Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 22:24   #81
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
Sto mora biti poznat?Jesi ti gluv ili glup? pa reko sam ti vise puta ko je rusio dzamije pogledaj malo gore
Cuj sto mora biti poznat
Pa zato sto aj ne poznajem niti ejdnog osim mog prijatelja.Zato mi reci jednog kojeg poznajem.Ako vec ima Bosnjaka u Banjaluci,pa mora da je bar jedan poznat,da je bio nekada u medijima po bilo kojoj osnovi.Jedan pisac,umjetnik,sportista....Nemas odgovor jer nema Bosnjaka u Banjaluci!
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 22:24   #82
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Tahvile, uz svo uvažavanje tebe kao cenjenog kolege forumaša ovaj post ti je prepun gluposti, predrasuda i generalizacija. U Srbiji ima mnogo više ljudi koji se apsolutno srame zločina koje su njihovu sunarodnici činili nad pripadnicima drugih nacija. Ti ljudi nisu u većini, pošteno pričam ali daleko od toga da je broj tih ljudi u Srbiji zanemarljiv.
Optužuješ Dodika za nešto za šta su i direktno i indirektno odgovorni političari iz FBiH na čelu sa Mustafom, Sulejmanom i Harisom koji isto tako kontrolišu medije i tako manipulišu narodom. Nemam pojma kakva su njegova politička ubeđenja, političar je i verovatno "kvaran kao šupalj zub" možda je i veći četnik od Raše ali moraš priznati da nije ni bolji ni gori od svih političara koji čine bošnjačku političku elitu. Čast izuzecima.
Ko opravdava zločine u Sarajevu, Žepi, Srebrenici? Ja, Henry, Tehnički, Sister, Buva, Klačko, Gvozden? Ko? Čak i da neko to čini ovde ne zavređuje bilo čiju pažnju zar ne. Vrhunac generalizacije je ipak priča o mentalitetu i to ti služi na čast.
Uništavanje bogomolja je možda i nešto najgore što se u ratu može činiti jer predstavlja čin apsolutne mržnje. Srbi su uništavali džamije po Bosni i time zaslužili da sada gledaju kako Šiptari uništavaju njihove crkve na Kosovu i preoravaju groblja. Prema zaslugama slažeš se?
Mislim da prilično korektno gledaš na stvari koje su se dešavale u BiH tokom rata, međutim, uvijek se pitam kako se mogao desiti taj svojevrsni moralni sunovrat Srba u 90-tim godinama prošlog vijeka.
maliko is offline  
Old 20.09.2007., 22:30   #83
Quote:
Tahvile, uz svo uvažavanje tebe kao cenjenog kolege forumaša ovaj post ti je prepun gluposti, predrasuda i generalizacija. U Srbiji ima mnogo više ljudi koji se apsolutno srame zločina koje su njihovu sunarodnici činili nad pripadnicima drugih nacija. Ti ljudi nisu u većini, pošteno pričam ali daleko od toga da je broj tih ljudi u Srbiji zanemarljiv.
Ti ljudi nemaju nikakvu politicku moc i smatraju se odvratnim izdajnicima i vecim "Turcinima od Turaka" medju sopstevenim narodom.Bio sam na nebrojenim Srpskim forumima i 99% diskutanata tamo smatra recimo Kandicku ili zene u crnom odvratnim pojavama i nekom anomalijom.

Quote:
Optužuješ Dodika za nešto za šta su i direktno i indirektno odgovorni političari iz FBiH na čelu sa Mustafom, Sulejmanom i Harisom koji isto tako kontrolišu medije i tako manipulišu narodom. Nemam pojma kakva su njegova politička ubeđenja, političar je i verovatno "kvaran kao šupalj zub" možda je i veći četnik od Raše ali moraš priznati da nije ni bolji ni gori od svih političara koji čine bošnjačku političku elitu. Čast izuzecima.
Korpucija i nesposobnost je jedna stvar.
Sa druge strane ucestale prijetnje otcjepljenjem, negiranje BiH, omalovazavanje Srebrenice, nazivanje Sarajeva Teheranom i radikaliziranje Srpskog naroda su najvaznije lekcije iz Radovanove skole koje je Dodik odlicno savladao i u cemu je nadmasio i svoga ucitelja.
Tu mu nema pandana u BiH.

Quote:
Ko opravdava zločine u Sarajevu, Žepi, Srebrenici? Ja, Henry, Tehnički, Sister, Buva, Klačko, Gvozden? Ko? Čak i da neko to čini ovde ne zavređuje bilo čiju pažnju zar ne. Vrhunac generalizacije je ipak priča o mentalitetu i to ti služi na čast
Genocid se relativizira.Umajnuje.Skrutinizira.Opravdava kojekakvim glupostima i izmisljotinama o Bratuncu, mudjahedinima itd.Izmisljanju je nekakvi Sarajevski logori za Srbe.
Niko do sada nije rekao i priznao istinu:"Da bio je genocid, nicim izazvan, planiran radi stvaranja cistog etnickog teritorija i unistenja BiH.Zao nam je i rezultate genocida treba ponisiti"
Nego sve oko plota.Te osveta i posveta, te radnje jednog ludjaka, te to nema veze sa danasnjim genocidnim entitetom.
To je vec pitanje mentaliteta.

Quote:
Uništavanje bogomolja je možda i nešto najgore što se u ratu može činiti jer predstavlja čin apsolutne mržnje. Srbi su uništavali džamije po Bosni i time zaslužili da sada gledaju kako Šiptari uništavaju njihove crkve na Kosovu i preoravaju groblja. Prema zaslugama slažeš se?
Ne.
Jer se radi o dvije razlicite zemlje i jer nema hajra i srece u unistavanju tudjih svetinja.
Srbi u BiH su zasluzili suocvaanje sa proslosti, decetnifikaciju i slobodan nastavak zivota u BiH lisenoj zlocinaca i njihovih projekata poput genocidnog entiteta.

Quote:
Prodji po Seheru po Hisetama Vrbanji(gdje ima najvise Bosnjaka) Mejdanu (gdje i ja zivim) kakav posljednji bosnjak?Omladina otrovana sovinizmom? de bolan pocisti tu kakicu iza sebe!Mi nemamo pametnija posla nego da se izivljavamo nad Bosnjacima!!Samo o tom pricamo!!Ne moze naci posao? vjeruj mi prije ce naci Bosnjak ili Hrvat nego Srbin,da bi ispunili neke svoje statistike multietnicnosti!Ti meni kazes da sam slijep?Jos si ti zelen djecace! ne znas o cemu pricas! a da se prvo upoznas sa situacijom koja vlada pa onda pljuj koliko hoces!Ali sa uremeljenim tvrdnjama!Posljednji Bosnjak c c c!Rece i ziv ostade LOL
A sta bi ono prilikom pokusaja otvaranja Ferhadije.
Ko je sacinjavao onu poludjelu masu hiljada zeljnu "Turske krv" i koja onako srednjovjekovni i junacki kamenova vjernike i pred ocima svijeta ubi starca.
I niko jos nije odgovarao za to.
Eeeee sta bi od junacke Banjaluke.
Dosli divlji otjerali pitome.
Tahvil-pasa is offline  
Old 20.09.2007., 22:34   #84
Quote:
maliko kaže: Pogledaj post
Mislim da prilično korektno gledaš na stvari koje su se dešavale u BiH tokom rata, međutim, uvijek se pitam kako se mogao desiti taj svojevrsni moralni sunovrat Srba u 90-tim godinama prošlog vijeka.
Milošević i samo Milošević. Neko će reći kako je najlakše svaljivati krivicu na njega, pojedinca ali upravo je on i ekipa oko njega stvorila taj sublimirani osećaj besa i snage sa jedne strane i uloge žrtve i novih opasnosti, svetskih zavera pobuđujući stare i prilično zaboravljene nacionalne emocije krajem osamdesetih i početkom devedesetih. Što reče jedan Francuz, dobar poznavalac prilika na Balkanu "Dozvolili ste Evropi i Americi da unište Jugoslaviju vašim rukama, Milošević im je bio desna".
VrangeL_1917 is offline  
Old 20.09.2007., 22:41   #85
Quote:
Cuj sto mora biti poznat
Pa zato sto aj ne poznajem niti ejdnog osim mog prijatelja.Zato mi reci jednog kojeg poznajem.Ako vec ima Bosnjaka u Banjaluci,pa mora da je bar jedan poznat,da je bio nekada u medijima po bilo kojoj osnovi.Jedan pisac,umjetnik,sportista....Nemas odgovor jer nema Bosnjaka u Banjaluci!
Da ti budem iskren ne znam uopste poznate umjetnike sportiste pisce iz BL tako da...
Iz cega ti izvlacis zakljucak!! E al bas si ogranicen da to prevazilazi granice mojih shvatanja! a i ja sam glup sto uopste pokusavam nekom kao sto si ti objasniti neke stvari!Takvi kao ti nikad nece shvatiti...
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 22:43   #86
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
Da ti budem iskren ne znam uopste poznate umjetnike sportiste pisce iz BL tako da...
Iz cega ti izvlacis zakljucak!! E al bas si ogranicen da to prevazilazi granice mojih shvatanja! a i ja sam glup sto uopste pokusavam nekom kao sto si ti objasniti neke stvari!Takvi kao ti nikad nece shvatiti...
To je odgovor.Hvala.
Slazem se...nikad necu shvatiti.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 22:47   #87
Da nesto nejasno?
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 22:48   #88
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Cuj sto mora biti poznat
Pa zato sto aj ne poznajem niti ejdnog osim mog prijatelja.Zato mi reci jednog kojeg poznajem.Ako vec ima Bosnjaka u Banjaluci,pa mora da je bar jedan poznat,da je bio nekada u medijima po bilo kojoj osnovi.Jedan pisac,umjetnik,sportista....Nemas odgovor jer nema Bosnjaka u Banjaluci!


Izvini zebu ne mogu da odolim, svaki put kad se "oprostim" od teme ti izvalis neku glupost a ja se "upecam"

Znaci zakljucujemo da nema muslimana u BL jer:

1) Nema poznatih
2) Nema nijedan koga ti poznajes (ova je najjaca)

Zebu, da te nema trebalo bi te izmisliti
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 22:52   #89
Quote:
Izvini zebu ne mogu da odolim, svaki put kad se "oprostim" od teme ti izvalis neku glupost a ja se "upecam"

Znaci zakljucujemo da nema muslimana u BL jer:

1) Nema poznatih
2) Nema nijedan koga ti poznajes (ova je najjaca)

Zebu, da te nema trebalo bi te izmisliti
__________________
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 22:54   #90
Quote:
pmisobl kaže: Pogledaj post
Decko je nevjerovatan. Prvo ti slozi pricu kako nema muslimana uopste pa onda okrene kako nema poznatih ili cak nema niko koga on poznaje a to znaci da ih nema uopste
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 22:54   #91
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post


Izvini zebu ne mogu da odolim, svaki put kad se "oprostim" od teme ti izvalis neku glupost a ja se "upecam"

Znaci zakljucujemo da nema muslimana u BL jer:

1) Nema poznatih
2) Nema nijedan koga ti poznajes (ova je najjaca)

Zebu, da te nema trebalo bi te izmisliti
Upravo tako.Moj prijatelj se 2000. vratio u Banjaluku.Do danas,znaci za 7 godina,kaze da nije upoznao nijednog Bosnjaka koji zivi u Banjaluci.Za dvije sedmice i on seli u Sarajevo.Ne trebam objasnjavati zasto.On kaze da nema Bosnjaka u Banjaluci,osim hodze i par starijih zena koje su udate za Srbe.Nemam razloga da mu ne vjerujem.Ako Bosnjaci zive u Banjaluci,trazim da mi dokazete.Dokazacete mi ako mi navedete barem jednog meni,nama,poznatog Bosnjaka.Mora biti barem jedan pozant ako ih ima.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 22:58   #92
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Upravo tako.Moj prijatelj se 2000. vratio u Banjaluku.Do danas,znaci za 7 godina,kaze da nije upoznao nijednog Bosnjaka koji zivi u Banjaluci.Za dvije sedmice i on seli u Sarajevo.Ne trebam objasnjavati zasto.On kaze da nema Bosnjaka u Banjaluci,osim hodze i par starijih zena koje su udate za Srbe.Nemam razloga da mu ne vjerujem.Ako Bosnjaci zive u Banjaluci,trazim da mi dokazete.Dokazacete mi ako mi navedete barem jednog meni,nama,poznatog Bosnjaka.Mora biti barem jedan pozant ako ih ima.
Inace nema nijedan ako nema poznat? Legendo!


P.S. Ako ikad navratis u BL otidji u cevabdzinicu kod "Muje". Sad mu cerka drzi, zamisli muslimanka i nista joj ne fali a on je citav rat proveo tu. A kod moje babe u zgradi zive 4 muslimanske porodice...da zebu porodice.

Mani se corava posla covjece. Jes' da si me fino nasmijao ali opet
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 22:59   #93
Quote:
Decko je nevjerovatan. Prvo ti slozi pricu kako nema muslimana uopste pa onda okrene kako nema poznatih ili cak nema niko koga on poznaje a to znaci da ih nema uopste
Ma pusti ga! ni sam ne vjeruje u ono sto pise! Nek se prosipa makar ce nam malo zabave unijeti u Forum
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 23:02   #94
Narocito su simpaticni oni "kameniti" ispadi ljubavi i paznje prema Bosnjacima u Banjaluci.
Tada se vidjelo u sta se pretvorio taj nekada prelijepi grad.
Tahvil-pasa is offline  
Old 20.09.2007., 23:02   #95
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Inace nema nijedan ako nema poznat? Legendo!


P.S. Ako ikad navratis u BL otidji u cevabdzinicu kod "Muje". Sad mu cerka drzi, zamisli muslimanka i nista joj ne fali a on je citav rat proveo tu. A kod moje babe u zgradi zive 4 muslimanske porodice...da zebu porodice.

Mani se corava posla covjece. Jes' da si me fino nasmijao ali opet
Mujo vec odavno nije medu zivima
A to pricaj price o bosnjackim porodicama..To spada u grupu hodza i onih koje su se udale za Srbe.Odokativno mogu nabrojati barem 100 poznatih Srba u Sarajevu.Nije valjda da nema nijedan poznati Bosnjak u Banjaluci.
Pricaj mi pricu i budi covjek pa prestani da trollas temu ako si se vec nekoliko puta pozdravio.
zebu is offline  
Old 20.09.2007., 23:07   #96
e da imaju neje familije poznate! Jel rodjace jes ikad cuo za Tesnjake ili Beganovice? Sakib Tesnjak je pokojni al je naslijedio njegov sin porodicni posao NAJBOLJA MESNICA U GRADU!Izet Beganovic je najveci mafijas u Bl i nadalje! Eno drzi poznati kafic Fair play kod triangola prema Krfskoj (Banjalucani znaju), Damir i Dzis. jbg nisu umjetnici i pjesnici ali su poznati P.S SADET i pekoteka Kastel
pmisobl is offline  
Old 20.09.2007., 23:08   #97
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Mujo vec odavno nije medu zivima A to pricaj price o bosnjackim porodicama..To spada u grupu hodza i onih koje su se udale za Srbe.Odokativno mogu nabrojati barem 100 poznatih Srba u Sarajevu.Nije valjda da nema nijedan poznati Bosnjak u Banjaluci.
Pricaj mi pricu i budi covjek pa prestani da trollas temu ako si se vec nekoliko puta pozdravio.
Pa znam da nije. U koju kategoriju spada njegova cerka?
Ja ti govorim o cinjenicama a ti neces da ih prihvatis jer ne odgovaraju stanju koje ti zelis da prikazes.

Sve nize od nizeg.
M0ssad is offline  
Old 20.09.2007., 23:09   #98
[QUOTE=Tahvil-pasa;10355689]Ti ljudi nemaju nikakvu politicku moc i smatraju se odvratnim izdajnicima i vecim "Turcinima od Turaka" medju sopstevenim narodom.Bio sam na nebrojenim Srpskim forumima i 99% diskutanata tamo smatra recimo Kandicku ili zene u crnom odvratnim pojavama i nekom anomalijom



Korpucija i nesposobnost je jedna stvar.
Sa druge strane ucestale prijetnje otcjepljenjem, negiranje BiH, omalovazavanje Srebrenice, nazivanje Sarajeva Teheranom i radikaliziranje Srpskog naroda su najvaznije lekcije iz Radovanove skole koje je Dodik odlicno savladao i u cemu je nadmasio i svoga ucitelja.
Tu mu nema pandana u BiH.



Genocid se relativizira.Umajnuje.Skrutinizira.Opravdava kojekakvim glupostima i izmisljotinama o Bratuncu, mudjahedinima itd.Izmisljanju je nekakvi Sarajevski logori za Srbe.
Niko do sada nije rekao i priznao istinu:"Da bio je genocid, nicim izazvan, planiran radi stvaranja cistog etnickog teritorija i unistenja BiH.Zao nam je i rezultate genocida treba ponisiti"
Nego sve oko plota.Te osveta i posveta, te radnje jednog ludjaka, te to nema veze sa danasnjim genocidnim entitetom.
To je vec pitanje mentaliteta.



Ne.
Jer se radi o dvije razlicite zemlje i jer nema hajra i srece u unistavanju tudjih svetinja.
Srbi u BiH su zasluzili suocvaanje sa proslosti, decetnifikaciju i slobodan nastavak zivota u BiH lisenoj zlocinaca i njihovih projekata poput genocidnog entiteta. [QUOTE]


Moramo prvo razgraničiti pričamo li o običnim ljudima ili političarima. U svakom slučaju na poslednjim izborima je ta "mizerna" opcija uzela oko 30% glasova izašlih birača. Pričati o forumima kao reprezentativnom uzorku za je blago rečeno smešno. Verovatno si bio na Serbiancafeu gde je njih 95% na privremenom radu u raznoraznim evro-američko-australijskim zemljama i bave se mentalno-naci-onanijom, jer ipak net trpi skoro sve.
Nataša Kandić je po mom skromnom mišljenju osoba koja nije dorasla situaciji i uglavnom svojim delovanjem, čestim bahatim i neosnovanim izjavama ide na ruku ekstremistima tj. najčešće radikalima koji je obilato koriste u svojim kampanjama.
Za Dodika sam rekao sve što imam. Nemam razloga da ga branim ali imam utisak da Bošnjaci toliko svaljuju drvlje i kamenje na njega jer ga se na neki način plaše. Što se tiče pretnji otcepljenjem, 75-80% Bošnjaka apsolutno podržavaju otcepljenje Kosova od Srbije i time stalno maše Srbima ispred nosa. Verovatno i više. Pa kako onda misle da Srbi ne pričaju o otcepljenju RS od BiH?
Nikoga od pomenutih forumaša nisam video da negira zločine koji su počinjeni. Ako ti počinješ svoju rečenicu sa "Srbi su počinili genocid" onda ja negiram tebe što je sasvim logično. Malo suzdržanosti u komunikaciji nekada dobro dođe.
Ako sam te dobro razumeo ti kažeš da je prisustvo jedinice El Mudžahid u Bosni srpska izmišljotina? Da je Kazan u Sarajevu izmišljotina? Koliko ja znam nije. Oni nikako ne mogu biti niti opravdanje za srpske zločine niti sredstvo relativizacije istih ali oni jesu postojali i to je vaš problem zar ne.
Okani se ti mentaliteta. Nema nacije na Balkanu koja se može pohvaliti svojim "mentalitetom". Tu se svi možemo pokriti ušima i ućutati.
Kosovo i uništavanje srpskih crkava sam pomenuo kao neku vrstu zavisne pravde. Kako seješ tako ćeš žnjati.
Kada smo već kod izvinjenja, eto, predsednik Srbije Boris tadić je otišao u Potočare izvinio se, možda ne kako su neki očekivali ali se ipak izvinio i šta se dogodilo, bio je ispljuvan i sa jedne i sa druge strane Drine od većine. Jedni su ga pljuvali kao izdajnika a drugi kao licemera i salonskog, prerušenog, četnika. Sećam se natpisa u sarajevskoj štampi gde se dokazivala veza između oca Borisa Tadića i Dobrice Ćosića te njihov zajednički četnički uticaj na njega. Burleska moj Tahvile.
VrangeL_1917 is offline  
Old 20.09.2007., 23:11   #99
Muslimane koji su bili rezsidenti sadašnje RS treba pošteno obeštetiti, pa neka žive sa svojima, a srbi sa svojim narodom, to je jedina prava stvar za Bosnu, etničko razgraničenje, i jedinstveni ekonomski prostor !

Kad vama neko napomene koliko je srba prisilno napustilo Sarajevo, Zenicu i druge gradove, vi kažite kako su to četnici i uzimate za primer "generala" Divjaka i slične. Niste pošteni. Srbi su proterani iz Krajine i ponegde iz Bosne, i oni znaju da oni nemaju pravo da se vraćaju (Krajina). A vi ste vojno izgubili Posavinu i sad lamentirate kako bi se vratili. Manji entitet vas neće, ništa ne može da bude kao što je bilo do rata
Kontraktnik is offline  
Old 20.09.2007., 23:12   #100
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Pa znam da nije. U koju kategoriju spada njegova cerka?
Ja ti govorim o cinjenicama a ti neces da ih prihvatis jer ne odgovaraju stanju koje ti zelis da prikazes.

Sve nize od nizeg.

Sta necu da prihvatim?
-da su sve banjalucke dzamije i 90% katolickih crkvi srusene?
-da niko od rusitelja nije uhapsen i procesuiran?
-da je ubica covjeka pri postavljanju kamena temeljca za ferhadiju na slobodi?
-da su svi nesrbi protjerani iz BL?
-da se par nesrba koji su se vratili sikanira i boji se reci svoje ime?
-da moj prijatelj u 7 godina koliko zivi u BL nije upoznao nijednog Bosnjaka? Nije BL New York!


Ja to necu da prihvatim..
zebu is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.