Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2004., 03:16   #61
Prsut

a gdje? a gdje, a je li suh?
Sumo is offline  
Old 27.01.2004., 03:39   #62
Quote:
Sumo kaže:
Prsut

a gdje? a gdje, a je li suh?

Pa u istoj zgradi gdje je konzulat naravno. A konzulat nemožeš promašiti, zastava se vidi izdaleka.
Banirani is offline  
Old 27.01.2004., 15:35   #63
Quote:
Banirani kaže:
Pa u istoj zgradi gdje je konzulat naravno. A konzulat nemožeš promašiti, zastava se vidi izdaleka.
Je konzulat ne mozes promasit, zastava sa vidi...ali ono sto jos prije uocis je BOJA fasade konzulata. MRAK!
Blue_Sunflower is offline  
Old 27.01.2004., 18:47   #64
Quote:
Banirani kaže:
Nevjerujem da u Vacouveru ima konzulat. Morat ćeš nazvati ili ambasadu u Otawi ili konzulat u Torontu ( Etobiko ) i oni će ti poslati formulare da popuniš i reći će ti gdje možeš uplatiti novac. Onda ćeš formulare i uplatnicu ( money order ) zajedno sa putovnicom poslati njima. Kad postupak bude gotov vratiti će ti sve nazad.
actually Hrvatski konsulat se nalazi na Dundas St. u Mississauga, a ne Etobicoke.
__________________
Bog i Hrvati
paracho is offline  
Old 27.01.2004., 18:49   #65
Quote:
paracho kaže:
actually Hrvatski konsulat se nalazi na Dundas St. u Mississauga, a ne Etobicoke.
Ajde...
To smo zakljucili na prosloj stranici.

Nema ljutis?
Blue_Sunflower is offline  
Old 27.01.2004., 19:28   #66
Quote:
paracho kaže:
actually Hrvatski konsulat se nalazi na Dundas St. u Mississauga, a ne Etobicoke.
Cek, kaj nije konsulat u Etobicoku?
Ili je u Mississaugi?
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Old 28.01.2004., 03:50   #67
Re: Re: Re: Re: Hrvatska putovnica i Canada

Quote:
Cro-cutie kaže:
FYI: Etobicoke
Mi to po Vuku.
Mad Nomad is offline  
Old 06.04.2004., 17:18   #68
Re: Re: Re: Re: Re: Hrvatska putovnica i Canada

Quote:
Blue_Sunflower kaže:
A kaj je jos bitnije, u istoj zgradi konzulata je onaj Lardovic (ili Milardovic ili votever), koji ima najbolji domaci prsut. I pecenu janjetinu i odojka.
Jel', a gdje se susi taj prsut? navodno je suseno meso iz Kanade fenomenalno, samo sto jos nisam probao...
Hellkin is offline  
Old 06.04.2004., 17:27   #69
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hrvatska putovnica i Canada

Quote:
Hellkin kaže:
Jel', a gdje se susi taj prsut? navodno je suseno meso iz Kanade fenomenalno, samo sto jos nisam probao...
Ne znam, pa tu valjda negdje , ima covjek susionu (u Misissauga, a ne Etobiko), ko i konzulat.
Stvarno prva klasa prsut. Najbolji.

A janjetina pecena se isto samo kod njega narucuje. To je Oda radosti i uzvisenosti od gusta. Mljac.

Za dva tjedna frendicina kcer ima krizmu. A ja sam glavna pomagacica u kuhinji. Pogodi od kuda se narucije janjetina??? A ja ju prva preuzimam i aranziram tanjure... , ma nema da fali. Boze koja sam ja gresnica
Blue_Sunflower is offline  
Old 07.04.2004., 15:48   #70
Jel', a kako funkcionira sistem sa putovnicama, misim, da li pomaze da se ubrza proces izdavanja ako se kupi i prsut?
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Old 07.04.2004., 17:31   #71
Quote:
Hellkin kaže:
Jel', a kako funkcionira sistem sa putovnicama, misim, da li pomaze da se ubrza proces izdavanja ako se kupi i prsut?
Ne bi se cudila...

Ja sam bila tupaca bez prsuta i osjecala sam se ko neobrazovana kriminalka u onom sobicku sa kamerama za primit stranku. Odvratno. I naslusala se lekcija o patriotizmu.
Blue_Sunflower is offline  
Old 07.04.2004., 20:39   #72
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Ne bi se cudila...

Ja sam bila tupaca bez prsuta i osjecala sam se ko neobrazovana kriminalka u onom sobicku sa kamerama za primit stranku. Odvratno. I naslusala se lekcija o patriotizmu.
Kakvim sad kamerama? Pa, jesi li isla po putovnicu ili na saslusanje? I, nije vrag da su ti tamo pricali kako bi se trebala vratiti u Hrvatsku?!
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Old 07.04.2004., 20:45   #73
Quote:
Hellkin kaže:
Kakvim sad kamerama? Pa, jesi li isla po putovnicu ili na saslusanje? I, nije vrag da su ti tamo pricali kako bi se trebala vratiti u Hrvatsku?!
Isli maloj po putovnicu i osjecali se ko na saslusanju. Duga prica da ju drvim ovdje. (to cemo uz peku ) I bezobrazno skupa. Kanadska putovnica je duplo jeftinija.
Blue_Sunflower is offline  
Old 10.04.2004., 04:37   #74
Quote:
Blue_Sunflower kaže:
Isli maloj po putovnicu i osjecali se ko na saslusanju. Duga prica da ju drvim ovdje. (to cemo uz peku ) I bezobrazno skupa. Kanadska putovnica je duplo jeftinija.
Je, al' sa Hrvatskom putovnicom dobijes i prsut za te novce...
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Old 10.04.2004., 04:52   #75
Quote:
Hellkin kaže:
Je, al' sa Hrvatskom putovnicom dobijes i prsut za te novce...
Po mom iskustvu, mislim da nema sanse... Vjerujem da treba kupiti prsuta u vrijednosti 500 dolara, a onda se dobije bon od 10 dolara, koji onda ide u lutrijsko izvlacenje i ako je spomenuti sretan dobit ce putovnicu za dodatnih 300 dolara. Ostali plate 450 dolara i cekaju dok ne postanu prsuti.
Tvrtko1995 is offline  
Old 10.04.2004., 05:20   #76
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Po mom iskustvu, mislim da nema sanse... Vjerujem da treba kupiti prsuta u vrijednosti 500 dolara, a onda se dobije bon od 10 dolara, koji onda ide u lutrijsko izvlacenje i ako je spomenuti sretan dobit ce putovnicu za dodatnih 300 dolara. Ostali plate 450 dolara i cekaju dok ne postanu prsuti.
450 dolara
zezas se
reci da se zezas
goga is offline  
Old 10.04.2004., 05:27   #77
Quote:
goga kaže:
450 dolara
zezas se
reci da se zezas
Ma nemam pojma... ali - NISTA NAS NE SME IZNENADITI
Tvrtko1995 is offline  
Old 10.04.2004., 18:01   #78
Quote:
Banirani kaže:
Da i ovo sam zaboravio. Možeš aplicirati za privremenu kanadsku putovnicu ali s njom nemožeš putovati u zemlju tvog porijekla.
Moze li meni netko molim lijepo reci malo vise o toj privremenoj kanadskoj putovnici? Da li to mogu dobiti permanent residents i ima li kakvih posebnih uvjeta za dobivanje, koliko joj je trajanje i moze li se s njom u USA bez trazenja vize? Imas li kakvu korist od toga sto si permanent resident u Kanadi sto se tice ulaska u USA ili svejedno moras svaki put traziti vizu (mislim na turisticke ulaske u USA).
McQ is offline  
Old 10.04.2004., 19:49   #79
Quote:
McQ kaže:
Moze li meni netko molim lijepo reci malo vise o toj privremenoj kanadskoj putovnici? Da li to mogu dobiti permanent residents i ima li kakvih posebnih uvjeta za dobivanje, koliko joj je trajanje i moze li se s njom u USA bez trazenja vize? Imas li kakvu korist od toga sto si permanent resident u Kanadi sto se tice ulaska u USA ili svejedno moras svaki put traziti vizu (mislim na turisticke ulaske u USA).
Kao PR dobijes USA entry vizu na 5 godina ako zadovoljavas osnovne preduvjete,a u tome roku postanes kanadjan pa ti onda viza vise ne treba.
Znaci samo jednom izvadis vizu i to je to
cunac is offline  
Old 11.04.2004., 16:07   #80
Hvala cunac. Nije lose, vec sam pomislila da ce bit 'ma mo's se slikat, PR ili nonPR'
McQ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.