijeloj saci, i na lijevu preslo. Da bi nakon 2 sata izgubila osjecaj u obe ruke, nisam mogla pomaknut ruke, odem na hitnu, krv uredu, nema upale, i daju mi neku tbl.za bol i deep relief. Pocele me peci cijele ruke, ramena, oko kljucne kosti, desna se oporavila, a lijeva jos slaba, ne mogu je podici bas lako i nemam snage da u njoj nosim stvari. Nisam stigla jos otici doktoru...sta bi moglo biti? Imam osjecaj kao da me netko pretukao.
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 22:13   #35
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa u slobodno vrijeme kad mogu koristim se mišem ali desnom rukom, nisam lijevak, hvala na savjetu...



Dio ruke koji me boli jest na predjelu onog mišića iznad lakta s vanjske strane, biceps (ispricavam se sto napisah triceps prosli put), kao i predio ruke izmedju šake i lakta ali pobliže šaci, onaj malo iznad gdje npr. osoba stavi sat (ne nosim sat samo kazem )... sto se tice prstiju, to je rijeđe da trnu ali na trenutke zatrnu malo, najvise srednji prst i nesto manje kažiprst, vrat me uopce ne boli... a bavim se time da dovrsavam zadnju godinu studija i radim glede faksa (svog odjela) nesto, nikakav fizicki napor.

Znaci boli me najvise tu gdje pise na ovoj slici biceps brachii



Te na podruciju ruke gdje ovdje na slici pise capri ulnaris, flexor capri ulnaris i digitorum ali sa one druge strane od toga, s "vanjske" strane, pa sad ne znam jesu to isti misici ka tu na slici jer je ovo sa ove "unutarnje" strane koliko vidim.

Pozdrav!

Mene bole zglobovi od miša predpostavljam jer sam često za laptopom, ali od danas me boli ovaj prvi mišić iznad lakta caput mediale, zavio sam zglobove s trakom pa je bolje ali me mišić boli pa ne znam šta da radim, hvala unaprijed na odg
-Fast- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.