Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2010., 14:01   #201
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
imam neki ludi predosjećaj da nosiš curu....
i ja
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:14   #202
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Prilično ste se brzo javile
Dakle, pitam jer imam podatke da u trudnoćama sa ženskom djecom se luči nešto više betaHCG hormona koji zapravo uzrokuje mučnine.
ja mislim da razina HCG hormona ima veze s hormonalnim statusom majke..
kad pogledas da su neke imale vise mucnine s djevojcicama, a neke s djecacima...mislim da to nije mjerilo da li nosis djevojcicu ili djecaka.
nadam se da ce kod tebe biti pisulja, imas vec jednog decka
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:36   #203
misiz s čestitam!!!!!!!!!!!
ja sam nosila dečka i imala sam rigoleto prva tri mjeseca-uh kad se sjetim....
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:54   #204
nosim curicu, a mučnine sam imala od petog tjedna do negdje 17-18 tjedna, i to cjelodnevne. dosta toga nisam mogla jesti. Povračala sam samo dva puta.
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:05   #205
mozda su blizanci, nekad kad je zeni vrlo rano muka zna bit od visokog bhc koji se luci kad su duplici puno vise i brze raste
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 21:20   #206
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Prilično ste se brzo javile
Dakle, pitam jer imam podatke da u trudnoćama sa ženskom djecom se luči nešto više betaHCG hormona koji zapravo uzrokuje mučnine.

:
ko zna možda ima nešto u tome. Mi smo bili uvjereni da će biti curica,uvjerena sam bila da će biti curica. Babe mi po trbuhu govorile da će biti curica,kad ono dečko.
Nedavno mi jedna ženska gatala i govori da imam curicu,ne rekoh nemam,pa valjda znam da imam pišulinca u kući

Ko zna,možda jednog dana odluči biti cura
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 10:50   #207
Prvo se ispričavam na duploj temi.
Drugo - a vidjet ćemo. Mislim ima sigurno veze sa ženinom toleranijom tj. podnošenjem bete, ali mi ima logike da je razlika i sa spolom djeteta.
Imamo mi još bar 10 tjedana za vidjeti spol.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 11:18   #208
ja jučer bila na uzv, nije vidjela spol, svi me zafrkavaju da je cura jer bi nešto virilo da je dečko... a ja ne znam, mučnine sam imala, 10-tak puta povraćala, sad je prestalo u 14 tjednu...
svejedno mi je, ali svi oko me ne bi htjeli curu!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:50   #209
Ja sam shvatila odmah u 3tj da sam trudna,gubitak apetita,mučnine,ali samo par puta povraćala,ma nekako drugačije,kasnila mi 4dana i odmah test napravila...
Slatko inače obožavam,ali sad jedva jedem,samo da mi je nešto fino,slano,kiselo njami njami..živjela Slavonija

Nego,evo me sad nekak na kraju 3.mj a škemba nekak niže i prema van,ljudi nevjeruju kad čuju da sam tek toliko trudna,udebljala se možda 1kg..
Još nisam bila na uzv,idem za 4dana,a dragi me već zeza da imamo dvićak hehe,i kakve je sreće da će obadvoje biti curice hehe,a ja predosjećaj za curicu cijelo vrijeme,i samo ženska imena...eto..sad ćemo malo pričekati pa kad bude novosti ja ih javim
__________________
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work. ~ Thomas Edison
parays is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 10:09   #210
E da,eto kad letim..
Što se tiče bapskih priča oko mene zasad curice vode negdje 10:4
Prištića nemam,nešto sitnih, ali bilo ih i prije,jedino što spavam i spavam i spavam,a prije mi je spavanje bilo gubitak vremena
I kičma već počinje lagano boljeti što mi je skroz čudno i stvarno pre pre rano, ali s pogledom na moj trbuh i nije čudno jer izgleda kao da je u 5-6 mj.
Inače sam mršavija,skladne građe,sportski tip,eto samo da vam predočim kako izgledam,sinoć je čak i društvo reagiralo jer je za tj dana narastao čak
..a ljudi moji,svatovi tek trebaju biti...pa ima da lebdim salom kao balon
__________________
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work. ~ Thomas Edison
parays is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:29   #211
Ja ne znam imal sta u tim bapskim pricama....
Prva trudnoca mi je bila idealna,koza mi bila super,niti jednog pristica,nisam se puno promjenila u faci,nisam imala mucnina ,nit je bilo nesto sto nisam mogla jest i da mi se gadi,mirise podnosila normalno ,nisam povracala....rodio se djecak
A sad,druga trudnoca lice mi je uzasno,imam pristice poneki,muka mi je od pocetka,hrana mi se uglavnom gadi,jedva pojedem ista,ne povracam,jesam dvaput al od prenatala na gladan stomak i sve je drugacije neg prvi put....Jos ne zna sta je...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 23:34   #212
Ako je ten ukazatelj na spol, moja beba je promijenila spol...u početku su mi i ten i kosa bili koma, sada sve super. Šlampava da ne mogu biti šlampavija. Zaboravljam sve redom, niš se ne mogu sjetit. Trbuh se pojavio tek kad sam se približila polovici trudnoće, a i sada u 24tjednu još uvijek ljudi ne kuže da sam trudna..tako da, nema ga još baš puno za vidjet. A gdje je, gore ili dolje i kojeg je oblika još uvijek se ne može utvrdit, kao što rekoh, jedva da ga ima. Grudi se nisu pomakle ni za slovo, još uvijek sam na početku abecede. Mućnine su bile gadne, trajale sve do 19+, još uvijek me znaju koji dan uhvatit i podsjetit na početke trudnoće. Žgaravice nemam, čak puno manje nego prije T.
Spol bebe nepoznat. Kažu babe da je cura...a ja kažem, ako je cura, onda će biti neka muškobanjasta grubijanka, jer lupa li ga lupa...
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 00:12   #213
pljuc, još ne znate spol?
ili želite da bude iznenađenje do kraja?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:38   #214
I ja mislim da nije to pravilo,samo ima ih nekih koji ga pogode i pogode..
Kod mene opet sve ubrzano od simptoma,rasta trbuha i cica ,promjena raspoloženja,a i to što kažeš za zaboravljanje i šlampavost,ma dođe mi da i ne odem na posao kad znam da ću zbrljavit nešto,pa opet kaos napravim i s narudžbama i klijentima,ma strašno hehehe,pa nekad hladna na to sve kad me napadnu,ja blijedo gledam u njih i tak mi svejedno , a nekad planem da nemam pojma šta sam sve rekla ...a tako bi sve to najradije prespavala
Joj Pljucpljuc , ja baš večeras opet s dragim sanjarila kad će doći to vrijeme da vidimo što je, što je kod tebe,jel se skrije svaki put hehehe
__________________
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work. ~ Thomas Edison
parays is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 00:40   #215
Meni su rekli da se trudnica triba pogledat od zada, i ako se od zada ne vidi stomak (tj skoro pa se ne bi reklo da je trudna) to je znak za muškića, a ako se trudnica onako fino raširila i od zada, onda da je to curetak
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 00:49   #216
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da se trudnica triba pogledat od zada, i ako se od zada ne vidi stomak (tj skoro pa se ne bi reklo da je trudna) to je znak za muškića, a ako se trudnica onako fino raširila i od zada, onda da je to curetak
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
38+0


Trudnica koja ide roditi za 2 tjedna s leđa
Zaraa je rodila curu, pogledaj ju samo s leđa....
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 08:25   #217
A jbte,a sta ja koja sam vec i prije trudnoce odozada rasirena
Kak ja da zna?!
Ja sam znam da mi je ova trudnoca totalno drugacija od prosle kad sa rodila djecaka,lice mi je koma,kosa isto tako ko naelektrizirana sva....meni muka od svega,nista mi se nejede....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 11:40   #218
A žena koja je oduvijek obožavala slatko a sada joj se u trudnoći ništa slatko uopće ne jede,koji to spol znači?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 13:51   #219
Figica- i ja sam u istom stanju uopste me nevuce slatko ali zato SIR bilo kakav samo da je sir---

Sto se tice mucnina citala sam nedavno da zene kojima su majke imale strasne mucnine tokom trudnoce imaju veci rizik za teske mucnine-

Moja mama nije imala mucnine samnom- nadam se da tako ostane kod mene
Adiedus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 13:55   #220
Quote:
Adiedus kaže: Pogledaj post
Figica- i ja sam u istom stanju uopste me nevuce slatko ali zato SIR bilo kakav samo da je sir---
Uf da-sir,to mi se cijeli prošli tjedan full jelo,samo bi njega večerala
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.