Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 15:42   #4661
Izgleda da sam se za sad izvukla od komplikacija, nakon što sam jedan dan pazila da večer prije vađenja ne pojedem dva tanjura riže, nego sam samo pojela jogurt guk je došao na 4,9
službeno se prestajem živcirati oko ovoga do iduće kontrole
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:46   #4662
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
mislim glupe su i te granice i ti pusti testovi, isprepadaju i izmaltretiraju trudnice bez razloga. I tako dok značajnije ne poraste šećer ne mogu ništa,kad jako skoči kad je pravi dijabetes stavljaju na inzulin, ostalo vrijeme mamlo paziš na prehranu i ništa...
samo što te tlače sa tim ogtt-ima i profilima svako malo

u stanju sam lažirati test, samo da me s tim ne je.. zabezveze.
I tako pazim što jedem, nisam još ni kile dobila. A vadim krv non stop za nešto, pun mi je kufer toga, ne želim si komplicirati život idući 6 mjeseci.
Tako je i meni, svega mi je dosta u ovih prvih 3 mj. trudnoće, imam dosta drugih problema zbog kojih stalno vadim krv, na strogom sam mirovanju, još imam mučnine, i sad još to šetanje do Vuk Vrhovca za zapadnog dijela grada

A inače frendica rodila prošle godine i imala glukozu 5,5 u bolnici joj isto rekli joj to je dijabetes, a njen ginekolog da su to gluposti. I na nikakvoj dijeti nije bila nit ništa....

Valjda ću izdražat još to. Veselim se drugom tromjesječju i ne želim probleme...
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:18   #4663
Cure sa GD kakve ste smjernice dobile za samokontrolu secera. Kad mjerite 1h ili 2h nakon obroka te koje su ciljane vrijednosti? Hvala
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:21   #4664
Dajte molim vas pomognite ako mi neka od vas ima neko pozitivno iskustvo za prenijeti! Jučer mi je postavljena dijagnoza GD, na uobičajenom testu krvi i urina našli su goukozu od 5,1. To je stvarno granično, Dr kaže da ne brinem, smanjim slatko, bla bla bla.... OGTT tek za mjesec i pol. A sad nađem da je kod trudnica s GD nađenim prije 24 tjedna 10 puta veća šansa za prijevremeni porod! Da ne spominjem prirođene malformacije i svašta nešto, u totalnoj sam panici, jer sam tek na 12 + 4 tko znašto mi je s bebicom... :'( neka pozitivna iskustva?
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:17   #4665
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas pomognite ako mi neka od vas ima neko pozitivno iskustvo za prenijeti! Jučer mi je postavljena dijagnoza GD, na uobičajenom testu krvi i urina našli su goukozu od 5,1. To je stvarno granično, Dr kaže da ne brinem, smanjim slatko, bla bla bla.... OGTT tek za mjesec i pol. A sad nađem da je kod trudnica s GD nađenim prije 24 tjedna 10 puta veća šansa za prijevremeni porod! Da ne spominjem prirođene malformacije i svašta nešto, u totalnoj sam panici, jer sam tek na 12 + 4 tko znašto mi je s bebicom... :'( neka pozitivna iskustva?
Pa evo ja sam dosta kasno radila OGTT i to zato što je beba bila malo veća od prosjeka, za prvo mjerenje granica je <5,1 a imala sam 5,2. Ostale su bile ok. Malo je reći da sam bila izvan sebe. Nije mi dijagnosticiran GD samo sam morala smanjiti slatko, odnosno kalorije. Sada sam već 38tt i beba je u tom nekom njihovom prosjeku.

Probaj si malo izregulirat prehranu što se tiče kalorija, ima na netu tih nekih jelovnika za GD. Slušaj dr. Nemoj razmišljati o tome što bi moglo biti, znam da je teško, pogotovo na početku kad se počneš informirati o svemu, i sama sam sva prestrašena (još uvijek). Vjerujem da će sve biti u redu, razmišljaj pozitivno i uživaj u trudnoći. Ta mala srećica u tebi se ne smije stresirati
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 14:21   #4666
Quote:
MayaG kaže: Pogledaj post
Pa evo ja sam dosta kasno radila OGTT i to zato što je beba bila malo veća od prosjeka, za prvo mjerenje granica je <5,1 a imala sam 5,2. Ostale su bile ok. Malo je reći da sam bila izvan sebe. Nije mi dijagnosticiran GD samo sam morala smanjiti slatko, odnosno kalorije. Sada sam već 38tt i beba je u tom nekom njihovom prosjeku.



Probaj si malo izregulirat prehranu što se tiče kalorija, ima na netu tih nekih jelovnika za GD. Slušaj dr. Nemoj razmišljati o tome što bi moglo biti, znam da je teško, pogotovo na početku kad se počneš informirati o svemu, i sama sam sva prestrašena (još uvijek). Vjerujem da će sve biti u redu, razmišljaj pozitivno i uživaj u trudnoći. Ta mala srećica u tebi se ne smije stresirati

Meni su rekli ako je bilo koja vrijednost povisena da je odmah dijagnoza GD. Meni je ona nakon 60 min 10.1 (ostale su ok). Sutra radim guk profil, valjda cu se znati piknuti
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 14:29   #4667
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Meni su rekli ako je bilo koja vrijednost povisena da je odmah dijagnoza GD. Meni je ona nakon 60 min 10.1 (ostale su ok). Kad god Sutra radim guk profil, valjda cu se znati piknuti
Ne znam kaj da ti kažem. Dr nije uopće dramila oko toga, ja jesam pa sam ipak probala jesti malo drugačije i smanjiti kalorije ali bila sam gladna jer mi je to bilo premalo, pa sam se malo po malo vratila na svoju uobičajenu prehranu. Izbacila sam slatkiše iako pokleknem tu i tamo , ali izbjegavam ih.

Držim fige da se budeš znala piknuti
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 15:32   #4668
OGTT - povišena razina glukoze u krvi, dijabetes u trudnoći

Hvala MayaG
Pa ja cak ni nisam dobila puno kg (sad sam na +9 ja mislim, danas je 29+3 tj.), blizanacka trudnoca.. Nije da se strogo drzim dijete, ali ne jedem slatkise (a obozavam slatko).
Imam jedno kinder jaje doma i jedva cekam da ga pojedem
Znam da je frendici jedna vrijednost isto bila malo povisena i gin.nije nista rekla. Ja sam na sv.duhu, tamo ocito ne daju da se provuces. Iako drago mi je sto sam izbacila slatko i sto sad vise pazim.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:59   #4669
Joj kinder jaje

O ja sam sada 38tt i +16kg
Odreći se slatkiša bila mi je najveća kazna
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 09:55   #4670
cure koje ste radile GUK profil - da li se svaki put u isti prst upiknete? i u koji dio tocno? meni se nije iscijedilo dovoljno krvi, samo je stala - taman neznatno ispod prve crtice, to mi vjerojatno nece proci
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:51   #4671
ja sam u oba prstenjaka, lijevi pa desni pa lijevi pa desni, u dio sa strane jagodice jer su mi tak rekli na vv.
prstenjake sam odabrala jer su navodno najprokrvljeniji, ali 4. vađenje mi je bilo premalo krvi
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:45   #4672
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
ja sam u oba prstenjaka, lijevi pa desni pa lijevi pa desni, u dio sa strane jagodice jer su mi tak rekli na vv.
prstenjake sam odabrala jer su navodno najprokrvljeniji, ali 4. vađenje mi je bilo premalo krvi

I sto su ti rekli, jesi morala ponavljati? Ja sam sad u 2.vadjenju definitivno premalo
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:45   #4673
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
I sto su ti rekli, jesi morala ponavljati? Ja sam sad u 2.vadjenju definitivno premalo
Nisam, ostala 3 vađenja su bila uspješna i sa ok vrijednostima
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 09:27   #4674
Dixx jesi uspjela jucer iscjedit krv?
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:05   #4675
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Dixx jesi uspjela jucer iscjedit krv?

Nisaam
Za dvije epruvete su rekli nema sanse da ce nesto uspjet, za dvije mozda. Tak da cu trebat ponavljati
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:32   #4676
Kod mene još gore. Potrošila jutros več 3 lancete, i još mi je baka donjela onu veliku u obliku kemijske i sad iscjedila jednu kap Poludit ću Kad ponavljaš opet?
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:49   #4677
sutra idem po nalaz pa ce mi dat opet pribor i daljnje upute
a sigurno cu ovaj tjedan trebat ponavljati..

ispitivala sam u labaratoriju kak da izvadim i di da se piknem..ona kaze da stisnem prst gore i u jagodicu sa strane
trazit cu ih jos dodatne lancete..

tamo sam ispitivala cure i svima je normalno isla krv

jos sam se jucer navecer tusirala pa mocila ruke u toploj vodi - pikla se i nis skoro nije izaslo
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 13:37   #4678
Ja zbilja nisam imala problema sa cijedjenjem krvi u epruvetice. Sve 4 sam napunila do druge crte i mogla sam i vise da je trebalo. Pikala sam se samo po jednom s njihovom lancetom.
U stiropor ili kutijicu bi postavila epruveticu da stoji stabilno tak da su mi obje ruke slobodne.
Zatim bi ruke prala neko vrijeme u bas vrucoj vrucoj vodi i nakon toga ih dobro posusila.
Sjela bi ispred epruvete, dobro naslonila lanceti i piknula vrh jagodice, po sredini, izmedju onog najzaobljenijeg dijela prema noktu (nadam se da kuzite). Zatim bi okrenula tu ruku da visi iznad epruvete inlagano od dlana masirala prema vrhu prsta, nikad skroz do jagodice i stalno bi se vracala masirat od dlana prema jagodici. Stvarno bez problema islo
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:56   #4679
Ok, sljedeci je korak osloboditi obje ruke - ja sam jednom drzala epruvetu
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:15   #4680
Dakle pokusaj oslobodit obje ruke. Ova iz koje cijedis nek visi nad epruvetom a drugom masiraj od dlana prema vrhu prsta. I dobro nasloni lancetu na jagodicu, bude malo dublji ubod al zato bolje krv curi
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.