Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2012., 00:33   #8121
ako mi se negdje nesvidja ala kidan nalivo a ne sebe patit
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Old 03.12.2012., 09:17   #8122
Štima sve kad se pokušava dočarati i druga strana kanadske medalje, cijenim mišljenja bila pozitivna bila negativna.Al kad se direktno odgovara od Kanade jer je porez visok i eto toliko je hladno da mrzne voda u koljenu šta druge reć neg da se vrate u HR.
I to obično govore ljudi koji su situirani, koji plate račune na vrijeme, kojima nije drama kad treba regat auto, koji imaju posao, koji žive pristojnim životom!

Govore meni koji živim kao podstanar, nemam posao i dramim svaki put kad treba regat auto.

Zajebi to!

Na šta se sveo pdf; osoba A pita o mogućnostima odlaska u Kanadu.Osobe B i C naizmjence seruckaju a dijelom i pomažu osobi A dok se ne pojave osobe D koje obično u jednoj prostoj rečenici tipa "..tamo ti je sranje..." dubokoumno i u manirama najvećih filozofa prošlog stoljeća dočaravaju sliku života u Kanadi.E, to otvara diskusiju di se osobe B i C kače sa osobom D te dolazi do mentalnog obračuna di se gađaju linkovima na stope poreza.Al šta je selo bez pošte?Ko dijaspora bez azila!Klizećim startom grubo prekidaju raspravu osobe E sa postom tipa "...ja sam čuo da je rođak od strica ošo u kanadu i dobio vizu na 3 godine, mogu i ja?...."E tu nastaje krkljanac!Do juče ljuti protivnici, osobe B, C i D udruženim snagama atakuju osobe E.Sve dok se ne pojavi osoba X i podijeli par kartona i opomena.
Par postova dalje eto osobe A opet...
VkciML is offline  
Old 03.12.2012., 11:21   #8123
Može li info kako ide sa kreditima koje osobe plaćaju u Hrvatskoj i ne mogu ih zatvoriti, a odlaze u Kanadu? Da li to netko gleda, pita ili se može uredno dalje kredit otplaćivati, i da li je netko imao sličnih iskustava?
Puno hvala
grraffitti is offline  
Old 04.12.2012., 04:20   #8124
neki dan sam ostavio komentar na onoj grupi mladi napustimo hrvatsku jer me stvarno iznervirao tekst, isti taj tekst je bio objavljen i na indexu, evo i ovdje ću napisati

to je ovaj tekst http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=650047

a moje miišljenje je da to nije ni do amerike ni do kanade ni do hrvatske, to je do jebenog kapitalizma...

prvi dio o radu, radu i samo radu, sta mislite da u hrvatskoj svi imaju radno vrijeme 8h od 8-4? u hrvatskoj onaj koji ima posao radi isto kako i koliko i onaj u americi, kanadi, njemačkoj i bilo di u svijetu, samo što je razlika što u toj americi, u toj kanadi ili u toj njemačkoj imate mogućnost mijenjanja poslova, imate mogućnost unapređenja sebe i poslova jer je tržište rada milijun puta fleksibilnije i jednostavnije nego u hrvatskoj.

ja sam u kanadi godinu i pol, radim na svemu da ostanem ovdje, odgovor za novu radnu dozvolu trebam dobiti do 24.12...i uspoređujući posao u hrvatskoj i posao u kanadi, mogu za hrvatsku reći da je crna rupa što se tog tiče...jednostavno crna rupa, radnička prava, plaće, ugovori i ostalo...

jedino što je u hrvatskoj bolje za onog koji ima posao je 4 tjedna plaćenog godišnjeg, ovdje ako nemate ugovor, svaki day-off je neplaćen, nema 1, 10 ili 70%, za bolest ista stvar...(osim ako nemate contract i godišnju plaću)
porezi su preveliki u kanadi?? pogledajte koliko i kako vam uzimaju u hrvatskoj...ovdje bar uzimaju "more you make, more they take", što možda nije najbolje rješenje, ali je bolje nego u hrvatskoj gdje onome koji zarađuje 30 000kn i onom koji zarađuje 3000kn uzimaju za porez skoro pa isto...i da nije stvar u lovi, jebeno je frustrirajuće...i kad pogledate dublju sliku života lako se dođe do zaključka zašto je u kanadi sve smirenije i zašto su ljudi nasmijaniji i ljubazniji...jer jednostavno ima milijun tih malih stvari koje utječu na čovjekovu svijest, a u hrvatskoj su nažalost većinom negativne

što se tiče općenito života, ono što ima hrvatska vjerojatno nema nijedna zemlja na svijetu, prekrasno more(ne najljepše), planine, nizine, gradove sa poviješću, nema potresa, vulkana, dugih i hladnih zima, prevrućih i predugačkih ljeta, nema najotrovnije zmije niti najopasnije životinje, uz to sve vjerojatno ima najjaloviji narod, primitivni mentalitet i najveći šljam koji može voditi jedan narod i to je zapravo zbog čega sam i ja otišao

realno kvalitetniji život(u punom smislu te riječi) je u hrvatskoj, ali živimo u 21st. u kojem se sve vrti oko novca, a novac nije u hrvatskoj niti će u skoro vrijeme biti
tak da prestanite kalkulirati i ispitivati nego zgrabite ono što vam se nudi i probajte, jer u hrvatsku se uvijek možete vratiti
amstel is online now  
Old 04.12.2012., 09:52   #8125
Bravo amstel! slazem se s tobom......i naravno, drzim fige da ti ovaj put taj lmo upali!
sretno

i samo josh neshto, ova gore je zaboravila na chinjenicu da u hrvatskoj (govorim o privatnom sektoru a ne o uhljebljenom drzavnom) place nekima ne stizu po nekoliko mjeseci, nekima nikako, a ovima kojima i stizu stalno kasne, tako da ti na kraju godine poslodavac tim kashnjenjem zapravo i ukrade pola jedne, ako ne i cijelu jednu mjesechnu placu. ma cigani.....ne romi, ne vrijedjam rome, nego lopove cigane s mentalitetom bezdushnih majuna.
i ovo sve govorim iz prve ruke jer sama osjetila i neisplatu place od 6 mjeseci (josh uvijek mi duguje i necu ih nikad vidjeti), kashnjenje place po 4 mjeseca, kashnjenje place svaki mjesec po malo tako da na kraju godine jedna moja placa ode u njegov a ne moj dzep! Da ne govorim o odnosu vlasnik-direktor-radnik.....ko da su bogovi sihsli direkt s neba i zahtijevaju da im se klanjash, polizesh cipelu i budesh na raspolaganju 24/7.....i to bez ikakvog pogovora, ma kakav privatan zivot, obitelj bolovanje bolest....to ne postoji...postoji samo on i njegova firma i ti da budesh sretan jer eto....imash posao!
a mlada sam, lijepa, visoko obrazovana, imam obitelj, imam chak i stan i zemlje, naslijedila... ne kupila (posao nemam) i sve cu prodat i otic shto dalje od neukih bezobraznih majmuna!
i jedno pitanje, zar druge zemlje nisu lijepe? Zashto nashe sve uvijek mora bit najljepshe najbolja i kao nigdje u svijetu? kako da ne....ima i ljepshih i boljih i ugodnijih mjesta za zivot.
blasfemme is offline  
Old 04.12.2012., 10:07   #8126
pitanje za one koji zive u kanadi.

kakvo je tamo zdravstvo i kakva su rodilišta ( ako znate ).
zanimaju me bas konkretne situacije, kako je rijeseno zdravstveno kada tek dodjes gore. znam da trebas imati putno osiguranje i naravno ovisi sto si u tom putnom uplatis da je pokriveno..

ali opcenito me zanimaju vas iskustva, sugestije i primjeri.. kako ste bilo docekani tamo, sta ste nosili sa sobom od svojih doktora iz HR ( karton cjepiva.. ili jos nesto) za sebe i za svoju djecu.

koliko placate zdravstveno za sebe i djecu? imate li ga ugovorenog kao policu koju placa poslodavac ( znam da su obitelji cesto osigurane preko police poslodavca. .. u biti znam., hm, ma ne znam, ali samo tako cula ).

da sada znate sto znate sto se tice zdravstva, sta bi napravili drugacije? uplatili bolju policu putnog osiguranja, ne uplatili ga uopce ili nesto trece ?

znam da su bolnice privatne i javne, koja je razlika? dali su te javne gore od ovih nasih ili se mirne duse mozes ljeciti u javnoj ?
lyra28 is offline  
Old 04.12.2012., 10:10   #8127
ma presmiješno je kako se stalno naglašava kako se vani radi
ja ne znam nikog od svoje generacije kojem je laganini na poslu, svi rade punom parom, mnogi i prekovremeno (rijetko kome je plaćeno) ili nose posao kući, znam nekolicinu koji su se zbog razine stresa na poslu ozbiljno razboljeli, a većinom je radno vrijeme 8.30-16.30 ili 9-17 h pa dok dođeš doma bude već 18-19 h
i možeš biti sretan ako ti je radna atmosfera donekle podnošljiva a plaća stiže svaki mjesec, makar kad platiš kredite i režije ostane toliko da jedva kupiš kruh i mlijeko svaki dan
a sve ostalo financiraš uz blagoslov banke i minusom na računu
Rabarbi is offline  
Old 04.12.2012., 15:10   #8128
uf
Kanader is offline  
Old 04.12.2012., 15:31   #8129
Pozdrav svima u Hr.Pratim ovaj forum vec duze vrijeme i moram podjeliti par misljenja sa svima vama.Naime ja sam dosao u kanadu u 6.mj ove god na nacin koji vecina vas mrzi,mozete me osudjivati koliko hocete to je bio moj izbor i spreman sam snositi
posljedice koje dosad ipak nisam osjetio.Znaci dosao sam u Montreal sa svojom pricom i objasnio svoj status i kako mi je bilo bajno kuci.Nakon 2 tjedna boravka u shelteru(hotel)rentao sam sa frendom stan i poslije 2 mj smo dobili radnu i boravisnu dozvolu na 3 god do tada moram izaci pred suca koji ce odluciti o mojoj sudbini biti ili ne biti.Sada sam trenutno u Edmontonu posao sam nasao u roku odmah,radim na bausteli i ne uspjevam se umoriti jer za razliku od nas ovdje za sve postoji fuckin machine i nema ajd ti to llopatom pa se slomi.Poslodavac mi je prezadovoljan i ponudio mi je da polozim neku razliku ispita na njegov racun tako da mogu raditi na bageru sto sam radio i kuci tako da ce plaja biti jako dobra.Poslodavac mi je ponudio pomoc i oko moga ostanka u kanadi i NEEEEE smatra da sam dosao ovdje zajebat kanadu i kanadjane jer ovdje je svako spreman pomoci covjeku koji hoce raditi i igrati po their rules sto meni uopce nije problem.Njih zivciraju sumnjivi likovi iz slabije razvijenijih zemalja koji bez problema dobiju papire a cijei dan hodaju napuseni i cekaju socijalku a radili nebi ni pod razno,u tome je kvaka mi smo ipak radisan narod a to sto neko dodje na ovaj ili onaj nacin manje je vazno,stvarno kod njih kotiramo jako dobro kao narod.Ne zaboravite kako su i inasi stari odlazili na ovakve nacine u bijeli svijet,a mislim da ce nas i sada nazalost biti puno vise jer kako vidim onaj Mrsic izjavljuje ovih dana da Hr ide naprijed a bolje ce biti za 5-10god mos mislit utjehe.Eto za sada toliko meni nicega nije zao sto sam napravio jel sam dokazao sebi da mogu i ovdje uspjeti.
Kanader is offline  
Old 04.12.2012., 19:34   #8130
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
neki dan sam ostavio komentar na onoj grupi mladi napustimo hrvatsku jer me stvarno iznervirao tekst, isti taj tekst je bio objavljen i na indexu, evo i ovdje ću napisati

to je ovaj tekst http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=650047
prvo da se osvrnem na članak.
ispada da u kanadi ljudi samo crnče 24/7.
koliko sam ja uspila vidit, tempo jedne tete u trgovini je prilično lagan u usporedbi jedne naše tete u konzumu, kauflandu i sl.

ni u hr ne rade svi 7-3. ima ih koji rade i po 12 sati, jutro, noć, popodne i isto imaju djecu i isto moraju ići u trgovinu, ali nekog čuda, u hr to ne oduzima vrijeme

dalje, u americi ti banka pojede kuću zbog hipoteke??? a u hr ti banka pokloni novac koliko nekretnina je u zadnjih god, dvije je išlo u bubanja, samo zato što ljudi nisu mogli isplaćivati kredite.

joj nema više tetine pašte, domaćih krumpira. pa ja ću se upucat. ako je to razlog za ne otići vanka, onda smo stvarno u banani.

Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
a moje miišljenje je da to nije ni do amerike ni do kanade ni do hrvatske, to je do jebenog kapitalizma...

...

realno kvalitetniji život(u punom smislu te riječi) je u hrvatskoj, ali živimo u 21st. u kojem se sve vrti oko novca, a novac nije u hrvatskoj niti će u skoro vrijeme biti
tak da prestanite kalkulirati i ispitivati nego zgrabite ono što vam se nudi i probajte, jer u hrvatsku se uvijek možete vratiti
slažem se s cijelim tvojim postom, a ponajviše s ovim zadnjim.
hrvatska je prekrasna za živjeti.
super klima, prekrasna priroda, u srcu europe koja obiluje kulturom, poviješću, događanjima.
ali j***š sve to ako nemaš para.
nije u šoldima sve, ali bez njih ne možeš.
volim čokoladu is offline  
Old 04.12.2012., 19:36   #8131
Cestitam Kanader
bajlo ofiser is offline  
Old 04.12.2012., 20:19   #8132
Hvala bajlo ofiseru dodji kam mognes na kavicu i rakijicu ima dobre sljive
Kanader is offline  
Old 04.12.2012., 20:39   #8133
Ti si u Edmuntonu udaljen 3500 km od mene


Bijah u Saskatchewanu, nikad vise. Zima je uzasna

Zadnje uređivanje bajlo ofiser : 04.12.2012. at 20:46.
bajlo ofiser is offline  
Old 04.12.2012., 20:44   #8134
Ma navikao sam se danas je samo -17 ma brzo ce proljece
Kanader is offline  
Old 04.12.2012., 20:45   #8135
a gdje si sada pajdo ako nisi vise u SK
Kanader is offline  
Old 04.12.2012., 20:47   #8136
Kitchener Ontario, plus 14 danas
bajlo ofiser is offline  
Old 04.12.2012., 20:49   #8137
A Kitchener dolazim tamo na proljece u posjet prijatelju radi kao taksista tamo javim ti se pa moze neka vecerica
Kanader is offline  
Old 04.12.2012., 20:50   #8138
a jest mala ta Kanada uzas svagdje nas ima ko rakove dijece
Kanader is offline  
Old 04.12.2012., 21:19   #8139
Nek ti bude za utjehu u Zagrebu bijase prekinuta tekma zbog snijega
bajlo ofiser is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.