Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2003., 16:17   #61
Sirnica???

Meni su objasnili da u BH razlikuju burek (samo onaj sa mesom), sirnicu (sama rijec kaze), zeljanicu.

Ja razlikujem burek sa mesom ili sirom.
Pite i pituljice svakako zovem
Bili is offline  
Old 29.01.2003., 17:26   #62
Tko bi mogao pojesti burek sa mesom; i onako secera u prahu dobro nasecereno?!
Karakala is offline  
Old 29.01.2003., 17:29   #63
Fuj, perverznjaci! Vi ste ko moji rodjaci koji su si znali namazati kruh i mast sa cvarcima i onda to posuli secerom.
Kak mozete?

OK, burek s jabukama...ali s mesom i sirom samo sa SOLI.
Cak ni slatku strudlu od sira ne volim, samo slanu i dok sam bila doma, pazila sam kad se stara okrene, pa dodala soli u nadjev...hehe...
Gospon Pes is offline  
Old 29.01.2003., 17:30   #64
Opa, jedino za okladu.
Bili is offline  
Old 29.01.2003., 17:33   #65
Quote:
Bili kaže:
Opa, jedino za okladu.
Ovo se odnosi na post Karakale.
Bili is offline  
Old 12.02.2003., 22:43   #66
Talking Što za Doručak?

Dakle, vrlo jednostavno. Zanima me što ljudi doručkuju...shvatila sam nedavno da imam prilično čudne prehrambene navike. Većina ljudi ujutro ili jede vrlo malo, ili uopce ne, neki jedu iskljucivo slatko, neki jaja...

Moj se dorucak sastoji od salice crne kave i dvije cigarete, u vecini slucajeva. A ako sam bas odlucila doruckovati, to onda definitivno mora biti nesto konkretno. Sendvic-dva (ogromna, naravno!), mozda polpete od soje, tjestenina sa umakom...prije dok sam jos jela meso znala sam doruckovat brdo pilecih krilca...

Uglavnom, nikad nisam imala neki normalan (uvjetno receno) dorucak. Bilo bi mi vrijeme da se saberem po tom pitanju (not that i'm fat, but )...pa tak pitam, cist znatizelje radi...

Pliiiiiz, prosvjetlite me!!!!!!!!!
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Old 12.02.2003., 23:12   #67
Pa nije bas zdravo ne doruckovati.
Ja uglavnom pojedem muesli ili corn flakes s obicnim low fat bio yogurtom i vocem i popijem jednu casu prirodnog soka.
To je to.
A ovaj tvoj dorucak (dvije kave i dvije cigarete)...ajme meni...mislim, ono, svakom svoje...daleko od toga da bi ti sad isla solit pamet, al je stvarno Boze sacuvaj.
Kiki is offline  
Old 12.02.2003., 23:52   #68
I meni je doručak obično bio kava + cigareta...

Sad je samo kava jer smanjih pušenje. Ipak zadnjih godinu dana se prisiljavam jesti ujutro... I najbolje mi paše nešto od ovog:

corn-flakes s mlijekom
musli (sve vrste) s mlijekom
tost s marmeladom
banane
kruh i magarin
tost s medom...

Uglavnom slatkaste stvari... Ponekad se ubijem u teškom sendviču ali to obično bude jutro nakon tuluma...

Tijesto s umakom za doručak.. Đizs... To je savršena večera al doručak... UH!

Ipak, treba jesti što ti paše pa makar to bilo ne znam što.. u svakom slučaju zdravo je doručkovati.
Tinchi is offline  
Old 13.02.2003., 01:39   #69
he he..ja se vecinu vremena ne budim prije 12 h...pa tako uvijek skoro ne doruckujem.....
Morski vražičko is offline  
Old 13.02.2003., 09:38   #70
Pa ova tema je bila prije kraaatkog vremena
Rhea is offline  
Old 13.02.2003., 10:02   #71
Ja se ne budim gladna. Treba proci par sati od budjenja da bih mogla doruckovati.
Obicno doruckujem preko vikenda. Radnim danom nema sanse, zurim, jurim, eventualno pecivo ali vrlo rijetko ali zato je tu prvo kava i cigareta. Promjenit cu navike kad odem u mirovinu nadam se da cu ostaviti cigarete - daj boze!
****** is offline  
Old 13.02.2003., 11:10   #72
kiki!

sve mi je jasno što se toga tiče. ne moram napominjati da je opetovano ponavljanje te navike rezultiralo grozomornim gastritisom...svejsna sam činjenice o toj užasnoj stvari koju radim. bad, bad girl!

Rhea, evo sorry, ne zalazim inace ovdje pa nisam ni mogla znati da je ovaj topic vec bio...jednostavno me zanima sto ljudi doruckuju.

Evo, moram se pohvaliti da sam jutros prije prve cigarete pojela kroasan ( ) i popila ice-coffee...

Ali slatko ujutro jednostavno nemrem prozvakat...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Old 13.02.2003., 13:03   #73
Kao sto ti je netko vec rekao, cornflakes ili museli su ti najzdraviji. Pojedi i nesto voca, tipa naradja, jabuka, kruska il kaj vec volis.



I ne zaboravi da je dorucak najvazniji obrok dana!
Indi is offline  
Old 13.02.2003., 13:13   #74
Vi koji doruckujete - u koliko sati to radite? i koliko vremena nakon spavanja?
****** is offline  
Old 13.02.2003., 13:16   #75
Ja ujutro u 6,30 pijem ness samo s mlijekom i pojedem par keksica, ili komadic domaceg kolacha.

Onda oko 8 na poslu jedem voce.

Onda oko 10 jedem suho voce.

Oko 13 pojedem shto sam si donijela od kuce ili sendvich.
magic is offline  
Old 13.02.2003., 15:35   #76
Pa ne moras slatko, darin....mozes uzet neki corn flakes ilimuesli bez dodanog secera i to pojist s mlikom ili jogurtom.
To onda nije slatko.
Kiki is offline  
Old 13.02.2003., 15:57   #77
doruckovao sam cevape s lukom i 2 jogurta

..

zajebano ali i dobro
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Old 13.02.2003., 23:04   #78
Quote:
Eladio kaže:
doruckovao sam cevape s lukom i 2 jogurta

..

zajebano ali i dobro
care!

Ma da, kuzim kaj oces reci (kiki!), ali je poanta u tome da mi je to onak, premalo...mislim, nisam prase, ali volim konkretno.
Eniweyz, fala vam na savjetima! Definitivno mi je potrebno malo treninga i samokontrole...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Old 13.02.2003., 23:47   #79
Ja nekak nemrem više baš jesti ujutro. Mogu bit gladna ko vuk, a da neću moć puno pojest. Obično doručkujem kekse i mlijeko..neda mi se ništa drugo raditi. Al najdraži doručci su mi kruh putar i med s kakaom ili pak pašteta i kakao (ak je kruh friški).


Ne želim sad srati tu, ali fakat nije zdravo za doručak odmah zapalit cigaretu. Ljudovi, dajte bar keks, dva i čaj, pa onda pljugu.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 13.02.2003., 23:47   #80
Quote:
Eladio kaže:
doruckovao sam cevape s lukom i 2 jogurta

..

zajebano ali i dobro
Zar se cevapi mogu doruckovati bez luka. Onda nije gloki.
el_mariachi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.