Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 16:48   #301
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
A baš sam se ponadala da ćemo bit zajedno cijelo vrijeme. Iskreno, malo me strah toga da tamo ostanem sama, a možda neću tako dugo bit u toj predrađaoni. Nekako se nadam da će to sve skupa kad jednom krene brzo završit
Idealno bi bilo da ostanes doma sto duže tako da gore odmah ides u boks. Ja sam prošli put došla izletnički, da me malo pogledaju, i nisu mi dali ni da odem po torbu iako živim 3 minute od bolnice. Al to je u slučaju da sve ide po PS-u...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:50   #302
Tako sam i planirala, ali ovo mi je prva trudnoća i ne znam koliko ću dugo izdržati doma što od uzbuđenja što od straha da neću na vrijeme krenut gore na Švarču.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:46   #303
Cure jel ima netko iskustva ili neku informaciju o tome kakva je praksa na Švarči sa prisustvovanjem studenata na porodu?
Nekako mi se čini da je to netko spomenuo na tečaju ili negdje i da su rekli da nema toga u KA, ali ne mogu se više sjetiti.
Stvarno ne želim publiku tamo
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:15   #304
Ne znam da li postoji mogucnost studenata na porodu u Karlovcu, ali ti imas pravo odbiti njihovo prisustvo. Odlukom Europskog suda za ljudska prava bolnica te ima obvezu pitati za pismeno dopustenje da studenti prisustvuju porodu.
http://www.roda.hr/article/read/odlu...-protiv-rusije
Ako te ne shvate ozbiljno, reci im da bus ih sve tuzila.
I dobit ces tuzbu ako ih tuzis.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:28   #305
Tnx

Morat ću ovo pokazat mm tako da ako/kad ja više ne budem prisebna (i ako bude potrebno) može reći da to ne želimo.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:26   #306
Evo da i ja napišem par riječi o rodilištu u Karlovcu.

Došla sam u bolnicu 1.11. u ponoć, dakle u dežurstvo za vikend. Radio je dr. Mrgan i babica kojoj ne znam ime (visoka plava, malo starija žena). Spojili su me na CTG, dr me pregledao, samo 2cm otvorena, ali ostavili su me u bolnici zbog puknuća vodenjaka. Smjestili su me u predrađaonu i poslali mm doma. Tamo sam bila do 5h ujutro, još su mi dva puta napravili CTG, babica me pripremila za porod i u 6h me smjestila u boks, a onda mi se pridružio i mm. U boksu sam cijelo vrijeme bila spojena na CTG tako da se nisam mogla kretati, ali iskreno bilo mi je lakše ležeći na boku. Da sam htjela vjerujem da bi mi dozvolili da se ustanem, jer su stvarno bili ljubazni. Trudovi su se pojačavali ali sve sam ih uspjela prodisati, tako da nisam to uopće doživjela traumatično.

Dr. Mrgana sam vidjela opet oko 7h ili pola 8 kad me pregledao i rekao da će mi dati drip jer sam otvorena samo 3cm, a rodila sam sat vremena nakon toga. Najprije nisam htjela, ali onda sam ipak pristala kako bi to sve što prije završilo. Kad su mi dali drip više se nisam mogla kontrolirati i disati kroz trudove, nego sam vikala i plakala, a između trudova se ispričavala za to. Osim mene rađale su još dvije žene tako da je bila mala gužva, ali ubrzo je došla jutarnja smjena pa se pojavilo još babica koje su stvarno bile susretljive. Nikome ne znam ime, osim babici koja me na kraju porodila, Marijana. Ženi sam stvarno zahvalna jer me na kraju i masirala tako da me nisu morali rezati. Dr. Mrgan se pojavio opet na samom kraju i to mi je kod izgona pritisnuo trbuh što je bolilo više od bilo kojeg truda prije. Ali rodila sam u jednom trudu i iako mislim da za to nije bilo potrebe nisam mu to zamjerila.

Na kraju me dr i zašio jer sam malo popucala i moram napomenuti da to uopće nisam osjetila. S njim je bila jedna sestra, mlađa, duža plava kosa, isto stvarno jako ljubazna žena kojoj ne znam ime.

Poslije poroda sam ležala u boksu s bebom još 3 sata i cijelo to vrijeme je mm bio s nama.

Za sestre i dr koji su nas obilazili na odjelu nemam zamjerke. Ima jedna kovrčava plava sestra koja je malo otresita i nije baš susretljiva, a trebala bi biti jer bi trebala pomoći oko dojenja a samo nam je govorila "ja bi najradije kad bi vi same to uspjele".

Uglavnom, nemam nekih posebnih zamjerki na osoblje na porodu niti na odjelu. Uvijek postoji jedan ili dva koji su, ne znam kako da se izrazim, možda nesusretljivi, pa zbog njih ostaje loša slika i za ostale.

Najviše sam se bojala neljubaznosti osoblja na porodu, ali ugodno sam se iznenadila i stvarno ne mogu reći ništa loše.
Nakon svega što sam pročitala i čula o našem rodilištu (puno više lošeg nego dobrog) mogu samo zaključiti da sam imala sreće. I moram reći da je puno više dobrih ljudi tamo na odjelu nego loših.

P.S. Dr Mrgan mi nije lijep kao što se priča. Nije mi ružan, ali bome nije ni tip za kojeg bi ja rekla da je lijep
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:07   #307
I ja sam isto nedavno rodila u KA. Još sam uvijek istrumatizirana od poroda, o kojem mi se sad ne da pisati, no mogu reći samo sve pozitivno o osoblju.

Za razliku od MayeG, ja nisam bila cijelo vrijeme na krevetu niti spojena na CTG. Dugo su dr. i babice tražili položaj koji bi olakšao spuštanje bebe, a i meni je više odgovaralo stajati, čučati, sjediti na lopti... Uglavnom, bilo me posvuda. Kad nisam ležala, primalja bi mi povremeno prislonila sondu koja mjeri bebine otkucaje srca.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:34   #308
Sjetila sam se što mi se nikako nije svidjelo.
Nisam mogla dobiti epiduralnu, kao i žena u boksu do mene. Doktor je rekao da nema anesteziologa za rađaonu na raspolaganju. Radni dan oko 8-9 ujutro.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 14:49   #309
Cao svima nova sam na forumu i citam o ka rodilištu i nezz sta da mislim. Termin mi je 24.3 2015
malamare 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 15:58   #310
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se što mi se nikako nije svidjelo.
Nisam mogla dobiti epiduralnu, kao i žena u boksu do mene. Doktor je rekao da nema anesteziologa za rađaonu na raspolaganju. Radni dan oko 8-9 ujutro.
Ovo tek sad vidim... I ne vjerujem... Kad sam prvi put išla rodit, bila je spika da moraš potrefit od 8-16 da bi dobila epiduralnu, znaci ne moram se truditi, i dalje je daju ako dodes s dobrom vezom...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:04   #311
Quote:
malamare 25 kaže: Pogledaj post
Cao svima nova sam na forumu i citam o ka rodilištu i nezz sta da mislim. Termin mi je 24.3 2015
ja imam dobro iskustvo. svi su bili super, jedino glavna sestra i još jedna starija na odjelu rodilišta su uvijek bile nadr...e, one su mi išle na živce, a ostale sestre super, pogotovo jedna gospođa plava, diiivna

na porodu isto sve 5, dobila sam i epi i isto odlično iskustvo.

ako te zanima nešto konkretno, pitaj...
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:10   #312
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
Ovo tek sad vidim... I ne vjerujem... Kad sam prvi put išla rodit, bila je spika da moraš potrefit od 8-16 da bi dobila epiduralnu, znaci ne moram se truditi, i dalje je daju ako dodes s dobrom vezom...
ne mogu reći koliko sam bijesna što nisam mogla dobiti epiduralnu. sigurna sam da bi posljedice koje me sad muče bile blaže. porod mi je najveća trauma koju sam doživjela, a još jače boli kad čitam zaista predivne priče ostalih ovdje. kao da na kraju nisam ni bila tamo, ne sjećam se svega. ne krivim doktore za to, naravno, a više ni sebe samu, no bogme bi mi dobro došlo da je u rodilištu na raspolaganju bio u psiholog.

malamare 25, osoblje rodilišta je zaista o.k., nemoj brinuti.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 16:57   #313
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
Ovo tek sad vidim... I ne vjerujem... Kad sam prvi put išla rodit, bila je spika da moraš potrefit od 8-16 da bi dobila epiduralnu, znaci ne moram se truditi, i dalje je daju ako dodes s dobrom vezom...
Pa i nama su na tečaju u 9.mj. rekli da se epiduralna može dobiti, ali da je veća vjerojatnost ako dođeš u jutarnju smjenu jer inače je jedan anesteziolog na intenzivnoj i ne može nikako doći a drugi je na raspolaganju ako nema operaciju.

Ja ju nisam ni htjela (na samom kraju sam ju tražila ali bilo je kasno za bilo kakvu takvu intervenciju ), ali bilo mi je nekako lakše doći roditi sa spoznajom da ju mogu dobiti ako ju tražim na vrijeme. Znači ipak nije tako. I to mi stvarno nije jasno, mislim da bi se to već moglo svrstati u kršenje nekih ljudskih prava.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:00   #314
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se što mi se nikako nije svidjelo.
Nisam mogla dobiti epiduralnu, kao i žena u boksu do mene. Doktor je rekao da nema anesteziologa za rađaonu na raspolaganju. Radni dan oko 8-9 ujutro.
ovo mi je toliko glupi razlog da ne može biti gluplji. inače nisam iz ka nego iz čakovca. ali htjela sam reći mene su morali uspavati da mi iščupaju posteljicu van, nekako je srasla sa maternicom da sad ne objašnjavam. uglavnom, 5 minuta poslje poroda, 2 anesteziologa su bila kraj mene. kako su onda bili na raspolaganju a za epiduralnu ne??
hoću reći šta da je nešto hitno, isto ih ne bi bilo na raspolaganju? ili im je to neka gluma opet?

muzikalno prase, shvaćam te u potpunosti, nakon strašno teške trudnoće uslijedio je u 35. tjednu strašno teški porod kojem je predhodilo tjedan dana stalnih trudova koje na kraju nisu uspjeli zaustaviti. i meni je potreban psiholog, ali stvarno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:30   #315
nda, tako nas se doktor brzo riješio (i žena u boksu do mene je tražila epi.)
e da sam imala ovu pamet prije poroda...

vlovrec, čitam tvoje postove i na drugim temama. sretno s tvojim kikaćem, držim fige da što brže naraste i oporavi se.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 14:08   #316
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
ne mogu reći koliko sam bijesna što nisam mogla dobiti epiduralnu. sigurna sam da bi posljedice koje me sad muče bile blaže. porod mi je najveća trauma koju sam doživjela, a još jače boli kad čitam zaista predivne priče ostalih ovdje. kao da na kraju nisam ni bila tamo, ne sjećam se svega. ne krivim doktore za to, naravno, a više ni sebe samu, no bogme bi mi dobro došlo da je u rodilištu na raspolaganju bio u psiholog.

malamare 25, osoblje rodilišta je zaista o.k., nemoj brinuti.
Isto ovako se ja dan-danas osjećam, a prošlo je vec nekoliko godina... Najviše sam ljuta na sebe jer nisam za svaku injekciju pitala sto je i je li potrebno. Na kraju mi je isto sve prošlo u magli, s podosta intervencija s njihove strane (epi, drip, pitajbogaštojoš) iako sam dosla predvecer i imala cijelu noć da to odradim prirodno... Ali zato se ovaj put vec sad brusim...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 16:49   #317
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ovo mi je toliko glupi razlog da ne može biti gluplji. inače nisam iz ka nego iz čakovca. ali htjela sam reći mene su morali uspavati da mi iščupaju posteljicu van, nekako je srasla sa maternicom da sad ne objašnjavam. uglavnom, 5 minuta poslje poroda, 2 anesteziologa su bila kraj mene. kako su onda bili na raspolaganju a za epiduralnu ne??
hoću reći šta da je nešto hitno, isto ih ne bi bilo na raspolaganju? ili im je to neka gluma opet?
Odmah da kažem da nikoga ne branim u KA bolnici. Ali sigurna sam da kad se radi o takvom slučaju anesteziolog dolazi jer ipak je to operacija, kao i kad se ide na carski rez.

Radi se o tome da ako nije jutarnja smjena (znači popodne ili noć) rade samo 2 anesteziologa, jedan na intenzivnoj i taj ne izlazi nigdje a drugi je na operacijama i na raspolaganju je samo ako nema operaciju. U jutarnjoj bi ih trebalo biti više. Nikoga ne branim i sama mislim kako ovo uopće nije prihvatljivo, ali samo prenosim kako su nam objasnili na tečaju.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 18:24   #318
malo da podignem temu, ima koja cura da je nedavno rodila na Švarči? pročitala sam cijelu temu, ali i nova iskustva su dobrodošla. jel i dalje ne dozvole svoje spavaćice? da ne kupujem bezveze ako ih ne daju obući. znači muž ne može biti sa mnom u predrađaoni?
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 09:46   #319
Ima li tko novije iskustvo sa rađanjem blizanaca u Karlovcu?
MrsKepolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:05   #320
Molim svježe informacije o karlovačkom rodilištu, kakva je ekipa, kakva su iskustva. Prijateljice i poznanice koje su nedavno rodile ili tek trebaju, sve od reda idu u Zagreb, neke Podobniku...
haznfefl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.