Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 06:26   #301
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako si začela prije 2 mjeseca, a službenom se trajanju trudnoće dodaju i ona dva tjedna od zadnje menstruacije, ionako ti je za pobačaj kasno, pa ne znam zašto ga uopće spominješ.
Zakonska granica je 10 tjedana od zaceca. Tj. 12 tjedana standardne trudnoce. Tj nije kasno ako odluci.

Sto se odluke tice svakom na savjest.... Ne mislim da je dobna razlika izmedju djece kljucna (a bila bi 1,5 god) vec sama cinjenica kako dalje misli da moze organizirati zivot s njih jednim ili dvoje iducih 20-ak godina koliko ce ovisiti primarno o njoj. Zakonski, kao sto je vec napisano, nije samohran roditelj i djetetu ce otac biti upisan automatizmom po zakonu.
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:45   #302
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Zakonska granica je 10 tjedana od zaceca.
a kako ces ti tocno znati kad je zacece bilo? nikako. ginekolozi racunaju trudnocu od datuma zadnje menstruacije. ab se moze zakonski napraviti do 10tt od zm
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 06:44   #303
Quote:
Victoria88 kaže: Pogledaj post
a kako ces ti tocno znati kad je zacece bilo? nikako. ginekolozi racunaju trudnocu od datuma zadnje menstruacije. ab se moze zakonski napraviti do 10tt od zm
Kao prvo ginekolozi itekako racunaju trudnocu i po uzv, kojim se tocno utvrdjuje starost ploda od zaceca. I uredno ti pise koliko si trudan po zm a koliko po uzv ako postoje znacajna odstupanja i zato se i ide na prvi uzv s 8-10 tjedana da se utvrdi tocna starost trudnoce, i vise se vjeruje naravno onome po uzv.

A kao drugo, valjda je jasno da se u slucaju provodjenja zakona oslanja na znanstvene metode a ne rekla-kazala trudnica koje mogu imati razloga da ne govore istinu. Zakon kaze to sto kaze, makar je iz 1978.
proab is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 14:18   #304
trudna bez podrške

ne znam koji je pravi pdf za ovo.
valjda je ovom mjesto ovdje
od prije dvije godine radim za jednu firmu kao neka vrsta tajnica tj. ispomoći kopiram, dogovaram sastanke, kuham kave, uglavnom sve što šefu potrebno i stvarno je zadovoljan samnom, bar tako tvrdi. svoj posao izuzetno volim i stvarno mi nikad ništa nije bio problem jer je u firmi vladalo ugodno ozračje i poštovanje na jednakoj razini sviju od direktora do čistačice i domara.
osim mog šefa imamo i jednog mlađeg voditelja odjela koji je u početku bio drag simpatičan pristupačan.. ja sam se zaljubila, postali smo par ijako je on stari 12 godina.
mi smo iz različitih svjetova, ja sam iz srednjeg ubiti više nižeg sloja građanstva, krepanje kraja s krajem, a on je iz bogate ugledne obitelji, tu su se već počele pojavljivat razlike, ja sa svojom plaćom nisam mogla što sam htjela jer sam gledala da pomognem svojima, da pomognem sestri koja studira a on je uvjek nabijao na nos da sam škrta i da mi je zmija u novčaniku, nikad nisam tražila ništa od njega, ali jednostavno sam mu napomenila kad bi me zvao na kavu da imam neku siću i da ako želi na kavu ja je platit ne mogu, i nudila mu šetnje, bicikliranje.. (naravno na početku veze sam se trudila plaćat jednako kao i on).
skidao je meni zvjezde s neba redovito, bio slatkorječiv, pažljiv, dizao me u nebo ali sad sam sigurna da on mene nikad nije volio.
prije tri mjeseca sam zatrudnila, nisam mu ništa govorila dok nisam napravila pregled kod doktora jer nisam željela paniku.
doktor je potvrdio.
nakon dva dana sam mu rekla i poludio je, psovao, vikao, nazivao me kurvom, optuživao da samo želim biti s njim radi novca.
čak me i fizički napao.
nakon tog tjedan dana me je izbjegavao, nije me zvao ako bi se sreli na hodniku firme bi se zaobilazili i ne pozdravljali.
ja sam razmišljala o budućnosti sebe i djeteta, o pobačaju o tome kako će moji reagirat, ne želim pobacit.
moji su poludjeli, živimo u dvosobnom stanu ja i roditelji, sugerirali su mi pobačaj, vikali, prijetili da će me izbacit i nakraju ne pričaju samnom, jendostavno tišina, ništa okreću glave.
na poslu sam dekoncentrirana, muče me mučnine, povraćanje i preumorna sam. bljeda.
šefu sam rekla za trudnoću, rekao je da će mi svejedno dati novi ugovor i da se o tome ne brinem, jer sam u 8 mjesecu trebala dobiti ugovor za stalno.
no taj moj bivši partner je postao nemoguć, jutros je ušao u kancelariju iza mene i urlao da će on tražit test očinstva, i opet po istom da sam kurva, čak i šamar, počeo je šefu pričati neke gluposti kao i ostatku firme, tako da svako malo čujem nešto novo o sebi.
jedostavno osjećam da više nikog nema uz mene i da sam sama na svjetu. roditelji šute, on se dere i udari.
društvo se podjelilo. kolege na poslu isto tako. jednostavno mi sad treba potora više nego ikad a sad je imam manje nego ikad.
bojim se da neću moći uspjeti kao samohrana majka, bojim se da ću završiti na ulici, bojim se da će šef sve saznati i da ću ja radi mira u firmi dobit otkaz jer znam da mu je on puno važni za posao od mene.
imali još koja samohrana majka, ili neka cura u sličnoj situaci, ili bilo ko s nekim savjetom ili utjehom
josipa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 14:33   #305
tema je spojena s vec postojecom bas zbog toga da dobijes uvid u price drugih zena koje su bile ili jesu u slicnoj situaciji. vjerujem da ti je jako tesko. sama nisam nikad bila u slicnoj situaciji, ali imam dvoje male djece i znam koliku radost djeca pruzaju, ali isto tako znam koliko je to posla i sto zapravo znaci biti mama i koliko je djeci potreban otac. i koliko je majci bitan partner je odgoj djeteta je odgovoran i zahtjevan posao.
nedavno sam citala clanak o samohranoj majci jednogodisnjih blizanki, uzasno je tesko, zbiljski bit sam i da ti nema tko uskocit. ali i u takvim ekstremnim situacijama se ocito moze. kad ima uvjeta, ljubavi (prema djetetu), strpljenja, zelje, mogucnosti. nije lako, ali ako zbilja zelis to dijete kreni korak po korak gradit vasu buducnost. kako se cini bez oca/partnera. bitno je da se sa svojima slozis, da nadjete nacin, pa onda krenete polako dalje.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:25   #306
josipa, možeš li pokušat normalno razgovarat sa ocem svog diteta? očito je da nema razumijevanja za situaciju, da nije i da vjerojatno nikad neće bit potpora kakvu tribaš, ali valjda će razumit koliko ti je bitno da zadržiš posal i da ti ne tribaju dodatni problemi uz ove koje već imaš. na tvom mistu bi pristala na test očinstva, i tražila bi svoja prava odnosno alimentaciju, ali izgleda da je tip daleko od odgovorne osobe i slike uzornog partnera, pa bi bila jako oprezna u bilo kakvoj komunikaciji s njim tj. svela bi je na minimum. također moraš razgovarat sa svojima. bit će ti potribna njihova pomoć. ne znam di živiš, ali možda u tvom mistu postoji nekakva udruga koja pomaže mladim mamama koje nemaju tuđu potporu, pa se malo raspitaj. sritno!
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:52   #307
Josipa, sada ja najbitnije da zadrzis posao. Pokusaj bar s njim razgovarati oko toga, ako ne uzivo posalji mu mejl. Sto se tice tvojih, priviknut ce se oni na tu cinjenicu iako mi je zalosno sto sada tako reagiraju kad su ti najpotrebniji.
Ako uspijes sve to s poslom srediti, objasni ginekologu stres i situaciju na poslu da ti napise mirovanje.
Isto tako, pristala bih na test ocinstva da poslije imam dokaz na sudu.
Ne mogu ni zamisliti koliko ti je sada tesko, ali cuvaj to malo stvorenje koje nosis i sredit ce se sve nekako..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 20:34   #308
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
josipa, možeš li pokušat normalno razgovarat sa ocem svog diteta? očito je da nema razumijevanja za situaciju, da nije i da vjerojatno nikad neće bit potpora kakvu tribaš, ali valjda će razumit koliko ti je bitno da zadržiš posal i da ti ne tribaju dodatni problemi uz ove koje već imaš. na tvom mistu bi pristala na test očinstva, i tražila bi svoja prava odnosno alimentaciju, ali izgleda da je tip daleko od odgovorne osobe i slike uzornog partnera, pa bi bila jako oprezna u bilo kakvoj komunikaciji s njim tj. svela bi je na minimum. također moraš razgovarat sa svojima. bit će ti potribna njihova pomoć. ne znam di živiš, ali možda u tvom mistu postoji nekakva udruga koja pomaže mladim mamama koje nemaju tuđu potporu, pa se malo raspitaj. sritno!
razgovor s njim se svodi na vrijeđanje mene, djeteta, urlanje, proklinjane i ostalo, naravno da ću pristat na test i da ću ga tužit zbog alimentacije sigunro. neću dopustit da moje dijete živi iz dana u dan jer mu je otac podvio rep. želim da i on snosi odgovornost jer ijako on odbija priznat ja sama sebi djete nisam napravila.
ne želim nište više od tog s njim, on ako djete ne želi nikad vidit onda je to njegovo pravo, neću ga tražit.


Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Josipa, sada ja najbitnije da zadrzis posao. Pokusaj bar s njim razgovarati oko toga, ako ne uzivo posalji mu mejl. Sto se tice tvojih, priviknut ce se oni na tu cinjenicu iako mi je zalosno sto sada tako reagiraju kad su ti najpotrebniji.
Ako uspijes sve to s poslom srediti, objasni ginekologu stres i situaciju na poslu da ti napise mirovanje.
Isto tako, pristala bih na test ocinstva da poslije imam dokaz na sudu.
Ne mogu ni zamisliti koliko ti je sada tesko, ali cuvaj to malo stvorenje koje nosis i sredit ce se sve nekako..
da najvažni mi je posao trenutno, ne znam koliko je zahvalno prema šefu da odem čim potpišem ugovor, ipak znam koliko sam mu bitna i koliko mu pomažem, a s druge strane moram mislit na sebe i na dijete i udaljit se od svih mogućih stresova.

moji su koma prema meni, ne znam bila sam na pregledu i kad sam došla kući nisu se udostojili ni pitat kako je beba. mater je počela kuhat samo sebi i ocu i to pojedu prije nego se ja vratim s posla, peru samo svoju robu, kad ja dođem u dnevni oni odu i tako u krug koda imam kugu. znam da se boje, i da nisu mislili da ću ostat trudna i neudati se i da ode neće bit mjesta za mene i bebu, al nemogu si sad još priuštit podstanarstvo.
prije par dana sam povraćala užasno i čujem staru u dnevnom i zamolim je samo da mi doda mobitel da mogu nazvat kolegicu da obavi jedan posao jer ja nisam bila u stanju hodat, ona samo dođe do vrata pogleda me i izađe iz stana to me još i rasplakalo, jer sam očekivala da će bar imat koliko toliko normalan odnos nisam očekivala ovo.
tako da na njih ne računam previše.
ali vjerujem da će me razumjeti.
oni su u počeku pokušli nagovorit me da odem molit dok dečka da mi se vrati, što je meni bilo ne pojmiljivo jer osoba koja me može udarit toliko da mi ostane masnica sigurno nije najbolje rješenje niti želim da moje dijete bude blizu nasilnika samo zato jer sam ja krivo procijenila.

planiram jos mjesec dana izbijegavat konflikte, njega i ostalo, bar dok ne dobijem ugovor, kasnije ću vidjet što ću vidjeti što i kako.. uvjerena sam da ću ugovor dobit, a i šef je rekao da cijeni to što sam mu došla i odmah rekla činjenice.
josipa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 20:41   #309
jel imas kakvu frendicu? Jos nekog kod kog bi mogla biti?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 20:46   #310
zvucis ka' razumna osoba i stvarno mi je za' sta si naletila na takvog tipa. sirovina. za' mi je i sta su ti se roditelji tako postavili, ali sta je - tu je. sad moras mislit na sebe i na svoju bebu ... korak po korak. vjerojatno ti nece bit jednostavno, bar ne ispocetka, ali vec sam sad sigurna da ce beba imat dobru mamu, i cestitam ti na snazi i odvaznosti.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:02   #311
drži se, tu smo negdje po tjednima trudnoće.

najbolje za tvoje zdravlje je odmor, nemoj se živcirati, nije dobro za bebu a ni tebi neće pomoć.

kako je tvoja seka reagirala?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 14:42   #312
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
jel imas kakvu frendicu? Jos nekog kod kog bi mogla biti?
imam par frendica ali nevjerujem da bi neka bila toliko požrtvovna i primila me na stan, mislim, voljene su pomoć al ne mogu se nekoj samo tkao ubacit jer i onako sve žive s roditeljima ili partnerima tako da.
jedino imam baku, mogla bih malo kod nje ako je voljna, to bi bila solucija dok nebi morala na posao se vratit jer je predaleko za putovat bez vozačkog.

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
zvucis ka' razumna osoba i stvarno mi je za' sta si naletila na takvog tipa. sirovina. za' mi je i sta su ti se roditelji tako postavili, ali sta je - tu je. sad moras mislit na sebe i na svoju bebu ... korak po korak. vjerojatno ti nece bit jednostavno, bar ne ispocetka, ali vec sam sad sigurna da ce beba imat dobru mamu, i cestitam ti na snazi i odvaznosti.
a čuj ja sam birala, nije mene niko silio, sad je tu malo biće, otvorilo mi je oči i sretna sam što imam bebu, možda zvuči ludo al ja živim za to malo biće.
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
drži se, tu smo negdje po tjednima trudnoće.

najbolje za tvoje zdravlje je odmor, nemoj se živcirati, nije dobro za bebu a ni tebi neće pomoć.

kako je tvoja seka reagirala?
a seka, ona me napala jer sam trudna, kao da sam ubila nekog, zbog nje sam ja ostala tu i nisam išla na faks jer znam da moji nebi imali mogućnosti odškolovat nas obe pa mi je draže bilo da ona ode jer sam se ja uvik bolje snalazila s životnim stvarima a ona s knjigama ali ona mi je za sve dobro vratila vrijeđanjem. a valjda mi je takva sudbina.
zao mi je jer je rekla neke stvari a očekivala sam da će ona bar reć da će sve bit uredu.
josipa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 08:55   #313
Ostavio me trudnu.

Ovako, sve je pocelo biti lose kad sam ostala u drugom stanju, on je bio taj koji zeli decu, voli decu, ja imam 23. godine, otac mi je malo staromodan i ja sam se puno plasila da mu kazem za moju trudnocu, inace mi nismo i ne zivimo zajedno, mislila sam da ce on to razumeti a da ja dobijam na vremenu, pa ne bih ceo zivot krila, uvek je do sad bio ok prema meni, samo su sledila pitanja kad ces mu reci i od njega i od njegove meme, da bi on samo prestao da mi se javlja u poslednjih 2 meseca, inace sam u petom mesecu trudnoce, on je mom ocu i rekao tad kad je prestao da mi se javlja, otac je super reagovao, na sta sam bila zapanjena ali se moj dragi i dalje ponasao katastrofa, jednom je prosao pored mene i nije mi se ni javio, pozove me jednom u 15 dana da pita da li sam isla kod ginekologa, dal ima nesto novu u vezi deteta, trudila sam se da normalno pricam s njim kao da se nista ne desava lose, dok mu pre neki dan nisam rekla da je preterao, da mi se ne javlja dugo, da na sve nacine pokusava da me povredi, da mi je tesko a da on ocekuje od mene da se pricam sa njim kao da je sve super a pravi me budalom, na sta je on meni odgovorio da ga popustim sa patetikom, vasarskim forama, da on mene zove zbog DETETA, i da zeli da se rodi zivo i zdravo a da ja nastavim da pravim sebe budalom da on nema nista protiv, ja ne znam ni na cemu sam, ni dal da kazem mojima, oni misle da je sve ok sa nama, da cemo jos malo da se vencamo. Sta mi je ciniti?
sanja6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:32   #314
Quote:
sanja6666 kaže: Pogledaj post
Ovako, sve je pocelo biti lose kad sam ostala u drugom stanju, on je bio taj koji zeli decu, voli decu, ja imam 23. godine, otac mi je malo staromodan i ja sam se puno plasila da mu kazem za moju trudnocu, inace mi nismo i ne zivimo zajedno, mislila sam da ce on to razumeti a da ja dobijam na vremenu, pa ne bih ceo zivot krila, uvek je do sad bio ok prema meni, samo su sledila pitanja kad ces mu reci i od njega i od njegove meme, da bi on samo prestao da mi se javlja u poslednjih 2 meseca, inace sam u petom mesecu trudnoce, on je mom ocu i rekao tad kad je prestao da mi se javlja, otac je super reagovao, na sta sam bila zapanjena ali se moj dragi i dalje ponasao katastrofa, jednom je prosao pored mene i nije mi se ni javio, pozove me jednom u 15 dana da pita da li sam isla kod ginekologa, dal ima nesto novu u vezi deteta, trudila sam se da normalno pricam s njim kao da se nista ne desava lose, dok mu pre neki dan nisam rekla da je preterao, da mi se ne javlja dugo, da na sve nacine pokusava da me povredi, da mi je tesko a da on ocekuje od mene da se pricam sa njim kao da je sve super a pravi me budalom, na sta je on meni odgovorio da ga popustim sa patetikom, vasarskim forama, da on mene zove zbog DETETA, i da zeli da se rodi zivo i zdravo a da ja nastavim da pravim sebe budalom da on nema nista protiv, ja ne znam ni na cemu sam, ni dal da kazem mojima, oni misle da je sve ok sa nama, da cemo jos malo da se vencamo. Sta mi je ciniti?
zao mi je da je sve tako ispalo,a mozda se tvoj dragi uplasio ocinstva tek sada kad si zapravo trudna, mozda je shvatio da nije jos spreman :nezna:
od njega je to ruzan nacin da ti to tako radi, a trebas biti mirna zbog bebice a ne u stresu. na tvom mjestu ja bi ga otvoreno pitala kako i sta on misli dalje i onda rekla svojima.. u svako slucaju zelim ti svu srecu
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 14:49   #315
sanja ovo mi nikako ne zvuči dobro. Ne znam cijelu priču (nitko osim tebe i tog dečka je ne zna), ali moj savjet ti je da se nikako ne udaješ. Kakav bi to strah od očinstva mogao biti da se normalan osoba odjenom ponaša prema tebi kao prema smeću. Što ga prije prekrižiš iz svog života i navikneš svoje roditelje na činjenicu da se nećeš udati bit će ti lakše. Ako se kojim slučajem, u što sumljam, pokaže da je stvarno bio u nekom gadnom bunilu i promijeni se, uvijek se možeš naknadno udati i ništa neće biti izgubljeno. Koliko god financijski i emocijonalno bilo teško u ovakvoj situaciji lakše je nego uz to još i šlepati nekog neiživljenog klipana i trpiti kojekakve gluposti u ime nepostojeće idealne obitelji. Želim ti puno sreće u rješavanju ove ružne situacije i u životu s tvojim djetetom.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:59   #316
Flover, jesam ga pitala za dalje i odgovor je bio DOGOVORICEMO SE, ni rec vise, vise se nista ne spominje.... Tesko ce svaki roditelj to podneti, zbog svega toga mi jos vise krivo ali vreme cini svoje, sve bi se vrv zaboravilo kad se bebica rodi, plasi me i cinjenica ako bi on posle zeleo starateljsto, ne znam kako bi tek to podnela.
Hvala, Elinga, smatram da si u pravu, koliko mi je tesko zbog toga toliko mislim da je to naj pametnije resenje, ja jos ne mogu da verujem koliko osoba moze preko noci da se promeni, o svemu ovome je on pricao mnogo drugacije, da si prosto celu vezu zelela da dodje do trudnoce, steta...
sanja6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:39   #317
da bas steta da moras to prolaziti.. bojim se da Elinga ima pravo i da ga moras prekriziti i vjerujem da ti je tesko, svakome bi bilo ali bolje da je odmah tako ispalo nego da je kasnije pokazao svoje pravo lice..
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:24   #318
Curke, zao mi je sto sve to prolazite. Moj bivši je sudjelovao u mojoj trudnoci tjedan dana i onda nas je ostavio. Neki dan sam zavrsila u bolnici zbog bolova i smedeg iscjedka, poslala sam mu poruku jer sam osjecala nekakvu obvezu da zna sta se desava iako si je zamislio da beba nije njegova. Sad sam u 18 tjednu trudnoce i bolje da ne znate kako je tekao razgovor. Shavtila sam da nema koristi od toga, necu ga vise obavjestavati, pa makar bilo ono najbolje ili najgore, samo stetim s tim sebi i bebici. Sva sreca pa imam roditelje koji su uz mene i velika su mi potpora, stvarno ne znam kako bi to sve uspjela bez njih. Nadam se da cemo uspijeti sve skupiti hrabrosti i snage za ovo sto sad prolazimo i sto nas sve ceka. Znam da nije lako i da ni jedna od nas nije to ocekivala da ce dozivjeti. Jake smo, zene smo
Analena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:18   #319
Quote:
Analena1 kaže: Pogledaj post
Curke, zao mi je sto sve to prolazite. Moj bivši je sudjelovao u mojoj trudnoci tjedan dana i onda nas je ostavio. Neki dan sam zavrsila u bolnici zbog bolova i smedeg iscjedka, poslala sam mu poruku jer sam osjecala nekakvu obvezu da zna sta se desava iako si je zamislio da beba nije njegova. Sad sam u 18 tjednu trudnoce i bolje da ne znate kako je tekao razgovor. Shavtila sam da nema koristi od toga, necu ga vise obavjestavati, pa makar bilo ono najbolje ili najgore, samo stetim s tim sebi i bebici. Sva sreca pa imam roditelje koji su uz mene i velika su mi potpora, stvarno ne znam kako bi to sve uspjela bez njih. Nadam se da cemo uspijeti sve skupiti hrabrosti i snage za ovo sto sad prolazimo i sto nas sve ceka. Znam da nije lako i da ni jedna od nas nije to ocekivala da ce dozivjeti. Jake smo, zene smo
zao mi je da je tako ispalo, ali drago mi je da imas podrsku svojih. ti samo mazi i pazi svoju bebicu a ostalo ce sve doci na svoje. drzi se i misli pozitivno kako bi beba zdravo rasla sretno!
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.