Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2007., 15:27   #41
Više se ne sjećam(mislm oko 21-tjedna) kad sam osjetila bebu prvi put.Prije toga sam na trenutke osjetila kao leptiriće u trbuhu,isto kako ti opisuješ.Je jako rano,ali nije nemoguće.
Valjda će ti ginićka dati bolji odgovor.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 15:30   #42
ajooooooj, kako bih voljela da je beba , a ne kontrakcije...ma ne brinem oko toga, al sam ko svaka trudnica znatizeljna za pop****.

Hvala Marinka!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 17:29   #43
kod kontrakcija se trbuh stvrdne i osjećaš zatezanje kože (BH kontrakcije)...iako je dosta rano moguće je da je beba
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 17:30   #44
To se meni nekada znalo dogodit i prije trudnoće. Moguće je da se malo potresu trbušni mišići. A beba???? Mislim da je premalena da bi se osjetila, ali uvijek ima izuzetaka. Pa koliko je u 11 tjednu 4 cm. Nemoj misliti na najgore.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 10:53   #45
Kada ste prvi puta osjetile bebu

U 15-tom sam tjednu i već su mi neki počeli govorit kako bi trebala osjetiti micanje bebe. Meni se čini da je još možda malo rano, a onda, s druge strane, počnem paničarit (onako po tiho) da li je beba živa da li je sve u redu. Kada ste vi prvi puta osjetile da se beba miče i kakav je to osjećaj? Kako se to uopće osjeti?
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:05   #46
Ja sam bebu počela osjećati u 19-20 tjednu. Osjećaj je u početku čudan, a kad naučiš prepoznati da je to baš beba u pokretu, kad štuca.... to ti je nešto predivno, iako ponekad neugodno.
Više o tome imaš na temi Koliko često beba lupka....
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:24   #47
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ja sam bebu počela osjećati u 19-20 tjednu. Osjećaj je u početku čudan, a kad naučiš prepoznati da je to baš beba u pokretu, kad štuca.... to ti je nešto predivno, iako ponekad neugodno.
Više o tome imaš na temi Koliko često beba lupka....
moja beba ne štuca.... samo je jednom i to u neko 17 ili 18 tjednu, od tada niš, mislim lupka, gurka, ali ne štuca....

a
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 11:24   #48
Ja sam u 16tj, prva trudnoća, gin mi je rekao da nemogu prije 20.-og tj. osjetit ništa, tako da ne brini
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 14:57   #49
U 18 tjednu.. Kao neki mjehurici.. a nekad oko pupka pa I malo vise osjetim kao slabu struju..to nije bas ugodno I nemam pojma sta je..
Ali "mjehurici" su sigurno beba
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:23   #50
ja u 19,ne lupkanje ali kao neki mjehurici ili crijeva, a sad u 23 bas lupa kao velika
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:22   #51
Znači imam još fore minimalno 3 tjedna. Ajooooj jedva čekam.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:23   #52
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
U 18 tjednu.. Kao neki mjehurici.. a nekad oko pupka pa I malo vise osjetim kao slabu struju..to nije bas ugodno I nemam pojma sta je..
Ali "mjehurici" su sigurno beba
jooooj, i ja sito! i ja isto!Tu struju oko pupka sam jucer pocela cuti i ja, al sam zabrijala da je to ipak od sirenja posto sam tek 13 tjedan....jedva cekam ono pravo!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:49   #53
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
jooooj, i ja sito! i ja isto!Tu struju oko pupka sam jucer pocela cuti i ja, al sam zabrijala da je to ipak od sirenja posto sam tek 13 tjedan....jedva cekam ono pravo!
Bas cu pitat ginekologicu kaj je to.. ja mislim da bi to moglo biti od rasta maternice prema gore..
Valjda je normalno ako to I ti sjetis, nisam jedina
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:41   #54
nedavno sam bila na koncertu - nesto u stilu meditacijska muzika..tako nekako..uglavnom osjetila sam podno stomaka dva puta kao da me netko okrznuo..samo tada i nikad vise...
ja si opet mislim da je to prerano (prosli tjedan sam bila u 12. tjednu)
da osjetim bebu..ili? bila sam jako smirena..vise nego inace..
da li je netko imao slican osjecaj?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:20   #55
ja sam prvi put osjetila bebicu u 19tjednu i osjećaj je kao šta ste i vi navele neki mjehurići u trbuhu a ponekad kao da mi nešto vibrira, sad sam u 22tjednu i baš sam u četvrtak prvi put osjetila micanje na ruci dok sam je držala na trbuhu-najljepši osjećaj na svijetu.....još samo da se beba mrdne kad tata stavi ruku
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:27   #56
Prvi put sam osjetila bebicu u 19 tjednu, ali nisam bila sigurna da li je to to ili ne. Teško je opisati taj osjećaj. Tek sredinom dvadesetog tjedna, kada su udarci postali malo žešći mogla sam biti sto posto sigurna.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 10:19   #57
Ja sam maloga sa sigurnošću osjetila točno kad smo ušli u 19. tjedan...prije sam osjećala "nešto",ali nisam bila sigurna jel to beba ili su crijeva ili šta već...a kad me je taj petak pozdravio-rekla sam : e ovo 100% nisu crijeva!!!
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 20:51   #58
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Ja sam maloga sa sigurnošću osjetila točno kad smo ušli u 19. tjedan...prije sam osjećala "nešto",ali nisam bila sigurna jel to beba ili su crijeva ili šta već...a kad me je taj petak pozdravio-rekla sam : e ovo 100% nisu crijeva!!!
to je baš super osjećaj osjetiti bebicu prvi put...uf kad se ja toga sjetim
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:24   #59
oprostite što upadam kao padobranac, ali samo ovlaš vidjevši teme koje si postavila, vernalona, meni se čini da ti non stop zbog nekog vraga paničariš jer si negdje pročitala ili ti je netko nešto rekao.

mislim da bi od svega najbolje za tvoju bebicu bilo da se smiriš, da prestaneš paničariti bez veze i da razmisliš i informiraš se prije no što te nešto počne brinuti. i, da, prestani paničariti!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:16   #60
joj, cure, moram vam nesto ispricati... znam da je 13.tj,jos jako rano za pouzdano osjetit bebicu, al buduci da sam na mirovanju (dakle nije da radim pa da sam zaokupljena drugim i ne obracam paznju), onda je par puta na dan primjetim u zadnjih par dana one mjehurice, nesto sto lici na crijeva, al tamo di se sad nalazi beba i nema nacina da sam sigurna da je to to, al eto ja sam se ufurala pa da vam ispricam cega se mm jucer sjetio....

posto je muzicar i ima doma brdo aparature i programa za snimanje muzike, onda mi je jucer stavio mikrofon di sam mu ja rekla da je bebac i stvarno se nesto culo! kao neko micanje, ma tesko je objasniti ...a ja sam glumila grissoma i govorila:"sad mi makni pozadinski sum mikrofona, pa pojacaj ovo...."

onda smo i njemu snimali trbuh i skuzili da su zvukovi stvarno drukciji, tj. kod njega skoro nista, uglavnom igrali smo se... i bilo nam je super....naravno, otvorili smo folder "beba" i snimat cemo cesce za uspomenu....zezala sam ga da mi je ko da imam doma uzv (nije bas isto, al eto)....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.