Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2006., 13:22   #1
Wink Priče s poroda

drage moje friske mame, blago vama ali, da li bi vam bilo tesko podijeliti svoja iskustva s poroda s nama neukima (tip tradnjaca - pala s marsa ). mislim na sve super stvari: kad vas je bebac primio za prst, kad se tata rasplakao, kad ste dobili bebicu na prvi podoj i te sitnice koje cete pamtiti cijeli zivot da se i mi prvotrudnjace imamo cemu radovati i nadati.
i da, ako nije bad i one omrazene stvari kao sto su epi, drip i sl. da se znamo pripremiti

dakle, jupi, clea, violent femmes javite se
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 09:21   #2
po naslovu sam mislila da se tematika odnosi na iskustva sa osobljem, hranom i cimericama u sobi , tu bi imala šta pisati
O ovom što ti želiš nemam niš za reći. Tužno je i ogavno.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 19:54   #3
ok krivo sam satavila najavu teme. mislila sam da iskusnije mame pise o SVEMU kaj im je ostalo u sjecanju s poroda. ono, od kad ste prosle kroz vrata rodilista dok niste kroz njih i izasli
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 05:25   #4
Ja vam ne cu nis pisat da vas ne ubediram,meni je bilo savrseno ali to je naucna fantastika za nasa hrvatska rodilista.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 08:21   #5
joj rita, blago tebi! ali pisi da bar imamo o cemu mastati kad budemo u bolnici
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 20:37   #6
meni je jako pomogla babica koja mi je pokazala kako disat pravilno,jer sam se uplašila pa disala ko ne spašena,i jako ti je bitno odmaranje između trudova!
ali prvi porod mi je bio bolji jer nisam imala pojma šta je porod tako da ...
al sve se to zaboravi kolko-tolko!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 06:00   #7
PA sve je podredjeno udobnosti i majka je upucena i daje pristanak (ili ne) za svaki postupak. Imas svoju sobu za radjanje sa svim udobnostima, kupaona, TV,extra krevet za muza, ljudi s tobom koliko hoces ili sestra koja ih tjera od vrata. Beba je u svakom trenu s tobom i bez tvog dopustenja ne smiju nista raditi ni bebi. NE tjerajute lezat za vrijeme poroda, imas babicu koja je cijelo vrijeme uz tebe, osoblje je vise nego ljubazno. Sestre masiraju za vrijeme poroda, daju ti piti, trude se maksimalno. Klopa je super, imas menu ko u restoranu. Cisto, fino, bogato(skupo)... sta da vam kazem. Ovaj puta cu roditi u velikoj bolnici u Denveru koja je dosta dalje od mjesta di zivimo ali posto u mojoj maloj bolnici ne rade vaginalni porod nakon carskog,moram ici u tu veliku bolnicu u Deveru pa cu vam pricat kako je tam. Nisam jos isla provjeriti ali sam cula da je jedna od naj boljih u USA za porode. Idem krajem 8.mjeseca pa javim.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 07:45   #8
ej rita, koliko sve to kosta ili ti imas nesto preko svog osiguranja pokriveno? sta bi bilo da recimo netko od nas odluci otic u ameriku roditi-je li to izvedivo?

inace moja rodbina ti zivi u coloradu-fort collins, pueblo, denver i colorado springs ,a u vailu imaju condo! i ja sam ih bila tamo posjetiti-gdje zivis ti?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:18   #9
Quote:
Rita kaže:
Idem krajem 8.mjeseca pa javim.
joj, jedva cekam! bas sam zadnjih dana sva van sebe kak su cure pocele javljat da bebaci izlaze
a sve ovo kaj si ispricala mislim da se moze postici i kod nas ako naletis na pravi babicu koja je voljna komunicirati
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 01:05   #10
Quote:
lolita11 kaže:
ej rita, koliko sve to kosta ili ti imas nesto preko svog osiguranja pokriveno? sta bi bilo da recimo netko od nas odluci otic u ameriku roditi-je li to izvedivo?

inace moja rodbina ti zivi u coloradu-fort collins, pueblo, denver i colorado springs ,a u vailu imaju condo! i ja sam ih bila tamo posjetiti-gdje zivis ti?
To ti kosta oko 15 somova dollara s tim da osiguranje pokrije 80tak posto(skupo osiguranje). Da netko od vas odluci doc to napraviti ovdje to bi kostalo vise jer je ovo cijena koju se osiguranje nagodi s bolnicom. Posebno platis jos i doktora koji te operira ili porodi,ovo je samo cijena bolnickih troskova. Posebno se placaju i pregledi za trudnocu koji kostaju(ako je sve OK i sa 2 UZ pregleda) oko 2500$.
Lolita, ja sam ti u Aspenu a muzeva obitelj je u Colorado Springsu i do nedavno u Denveru. U blizini Vail-a imaju isto condo,hehe. Ajd javi ako ikada dolazis u ove krajeve
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 01:38   #11
Rita tvoja priča mi zvuči kao neka bajka... Ja mogu samo sanjati takav tretman..."Osuđena" sam na ovu državu - nemam prilike, ni financijske, niti ikakve druge da si stvorim približnu sliku toga što si ti imala...
Biti ću sretna ako oko mene bude (koliko-toliko) čisto i ako mi netko od osoblja ne opsuje ako budem tražila njihovu pomoć oko nečega...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 09:54   #12
Quote:
Rita kaže:
To ti kosta oko 15 somova dollara s tim da osiguranje pokrije 80tak posto(skupo osiguranje). Da netko od vas odluci doc to napraviti ovdje to bi kostalo vise jer je ovo cijena koju se osiguranje nagodi s bolnicom. Posebno platis jos i doktora koji te operira ili porodi,ovo je samo cijena bolnickih troskova. Posebno se placaju i pregledi za trudnocu koji kostaju(ako je sve OK i sa 2 UZ pregleda) oko 2500$.
Lolita, ja sam ti u Aspenu a muzeva obitelj je u Colorado Springsu i do nedavno u Denveru. U blizini Vail-a imaju isto condo,hehe. Ajd javi ako ikada dolazis u ove krajeve
Ovo je kljuc svega. Da toliko platis i u Zanzibaru bi imala isti tretman Malo je iluzorno mislit da te glade perjem u drzavnim bolnicama. Vjerujem da je i u Americi kad odes samo sa osnovnim (jadnim) osiguranjem u neku drzavnu bolnicu tretman slican onom u Splitskom rodilistu
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:50   #13
da, mogla sam si i misliti.no cinjenica je da nigdje u zap. europi i americi zene ne prolaze toliko nepotrebnih pregleda i ultrazvuka kao kod nas.a dokazana je stetnost za dijete! uopce nije potrebno ic na vise od 2 ukoliko je sve u redu!! kod nas fakat vlada zakon sile i barbarizam.....
koje zemlje osim amerike imaju slican tretman prema trudnicama,a da to kosta manje? nizozemska? svedska? svicarska? slovenija???
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 13:08   #14
Zadnju trudnoću sam "odradila" prije mjesec dana i postala po treći put mama.
Sve trudnoće mi je vodio stari iskusni "socijalni ginić" , a moji predivni porodi su bili u dvije zagrebačke bolnice. Ne kažem da je bilo idealno, ali daleko od toga da bi kao Lolita11 rekla: kod nas fakat vlada zakon sile i barbarizam.....Mislim da je ovo malo pretjerano. Govoriti da smo izložene nepotrebnim pregledima je netočno. Svatko ima pravo odbiti pregled i ne kontrolirati se. Pitanje je samo tko poslije snosi odgovornost za moguće komplikacije koje su nastale u nekoj fazi trudnoće, a nije se na vrijeme reagiralo? Govoriti o štetnosti UZ je pomalo bezveze kada danas trudnice nose "satelitske antene" (čitaj mobitele) oko vrata, na trbuhu, u torbi uz bok i sl.
Na oavj sam se topić "zakačila" jer sam i na drugim forumima (npr. Roda) vidjela da se žene vole međusobno zastrašivati i da se odlazak na porod priprema kao odlazak u rat sa strategijom otpora, odbrane, naoružanja... Trudnoća i porod (kao sretan ishod) su nešto najljepše što je nama ženama podareno (možda me još malo trese patetika zbog hormona), pa mi je pomalo mi je smiješno kako žene doživljavaju vođenje trudnoće i poroda kao nešto nametnuto, obavezno, nešto u čemu samo liječnici vide korist i na čemu samo oni inzistiraju. Pa riječ je o mom i djetetovom zdravlju te sreći cijele moje obitelji.
luve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 13:32   #15
Quote:
luve kaže:
...da se žene vole međusobno zastrašivati i da se odlazak na porod priprema kao odlazak u rat sa strategijom otpora, odbrane, naoružanja... Trudnoća i porod (kao sretan ishod) su nešto najljepše što je nama ženama podareno (možda me još malo trese patetika zbog hormona), pa mi je pomalo mi je smiješno kako žene doživljavaju vođenje trudnoće i poroda kao nešto nametnuto, obavezno, nešto u čemu samo liječnici vide korist i na čemu samo oni inzistiraju. Pa riječ je o mom i djetetovom zdravlju te sreći cijele moje obitelji.
Amen
Odradila sam dvije trudnoće i dva poroda, bez epiduralne, sa i bez dripa, jedna beba izašla na glavu, jedna na guzu, šivana oba puta, isplakala galon suza itd itd
I jedino pametno šta mogu reći je da se sve zaboravi, i bol i neljubaznost i šporkica a jedini zaključak koji vam mogu proslijediti je da je barem porođajna bol najveća i jedina bol koju majka može osjetiti kad je njeno dijete u pitanju!!!
Rodit ćete, vako ili onako, sa 15k dolara ili bez, ja od srca želim da vam bol pitchke bude jedina.
Eto vam na
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 23:19   #16
Quote:
Tija kaže:
Amen

I jedino pametno šta mogu reći je da se sve zaboravi, i bol i neljubaznost i šporkica a jedini zaključak koji vam mogu proslijediti je da je barem porođajna bol najveća i jedina bol koju majka može osjetiti kad je njeno dijete u pitanju!!!
ovo mi se jako sviđa i istina je

prenjela sam po mengi 15 dana,po uvz 7 dana a po mome taman na vrijeme....valjda jer je beba savrseno zdrela i cista rođena(apg.10)
posteljica ispane kad seke malo pritisnu bolni stomak
muz moze biti na porodu ako zavrsi tecaj itd...nisam tila da moj bude jer bi razbija koga tamo,(ako prije nebi pa u nesvist)
bebu dobijes na podoj kad bude vrime zat a to su ti određeni sati ili ako se nađe dobra seka od beba pa se sažali na plač bebe pa ti je donese

Zadnje uređivanje Tashi : 21.05.2012. at 16:18.
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 12:07   #17
Quote:
Tija kaže:
Amen
Odradila sam dvije trudnoće i dva poroda, bez epiduralne, sa i bez dripa, jedna beba izašla na glavu, jedna na guzu, šivana oba puta, isplakala galon suza itd itd
I jedino pametno šta mogu reći je da se sve zaboravi, i bol i neljubaznost i šporkica a jedini zaključak koji vam mogu proslijediti je da je barem porođajna bol najveća i jedina bol koju majka može osjetiti kad je njeno dijete u pitanju!!!
Rodit ćete, vako ili onako, sa 15k dolara ili bez, ja od srca želim da vam bol pitchke bude jedina.
Eto vam na

eto, potpisujem od a do ž
bolovi nestanu onog trenutka kad rodiš, a vrlo brzo i zaboraviš kakvi su to bolovi bili.
cure, pa imate na rodinim stranicama iskustva i slične stvari..

Quote:
luve kaže:
Zadnju trudnoću sam "odradila" prije mjesec dana i postala po treći put mama.
Sve trudnoće mi je vodio stari iskusni "socijalni ginić" , a moji predivni porodi su bili u dvije zagrebačke bolnice. Ne kažem da je bilo idealno, ali daleko od toga da bi kao Lolita11 rekla: kod nas fakat vlada zakon sile i barbarizam.....Mislim da je ovo malo pretjerano. Govoriti da smo izložene nepotrebnim pregledima je netočno. Svatko ima pravo odbiti pregled i ne kontrolirati se. Pitanje je samo tko poslije snosi odgovornost za moguće komplikacije koje su nastale u nekoj fazi trudnoće, a nije se na vrijeme reagiralo? Govoriti o štetnosti UZ je pomalo bezveze kada danas trudnice nose "satelitske antene" (čitaj mobitele) oko vrata, na trbuhu, u torbi uz bok i sl.
Na oavj sam se topić "zakačila" jer sam i na drugim forumima (npr. Roda) vidjela da se žene vole međusobno zastrašivati i da se odlazak na porod priprema kao odlazak u rat sa strategijom otpora, odbrane, naoružanja... Trudnoća i porod (kao sretan ishod) su nešto najljepše što je nama ženama podareno (možda me još malo trese patetika zbog hormona), pa mi je pomalo mi je smiješno kako žene doživljavaju vođenje trudnoće i poroda kao nešto nametnuto, obavezno, nešto u čemu samo liječnici vide korist i na čemu samo oni inzistiraju. Pa riječ je o mom i djetetovom zdravlju te sreći cijele moje obitelji.

jebo, ovo kao da sam ja pisala osim što ja imam jednu bebu
znači potpisujem opet
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!

Zadnje uređivanje Tashi : 21.05.2012. at 16:16.
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 15:35   #18
Quote:
luve kaže:
...Sve trudnoće mi je vodio stari iskusni "socijalni ginić" , a moji predivni porodi su bili u dvije zagrebačke bolnice.
koje? jel izgleda se moze birati gdje zelis ici, pa da znam

Quote:
jupi kaže:
....posteljica ispane kad seke malo pritisnu bolni stomak...
sta znaci malo pritisne i sta ne bi posteljica trebala sam ici van nakon cca 10ak min sa zadnja dva-tri truda. hebem ti net, na kojem sam svasta procitala, a izgleda da nije tako

Quote:
traxdata kaže:
e...bolovi nestanu onog trenutka kad rodiš, a vrlo brzo i zaboraviš kakvi su to bolovi bili....
ne vjerujem! a epiziotomija? a savovi?

Zadnje uređivanje Tashi : 21.05.2012. at 16:17.
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 16:41   #19
sto se tice UZV proucite malo gdje se jos u europi ide na toliko pregleda pa cete se zapitati jel smo mi barbari ili oni i tko ima visu statistiku zdravorodene djece....pogledajte primjere najrazvijenijih zemalja, amerike i nizozemske-od moje sestricne muz je ginic u americi i bio je sokiran kod nas nepotrebnim izlaganjima ultrazvuku beba!!! a ja sam ngdje citala da uzv jako ostecuje sluh bebe ,a ko za sto jos.necu uopce komentirati nemarne majke koje nose mobitele blizu trbuha.fakat onda zasluzujete da dijete ima komplikacije! sta niste culi da zracenje mobitela uzrokuje promjenu genetickog KODA djeteta!!!!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 22:39   #20
Quote:
lolita11 kaže:
sto se tice UZV proucite malo gdje se jos u europi ide na toliko pregleda pa cete se zapitati jel smo mi barbari ili oni i tko ima visu statistiku zdravorodene djece....pogledajte primjere najrazvijenijih zemalja, amerike i nizozemske-od moje sestricne muz je ginic u americi i bio je sokiran kod nas nepotrebnim izlaganjima ultrazvuku beba!!! a ja sam ngdje citala da uzv jako ostecuje sluh bebe ,a ko za sto jos.necu uopce komentirati nemarne majke koje nose mobitele blizu trbuha.fakat onda zasluzujete da dijete ima komplikacije! sta niste culi da zracenje mobitela uzrokuje promjenu genetickog KODA djeteta!!!!
Za UZV znanstvenici tvrde da nije potpuno bezopasno za dijete (čak sam čitala i za epiduralnu)...no, ne znam mnogo o tome, već govorim samo ono što sam iskopala po netu...pa neću pametovat, jer i nemam na osnovu čega.

Što se mobitela tiče, sigurna sam da većina nas odavno zna za štetnost, no, oni koji to možda i ne znaju nisu zaslužili da im dijete ima komplikacija (možda nisi imala namjeru biti tako gruba s ovom izjavom, ali ona je upravo tako zvučala ).
Nitko nije zaslužio da mu dijete ima komplikacija.


Inače, voljela bih čuti još vaših iskustava iz bolnica...Vidim da što više slušam i čitam da mi je sve manje jasno...(i najteži ispit s faxa sad mi izgleda kao mačji kašalj u usporedbi s ovim dok pokušavam pohvatat sve o trudnoći, porodu... )

Zadnje uređivanje SaveAss : 31.07.2006. at 01:08.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.