Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2007., 22:01   #1
Gavran kao kućni ljubimac

Već niz godina gavran mi je posebno interesantna životinja.Dosta stvari čini ga posebnim u odnosu na druge ptice-dugo živi,cijeli život s istim partnerom,vrlo je inteligentna životinja,a posebno me se dojmilo promatrajući ih o ZOO vrtu,način na koji te gleda,u oči,baš te proučava,gotovo kao čovjek.
Čuo sam da je gavran dobar kućni ljubimac,tako da sam zainteresiran nabaviti ga.Zna li netko gdje se može kupiti gavran,kolika mu je cijena?Jeli netko možda imao gavrana ili ima kakvih iskustava s njima?Volio bih imati europskog gavrana,ali on je zaštićen pa ga vjerojatno nema u prodaji.Ali čuo sam da postoji Indijski gavran,koji se može kupiti.
Pitanje je-gdje,tj. u kojim gradovima?
Šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 01:02   #2
e to je i meni mrak! treba ulovit gavrana koji se tek izvalo iz jaja pa ga uzet doma.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 11:38   #3
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
e to je i meni mrak! treba ulovit gavrana koji se tek izvalo iz jaja pa ga uzet doma.
U mom kraju ima dosta gavranova,skoro svaki dan ih se može sresti.Problem je što se gnijezde na nepristupačnim mjestima(u pukotinama stijena i sl.),teško je do njih doći.Vidim ih samo u letu,a na gnijezdo nisam nikad naletio.
Inače,gavran je baš to-mrak!
Šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 12:48   #4
Ne znam, imala sam doduše vrane kao kućne ljubimce tj. točnije muške crne koje svakodnevno vidimo kako pasu po livadama .

Uglavnom, izuzetno pametne i umiljate životinje. Moj se zvao Gačo, znao je pričati, šetao je po dvorištu, stalno je htio biti u društvu (na kraju se sprijateljio i sa mačkama i psom), volio se češkati i maziti, pratio nas u stopu, ma ono, mrak mrak mrak životinjice!!!

Evo i slikica:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=966
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:07   #5
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ne znam, imala sam doduše vrane kao kućne ljubimce tj. točnije muške crne koje svakodnevno vidimo kako pasu po livadama .
joooj ja bih vranu!!!

kak si nabaviš vranu?
su teške za pripitomit?
kolko dugo žive?
jel ih se može naučit trikove?
što jedu?
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:36   #6
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
joooj ja bih vranu!!!

kak si nabaviš vranu?
su teške za pripitomit?
kolko dugo žive?
jel ih se može naučit trikove?
što jedu?
U jesen kad su kiše i jaki vjetrovi samo prošeći ispod njihovih gnijezda, naći ćeš barem jednu koja je ispala .

Pripitome se jaaako brzo, pogotovo jer ih hraniš pa te smatraju mamom .

Navodno mogu desetljećima i desetljećima živjeti, Gačo je sa nama bio nekoliko godina i onda je nestao - da li je naučio letiti ili odlutao ili ga netko maznuo ne znam . Ostale vrane su bile samo u prolazu, tek toliko da ih malo "utovimo" i naučimo letiti, kasnije odu ali vrlo često navraćaju u posjetu (dođu na balkon, lete iznad nas i sl.)

Nisam pokušavala naučiti ih trikovima, Gačo je znao kad mu se donosi papica, odazivao se na ime, kad je bio usamljen onda bi nas zvao ispred vrata isto sa Gačo

Jedu sve, od kruha umočenog u malo mlijeka, preko konzervi za mačke, ribu (očišćenu naravno), slaninu, meso bilokakvo (piletina, svinjetina), kad se udomaće onda i same kopaju po dvorištu i jedu crve i gliste
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:53   #7
Vrane je ipak lakše pronači u prirodi-puni su ih parkovi,tako da u vrijeme gniježđenja postoji velika mogućnost da pronađeš koju ispalu iz gnijezda.Gavran je puno rijeđi,uglavnom živi u paru,pa ih je teže pronaći,a pogotovo doći do njih.Ma ja bih maznuo jednog iz gnijezda,makar bi mi poslije možda bilo žao.Al bih se brinuo za njega,čuvao ga od mačaka dok je mali,jer kad odraste teško će ga koja mačka napast s onakvim kljunom.Zahvaljujući toj kljunčini,na njegovom jelovniku nađe se čak i zec.
Šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:25   #8
eto, pucajte (ne na vrane već na moju malenkost...)

imam vranu ključnog ljubimca
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:31   #9
super

a kak se drže vrane/gavrani?
mislim preko noći i unutra?
krletka neka, grana za boravak prek dana i to...
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:48   #10
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
super

a kak se drže vrane/gavrani?
mislim preko noći i unutra?
krletka neka, grana za boravak prek dana i to...
Kak?

Doma u stanu je ne možeš držati ak nije u gajbi a u gajbi neće biti, samo hoće na gajbi...gdje god ide flička, sve gleda, svagdje tura kljun, uništava cvijeće, sve dira i čupa...sve trpa u kljun i ako jenešto ne štima grakče...
Rješenje je dvorište, tam ima napravljenu gajbu pod strehom...
Strahovito zanimljive živine, ali velike štetočine, društvene su i znatiželjne...imaju sposobnost pamćenja, lako uče ali su tvrdoglave...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:52   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kak?

Doma u stanu je ne možeš držati ak nije u gajbi a u gajbi neće biti, samo hoće na gajbi...gdje god ide flička, sve gleda, svagdje tura kljun, uništava cvijeće, sve dira i čupa...sve trpa u kljun i ako jenešto ne štima grakče...
Rješenje je dvorište, tam ima napravljenu gajbu pod strehom...
Strahovito zanimljive živine, ali velike štetočine, društvene su i znatiželjne...imaju sposobnost pamćenja, lako uče ali su tvrdoglave...
e to me zanima, kakvu gajbu im treba napravit
ili si baš mislio na gajbu gajbu

jasno mi je da gavrana/vranu ne možeš držat u stanu, znam kak su to velike ptice

ja sam jednom vidjela u parku kak je vrana napadala mačića, htjela ga je pojest

Zadnje uređivanje Skviki : 04.12.2007. at 14:55. Reason: typo
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:03   #12
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
e to me zanima, kakvu gajbu im treba napravit
ili si baš mislio na gajbu gajbu

jasno mi je da gavrana/vranu ne možeš držat u stanu, znam kak su to velike ptice

ja sam jednom vidjela u parku kak je vrana napadala mačića, htjela ga je pojest

kutija od voća dobro izolirana....da ne bude malom letaču zima

njihov udarac kljunom zaista boli
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:14   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
eto, pucajte (ne na vrane već na moju malenkost...)

imam vranu ključnog ljubimca
i mislio sam si kad sam ti vidio avatar!!
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:36   #14
Moj Gačo je po danu bio u dvorištu, šetao se, vrijeme provodio provocirajući mačke, "sjedio" na lozi i sl., a navečer ga se spremalo u njegovu "krletku" - improviziranu kućicu sa slamom, papirom i klipama na kojima je stajao.

I fascinantno je kako je znao čim se smrači da mora ići pajkiti u kućicu, onda je proizvodio neopisivo slatke umiljate zvukove samo da ga se ne zaboravi spremiti na spavanje
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 18:43   #15
Gavran je inače poznat kao obožavatelj sjajnih predmeta,tako da se u njegovom gnijezdu mogu pronaći novčići,ukrasni papirići,nakit,sve što bljesne i privuče mu pažnju,a može ponijeti sa sobom.
Čovjek bi se iznenadio koliko može biti velik,raspon krila prelazi mu i 1 m,a dužina tijela do 65 cm.Nauči ga se i pričati,čak sam pročitao da mu ni papige nisu ravne.Osim toga,može i oponašati ostale životinje,tako da se i s psima nadlajava!
Šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 19:06   #16
Ups!
Evo tek sad sam pročitao pravila ovog foruma,čini se da ovom mom pitanju baš i nije mjesto ovdje.Al valjda nije frka ak neko kaže-imaš ih za kupit u pet shopovima u Zg.
Al nema veze,možemo mi nastavit o gavranovima i vranama i bez priče o kupnji-al onda ću se ja morat verat po drveću!
Šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 08:59   #17
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
i mislio sam si kad sam ti vidio avatar!!
Blago tebi kad imaš moć takvog viđenja
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:28   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Blago tebi kad imaš moć takvog viđenja
dobro je, to je trebala bit joke. nemoj se sad naljutit i počet s kakvim čarolijama
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:45   #19
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
dobro je, to je trebala bit joke. nemoj se sad naljutit i počet s kakvim čarolijama
Neću te ja nego moj opaki Garkan
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:43   #20
pozdrav

da ne otvaram novu temu..

stalno se piše sa problemima vrana u Sisku i Petrinji..
jel sam ja lud, ili to nisu crne vrane?

koliko se meni čini, to bi trebao biti gačak?

Kad se gačci ili sive vrane legu?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.