Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 10:11   #41
Moj osobni osvrt na Osječke pice

Iz svog višegodinjeg iskustva izjedanja pizza po gradu zaključujem.

Godinama sam naručivao pizzu iz Olive (nisam vidio da ju je netko spominjao), bila je vrhunska. Jedno vrijeme su mijenjali lokaciju pa sam prešao na Corolu.
Pizza Corola, slavonska, definitivno najbolja u gradu. Ali imam jednu veliku zamjerku na higijenske uvijete u kojima rade (bio i vidio). 3 puta za redom našao sam dugačku dlaku zaljepljenu između sira i tijesta. To mi je bilo dovoljno da ih zauvijek prekrižim.
Neki sam dan jeo u AS-u i nije me ničim posebno oduševila, prosječna pizza, rekao bih. Sebastian, Lira, El Paso me ničim posebno nisu oduševili. La Rosa: bio dvaput, prvi puta odlična, drugi puta ispodprosječna.
Nedavno saznam od frenda da je Oliva uskrsnula, pa sam naručio slavonsku gigant za društvo i bio je to pun pogodak. I još nekoliko puta nakon toga, onako, sebi za gušt naručim medium size i opet odlična. Tako da za mene dileme nema, kada je Osječka pica u pitanju, samo Oliva dolazi u obzir..
20 20 40
Apolon1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 05:06   #42
dobro vece...zna li netko koja pizzeria radi najkasnije u osijeku?????unaprijed hvala)
draskO20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 05:14   #43
i da kako to da nitko nije spomenuo bonus najbolje pice i cevapi...a sebastijan najaci za picu..like)
draskO20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 09:27   #44
Sebica se malo pokvario lately, svaki drugi put dobijem katastrofa pizzu pa sam poceo kod Olive narucivat i bolja je, trenutno.
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:00   #45
Ako nekog put nanese u Donji Miholjac, neka proba pizzu u Slavoni (hotel, kad se ide za Madju s lijeve strane). Fantastično nešto. Inače u gradu kad naručujemo onda Corolla, ako ćemo otići - La Rosa. Gondola je bila super, ali se pokvarila u zadnje vrijeme.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:17   #46
I ja u zadnje vrijeme u Olivi naručujem i baš mi je dobra.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 14:48   #47
Da ne otvaram novu temu, zna li netko u kojoj pizzeriji u Osijeku su dobre Lazanje?
sokios is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:08   #48
Quote:
sokios kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, zna li netko u kojoj pizzeriji u Osijeku su dobre Lazanje?
U Olivi. MM ih samo tamo jede. A ja obožavam njihove sendviče
gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 17:34   #49
GONDOLA !!!

najfinija definitivno... Pogotovo otkad je dosao onaj neki novi vlasnik
pizza majstor im je iz italije
TetaZaŠalterom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 18:17   #50
Da malo dignemo temu, u 3-5 godina koliko datiraju ovi postovi se puno toga može promijeniti pa me zanima kakvo je danas stanje na pizza sceni Osijeka, kakva su aktualna iskustva?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 01:16   #51
Meni je definitivno najbolja Gondola! Povoljne cijene, pizza pečena u krušnoj peći, ima finu aromu dima i tijesto je taman.

Probao sam Olivu; u redu je ali nije za poziciju najbolje pizzerie.

Što se tiče Sebastiana, nisu mi dobre pizze tamo. Užasno su masne (jedanput sam na slavonskoj primjetio doslovno lokvu masti), a bome se ne mogu pohvaliti visokim cijenama i naplaćivanjem dostave.
BrunoHP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 13:39   #52
Quote:
BrunoHP kaže: Pogledaj post
Što se tiče Sebastiana, nisu mi dobre pizze tamo. Užasno su masne (jedanput sam na slavonskoj primjetio doslovno lokvu masti), a bome se ne mogu pohvaliti visokim cijenama i naplaćivanjem dostave.
Pretjerali su i to baš pretjerali sa cijenama, a pizza ostala ista.

Meni je najbolja iz Catering-a Corrola. Brzo stigne, svi začini na mjestu uz ukusno tijesto.
I ostala hrana im je dobra i za preporučiti.

KTopu je po meni najgora hrana u gradu, ali opet ima ekipe koja samo od tuda naručuje.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 15:09   #53
Rustika i La Rosa su po meni najbolje što po tom pitanju nudi Osijek
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 11:16   #54
bio u rustici u subotu - simpatican ambijent (za pizzeriju), usluzni konobari i puuuuno muha.

jeli slavonsku i bijelu, pizze prilicno bogate, no "dodaci" losi: neka domaca sunka na bijeloj (pretvrda i preslana, nije definitivno za stavljati na pizzu). kobasica mala "crvena" i na bijeloj i na slavonskoj, takodjer. na bijeloj previse sira koji je i premasni. sve zajedno jako daleko od dobre pizze...
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 18:49   #55
sebastian: pizza je hladna i nikakva. sastojci (diavolo): sir, tijesto, malo prsuta i jedna feferonka. Cijena: 40 jebenih kuna!!!

Eto ne zelim da netko ovoliko plati za ovo sranje. Nek se potrude malo vise
theantler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:44   #56
Zanimljivo je kako u istim objektima naručiš hranu i jednom bude sve super, a drugi put hladno, gumeno, ili količinski bude duplo manje nego zadnji put, a cijena naravno ista. Meni osobno je najbolja pizzeria saloon , u godinu dana koliko jedem kod njih (a to je bar jednom tjedno) , nikad me nisu razočarali, capricciosa i slavonska pizza su odlične. Još su i sad na novoj lokaciji bliže meni, pa tim bolje Prije toga sam dosta dugo jeo u Corolli, dobra im je hrana, ali se nekad stvarno predugo čeka ili im telefon ne radi, a i dostavljači nisu baš najmilija stvorenja
PetarZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:14   #57
Ja u zadnje vrijeme naručujem iz Bruschette (Đeram), pizza je vrlo dobra, velika, ne naplaćuju kutiju i dostavu- možda nije najbolja u Osijeku (po meni je najbolja ona u La Rosi, ali je preskupa, a plaća se i dostava), ali je najbolji omjer cijene i kvalitete.
Ljetos su recimo davali sve pizze po 25 kn, a kvalitetom nisu bili lošiji nego inače.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 20:08   #58
U famoznu La Rosu (dobio preporuke od uvaženog izjelice) sam i ja trebao ići prije kojih mjesec-dva dana, no, moralo se napojit četverokokotačnog slugu pa smo klopali ipak u Karaki (kod Petrolove benzinske).

No, LaRosa je svakako odredište za prvu prigodu
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:15   #59
U zadnje vrijeme samp u Rustici jedem pizzu. I mogu reći da sam nekad baš oduševljena a nekada razočarana... nekad tijesto bude baš debelo i iznutra prijesno...
u la rosi sam prije uvijek jela pizzu, onda su se jedno vrijeme jaaako pokvarili. Sad vec oko god dana nisam bila, neznam kakva je situacija
sebastian ista situacija- jako sam se razocarala u njih
LiLi87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.