Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 21:02   #81
Quote:
Scamall kaže: Pogledaj post
Može. Sve ocjene moraju biti ispravljene, tj. na temelju jedne neispravljene jedinice može ti zaključiti jedan.
Al potrudi se, da 3 dobiješ iz ispravka brijem da je to 4
a niš ne preostaje mi ništa drugo no sjest i naučit to. fala na odgovoru. ako imaš neki dokaz, crno na bijelo molio boh. imam ja još ''nepravde'' u imeniku pa samo čekam da im se nešto omakne. odma im držim prodike.
__________________
Ni v rit ni mimo
Mr.Kalašnjikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 21:10   #82
Quote:
Mr.Kalašnjikov kaže: Pogledaj post
a niš ne preostaje mi ništa drugo no sjest i naučit to. fala na odgovoru. ako imaš neki dokaz, crno na bijelo molio boh. imam ja još ''nepravde'' u imeniku pa samo čekam da im se nešto omakne. odma im držim prodike.
Na snazi je još uvijek ovaj pravilnik: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/263393.html

Nisam detaljno čitala, samo sam pogledom prešla, al nisam naišla na tvoj problem... Nekako sve više mislim da nije točno ovo šta sam ti prije rekla... Ne znam, nama tako stalno govore :/ ugl. sretno!
__________________
butterflies and non-believers are twice as divine
Scamall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 21:19   #83
Quote:
Scamall kaže: Pogledaj post
Na snazi je još uvijek ovaj pravilnik: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/263393.html

Nisam detaljno čitala, samo sam pogledom prešla, al nisam naišla na tvoj problem... Nekako sve više mislim da nije točno ovo šta sam ti prije rekla... Ne znam, nama tako stalno govore :/ ugl. sretno!
sve u svemu hvala. pitat ću profesora što on misli, pa što bude. nadam se najboljem. ili bar ocjeni manjoj od najboljeg
__________________
Ni v rit ni mimo
Mr.Kalašnjikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 20:50   #84
evo da se i ja ukljucim
Mene zivciraju profesori kooji se u skoli ponasaju kao drug tito. ljudi, mi imamo u skolama rezim kao sto ga je drug tito provodio prema svojim politickim neprijateljima
netko je tamo naveo kako se mi neznamo izrazavat... A nek mi neko molim vas odgovori tko nas u srednjoj (gimnaziji) uci kako se izrazavati. ne, nego ono e ja danas pitam , ajmo izblebeci mi 20 str iz knjige i dobit ces 2...
Napominjem, ovaj sustav obrazovanja i ocjenjivanja postoji smao kod nas.
profesori se stalno nest bune, ucenici ovo, ucenici ono, kako se vise ne uci kao prije.. kako su ocjene losije nego prije A sama jedna profa nam je rekla kako oni nisu culi sta je DNk u skoli... a mi o tome ucimo kao znanstvenici sa instituta za molekularnu biologiju u Genevi... prestrasno

Moja sestra zivi u Svedskoj - drzava koja ima 9 puta veci BDP, vise pismenih ljudi, znanstvenika, bogatih ljudi, ZDRAVIJIH ljudi, neopterecenih ljudi od
Hrvatske... pa da pojasnim njihovo obrazovanje. U srednju na predavanja ne moras, no dobivas 2000 kruna (cca 1500kn) sto si uopce upisan u skolu mjesecno. Besplatan prijevoz, nema maltretiranja usmenim ispitima. Jao pricao si na satu evo ti 1, pa sam ti sad smrdo tvoju peticu iz testa.... toga nema
profesori ne smiju nista..... 0. tako je i u njemackoj, ostalim nordijskim zemljama, u EU, a gdje smo mi??????
U Francuskoj se u skolu ide 4 dana.... jao, kako li su samo glupi, kako ce kod njih profesori davati ispite... ne valja im to...

Mi u skoli ni priblizno ne ucimo kako biti kreativan, to se zagovara, ali napominjem to se smao blebece. uci budi dobar, imaj petice, i ne smijes nesto reci na satu jer ces dobit 1, pa nakon svega toga ces se morat bojat da se ne zaposlis.
negdje sam vidio da neki profesori koji daju 5 iz testa i 1 iz zalaganja ne glda tu jedinicu, Kod mene bome da. ako je situacija obrnuta, bas ce ti gledat tu peticu iz zaklaganja.. mos mislit
Ja npr iz kemije iz odgovaranja imam 4 i 3, a iz testa sam dobio 1, falilo mi pol boda.. evo jucer mi kaze da ce me rusit..''Nije moj problem sto ti je falilo pol boda'' i kao zao joj je... i onda mi pricaju o aritmetickoj sredini

Mi smo jedina debilanska drzava koja skolama daje 18 predmeta... sve to polozi i bit ces dobar građanin. pricao sam sa stranim ljudima, kolegicom iz svedske, SAd-a, Njemacke itd, ljudi su sokirani kako je to kod nas sve skolski terorizam...

eto to je sve od mene... napadajte me koliko hocete, boli me q...
djure.kapital is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 23:48   #85
Ja bih sada nešto pitala. Imaju li profesori pravo dati 4-5(nekad i 6) ispita zadnji tjedan prije kraja školske godine, plus još što bude 4-5 usmenih ispitivanja?

Nemojte me napadati, ovo je samo pitanje na koje molim odgovor
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 10:17   #86
Quote:
djure.kapital kaže: Pogledaj post
evo da se i ja ukljucim
Mene zivciraju profesori kooji se u skoli ponasaju kao drug tito. ljudi, mi imamo u skolama rezim kao sto ga je drug tito provodio prema svojim politickim neprijateljima
netko je tamo naveo kako se mi neznamo izrazavat... A nek mi neko molim vas odgovori tko nas u srednjoj (gimnaziji) uci kako se izrazavati. ne, nego ono e ja danas pitam , ajmo izblebeci mi 20 str iz knjige i dobit ces 2...
Napominjem, ovaj sustav obrazovanja i ocjenjivanja postoji smao kod nas.
profesori se stalno nest bune, ucenici ovo, ucenici ono, kako se vise ne uci kao prije.. kako su ocjene losije nego prije A sama jedna profa nam je rekla kako oni nisu culi sta je DNk u skoli... a mi o tome ucimo kao znanstvenici sa instituta za molekularnu biologiju u Genevi... prestrasno

Moja sestra zivi u Svedskoj - drzava koja ima 9 puta veci BDP, vise pismenih ljudi, znanstvenika, bogatih ljudi, ZDRAVIJIH ljudi, neopterecenih ljudi od
Hrvatske... pa da pojasnim njihovo obrazovanje. U srednju na predavanja ne moras, no dobivas 2000 kruna (cca 1500kn) sto si uopce upisan u skolu mjesecno. Besplatan prijevoz, nema maltretiranja usmenim ispitima. Jao pricao si na satu evo ti 1, pa sam ti sad smrdo tvoju peticu iz testa.... toga nema
profesori ne smiju nista..... 0. tako je i u njemackoj, ostalim nordijskim zemljama, u EU, a gdje smo mi??????
U Francuskoj se u skolu ide 4 dana.... jao, kako li su samo glupi, kako ce kod njih profesori davati ispite... ne valja im to...

Mi u skoli ni priblizno ne ucimo kako biti kreativan, to se zagovara, ali napominjem to se smao blebece. uci budi dobar, imaj petice, i ne smijes nesto reci na satu jer ces dobit 1, pa nakon svega toga ces se morat bojat da se ne zaposlis.
negdje sam vidio da neki profesori koji daju 5 iz testa i 1 iz zalaganja ne glda tu jedinicu, Kod mene bome da. ako je situacija obrnuta, bas ce ti gledat tu peticu iz zaklaganja.. mos mislit
Ja npr iz kemije iz odgovaranja imam 4 i 3, a iz testa sam dobio 1, falilo mi pol boda.. evo jucer mi kaze da ce me rusit..''Nije moj problem sto ti je falilo pol boda'' i kao zao joj je... i onda mi pricaju o aritmetickoj sredini

Mi smo jedina debilanska drzava koja skolama daje 18 predmeta... sve to polozi i bit ces dobar građanin. pricao sam sa stranim ljudima, kolegicom iz svedske, SAd-a, Njemacke itd, ljudi su sokirani kako je to kod nas sve skolski terorizam...

eto to je sve od mene... napadajte me koliko hocete, boli me q...

Potpisujem 100% !!
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:01   #87
Quote:
Marril kaže: Pogledaj post
Ja bih sada nešto pitala. Imaju li profesori pravo dati 4-5(nekad i 6) ispita zadnji tjedan prije kraja školske godine, plus još što bude 4-5 usmenih ispitivanja?

Nemojte me napadati, ovo je samo pitanje na koje molim odgovor
Nama su rekli:
- tri testa tjedno
- dva ispitivanja dnevno
- jedno ispitivanje i test dnevno

to su maksimumi. u slučaju kršenja ovoga, da se javimo razredniku koji je duša od čovjeka.

Naravno, pred kraj godine/polugodišta uopće ti se ne isplati žalit se već naučit ako odgovaraš za veću ocjenu. Ispravci, testovi koji se ne pišu cijeli sat, ispiti koje ne piše cijeli razred... svi oni ne ulaze u ono što sam gore naveo.
__________________
"Our bodies break down, sometimes when we're 90, sometimes before we're even born, but it always happens and there's never any dignity in it. I don't care if you can walk, see, wipe your own ass. It's always ugly - always! We can live with dignity - we can't die with it."
Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:16   #88
Nama su rekli:
- tri testa tjedno
- dva ispitivanja dnevno
- jedno ispitivanje i test dnevno

to su maksimumi. u slučaju kršenja ovoga, da se javimo razredniku koji je duša od čovjeka.


Kod nas može 1 test dnevno + 2 usmena.

@djure.kapital: moram priznati da se ne slažem. Osobno sam opće gimnazija i tvrdim da imam hrvatski jezik jak kao u jezičnoj gimnaziji. Profesor je bog i batina, za četvorku, a kamoli peticu doslovno krv pišaš od muke. U osnovnoj mi je matišu predavala žena koja je trećinu razreda u 5. razredu osnovne poslala na popravak jer su pri zbrajanju razlomaka kratili. U petom razredu! I koliko god ih se bojim, to su ljudi koji su mi usadili radnu etiku i naučili me odgovornosti i predanom radu i jako sam im zahvalna na tome. Ne kažem da svi trebaju biti kao oni, jer tada bi bilo fizički ne moguće prelaziti s odličnim, a i nismo svi za sve, ali kod mene većina profesora dođe u školu, odradi to preko qrca i da ti neku ocjenu, a realno znaš puno manje. i boli ih briga šta u zadnjoj klupi pod satom jedeš i igraš odbojku papirnatim maramicama...
__________________
butterflies and non-believers are twice as divine
Scamall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:57   #89
Ako 1 dan imate najavlje test i još vas netko usmeno puta, da li vas smije još netko pitat? Ili se test računa jednako kao usmeno ispitivanje?
Čuo sam za ovo, ali ne mogu naći, da li iz pismene provjere prag za pozitivnu ocjenu ne smije biti veći od 50% ili profesor može staviti bodovnio prag koliki želi?
Tennisfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 21:45   #90
Nešt su spominjali maloprije na vijestima za konačni prijedlog Pravilnika, ali ga ja nigdje ne mogu naći. Ima itko link?
ostri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:40   #91
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...7/0010006.html

Dal će to stvarno bit tako?
ruby707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:03   #92
pa sta, to za prepisivanje se provodi vec i na faksu..uhvate li te na prepisivanju ides na stegovni sud i nemas pravo polaganja ispita 6 ili 9 mjeseci..sta se svi bunite...svi bi prepisivali, brbljali i slicno, a nitko ne bi ucio.Budite sretni sto su ukinuli ravnalo
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:14   #93
mislim da postoji mala razlika između srednje i faksa..
kakvo ravnalo, šiba
ruby707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:17   #94
e pa treba srednju i osnovnu isto osteno proci kako bi uopce dosao na faks... mislim da nitko nije zasluzio preko slabahtera doci do faksa
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:07   #95
SŠ kaznene mjere

Pozdrav svima i nadam se da sam pogodio forum za ovakvu temu ... inace mene jako zanima koje su kaznene mjere ako profesor drzi privatne instrukcije uceniku koji takodjer ima istog ucitelja u skoli ... Znaci predaje mu u skoli. Trazio sam po pravilniku i na netu ali nisam nasao nekakve detaljnije informacije, samo po sebi to nije posteno i taj se ucenik na satu tretira drugacije od strane profesora...
Imate li vi kakvih saznanja o tome ?

Lp
Gadoschi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 23:35   #96
Ja nisam čuo da je to kažnjivo. Možda nije moralno. Osim toga kako to saznati. Možda se učenik time hvali. Profesor se sigurno ne hvali.

Usput koliko košta sat (60min) instrukcija?
Braco11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 21:13   #97
Profesor je dužan učeniku dodatno objasniti gradivo, ako je to potrebno, na kraju sata, sljedeći sat, na dopunskoj nastavi ukoliko je škola ima iz tog predmeta. To mu je uostalom posao. Ali uzimati novac od tog istog učenika - to je prestašno!!! Nemoralno, nakaradno... MZOŠ je nedavno objavilo Etički kodex kojeg su se sve škole dužne pridržavati (i učenici, i profesori), pa se malo raspitaj.
Hai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 12:42   #98
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Pusti pravilnici. Svaki sve bolji i bolji. Ne ispitivati ponedjeljkom, toliko puta na dan i na tjedan, najavljivati kontrolne... :bla:
A da najprije riješe problem programa i preopterećenosti ponekih predmeta?

No dobro...to je teško. Lakše je napisat pravilnik. Kojeg onda treba poštivat. Pa makar bio glup. I ponekad ga bilo doslovno nemoguće poštivat. Ali, to je pravilnik.

1. Najavljivanje testova tjedan dana ranije. To se uglavnom činilo i dosad (makar tamo gdje sam ja radila). I to mi se čini u redu. Iznimka su dosad bile petominutne provjere znanja koje nije trebalo uopće najaviti ali se ocjena morala upisati pod "usmeni odgovor".

2. Najmanje jedan pismeni na dan. Ponekad nemoguće izvest. Što zbog učenika koji, recimo, odgode kontrolni iz nekog predmeta a sljedeći put kad imaju taj predmet imaju već zapisan kontrolni iz nekog drugog. Ja ima tada ne "pušim" priču o samo jednom testu na dan jer su oni ti koji su molili da se odgodi. E sad će netko reći zašto se pristaje na odgode. Osobno, rijetko pristajem na to. A kad pristanem, onda je to zato jer shvatim da nisu učili pa mi nema smisla podijeliti hrpu jedinica i "izgubiti" sva sata na pisanje jednog testa.
Drugi slučaj kada ovo pravilo pada u vodu je obično kraj polugodišta ili školske godine, kada se zaredaju ispitivanja i kontrolni i ponekad bude nemoguće ne imati više od jednog na dan.

3. Pravilo koje je postojalo i dosad: ako više od 50% razreda dobije jedan iz nekog kontrolnog, profesor ga je dužan ponoviti a ocjene smije upisati jedino sa strane (meni, osobno, ta jedinica vrijedi kao i ona u "kućici"). To pravilo, koje neke moje kolege ne poštuju, ponekad je izmanipulirano od strane učenika, koji se dogovore pa predaju prazne papire i igraju na kartu "ne može nam upisati ocjene". E to je po meni bezobrazluk koji zaslužuje da im se upiše jedinica iz (ne)znanja i još jedna iz zalaganja. Pa neka dođe inspekcija. Naravno, govorim o onim slučajevima kada je profesor ispunio svoj dio posla i ispredavao gradivo kako treba a učenici se glupiraju. Ako je profesor loš i ne radi dobro svoj posao, onda se učenici moraju požaliti nekome a nije u redu da pravdu traže na ovakav način.

4. Zaključivanje ocjena isključivo onako kako proizlazi iz aritmetičke sredine. To je, po meni, jedna od većih gluposti ovog pravilnika. Jednostavno je ponekad nemoguće zaključiti ocjenu na taj način. Pogotovo iz nekih predmeta. Npr.: ako netko ima 5 iz usmenog a 4 iz pismenog (tim redom je dobio ocjene), ispada da bih trebala zaključiti peticu, jer je prosjek 4.5. Meni to nije ok, zato što mi je a) zadnja ocjena 4 i b) zato što mi je, recimo, pismeni važniji i predstavlja kompletniju ocjenu. I što sad? Da bih zaključila četvorku moram "izmisliti" još neku 4 iz zalaganja ili slično?
Ispada po tome da profesori ne znaju više ni ocjene zaključit.

5. Prijava Centru za socijalni rad protiv roditelja koji nije bio u školi makar jednom u polugodištu. Glupost!!! Ja da prijavljujem nekog roditelja Centru? Ocjene ne znamo zaključit bez digitrona, ali roditelje možemo prijavljivat!

Znam da se mnogi od vas, učenika, neće složit s ovime što sam ja napisala, ali na to sam navikla
MALO MI FAKAT NEMA LOGIKE DA BI PISMENI BIO VAŽNIJI OD USMENOG,SAMIM TIM ŠTO SE NA PISMENOM MOŽE DEBELO PREPISIVATI.A USMENI JE IPAK ZNANJE POKAZANO FACE TO FACE!!!I TO JEL PRVA PETICA ILI ČETVORKA,MA DAJ, STVAR SREĆE ILI MOŽDA PRAVDE, ILITI NEPRAVDE.STOGA PITAM SE ZAŠTO SE TU NEBI GLEDALO NA PROSJEK,KAD SE NA 4.4, GLEDA TAMAN JE ZADNJA PETICA.GDJE JE TU LOGIKA???ZA ONIH 0.1 JE NETKO BOLJI???ONDA NEKA GLEDAJU MAKAR ZALAGANJE I PONAŠANJE ILI IZOSTANKE!E TO BI BILO AJMO REĆI FER I POŠTENO!
TAJANAmala is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.02.2011., 15:32   #99
Kažnjavanje učenika OŠ

Prilikom nekog naguravanja među učenicima na satu (profesor odsutan)došlo je do oštećenja školskog inventara.Ravnatelj traži da učenici plate štetu.Molim znalce da mi kažu dali učenici moraju nadoknaditi štetu
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:52   #100
Nemoraju Ali on onda može pozvat policiju, policija napravi očevid, zapisnik, utvrde se krivci i opet na kraju plate učenici
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.