Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 17:01   #41
možeš ga uzeti bez recepta, ali ti je neurologica trebala napisati kao nalaz specijalista, možeš s tim podiči, trebalo bi ti pisati na papiru tome uzimanje tablete po potrebi, oko 20-ak kuna ti je bez recepta...
i možeš od 2mg, to su najslabije, ne može ti ništa biti, moja mama ih je pila cijelu trudnoču zbog nervoze, ja namjeravam zatrudniti uskoro, i pijem ih najnormalnije, to mi je nalaz psihijatrice, jedino ti normabel ne bih preporučila jer te užasno otupe, i baš ti ne pomognu, a apaurin ti digne raspoloženje
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:01   #42
onda od nje traži i recept
jer, apaurin ne možeš kupiti bez recepta

edit: psihofarmatici se ne izdaju bez recepta...baš kad sam kupovala neke stvari u ljekarni nekidan je gospođa hjtela kupiti apaurin samo tako i nisu joj dali
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:19   #43
Ja pijem normabel 2 X 2 mg već mjesec dana-dali mi u bolnici i pit ću ga do daljnjega. tete u apoteci su mi rekle da ih danas pije svaka druga trudnica
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:20   #44
Ma na nalaz mi nije napisala apaurin jer ja sam joj odmah rekla da ga ne želim piti pa ga nije ni napisala (bila sam trudna 20 tjedana i bilo me strah da ne našteti bebi). Ali otići ću do doktora opće prakse pa nek mi on napiše racept.
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:21   #45
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Ma na nalaz mi nije napisala apaurin jer ja sam joj odmah rekla da ga ne želim piti pa ga nije ni napisala (bila sam trudna 20 tjedana i bilo me strah da ne našteti bebi). Ali otići ću do doktora opće prakse pa nek mi on napiše racept.
...možeš ga kupiti uz predočenje povijesti bolesti na kojem je naveden kao terapija...
boky majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:37   #46
Quote:
boky majstor kaže: Pogledaj post
...možeš ga kupiti uz predočenje povijesti bolesti na kojem je naveden kao terapija...

Ali nije naveden kao terapija jer sam odma rekla da ga neću uzimat. Mislim da ce mi doktor opće prakse napisat recept.

Ali čitajući ove postove i surfajući po netu već mi se glava malo razbistrila, nisam nervozna...zasad

Do sutra tako i tako nemogu kod dooktora.

Zna li tko u kojoj mjeri utječe nervoza na bebu??
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:58   #47
u svako slučaju je gore da si nervozna jako nego da popiješ tabletu, ona te brzo smiri, ne šteti bebi, a nervoza utječe dosta na bebicu...
mislim da ti to doktor opće prakse ne može više samo tako prepisati te tablete, treba ti taj povijest bolesti, inače ti ga neče dati, tako je bar u mom slućaju bilo, još sam imala i neugodnosti, doktorica je mislila da ja krivotvorim te povijesti jer sam pila dosta tih tableta za smirenje i antidepresiva kada mi je beba umrla...
tako da sumnjam da će ti dr.opće prakse dati samo na tvoj zahtjev
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:18   #48
Ok, i šta sad
Moram ić kod neurologa, platit 250 kn pregled samo da mi napiše na nalaz apaurin
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:25   #49
ne, odi kod psihijatrice, reci joj da si nervozna, da ne možeš spavati, da si tjeskobna, i kako se još osječaš, reci joj, i da su ti kolegice rekle za apaurin, da je dobar i tak. U biti, sama će ti ga vjerovatno ponuditi jer se te tablete piju u trudnoči
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:26   #50
probaj prvo kod doktora opće prakse s tom povijesti bolesti i nalazom neurologa + reci mu o čemu se radi
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:28   #51
Quote:
Thai kaže: Pogledaj post
Ja pijem normabel 2 X 2 mg već mjesec dana-dali mi u bolnici i pit ću ga do daljnjega. tete u apoteci su mi rekle da ih danas pije svaka druga trudnica
ne, ne pije ga svaka druga trudnica.
piju ga trudnice koje imaju problematicnu trudnocu.

sto vam doktori prepisu - ok.
osobno, uvijek trazim drugo misljenje prije neg pocnem uzimat neki lijek, al ja sam zdravstveni frik

ali bilosto na svoju ruku u trudnoci - nemojte, pliz.
cak i ako su vam prije 2 mj rekli da mozete.
bebe se razvijaju, utjecaj lijekova se mijenja. opcenito je bolje sto je beba razvijenija, al ne u svakom slucaju.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:51   #52
Napisala sam ovo već na drugoj temi ali vidim da je i tu aktualno...Vidim da se vodi rasprava o lijekovima: kao prvo i Normabel i Apaurin je zapravo diazepam ali je različiti naziv jer im je drugi proizvođač ( zaštićeno ime ) i imaju isto djelovanje- anksiolitik, protiv nesanice i protiv mišićnih spazama- grčeva, radi čega se najčešće propisuje trudnicama. Inače spada u skupinu D ( po FDA klasifikaciji) - odnosi se na prvi trimestar a naravno da ni kasnije ne postane bonbon i treba ga uzimati SAMO na liječničku preporuku kao i svaki drugi lijek i ne treba ga uzimati na svoju ruku a pogotovo ne u trudnoći- bez konzultacije s liječnikom. Kritika je dobronamjerna bez namjere da se ikome pametuje- svi smo odgovorni ne više samo za nas nego i za naše male nerođene bebe.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 11:30   #53
Meni je gin isto napisala recept za Apaurin 2 mg.U ljekarni su mi rekli da je Normabel ista stvar ko i Apaurin.Ja si ga popijem povremeno kad se hoću dobro
odmoriti ali nisam bas naučena na te tablete.S vremena na vrijeme mislim da ne skodi,ja sam u 37 tj.
Irenish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 14:16   #54
Naravno da lijek uzet ponekad neće naškoditi ali nam to ne treba biti navika za svaki loš trenutak kroz koji prođemo- a sad ih bar ima što stvarnih, što malo umišljenih... ah, ti hormoni!
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:15   #55
Moj savjet-ne posezite za lijekovima u trudnoci, kad god mozete...

pogotovo ako je problem u psihi, zbog cega bi npr. uzele apaurin ili neko drugo sredstvo za smirenje...pokusajte se opustiti, uz neku laganu muziku, toplu mirisljavu kupku, dobar film, setnju, solju biljnog caja...nesto prirodno...prijace bolje i vama i mrvici, nego hemijska sredstva...

znam da se apaurin u trudnoci preporucuje jedino ako je u pitanju nesto teze ( smrtni slucaj ili slicno ), ali kod raznih strahova, koje svaka trudnica ima, neke manje, neke vise, stvarno je bez veze posezati za tako necim...

, to je moje misljenje....
Markova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:32   #56
ja ponekad koristim normabel- prepisala mi dr opće prakse, zamolila sam ju
u trudnoći mi je gin kao terapiju prepisao 3 * 1 apaurin, on je dao recept

nisam išla na nikakve pretrage
može se dobiti recept za jednu kupnju ili trajni recept- o tome odlučuje dr koji prepisuje lijek
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 00:26   #57
pogotovo ako je problem u psihi, zbog cega bi npr. uzele apaurin ili neko drugo sredstvo za smirenje...pokusajte se opustiti, uz neku laganu muziku, toplu mirisljavu kupku, dobar film, setnju, solju biljnog caja...nesto prirodno...prijace bolje i vama i mrvici, nego hemijska sredstva...

ovo mi se cini kao dobar savjet, osobno nisam niti nos kapala kapima u trudnoci vec sam si pokusala pomoci na druge nacine
indy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 00:29   #58
dobro, za kapi za nos se zna da su zabranjene u trudnoći
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 09:47   #59
Kako koje.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 09:53   #60
netko je tu mislim popljuvao normabel i ishvalio apaurin. Fakat to je isto. Razlika je u tome što normabel ide na recept a apaurin se kupuje. normabel košta 8 kuna a apaurin 23 kune
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.