Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 15:03   #481
Dobro izgleda tuna
Nemojte kupovati ako vidite da je cijeli komad tune zapakiran u prozirnu vrećicu s roskastom tekučinom. Daleko najgora tuna koju sam jeo i spremao, mislim da je ima u metrou u ribarnick
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 21:05   #482
Jednom su forumašu bile zanimljive cijene i ponuda ribe na splitskoj ribarnici pa evo update:

grdobina>50 dkg neočišćena 80 kn, sipa 80 kn, sarun 20 kn, trlja od kamena<15 dkg 60 kn, lubin 180 kn, raža 50-70 kn, kanoć 20 kn, lignja 100-120 kn, ugor>50dkg 20-30 kn, murina>50dkg 20-30 kn, škrpina 130 kn, pagar 100 kn, pas 60 kn, romb>1kg 140 kn, komarča 100-120 kn, mol 30-70 kn, tuna filet 120 kn (panceta 100 kn), jegulja 120 kn, tigraste kozice 120 kn, kozice 50-60 kn, gavuni 50 kn, salpa>20dkg 40 kn, arbun ovisno o veličini 50-80 kn, bežmek 50 kn, trlja blatarica<10 dkg 10-15 kn, ovčica 20 dkg 100 kn, modrak 20 kn, gira 20 kn, palamida 50 kn, lokarda 20 kn, sitne papaline 20 kn...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:17   #483
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Jednom su forumašu bile zanimljive cijene i ponuda ribe na splitskoj ribarnici pa evo update:

grdobina>50 dkg neočišćena 80 kn, sipa 80 kn, sarun 20 kn, trlja od kamena<15 dkg 60 kn, lubin 180 kn, raža 50-70 kn, kanoć 20 kn, lignja 100-120 kn, ugor>50dkg 20-30 kn, murina>50dkg 20-30 kn, škrpina 130 kn, pagar 100 kn, pas 60 kn, romb>1kg 140 kn, komarča 100-120 kn, mol 30-70 kn, tuna filet 120 kn (panceta 100 kn), jegulja 120 kn, tigraste kozice 120 kn, kozice 50-60 kn, gavuni 50 kn, salpa>20dkg 40 kn, arbun ovisno o veličini 50-80 kn, bežmek 50 kn, trlja blatarica<10 dkg 10-15 kn, ovčica 20 dkg 100 kn, modrak 20 kn, gira 20 kn, palamida 50 kn, lokarda 20 kn, sitne papaline 20 kn...

Jos jedan put, zahvaljujem!

Nego, prije par tjedana sam bio na ribarnici, I zacudila me je velika ponuda sanpjera (kovac). Odakle ih toliko? Je li im ovo sezona ili je neko skuzio novi nacin lova?
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 22:14   #484
Quote:
josko021 kaže: Pogledaj post
Nego, prije par tjedana sam bio na ribarnici, I zacudila me je velika ponuda sanpjera (kovac). Odakle ih toliko? Je li im ovo sezona ili je neko skuzio novi nacin lova?
Nema na čemu ..ne virujem da je novi način lova, nego kontam da njega ima, sezona je gotova pa ga restorani manje otkupljuju i slijedom toga više se nudi po peškariji.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:54   #485
Quote:
josko021 kaže: Pogledaj post
Jos jedan put, zahvaljujem!

Nego, prije par tjedana sam bio na ribarnici, I zacudila me je velika ponuda sanpjera (kovac). Odakle ih toliko? Je li im ovo sezona ili je neko skuzio novi nacin lova?
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu ..ne virujem da je novi način lova, nego kontam da njega ima, sezona je gotova pa ga restorani manje otkupljuju i slijedom toga više se nudi po peškariji.
ne znam ni ja jel im sezona, mozda idu ka pasi prema kraju za lignjom, neg htjedoh rec da me to bas cudi, jer ovo je prva godina da smo uvatili uvrh glave 2-3 sampjera
doduse zbog nekih okolnosti, manje nam je tunja u ruci, a vise drugi nacini, al prije mi je pod normalno na nekim posatama bilo uvatit samjera , a sad ga nije bilo ni za lik
i ovo sta sam vidila ribara da love po mrizama su dosta mali bili, cisto ih steta
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:53   #486
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
ne znam ni ja jel im sezona, mozda idu ka pasi prema kraju za lignjom, neg htjedoh rec da me to bas cudi, jer ovo je prva godina da smo uvatili uvrh glave 2-3 sampjera
doduse zbog nekih okolnosti, manje nam je tunja u ruci, a vise drugi nacini, al prije mi je pod normalno na nekim posatama bilo uvatit samjera , a sad ga nije bilo ni za lik
i ovo sta sam vidila ribara da love po mrizama su dosta mali bili, cisto ih steta
Ja bi rekla da je ta velika ponuda šampjera po zagrebačkim ribarnicama došla iz Metroa. A i one ogromne škarpine kojih ima isto dosta u zadnje vrijeme su mi sumnjive.

Kako i Tavanka kaže, šampjer se ne hvata tako lako i u tolikim količinama.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:46   #487
Kočar od mojeg restorana je znao uloviti po max. 30kg šampjera u danu, to su bili primjerci od 0,5 pa do 2,5kg. Vjerujem da ih sada ima više u ponudi jer je sezona gotova i potražnja restorana za istima je minimalna...
Škarpine su uglavnom uvoz iz Španjolske romb je također uvoz, 80% brancina i orada su uvoz (najčešće Grčka) tako da kad oni dođu u našu ribarnicu su već 3 dana stari...
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 13:22   #488
rombova ima još dosta kod nas, moji ih love iza Šolte i oko Kornatih, baš dosta i to mi je valjda jedna od top 5 riba

Što se kočara tiče, nemam pojma šta oni love, ne podržavam taj način lova, olitiga izlova

Nego, nedavno sam na Pelješcu probala nekog prugastog goluba, ima veću njušku ko patka i meso mu je za razliku od običnog jako dobro. Navodno im je sad sezona 11 i 12 misec, tako ako naletite, preporuka
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 23:45   #489
Slažem se da je romb odličan jeo sam divljeg s Palagruže, ali i uvozne i razlika u okusu je minimalna, jako teško bi na slijepo osjetio razliku...

Ima ko kakav savjet za pripremu raže?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:41   #490
Za Badnjak bih steak tunu ili lososa spremila, ali ne znam kako niti gdje da ih kupim. Iz Dugog Sela sam. Imam opciju Konzum, Spar ili tržnica u Dubravi....
Mislila sam ih dan prije isfiletirat i napacat u pacu (maslinovo ulje, vino, limun, sol, papar, peršun, češnjak) i onda naglo na tavi ispeć. Jel bi to bilo ok?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:19   #491
Kupio sam danas goluba. Imao je točno kilu, 35kn Nisam znao šta bi s njim pa sam odlučio ogulit kožu, ali koža nije tolko čvrsta i jaka ko kod raže pa sam na kraju odustao jer je stvarno muka Ispekao sam ga u rolu s krumpirom i fini je bio

Pojeo sam i kožu koju nisam ogulio... jel potrebno golubu gulit kožu?




Jetra sam cap cap na vreloj tavi i par kapi konjaka na kraju, prilično su masna ali ukusna
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:44   #492
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Za Badnjak bih steak tunu ili lososa spremila, ali ne znam kako niti gdje da ih kupim. Iz Dugog Sela sam. Imam opciju Konzum, Spar ili tržnica u Dubravi....
Mislila sam ih dan prije isfiletirat i napacat u pacu (maslinovo ulje, vino, limun, sol, papar, peršun, češnjak) i onda naglo na tavi ispeć. Jel bi to bilo ok?
Svi ti veliki trg. centri koji imaju odjel ribarnice, uglavnom imaju i tunu i lososa, uglavnom već narezane na odreske. E sad, da li ćeš ih naći dan uoči Badnjaka...vjerujem da u svakom slučaju moraš odmah u jutro u kupovinu.
Nisam ljubitelj tune i ne spremam je, a što se tiče lososa, mislim da njemu nije potrebno da bude cijelu noć i više u pacu. Bar ja ga ne bih tako dugo držala. On je ipak malo nježniji nego tuna.
Što se tiče samog pečenja, možeš tako kako si mislila, ili u rolu: ja ga stavim u foliju sa kriškicama mrkve, krumpira, malo češnjaka i peršina, krupne morske soli i malo maslinova ulja, par kapi limuna. Zamotam foliju pa onda u pećnicu na 200C cca 20min.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 14:25   #493
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Pojeo sam i kožu koju nisam ogulio... jel potrebno golubu gulit kožu?

http://i58.tinypic.com/30ubvvs.jpg
Nije potrebno jer koža nije gruba ko kod ostale divljači, a i teško se guli. I sam si vidio
Ne cijene mu meso pa se često nađe na ribarnicama po jako povoljnoj cijeni.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:51   #494
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Što se tiče samog pečenja, možeš tako kako si mislila, ili u rolu: ja ga stavim u foliju sa kriškicama mrkve, krumpira, malo češnjaka i peršina, krupne morske soli i malo maslinova ulja, par kapi limuna. Zamotam foliju pa onda u pećnicu na 200C cca 20min.
Hvala ti!
ovo u foliji moram svakako isprobati
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 22:56   #495
APEL NA FOROMAŠE: tražim jadransku lignju iako je ja ne jedem...

...ima li netko saznanja gdje bih u Zagrebu kupio kilu, dvije friške lignje iz Jadranskog mora? SVJEŽE ! Možda se zna cijena ?
umirovljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 06:57   #496
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Kupio sam danas goluba. Imao je točno kilu, 35kn Nisam znao šta bi s njim pa sam odlučio ogulit kožu, ali koža nije tolko čvrsta i jaka ko kod raže pa sam na kraju odustao jer je stvarno muka Ispekao sam ga u rolu s krumpirom i fini je bio

Pojeo sam i kožu koju nisam ogulio... jel potrebno golubu gulit kožu?

http://i58.tinypic.com/30ubvvs.jpg


Jetra sam cap cap na vreloj tavi i par kapi konjaka na kraju, prilično su masna ali ukusna
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Nije potrebno jer koža nije gruba ko kod ostale divljači, a i teško se guli. I sam si vidio
Ne cijene mu meso pa se često nađe na ribarnicama po jako povoljnoj cijeni.

tek sad vidim golub mi je jedna od rijetke ribe koju ne jedem, nisam nikako uspjela suzbit onu njegovu divljinu , al sam ove godine prvi put probala goluba ćukana, ima onako njusku ko patka i to je nebo zemlja u odnosu na goluba, predobro meso , tako topla preporuka ako ga di uvatite po ribarnicama
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 18:39   #497
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
[B]

Konoba Ponistra, Remetinečka

Hoba salata - hoba neočišćena pa se u porciji dobije pola hobe, pola kože nigdje nikad nisam dobila tako neočišćenu hobu u salati
kako mislis neociscena???, sta treba, gulit kozu il pipke?
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 20:15   #498
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
kako mislis neociscena???, sta treba, gulit kozu il pipke?
To i ja mislila pitat, al reko sad će me puk ismijat da sam primitivna jer ne znam da hobotnicu treba ugulit i obrijat pipke.

A možda nije bila stvar u tome... pa nisam pitala niš.

A sad me zanima nastavak
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 00:45   #499
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Rustica, Josipa Stadlera 75, Zagreb

Hoba salata - hoba neočišćena pa se u porciji dobije pola hobe, pola kože
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
kako mislis neociscena???, sta treba, gulit kozu il pipke?
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
To i ja mislila pitat, al reko sad će me puk ismijat da sam primitivna jer ne znam da hobotnicu treba ugulit i obrijat pipke.

A možda nije bila stvar u tome... pa nisam pitala niš.

A sad me zanima nastavak
Cure, sad ste me potpuno zbunile.

Zar vi hobi skidate i bacate kožu i prijanjalke ? Da li to radite i hobi pod pekom ili samo na salatu ? Ja to ne skidam bez obzira kako hobu radio, a bez kože carpaccio je nemoguće napraviti. Uostalom, ne kužim zašto ju ogoliti ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 06:29   #500
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Cure, sad ste me potpuno zbunile.

Zar vi hobi skidate i bacate kožu i prijanjalke ? Da li to radite i hobi pod pekom ili samo na salatu ? Ja to ne skidam bez obzira kako hobu radio, a bez kože carpaccio je nemoguće napraviti. Uostalom, ne kužim zašto ju ogoliti ?
Ne gulim, eventualno maknem ak nekaj baš otpadne samo od sebe kad je već termički obrađena. Čekamo tweetee da vidimo kaj je mislila pod "neočišćena".
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.