Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2014., 08:55   #201
Quote:
karolina212 kaže: Pogledaj post
Ovako, zadnja menstruacija mi je
bila 13. 10., sto znaci da mi je
ovulacija bila negdje
ili krvi prepisala mi sinersul forte.
Srecom nisam popila cijelu kutiju
nego samo 4 tablete od kojih dvije
odmah povratila i prekinula
koristenje. M nije dolazila ni dalje
pa sam ponovila test kod
ginekologice prosli tjedan i
ustanovila mi 11 tjedana trudnoce .
Sa obzirom da sinersul lose djeluje
na plod brine me sta ce biti ? Ima
li netko losih iskustava?
Dali da napravim double test koji
mi je preporucila?

P. S. na uzv -u mi je gledala NT i
rekla da je 1 ,3 mm.. Navodno sve
do 2 mm je dobro i nema rizika .
ne trebas panicarit, jer je rizik od ovog antibiotika u prvom tromjesecju ionako jako mali, kao i primljena doza.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:16   #202
Quote:
karolina212 kaže: Pogledaj post
Ovako, zadnja menstruacija mi je
bila 13. 10., sto znaci da mi je
ovulacija bila negdje
ili krvi prepisala mi sinersul forte.
Srecom nisam popila cijelu kutiju
nego samo 4 tablete od kojih dvije
odmah povratila i prekinula
koristenje. M nije dolazila ni dalje
pa sam ponovila test kod
ginekologice prosli tjedan i
ustanovila mi 11 tjedana trudnoce .
Sa obzirom da sinersul lose djeluje
na plod brine me sta ce biti ? Ima
li netko losih iskustava?
Dali da napravim double test koji
mi je preporucila?

P. S. na uzv -u mi je gledala NT i
rekla da je 1 ,3 mm.. Navodno sve
do 2 mm je dobro i nema rizika .
Ne kužim kakve veze imaju antibiotici s double testom na kojem se vidi samo rizik za Down i Edwards sy jer su to genetski poremećaji do kojih dolazi u samom trenutku začeća.

Edit: mislim da ne trebaš brinuti zbog antibiotika
Han@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 21:13   #203
Antibiotici na penicilnskoj bazi su sigurni tokom cijele trudnoće za uzimanje
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 12:49   #204
Baš su zeznuti ti lijekovi u trudnoći. Jučer sam bila kod doktorice nakon tjedan dana prehlade (grlobolja), napunio mi se nos, zatvorile su mi se oči, curi sa svih strana. I pogleda ona mene, grlo, nos, nije ništa strašno kaže, dobro da nemam temp. i da ne kašljem. I da mi kapi za oči Maxitrol.
Kakav glup osjećaj, kad sam došla doma dva sata sam gledala u te kapi da li bi ih nakapala ili ne.
Na kraju jesam, i oči su mi danas puno bolje.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 09:35   #205
Ja sam zbog teske upale sinusa krajem 11. tjedna popila Sumamed....i kak mi uopce nije djelovao, nastavila Klimicin 4x 300 mg. Nadam se da ce biti sve ok.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:13   #206
Ja sam prije par dana pocela jest cesnjak, 1 rezanj svaki dan i osjecam se puno zdravije i smrdljivije
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:36   #207
meni je ginekologica u 34. tt dala sinersul na temelju nalaza "bakterija u urinu - dosta"...ništa urinokultura, ništa koja je, koliko je ima.
čitam ja upute - u trećem tromjesečju kontraindiciran, u ostalim razdobljima trudnoće ako liječnik procjeni da je korist veća od eventualne štete. krasno!
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 00:25   #208
Je li itko koristio Acipan ili neki drugi ipp u trudnoci?

- Eksperimentalne studije na životinjama pokazale su blagu fetotoksičnost pantoprazola u dozama iznad 5 mg/kg. Nema podataka o izlučivanju pantoprazola u majčinom mlijeku. Pantoprazol u trudnoći treba koristiti samo ako se procijeni da je korist za majku veća od potencijalne opasnosti za dijete.

Meni je propisan dok jos nisam znala za trudnocu, skroz u pocetku.. I prekinula sam terapiju kad je test pokazao pozitivno no tad sam vec popila 13 tab kroz 6,7 dana (2x40mg dnevno).

Naknadno je i doktorica rekla da prekinem.

Sad sam 5+3 (od zadnje m) i prvi uzv tek za 10ak dana...
Iskreno se nadam da je sve u najboljem redu..
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 15:29   #209
grrh...
dakle, 10 tjedan amoksicilin radi upale mokracnih puteva
12tj dalacin
16 ezitrocin(zab sam kak se pise, ali radi ureaplasme)
25 tjedan sumamed i dalacin
se meni cini il je toga prevec malo?
i jos sam mimo probitike pila i vag uzimala,.
i svejedno kurslus dole. dns radili briseve i sad kontam ja cu popit sumamed, doci ce nalazi briseva iduci mjesec i opet ce me skljukat necim a mozda se situacija popravi dotad, nema mi smisla.

urinokultura nije radjena nikako i razmisljam da je napravim na svoju ruku, al opet nema smisla odmah nakon sumameda. jadna sam vise s tim antibioticima
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 17:24   #210
u 20. sam tjednu i zbog e. coli pijem klavocin bid 1g, 2x1, 7 dana. u uputama stoji da se jedna tableta sastoji od 875 mg amoksicilina i 125 mg klavulanske kiseline. znam da se amoksicilin može uzimat u trudnoći, ali ne znam za ovaj drugi sastojak, a koliko sam guglala nije baš uobičajeno davat klavocin trudnicama.

pitala sam svog ginekologa i on kaže da inače ne voli davat nikakve antibiotike u trudnoći, ali da sam ušla u tjedne kad je veća opasnost od bakterije nego od antibiotika.

ukratko, ima li itko iskustvo sa uzimanjem klavocina u trudnoći?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:12   #211
U 8. sam tjednu trudnoce. Na brisu cerviksa i u urinu pronađena mi je bakterija streptococcus agalactiae (BHSB). Doktor mi je prepisao antibiotik cefuroxime. A ja razmisljam da ga pocnem piti tek u 13. tjednu kad bude zavrsen proces organogeneze, sto vi mislite? Sumnjicava sam po pitanju uzimanja antibiotika u prvom tromesecju. A tu istu bakteriju sam imala u prvoj trudnoci pa mi nekadasnja ginekologinja nije ni prepisala terapiju vec sam na porodu primila profilaksu i bakterija nije presla na dijete, sve je proteklo ok. A sad je dosao novi doktor, inace stranac iz druge drzave, koji je za to da se bakterija lijeci a profilaksa u venu se prima na porodu samo ako ne ubijemo bakteriju prije poroda. Sto mi vise mozete reci o ovoj bakteriji i spomenutom antibiotiku? Sto bi uradili na mom mjestu? Trazicu i drugo misljenje kod privatnika ali tek u 12. tjednu mi je rekao da dođem na UZ anomalija , ne bi isla ranije samo zbog te jedne informacije o antibiotiku, do tada pitam vas za misljenje?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:30   #212
meni da doktor veli pojedi govno, ja bi ga pojela. valjda on zna sta radi
ali to sam ja, ti sama odluci
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:15   #213
I ja sam do sada slijepo slusala doktore, ovo je sad prvi put da bi malo odgodila terapiju, ne kazem da ga necu poslusati. Zna li netko dal je ova bakterija opasna u trudnoci? Znam da je u porodu opasna ali moze li izazvat probleme u stomaku?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:43   #214
Navodno da nije opasna u trudnoci (ne znam ni ja vise od tebe, osim onog sto procitam na netu), ali moze napraviti problem kod poroda, zato se i uveo taj rutinski test izmedju 35-37tt. Ako nisi sigurna sto uciniti, mozda najbolje potraziti drugo misljenje... A mozda je i taj novi doktor u pravu... Mozda je to sad nesto novo uvedeno, posto kazes da je doktor inace stranac. Pise li kakvo upozorenje na lijeku? Ne vjerujem da bi ti prepisao nesto sto nije sigurno za trudnice. Provjeri za svaki slucaj!
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 19.10.2014. at 19:01.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 09:54   #215
s obzirom na rani stadij trudnoce (8. tjedan) i s obzirom da je ova bakterija sastavni dio vaginalne flore, ja bi se jos jednom posavjetovala s lijecnikom. moze se desit da je sada "izljecis" doduse sada ti ionako ne radi nikakve probleme, pa da se opet vrati. bitno je znat imas li je pred sam porod jer se beba moze zarazit. to se uglavnom lijeci antibioticima pri porodu. ili prije poroda. inace je ceforuxim siguran u svim fazama trudnoce.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:20   #216
Cefaleksin

Pozdrav svima!
Prvi puta sam trudna i to još u ranoj fazi trudnoće (tek sam ušla u 3. tjedan), a pred dva dana dobila sam užasnu upalu uha i dr. mi je propisao antibiotik - Cefaleksin 500 mg, svakih 8 sati. I po potrebi protiv bolova samo paracetamol (Lupocet...)
Strah me da li smijem piti antibiotik u tako ranoj fazi? I po potrebi Lupocet... a boli me jako tako da moram uzeti tabletu na svakih 4-5 sati.
Da li je netko imao slično iskustvo? Hvala!
marBar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:33   #217
Pozdrav.
9+5 trenutno, dr. kaže da imam blagu upalicu i propisuje Betadine vaginalete. Zovem privatnika i on kaže da nit je vidio citološki nalaz i ne može mi ništa savjetovati, ali dok traje organogeneza do 12 tt, ako nije hitno da on ne bi preporučio vaginalete.

Ima tko iskustva s istima u 1. tromjesečju trudnoće?
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 14:42   #218
Pozdrav!

Godinama se borim sa ureaplasmom i nikako je nisam mogla izljeciti tako da su mi doktori rekli da je ona kod mene postala domaci stanovnik:-(
Sad sam trudna i moj ginic ju je odlucio lijeciti.Pila sam sumamed, dvije kutije u dva tjedna i macmirror vaginalete koristila. Uskoro idem raditi kontrolne briseve. Ono sto me muci je sto ako nalazi budu opet pozitivni gin mi zeli dati klaritromicin za koji sam citala da se ne bi smio koristiti u trudnoci.
Gin mi je inace ok ali stvarno me frka ovog lijeka...
Da li ga je netko pio???
Sad sam u 17 tjednu
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 15:24   #219
I ja sam tako citala... Meni je privatnik htio prepisati Klaritromicin, ali sam ranije bila kod svoje soc.gin. koja mi je prepisala Azitromicin (Sumamed) udarnu dozu + vaginalete... I pomoglo je. Sljedeci nalaz je bio negativan. Pricekaj bar 3 tjedna nakon terapije za kontrolni bris pa ces vidjeti. Drzim fige da se rijesis te dosadne bestije!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 16:24   #220
Omerta, i moj je privatnik i to dobar i cijenjen u svom poslu i nebi trebala sumnjati u njega.
Problem je sto su mi neki drugi doktori rekli da taj lijek nikako ne u trudnoci i zato me frka.
Nazalost, iako na antibiogramu pise da je osjetljiva na sumamed na njega mi nije nikad reagirala osim u prvoj trudnoci. Sad mi ostaje samo nada da ce i u ovoj trudnoci pomoci.
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.