Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2012., 23:21   #1781
Prestigio tablet 5880D_DUO

Prvo isprike ako sam što pogriješio sa postanjem, prvi put mi je.
Zanima me navedeni tablet (Prestigio 5880D_DUO). Dali je itko imao ikakvo iskustvo sa tim tabletom? Dali se isplati za 1500 kuna ili ima nešto bolje za tu cijenu? Ono, uloženo/dobiveno?
Još jednom sorry ako sam nešto zbrko s postanjem.
death1601 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 00:32   #1782
Lijep pozdrav! kupio sam si samsung galaxy tab 2 p3100 i imam 2 problema pa bi molio ako mi netko moze pomoci.
Kad spojim tablet s kompom preko usb kabla izbaci mi se poruka - hardware ID missing i pise da windows ne prepoznaje uredjaj i stalno tako. Ne znam sta moram napraviti zaista pa vas molim za pomoc ako netko zna.
A drugi problem je memorijska kartica. pise mi da uredjaj nama vanjsku memoriju ili je vanjska memorija emulirana. ja nemam pojma sta to znaci. kartica je iz mobitela od 8 gb. molim vas za pomoc. hvala unaprijed
sofisticiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 10:03   #1783
Quote:
sofisticiran kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav! kupio sam si samsung galaxy tab 2 p3100 i imam 2 problema pa bi molio ako mi netko moze pomoci.
Kad spojim tablet s kompom preko usb kabla izbaci mi se poruka - hardware ID missing i pise da windows ne prepoznaje uredjaj i stalno tako. Ne znam sta moram napraviti zaista pa vas molim za pomoc ako netko zna.
A drugi problem je memorijska kartica. pise mi da uredjaj nama vanjsku memoriju ili je vanjska memorija emulirana. ja nemam pojma sta to znaci. kartica je iz mobitela od 8 gb. molim vas za pomoc. hvala unaprijed
Problem je sa Kies softwerom i Samsung driverima.Većini pomaže ovo
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 22:57   #1784
Quote:
Big chill kaže: Pogledaj post
Problem je sa Kies softwerom i Samsung driverima.Većini pomaže ovo
napravio tocno kako pise i opet isti problem, molim za pomoc...sigurno jos netko zna o cemu se radi. hvala
sofisticiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 19:43   #1785
Bestbuy tablet do 1000-1500 kn..
Koristio bi se pretežno za surfanje internetom te neke manje igre.
Adrian051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 21:49   #1786
Pao mi je Prestigio 5080 cpro na pod i razbio se ekran, pošto je popravak neisplativ (oko 700 kuna je zamjena ekrana plus slanje u iz Rijeke u Zagreb na servis) ima li tko kakvu ideju za što da ga iskoristim.
Da li netko zna hoće li raditi miš na njemu ako ga spojim (nemam odgovarajući adapter pa ne mogu probati) pošto se preko touchscrena više ne može raditi ?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 22:14   #1787
Kupio sam Prestigio 5580c (iliti 8.0 pro duo) i evo dojmova. Kupljen u emezetti, 1300kn minus 10% popusta na amex.
Procesor je dvojezgreni A9 na 1,5GHz, RAM 1GB. Sasvim dovoljno za ugodan rad, sve se brzo otvara, s te strane nema nikakvih primjedbi.
Multitouch radi uredno, pokreti su precizni, ne sviđa mi se što pri jačem stisku dolazi do pritiska na LCD matricu.
8GB za storage (6 slobodno), microSD kartica do 32GB, sasvim OK.
Izrada za jeftin uređaj zadovoljavajuća, dobro ležu u ruci, ne klizi. Priložena futrola izgleda bolje od očekivanog s obzirom na cijenu.
Minus ide nedostatku HDMI kabela i slušalica, ali ne bunim se puno zbog cijene.
Android je ICS, proizvođač kaže da je moguće instalirati Jelly Bean, ali ja ne vidim kako, na web stranici nema linka (za razliku od 8.0 ultra duo).
Ekranski prikaz pored ne baš visoke rezolucije izgleda solidno, boje su OK, reprodukcija HD-a je vrlo dobra.
Negativne strane ekrana (i zapravo jedino što mi se baš ne sviđa na tabletu) je mali kut gledanja. Stavite uređaj na stol ispred sebe, recimo30-40 cm daleko i prikaz je negledljiv. Jednostavno MORATE barem malo nakositi uređaj da bi valjala slika. Ako uređaj držite u ruci ovo nije problem, ja sam radio na PC-u i stavio ga ispred sebe sa upaljenim filmom - bez da ga nakosim ne ide.
Sve u svemu - više muzike nego para.
barem ovako na prvu odlilčan tablet za malo love.
stipica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 14:38   #1788
stipica, ako si već išao na jeftiniji tablet, onda si radije trebao gledati model 5880d. cijena nije puno veća, ali je hardver bolji u svakom pogledu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 21:05   #1789
viking, a između 5880d i 5197d isto 5880d bolji izbor ili? što je s tim duo 10" prestigeom kojeg si ti prije nekih mj dana spominjao da izlazi za koji dan? koji je to model uopće? jel izašao? jel se isplati tog čekat ako nije? tnx unaprijed
__________________
* http://mojekrpice.hr/smajliii-8137 *
cLumSy:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 21:12   #1790
Kupila bih GoCleverov T75 (ima ga u Harvey Normanu na akciji), ali ne znam ništa o tom proizvođaču. Treba mi za čitanje knjiga, pdf-ova, tu i tamo gledanje serija i za internet. Ne planiram igrati igrice niti slušati muziku na tome i zato ne bih dala više od 700 kuna za takav uređaj. 7'' mi je taman veličina, memorije ima dosta za to kaj mi treba i voljela bih čuti iskustva s tim tabletom ili proizvođačem.
Selina Kyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 22:03   #1791
Quote:
cLumSy:) kaže: Pogledaj post
viking, a između 5880d i 5197d isto 5880d bolji izbor ili? što je s tim duo 10" prestigeom kojeg si ti prije nekih mj dana spominjao da izlazi za koji dan? koji je to model uopće? jel izašao? jel se isplati tog čekat ako nije? tnx unaprijed

5197 je problematičan. neki dan sam čitao iskustva novog vlasnika, pa ga je isto popodne išao vratiti u dućan.

10" se čeka. ni oni nisu bili sigurni u točan dan izlaska, točnije, dolaska kod nas.
što se hardvera tiče, 8" i 10" su isti - osim, ako se ne varam baterije. tako da mi se čak čini da bi na manjem ekranu slika mogla biti bolja nego na 10". a to ti je 7100D. kod nas se još može naći stari "C" model, tako da te to ne navede na kupovinu krivog modela!

http://www.prestigio.com/products/pe....1_ULTIMATE_3G

i bez 3g,

http://www.prestigio.com/products/pe..._10.1_Ultimate

s time da bi cijena 3g modela mogla biti 2200-2300 (za sada) a bez 3g 1700-1900.
pa ako je budžet ograničen a kupovina te "svrbi" i to još k tome 10" model, onda ti je ovaj novi protab3 možda i bolja kupovina od prestigia.

http://www.instar-informatika.hr/tab...PROTAB30-IPS10

jača baterija i što je bitnije IPS matrica, za razliku od mva kod prestigia. zatim dva usb porta... ima par prednosti. malo si usporedi. samo za 3g me nemoj pitati da li radi na PoV-u jer ne znam, nisam probavao, imao sam ga jako kratko u rukama.

antutu benchmark mu ide na nekakvih 8000-8500, za razliku od tegre2 koja ide do 5500-6000, no, u jako zahtjevnim igrama, protab3 ipak tu i tamo zatrza i imaš "lag". ako igranje NIJE primarno, onda go for it.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 22:23   #1792
baš si dobro sve to sumira jer san se malo i pogubila nakon pročitane cile teme u jedno popodne
još ću onda vidit, taj pov bi onda moga bit skroz dobar jer nemam nekih afiniteta za igrice osim onih "glupastih" haha. hvala puno uglavnom
__________________
* http://mojekrpice.hr/smajliii-8137 *
cLumSy:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:09   #1793
Imam tablet tab tegra 10.1 . Zaključao sam ga i zaboravio lozinku. Kako da ga restartujem? Pomozite molim vas!
buljusmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 22:01   #1794
Quote:
cLumSy:) kaže: Pogledaj post
baš si dobro sve to sumira jer san se malo i pogubila nakon pročitane cile teme u jedno popodne
još ću onda vidit, taj pov bi onda moga bit skroz dobar jer nemam nekih afiniteta za igrice osim onih "glupastih" haha. hvala puno uglavnom
ako ga možeš negdjevidjeti u živo, mislim da bi ti se mogao svidjeti.
nema na čemu!

Quote:
buljusmic kaže: Pogledaj post
Imam tablet tab tegra 10.1 . Zaključao sam ga i zaboravio lozinku. Kako da ga restartujem? Pomozite molim vas!
zaključao si ŠTO? sa gesture šifrom, sa nekakvom master lozinkom? probaj sa reset buttonom, ako postoji, ako ne, onda hard reset ako ni to ne pomogne, onda servis.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 01:07   #1795
Ajd vi meni recite šta da ja kupim Samsung Galaxy Tab 2 P3110 ili Prestigio PMP5880D_DUO ili Prestigio PMP5580C_DUO

Prestigio mi je jeftiniji i ima veći ekran a galaxi mi bolje leži u ruci, u konf se ne kužim baš.

HELP!
gka14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 17:58   #1796
koji tablet bi bio najbolji za nezahtjevnog studenta? dovoljno mi je samo da mogu na fejs, youtube, tu i tamo koju seriju pogledati i za seminare.. da li podržavaju usb stick za internet i da li postoji mogućnost da ima word/powerpoint ili nešto takvo?
lenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 18:35   #1797
Quote:
gka14 kaže: Pogledaj post
Ajd vi meni recite šta da ja kupim Samsung Galaxy Tab 2 P3110 ili Prestigio PMP5880D_DUO ili Prestigio PMP5580C_DUO

Prestigio mi je jeftiniji i ima veći ekran a galaxi mi bolje leži u ruci, u konf se ne kužim baš.

HELP!
3110 ili 5880.

Quote:
lenaaa kaže: Pogledaj post
koji tablet bi bio najbolji za nezahtjevnog studenta? dovoljno mi je samo da mogu na fejs, youtube, tu i tamo koju seriju pogledati i za seminare.. da li podržavaju usb stick za internet i da li postoji mogućnost da ima word/powerpoint ili nešto takvo?
obzirom da je za studenta, odan radije neki netbook nego tablet. upravo zbog 3g stickova koji rade i ne rade (nema garancije) i pogotovo zbog office paketa. na androidu postoji TO, no, daleko je to od funkcionalnosti na koju smo naučeni na pc-u.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 23:21   #1798
A jel se može Samsung Galaxy Tab 2 P3110 spojit na TV. I kak to ide, HDMI ili kako?
gka14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 00:42   #1799
ako ima hdmi konektor, da.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:16   #1800
Tablet Denver

Uglavnom, ne mogu se spojiti na internet. Kad god sam se pokušavala spojiti na mrežu i upisala lozinku uvijek mi piše problem u autentifikaciji ili dohvaćanje IP adrese i ništa. Jedino da idem dodati novu mrežu, ali piše mi da upišem mrežni ssid...

Tablet je ovaj ako kog zanima: http://shop.hak.hr/pd/1682/gid/1525/...al-Core.wshtml
renesansna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.