Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2004., 04:30   #1
Izazov Zeljezne Rukavice

Ibn MASUDE, Brate VASO i Barone SAMEDI, evo zeljezne rukavice u lice svoj trojici.

Svaki od vas stoji za svojom vjerom, svojom Svetom Knjigom, i svojim konfesionalnim BOGOM.


PROSVJETLJENI MAJSTOR izaziva vas na debatu po ovih pet naslova:


1/ VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI?

2/ ISTINA NIJE STO I 'AUTENTICNOST' (Tore, Biblije, Kurana ...)?

3/ SLOBODNA LJUDSKA VOLJA JE PROTIVNA BOGU?

4/ MOJSIJE, KRIST, BUDA i MUHAMED - PRAVI UZROCNICI PAKLA NA ZEMLJI?

5/ TKO SU"LJUDI DJETINJEGA UMA" ?

Gdja, RAMBI, Muslimane ALAHOV Robe, SLAPE, YGRAINE, ADURA, PARSIFALE, UMPA-UMPA, ... , svi ste dobrodoslli.

Svaki od naslova BRISANTAN je sam po sebi.
Za vjernike posebice, a nadasve za TUMACE VJERE kao SUROGATNE ISTINE.

Hvala unaprijed na zanimanju, sudjelovanju i iskrenosti.

PROSVJETLJENI MAJSTOR
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 09:24   #2
Re: Izazov Zeljezne Rukavice

Quote:
ENLIGHTENED MASTER kaže:
Ibn MASUDE, Brate VASO i Barone SAMEDI, evo zeljezne rukavice u lice svoj trojici.

Svaki od vas stoji za svojom vjerom, svojom Svetom Knjigom, i svojim konfesionalnim BOGOM.


PROSVJETLJENI MAJSTOR izaziva vas na debatu po ovih pet naslova:


1/ VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI?

2/ ISTINA NIJE STO I 'AUTENTICNOST' (Tore, Biblije, Kurana ...)?

3/ SLOBODNA LJUDSKA VOLJA JE PROTIVNA BOGU?

4/ MOJSIJE, KRIST, BUDA i MUHAMED - PRAVI UZROCNICI PAKLA NA ZEMLJI?

5/ TKO SU"LJUDI DJETINJEGA UMA" ?

Gdja, RAMBI, Muslimane ALAHOV Robe, SLAPE, YGRAINE, ADURA, PARSIFALE, UMPA-UMPA, ... , svi ste dobrodoslli.

Svaki od naslova BRISANTAN je sam po sebi.
Za vjernike posebice, a nadasve za TUMACE VJERE kao SUROGATNE ISTINE.

Hvala unaprijed na zanimanju, sudjelovanju i iskrenosti.

PROSVJETLJENI MAJSTOR
Pozdrav oklopniče!

Čuj neće ti se svi javiti jer si «novi»,tak ti je to. I ja sam htio muhameda alija izazvati i steći svjetsku slavu ali nisam imao prilike jer su postojale stepenice,ali nije mi se dalo tući sa klošarima. A mogao sam Alija tući vjeruj mi!

1. Tako je,vjerovati znači ne znati,ali vjera ako ima svoje temelje nije neutemeljena. Iz iskustva možemo vjerovati da će sutra sunce ponovo izaći. Iskustvo nas uči da se veoma složene stvari ne događaju slučajno pa se tako može reći da slučajno nije nastao složeni svemir,ljudsko oko,mozak i slično. Ako čovjek ima vantjelesno iskustvo ond amože lakše shvatiti da nije ovo tijelo već da je duša...itd.itd.

2.Da,to će ti potvrditi i Vasa kojeg si mlatno tom železnom rukavicom (ako mu nije otpala glava) i on se dobrano bavi tom tematikom i svi mu trebamo biti zahvalni. On ne ruši zdravorazumsku vjeru već mnoge stvari stavlja u realne okvire.

3.Ako je doista slobodna onda može odlučiti hoće li biti Bogu prijatelj (ne sluga) ili neće.

4.Imali smo režime koji su zabranjivali vjeru i tjerali je u ilegalu a na vlasti su bili ateisti? Ima toga i sada. Jesu li ti režimi donijeli nešto kvalitetno?

5.Opiši pojam!

«Prosvjetljeni majstore», odgovori mi da li postoji NEPROSVJETLJENI majstor ili je ta prva riječ suvišna?
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 09:35   #3
Re: Izazov Zeljezne Rukavice

Quote:
ENLIGHTENED MASTER kaže:

1/ VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI?

2/ ISTINA NIJE STO I 'AUTENTICNOST' (Tore, Biblije, Kurana ...)?

3/ SLOBODNA LJUDSKA VOLJA JE PROTIVNA BOGU?

4/ MOJSIJE, KRIST, BUDA i MUHAMED - PRAVI UZROCNICI PAKLA NA ZEMLJI?

5/ TKO SU"LJUDI DJETINJEGA UMA" ?
1) Da
2) Da
3) Ne
4) Ne
5) Djeca.

Molim, i drugi put.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 10:51   #4
Quote:
1/ VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI?

2/ ISTINA NIJE STO I 'AUTENTICNOST' (Tore, Biblije, Kurana ...)?
Ovo je ćist logićno...

Quote:
4/ MOJSIJE, KRIST, BUDA i MUHAMED - PRAVI UZROCNICI PAKLA NA ZEMLJI?
Kezes i sam prije da su oni spoznali istinu, .. oni su imali ulogu ko npr. ti ovdje na forumu....
I nisu oni krivi što ljud su zloupotrebljavali i zloupotrebljavaju njihovo ućenje...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 12:46   #5
Talking Ovo je ZELJEZNA rukavica? Treba tebi, sinko, titanijum, i to hitno...

Quote:
Svaki od vas stoji za svojom vjerom, svojom Svetom Knjigom, i svojim konfesionalnim BOGOM.
Greska. Pogledati topic "Ukratko o topicima na Religiji"

Quote:
PROSVJETLJENI MAJSTOR izaziva vas na debatu po ovih pet naslova:
Titula se STICE, NE UZIMA.

Quote:
1/ VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI?
Ne. Vjera je APSURD - sto znaci da NEMA UPORISTE - ono osnovno - u znanju. Neke logicke konstrukcije mogu OJACATI vjeru, neki dokazi takodjer, ali kad bi se pokavio PRAVI, FAKTICKI DOKAZ postojanja B-ga, u vidu Njegove Osobe - to vise ne bi bila vjera, bilo bi ZNANJE.

Quote:
2/ ISTINA NIJE STO I 'AUTENTICNOST' (Tore, Biblije, Kurana ...)?
Glupo postavljena teza. ISTINA prema Aristotelu je koincidencija pojma i fakta. ISTINA prema nekom drugom je nesto drugo.
Kao takav, ISTINA je FILOZOFSKI POJAM.

AUTENTICNOST je potvrda da je nesto stvarno origina kojeg se predpostavlja da je - dakle, ako kazemo da je Michellangelov David autentican, onda pod tim smatramo da je Davida STVARNO napravio Michelangelo, da se ne radi o krivotvorini.
Dakle, ovo je prije svega PRAVNI pojam.

Dakle, pravilno postavljena teza bila bi TORA, NZ, KUR'AN NISU ili JESU AUTENTICNE B-ZJE RIJECI!

Quote:
3/ SLOBODNA LJUDSKA VOLJA JE PROTIVNA BOGU?
Samo prividno. Samo prividno.

Quote:
4/ MOJSIJE, KRIST, BUDA i MUHAMED - PRAVI UZROCNICI PAKLA NA ZEMLJI?
Ne bi islo. Pravi uzrocnoci su LJUDI koji PROIZVOLJNO TUMACE stvari.

Quote:
TKO SU"LJUDI DJETINJEGA UMA" ?
Koje trik-pitanje. To su ili djeca, ili ljudi koji nesputano gledaju svijet oko sebe.

A sad da te vidim...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 13:11   #6
Re: Ovo je ZELJEZNA rukavica? Treba tebi, sinko, titanijum, i to hitno...

Quote:
Baron Samedi kaže:
Quote:
TKO SU"LJUDI DJETINJEGA UMA" ?
...To su ili djeca, ...
Hej! Nema prepisivanja odgovora!
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 14:24   #7
Re: Ovo je ZELJEZNA rukavica? Treba tebi, sinko, titanijum, i to hitno...

Quote:
Baron Samedi kaže:

Ne. Vjera je APSURD - sto znaci da NEMA UPORISTE - ono osnovno - u znanju. Neke logicke konstrukcije mogu OJACATI vjeru, neki dokazi takodjer, ali kad bi se pokavio PRAVI, FAKTICKI DOKAZ postojanja B-ga, u vidu Njegove Osobe - to vise ne bi bila vjera, bilo bi ZNANJE.
Ovo je jedan od boljih odgovora, boljih postova uopće koje sam imao prilike čitati.
npr ovo objašnjenje
jednostvavno, točno, i mudro

na tebe rijetko naiđem, ali kad naiđem bude mi drago što te pročitam
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 15:12   #8
Slape, vec si ti sretao PROSVJETLJENOG MAJSTORA kao ASPERU i MAJSTORA ASPERU.
Da bismo nekoga culi i zapazili, valja ponekad i kricati.

PROSVJETLJEN MAJSTOR U PUNOM SVOM ORNATU stavlja, evo, sve sto ZNA, i STO JEST, na KOCKU.
Hoce se nositi s najgrlatijima, najopijenima, i najsnenijima NA OVOME MJESTU.
Izadje li u debati mudriji, svjesniji, i "BOZJIJI" od protivnih mu SVTOKNJIGASKHIH PJETLOVA i PAPAGAJA, bit ce to veseli RASAP KONCEPATA i
prividne pameti.

Hajdemo redom:

5/ Jest, Slape, "postoji" i tkz. NEPROSVJETLJENI MAJSTOR".
Neke ga spiritualne tradicije "namjestaju" kao vrsnoh poticatelja i poducavatelja RAZUMA ("mind).

1/ "1. Tako je,vjerovati zna?i ne znati,ali vjera ako ima svoje temelje nije neutemeljena. Iz iskustva mo?emo vjerovati da çe sutra sunce ponovo izaçi. Iskustvo nas u?i da se veoma slo?ene stvari ne doga©?aju slu?ajno pa se tako mo?e reçi da slu?ajno nije nastao slo?eni svemir,ljudsko oko,mozak i sli?no. Ako ?ovjek ima vantjelesno iskustvo ond amo?e lak‰e shvatiti da nije ovo tijelo veç da je du‰a...itd.itd.

Dakako, nista nije "neutemeljeno ako ima svoje temelje".
TEMELJE IZVANJSKE MATERIJALNE POJAVNOSTI ne mozemo uzimati za ANALOGIJE STO VODE U DEFINIRANJE NASEG UNUTARNJEG BICA.

Sto imaju zajednickog DANASNJI IZLAZAK SUNCA i Marijino bezgresno zacece?
Hoce li sunce izaci i sutra, to niti za vlas ne mijenja tvoj tkz. DUHOVNI ZIVOT,
Slape.
Opovrgne li neko Marijino bezgresno zacece DOKAZIVO, SVIJET CE SE PRED TOBOM URUSHITI, Slape.

2/ "Da,to çe ti potvrditi i Vasa kojeg si mlatno tom ?eleznom rukavicom (ako mu nije otpala glava) i on se dobrano bavi tom tematikom i svi mu trebamo biti zahvalni. On ne ru‰i zdravorazumsku vjeru veç mnoge stvari stavlja u realne okvire."

Nema 'realnih okvira", Slape, dokle god se ne RAZBUDIMO.
Trebamo li biti "zahvalni" Bratu Vasi koji RADI ISTO TO STO RADE i Ibn MASUD i RAMBI?
I neizmjerljivo velik broj drugih.

Bjesomucno CHERECHE i PREMECU TUDJE ISTINE I LAZI, e, da bi odrzali onaj PRIVID U NJIMA SAMIMA O NJIMA SAMIMA.
Oduzmi Bratu Vasi Sveto Pismo, a Ibn SAUDU KURAN, i obojica su MRTVI LJUDI.
Takvi ljudi MORAJU TUMARATI PO PUSTOPOLJINAMA ("religijske") POVIJESTI da bi uopce OPSTALI KAO ENTITETI i OSOBE I SAMI SEBI POZNATE KAO TAKVE I TAKVE.
"Religijske" pripovijesti stalno se propitkivaju od "nasih neprijatelja".
PROPITKIVANJE STOLCA NA KOJEMU SJEDIM, moze mu noge otpiliti.
Zato se Brat Vaso BJESOMUCNE upinje, i Ibn SAUD ZAPJENJENO poziva.
"DJAVO" i "shejtan" OBOJICU BI ODNIJELI, ako bi i jedan uzmaknuo.

A, PRAVA JE ISTINA DA NIJEDAN OD NJIH DVOJICE niti je duhovan, niti je religiozan.
To su dva covjeka ISKONSKI POPLASENA KONSTANTNIM i PRIJETECIM RASAPOM NJIHOVIH VLASTITIH OSOBA.
PROSVJETLJEN MAJSTOR kaze da su OSOBNOSTI i jednoga i drugoga oblikovane na tudjim pripovjestima i iskustvima.
Brata Vasu i Ibn SAUDA treba ozbiljno zaliti, Slape.
A, sve nas JOS I VISE, jer su ove RASPALJENE OSOBNOSTI kadre odvesti nas ostale U PONOR VJECNI.

3/ "Ako je doista slobodna onda mo?e odlu?iti hoçe li biti Bogu prijatelj (ne sluga) ili neçe."

PROSVJETLJEN MAJSTOR JE JASNO REKAO: "SLOBODNA LJUDSKA VOLJA JE PROTIVNA BOGU?"

Znaci, niti je ima, niti je moguca. Kako onda moze biti "slobodna", Slape?

4/ "Imali smo re?ime koji su zabranjivali vjeru i tjerali je u ilegalu a na vlasti su bili ateisti? Ima toga i sada. Jesu li ti re?imi donijeli ne‰to kvalitetno?'

Nasa namjera ovdje nije da govorimo o POVIJESTI, Slape.
To ionako rade SVI KOJE JE PROSVJETLJENI MAJSTOR pozvao na debatiranje.
Socijalno i politicko okruzenje tek je izvedenica UNUTRASNJEG ZIVOTA ljudi u doticnoj zajednici.

5/ "Opi‰i pojam!" ("LJUDI DJETINJEGA UMA')

Popularna je tvrdnja da je pojam na Zapadu iskovao Herman Hesse.
Je li ovo dostatno?
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 15:19   #9
"Kezes i sam prije da su oni spoznali istinu, .. oni su imali ulogu ko npr. ti ovdje na forumu....
I nisu oni krivi ‰to ljud su zloupotrebljavali i zloupotrebljavaju njihovo uçenje..."

Grizli, ISTINSKI PROSVJETLJEN MAJSTOR nikad, i ni u kojem kontekstu nece te nazvati GRESNIKOM, nece te tjerati u MEDITACIJU, nece ti "nebeskim" zakonom uredovati zivotom na zemlji.

Niti Mojsije, niti Buda, niti Isus, niti Muhamed, NISU BILI ISTINSKI PROSVJETLJENI.
Vrijeme je SAGLEDATI I TU MOGUCNOST, Grizli.
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 15:40   #10
Evo tebi TITANIJSKE RUKAVICE, STRICHEK i CHIKICE:



"Titula se STICE, NE UZIMA."

IZREKAO SI TO KAKO JEST, Barune.


quote:
------------------------------------------------------------------------
1/ VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI?
------------------------------------------------------------------------

"Ne. Vjera je APSURD - sto znaci da NEMA UPORISTE - ono osnovno - u znanju. Neke logicke konstrukcije mogu OJACATI vjeru, neki dokazi takodjer, ali kad bi se pokavio PRAVI, FAKTICKI DOKAZ postojanja B-ga, u vidu Njegove Osobe - to vise ne bi bila vjera, bilo bi ZNANJE."



Ako je VJERA APSURD, Barune, NE TREBA SE ZBOG TOGA UPILJITI U SOFISTE.
PROSVJETLJENI MAJSTOR kaze da 'VJEROVATI- ZNACI NE ZNATI'.

"APSURD" je tvoja osobna kategorija za zamazivanje tvojih vlastitih ociju.
Bilo bi ti malo i previse tesko PRISTATI na to da si NEZNALICA.
Lakse je podnijeti BITI APSURDAN."


quote:
------------------------------------------------------------------------
2/ ISTINA NIJE STO I 'AUTENTICNOST' (Tore, Biblije, Kurana ...)?
------------------------------------------------------------------------

"Glupo postavljena teza. ISTINA prema Aristotelu je koincidencija pojma i fakta. ISTINA prema nekom drugom je nesto drugo.
Kao takav, ISTINA je FILOZOFSKI POJAM.

AUTENTICNOST je potvrda da je nesto stvarno origina kojeg se predpostavlja da je - dakle, ako kazemo da je Michellangelov David autentican, onda pod tim smatramo da je Davida STVARNO napravio Michelangelo, da se ne radi o krivotvorini.
Dakle, ovo je prije svega PRAVNI pojam.

Dakle, pravilno postavljena teza bila bi TORA, NZ, KUR'AN NISU ili JESU AUTENTICNE B-ZJE RIJECI!"



PROSVJETLJENI MAJSTOR ZNA STO JE ISTINA slijedom SVOJE PROSVJETLJENOSTI.
On govori o POSLJEDNOJ ISTINI, ne o "koincidenciji pojmovnog i fakticnog".
On govori o NEIZRECIVOJ ISTINI sto ju vi trazite u vasim svetim knjigama.

GLUPO i POVRSNO uzvracas, Barune.
PROSVJETLJEN MAJSTOR podrazumijeva ovim naslovom da CHAK i PUNA SPOZNAJA O AUTENTICNOSTI VASIH SVETIH KNJIGA, NIJE, NITI MOZE BITI ISTINA KOJU VASE BICE ISKA U OVOME SVIJETU.

Prema tome, SECIRANJE I RASCLAMBA VJERSKIH SPISA I ISPISA, i slijedom PREMISE: VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI, je POTPUNO JALOV POSAO.


quote:
------------------------------------------------------------------------
3/ SLOBODNA LJUDSKA VOLJA JE PROTIVNA BOGU?
------------------------------------------------------------------------

"Samo prividno. Samo prividno."


NITI PRIVIDNO, NITI IKAKO.
VASA UMISLJENA SLOBODNA VOLJA PRVI JE I BAZICNI UZROK i POKAZATELJ sve vase NEPODNOSLJIVOSTI OVOGA BOZJEGA SVIJETA.
Rekni jos koju o toj tvojoj PRIVIDNOSTI, da obavimo to do kraja.


quote:
------------------------------------------------------------------------
4/ MOJSIJE, KRIST, BUDA i MUHAMED - PRAVI UZROCNICI PAKLA NA ZEMLJI?
------------------------------------------------------------------------

"Ne bi islo. Pravi uzrocnoci su LJUDI koji PROIZVOLJNO TUMACE stvari."



Mozes li nam ovdje pomoci s TVRDNOM STO NIJE ZASNOVANA NA VJERI, da MOJSIJE, BUDA, KRIST i NUHAMED, NISU "PROIZVOLJNO TUMACILI STVARI", Barune?





quote:
------------------------------------------------------------------------
TKO SU"LJUDI DJETINJEGA UMA" ?
------------------------------------------------------------------------


Vidi i ti za pocetak Herman Hesseov opus.
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 16:30   #11
Kisdinhand milostivi,

ima li nade da cemo uskoro vidjeti normalno kvotanje, o najprosvijetljeniji majstore? Malo je tesko ovako pratiti tko govori sto (sto bi se reklo, tko koga guzi).

Ono sto zelis kvotat stavis ovako {quote}Brlja smrlja drlja grlja Samedi, Zidovi, brlj, grmlj, trkelj, Zidovi, some more trkelj, Samedi, brlja, brlja, sisanje{/quote}

Samo zamijeni "{" i "}" sa "[" i "]"

Blagodarim!
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 17:42   #12
hehe prosvijetljeni, baš si interesantan,..jos kad bi naucio kvotati...gdje bi ti bio kraj


Evo i ja bih se usudila odgovoriti na pitanja Vasa Prosvjetljenosti

1/ VJEROVATI - ZNACI NE ZNATI?

Naravno da vjerovati znaci ne znati. Ali postoji dvije kategorije vjerovanja. Jedno je vjerovanje vanjskim autoritetima, a drugo je vjera u srcu. Ali i kad imas vjeru u srcu jos uvijek ne znas.

2/ ISTINA NIJE STO I 'AUTENTICNOST' (Tore, Biblije, Kurana ...)?

Naravno da nije.

3/ SLOBODNA LJUDSKA VOLJA JE PROTIVNA BOGU?

Ja bih rekla da prosjecan covjek i nema neku slobodnu volju. Ako je nema i ne moze biti protivna nicemu. Ono sto mi nazivamo voljom su u stvari nasi prirodni nagoni.

MOJSIJE, KRIST, BUDA i MUHAMED - PRAVI UZROCNICI PAKLA NA ZEMLJI

Zasto bi oni bili pravi uzrocnici pakla na zemlji? A da nismo nikad culi za njih, mislis da bi to puno promjenilo stvari na zemlji? Da li bi pakao bio manje pakleniji? Meni se cini da je svatko uzrocnik svog vlastitog malog pakla...kad se male paklenske ruke sloze nastaje ovaj veliki pakao u kojem se mi svi ovdje trenutno nalazimo. Tebe ne ubrajam jer kazes da se javljas iz drugih prostora pa u to ne ulazim

5/ TKO SU"LJUDI DJETINJEGA UMA" ?

Uglavnom djeca nisu ta koja su djetinjeg uma, njihov um se vrlo brzo napuni svacim. Ali recimo da su to oni koji prvo isprazne svoju salicu pa tek onda zatraze da im u nju uspu caja.

p.s. moje omiljeno Hesseovo djelo - "Stepski vuk"...vidi dio "Samo za ludjake"
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 17:52   #13
meni se čini da je prije obrnuto. jer još nitko nije dao adekvatne odgovore na pitanja koja je postavio..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 17:54   #14
Pa kako da neprosvjetljen coek da adekvatne odgovore jednom PROSVJETLJENOM MAJSTORU
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 17:57   #15
ma hebeš(s oproštenjem) prosvjetljene majstore svih vrsta - ja sam nekako ipak mislila da odgovore daješ jedino i isključivo sebi
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 18:30   #16
Quote:
FAKTICKI DOKAZ postojanja B-ga, u vidu Njegove Osobe - to vise ne bi bila vjera, bilo bi ZNANJE.
Da pa kad ti se ukaze Bog mogli bi zajedno skoknut i na pivu

Quote:
Opovrgne li neko Marijino bezgresno zacece DOKAZIVO, SVIJET CE SE PRED TOBOM URUSHITI, Slape.
Pročitah negdje da je Marija zapravo PRAMATERIJA, matrica materijalnog svijeta, Majka zemlja, ...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 18:36   #17
Quote:
Niti Mojsije, niti Buda, niti Isus, niti Muhamed, NISU BILI ISTINSKI PROSVJETLJENI.
Vrijeme je SAGLEDATI I TU MOGUCNOST, Grizli.
Ups, sad si me obezglavio....

A kako si ti siguran u to.....??
I kako a ja sam sebi to dokažem...
Ali Isus i Buda su po meni ipak dotaknuli istinu....
Pogledaj malo apokrifna evanđelja (pa niej Isis pisao evanđelja, nego ih je Crkva odabrala, ona koja su se njoj svidjela a ostala odbacila)....
Npr, tomino evanželje ili druga gnostićka evanđelja...
U njima ja nigdje ne vidim da itko mora meditirati.....

Jednina stavr koju govore i najvažnija koaj se odnosi na činjenje na zemlji je :
Ljubi bliženjga svoga kao samoga sebe.. jer svako tjoj bližnji je "Dahom" nadahnuto biće....
To je jednian i najvažnija stvar Isusa i Bude koaj se odnosi na ćinjenje na zemlji....
Pošto je u svakome čovjeku "zametak" Božji... ovo gore potupno stoji i po tome smo svi braća.....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 18:44   #18
Quote:
Grizli, ISTINSKI PROSVJETLJEN MAJSTOR nikad, i ni u kojem kontekstu nece te nazvati GRESNIKOM, nece te tjerati u MEDITACIJU, nece ti "nebeskim" zakonom uredovati zivotom na zemlji.
A možda si malo krivo interpretirao Isusovu rijeć????

Quote:
PROSVJETLJENI MAJSTOR ZNA STO JE ISTINA slijedom SVOJE PROSVJETLJENOSTI.
On govori o POSLJEDNOJ ISTINI, ne o "koincidenciji pojmovnog i fakticnog".
On govori o NEIZRECIVOJ ISTINI sto ju vi trazite u vasim svetim knjigama.
Opet ponavlajm u knjigama Svetima se ne može spoznati istina , nego sa samo daje doznanja da postoji i da bi trebao ljudima biti cilj "stapanje" ipersonalno sa Najvišom apsolutno savijesti...

A isusov život, je samo preneseno znaćenje transfiguracijskog puta koje svatko mora proći....

Npr. Žrtvovanje isusa na golgoti je preneseno znaćenje žrtvovanja ega u svetištu glave..... itd. ima toga još....

Quote:
Mozes li nam ovdje pomoci s TVRDNOM STO NIJE ZASNOVANA NA VJERI, da MOJSIJE, BUDA, KRIST i NUHAMED, NISU "PROIZVOLJNO TUMACILI STVARI", Barune?
Oni uopćenisu tumaćili ništa nego su drugi (Evanđelisti pisali o njemu).... makar kako ja to kažem..... Isus niti nije morao postojati.... Novi zavjer je u velikoj većini opis transfiguracijskog puta u prenesenom znaćenju, a ako otvorite srce kako kažu sve će vam biti jasno što se u novom zavjetu htjelo reći.....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 18:46   #19
Quote:
Ali postoji dvije kategorije vjerovanja. Jedno je vjerovanje vanjskim autoritetima, a drugo je vjera u srcu. Ali i kad imas vjeru u srcu jos uvijek ne znas.
Pa na to se baš obićno i vjera odnosi...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 18:57   #20
Re: medo,

Quote:
Dragonfly kaže:
previše je rozenkrojcerskog naštrebanog gnosticizma u tvojim rečenicama, a premalo srca.
A da ne govorimo o tome da nikako da da popraviti tu tipkovnicu
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.