Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 14:28   #1
Začeće blizanaca

Odlučila sam otvoriti ovu temu jer nisam našla na forumu ništa, a možda bi još netko volio znat više o tome. Svi komentari su dobro došli...

Ovako, prije par dana sam bila kod ginekologice i napravila mi je ultrazvuk. Rekla mi je da mi je ovulacija za cca dva dana i da ovaj mjesec postoji velika mogućnost za začeće blizanaca. Koliko se to često događa? Nažalost, još ne mogu početi raditi na djetetu jer smo dragi i ja pod terapijom .

Uglavnom, mm ima dvojajčanog brata blizanca i njegova sestra ima dvojajčane kćeri blizanke. Zanima me da li to povećava mogućnost da začnem blizance ili to genetski ide po ženskoj liniji ?

Čitala sam na netu članak o tome da žena koja jede puno mliječnih proizvoda ima veliku mogućnost da začne blizance. Zna li netko nešto o tome ?

Koliko je pouzdan ultrazvuk u određivanju blizanačke trudnoće tj. koliko se rano može otkriti da žena nosi blizance?

Je li istina da su tada rani simptomi trudnoće izražajniji?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:14   #2
evo jedan link....

http://www.net.hr/bebe/page/2002/10/24/0483006.html
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:17   #3
ja nemam pojma, kod nas ima blizanaca, prabaka je imala dva puta blizance, druga prabaka jedne blizance, neka rođaka isto ima...rekli su mi da to ide na treče koljeno, zezaju me da bi ja sad mogla, al nemam pojma...uvijek me bilo strah toga sa blizancima, jer u dosta slućajeva sma čula da jedno nažalost umre još u trbuhu, zato me to uvijek bilo malo trta
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:32   #4
a sad zaozbilj - genetika ima veze (ne znam jel ima netko blizance, a da blizance nema u familiji prije) i nalsijeđuje se po ženskoj strani, koliko znam

a kak je tvoja doktorica može izgatat da imaš veliku šansu rodit blizance mi nije jasno...gledala sam onaj dvd od national geographica i bome je začeće blizanaca lutrija
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:38   #5
Mozda je vidjela ovulaciju u oba jajnika,pa...
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:38   #6
da ali ne znači da će obadva biti oplođena...

u mojoj obitelji po mami ima blizanaca pa ja nisam zatrudnila sa njima već sam imala samo jedno...

lutrija je to
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:44   #7
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
da ali ne znači da će obadva biti oplođena...

u mojoj obitelji po mami ima blizanaca pa ja nisam zatrudnila sa njima već sam imala samo jedno...

lutrija je to
hi, hi, mozda bus drugi put dobila duplice
koliko ja isto znam, po zeni se naslijedjuje, neke ispustaju dva pa cak i vise jajasaca, a buduc da ne manjka spermica nije tesko da se i svi oplode.

sto je meni u cijeloj prici u RH sugavo, je da se kod blizanaca dobije jednokratna pomoc kao da ste dobili jedno dijete neka me neko ispravi ako se promijenio zakon
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:02   #8
Mislim da to nije istina, trebam još provjeriti. I, koliko znam, majke blizanca imaju porodiljni u trajanju 3 godine.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:03   #9
blizanaca (ispravak)
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:34   #10
Seven vjerovatno ovaj ciklus imaš 2 folikula i zato ti je dr to rekla. Inače žene imaju po jedan u nestimuliranom ciklusu. A šanse da budu blizanci nisu velike, ko zna hoče li oba dati jajne stanice i ako daju hoče li se oba oplodit. Kod umjetne oplodnje se obično vračaju 2 zametka pa opet rijetko budu blizanci...Ali naravno da je moguće... Joooj ja bi blizanceee!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:41   #11
Moja baka i teta su rodile blizance, s mamine strane a sa tatine stric ima dupliće. Eto i ja sam imala dva srčeka u buši ali jedno je prestalo kucati. Tek kad sam se počela informirati skužila sam koliko su česte komplikacije u višeplodnim trudnoćama. Eto mojoj baki su umrli po rođenju, strinine curke bile mrvice, rodila ih u 7.mj.trudnoće, obje iščašenje kukova imale. Ja ostala bez jedne bebe, eto naša Mamaika-nek joj je Bog na pomoći. Ma naravno ima i super iskustava-Matea, Florena ali nekako uz sav stres koji sam prošla u ovoj trudnoći, razmislila bih da li bi poželjela blizance..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:42   #12
Moja rodica imala 2 puta blizance i to sve cure..onda su išli na dečka sreća pa su i dobili dečka, mislim da bi izludili da je opet bilo 2 cure
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 17:54   #13
Ne znam koliko sam imala folikula, mislim da ih je čak bilo više. Meni je to izgledalo kao crne rupe i već sam mislila da su mi jajnici kao švicarski sir . Nisu sve bile iste veličine, ali bilo je dva velika. Rekla je da je to samo ovaj mjesec i da ne mora značiti da će tako biti i slijedeći. Da li će mi i ovulacija biti u isto vrijeme ili ne ?

U mojoj obitelji nije bilo blizanaca, tako da sa moje strane ništa. A dragi mi ima brata blizanca, a njegova sestra cure blizanke. Tako da nije bilo treće koljeno .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 18:56   #14
i moja sestra je zanijela blizance i jedno je otišlo. Samo je krvarila par dana i očistila se. Kod nas u familiji nema blizanaca, bar ne u zadnjih 4-5 koljena, za dalje ne znam. Rodila je dečkića prije 2mj.
Koliko ja znam, dvojajčani blizanci idu iz dvije jajne stanice žene koje čak i ne moraju biti oplođene isti dan (ili istom spermom..), a jednojajčani su još uvijek neka vrsta zagonetke jer se iz nekog razloga jedna jajna stanica podijeli u dvije i onda se te dvije počnu razvijati identično kao dvije jedinke.
Dvojajčani blizanci su kao svaki drugi brat i sestra (ili braća, ili sestre), samo što su rođeni istog dana, što se genetike tiče. Dok su jednojajčani nešto više, tj. razvili su se iz jedne jajne stanice i zato su "identični" i obavezno istog spola.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:03   #15
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
I, koliko znam, majke blizanca imaju porodiljni u trajanju 3 godine.
Ja mislim da imaju pravo na 2 godine porodiljnog, a majke koje rode trece dijete 3 godine.
__________________
:::Cipelići shop:::...
zaria...! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 19:09   #16
isključivo po ženskoj liniji to ide

a ovome sa prehranom se ja ne bih baš toliko smijala, jer ima istine u tome..
naime, krave su strašno dopingirane hormonima da bi im se povećala proizvodnja mlijeka, a ti hormoni dospiju i u mlijeko, a bome i u naš organizam. dosta ginekoloških problema je povezano s konzumacijom mliječnih proizvoda (da me ne bi napale sad, blizance NE SMATRAM problemom). općenito su i stoka i perad našibani hormonima rasta, što neki (znanstvenici, jel) smatraju uzrokom sve većih i viših naraštaja
ne želim sad tu preveć o tome, koga zanima može se više informirati. ima jedna divna knjiga, Žensko tijelo, ženska mudrost od dr. C. Northrup
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 21:28   #17
Blizanci idu po zenskoj liniji...
U mojoj obitelji je bilo blizanaca sa mamine strane i ona je bila trece koljeno, ali nije rodila blizance...netko govori da moze preskociti trece pa da ide na cetvrto koljeno...ja sam mislila da cu imati blizance, a u busi je samo moja Laurica
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:41   #18
Smile

Ovako žene moje. U našem slučaju s obje strane ima više blizanaca s moje 4 para i s njegove 3 para i nije išlo svako treće koljeno već zadnja dva koljena nisu imali a prije toga 2 para i odmah koljeno ispod 2 para, a s njegove strane 3 para koljeno za koljenom do njega.
Iskreno ja bi voljela imati blizance, samo ne odmah da budu prvi, već prvo jednog bebića da se malo ispraksam a onda ožeži. Mislim da je u zdnje vrijeme svaka trudnoća rizična i da nikad neznaš kako će tvoj organizam to sve podnijeti. Ali ja se trudim ne gledati tako crno na to sve, već kako mora bit tako mora bit i s tim se moramo pomiriti.
Uglavnom jedva čekam da ostanem trudna, jer mislim da je to prekrasan osjećaj.
Pusa svima
MM25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 10:50   #19
Moja mama rodila dvaput blizance (oba puta dvojajčane), a nas četiri sestre s 11 djece još nijedna nije rodila blizance. Od ove četiri sestre jedna je iz blizanačke trudnoće. (Veelika smo obitelj!) Mene su svi odmah pitali jesu li blizanci . Možda drugi put, a možda ipak preskoče ovu generaciju, vidjet ćemo...
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 14:06   #20
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
isključivo po ženskoj liniji to ide

a ovome sa prehranom se ja ne bih baš toliko smijala, jer ima istine u tome..
naime, krave su strašno dopingirane hormonima da bi im se povećala proizvodnja mlijeka, a ti hormoni dospiju i u mlijeko, a bome i u naš organizam. dosta ginekoloških problema je povezano s konzumacijom mliječnih proizvoda (da me ne bi napale sad, blizance NE SMATRAM problemom). općenito su i stoka i perad našibani hormonima rasta, što neki (znanstvenici, jel) smatraju uzrokom sve većih i viših naraštaja
ne želim sad tu preveć o tome, koga zanima može se više informirati. ima jedna divna knjiga, Žensko tijelo, ženska mudrost od dr. C. Northrup
nest mi nije jasno u toj prici, ako je sve nasibano hormonima, a ne sumnjam da jest, onda bi zenske koje jedu puno mesa trebale radjati duplice Ja sam vegetarijanac , prakticki zivim na mljecnim proizvodima pa su mi izgatali da zbog toga budem rodila curicu.A sve je to tako malo istrazeno da se ovakvim nagadjanjima stvarno moras nasmijati. Ma bila bi mi dosadna ova trudnoca bez silnih babskih storija...
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.