Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2012., 22:37   #21
Bili danas u Beramu, konoba Vela vrata. Što reći.. hrana je super, jeli smo fuže s tartufima i steak s fužima od tartufa, desert karmelirana jabuka i pita od sira, popili njihovu malvaziju i biske.. atmosfera jako opuštena, nema strke i panike.. jedino što su na glasu kao povoljnija konoba, al moram reći da je nabrojano bilo 350 kn - vidi se u cjeniku da su prepravili cijene za 20 kn na više, šteta, ali imaju i povoljnija jela tipa tjestenina s divljači ili gljivama 55kn. Jedino s kruhom nisam zadovoljna jer nije domaći. No preporuka definitivno za posjetu (domaća tjestenina, dostatne porcije..) i mi idemo ponovo ako stignemo jer ima još toliko konoba za istražiti
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 01:52   #22
I mi! Jeli smo sir, miješani kravlje-ovčji, i paštu tris - fuži divljač, pljukanci s gljivama i ravijoli od sira u umaku od pršuta i koromača! Bilo je odlično, porcije ogromne, a kruh je nama bio domaći. Možda je bilo ponestalo. A desert nismo jeli jer smo bili presiti. Drugi put ćemo isprobati biftek. I slatko, kud puklo, da puklo!

(Reče se: u Bermu).
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 13:39   #23
Jasno, u Bermu.. kao Tuhelj - u Tuhlju.. my bad.. A kad ste bili Možda smo se vidjeli hehe.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 14:35   #24
Ne, nismo, nije bilo nikog kad smo došli, kasnije je došao jedan gost, sam...
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 09:30   #25
Pretpostavljam da je "nova" Žminjka izgubila onu čar. Je li bio tko? Ima li ča zgodno za pojest?

Quote:
e vidiš sve ovo što si ti nabrojao + gulaš s njokima meni je tamo bilo očajno za jesti.
A čuj sto ljudi, sto ćudi.
Možda smo mi imali sreće. Maneštru smo dobili u loncu i svaki je pojeo dvi porcije i još je ostalo svakome za još jedno. Najviše mi se dopalo što je kukuruz bio domaći i osjetio se pod zubom i okusom. Nije to maneštra za spjevati odu ali je jako dobra a sir mi nikada nije došao preliven ničim već bi mi donesli maslinjak pa ako ja želim politi.

Neke stvari su male i ja ih tamo nikada ne naručujem, poput ramsteka ili pečenog krumpira. Jedino što je skuplje su jela sa tartufima. Fuži sa tartufima su nekih 90kn a sir je 500kn/kg.

Bili smo do sada četiri puta i nije bilo oscilacija u kvaliteti
A
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 16:30   #26
Današnja konoba - Konoba Kažeta - razočaranje.
Odmah pri ulasku osjetili lošu atmosferu, gazdarica nas pozdravila, ali niti izvolite, niti gdje ćemo sjesti, popiti kakvu rakiju - nula. Za par minuta donijela menije, uzela narudzbu bez osmjeha bez icega. Hrana.. ja nisam bila gladna pa sam uzela maneštru s bobićima da probam jer inače to ne jedem po konobama pored finih stvari i onako, hrpaaa kukuruza i mozda 6-7- grahica, kukuruz iz konzerve.. MM je jeo steak koji je bio klasika, ali nikakav umak, a za prilog su presolili pomfri. Za vrijeme obroka nas nitko nije doša pitati je l treba nešto, a nije bila gužva, unutra smo bili mi i jedan čovjek i jedan stol na terasi. Htjeli smo uzeti palačinke za desert jer sam negdje čitala da su dobre kod njih, ali nas gazdarica nije apsolutno ništa pitala, mene je pitala skoro pa: Jesi gotova - kad je uzimala tanjur, uzela tanjure i otišla. Onda smo odlučili da nećemo desert i ustali da bi još 5 minuta čekali da nam se dođe račun izdati. Sve u svemu ne preporučujem, prosjećna hrana, prosječne cijene, atmosfera loša. Jedina svijetla točka je bio fini kruh.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:39   #27
Kažeta kod Poreča? Tamo imaju neujednacenu kvalitetu, mene to nervira. Probajte La casa Parenzana u Volpiji,odlican njihov kruh i njihovi kolaci,hrana takoder.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 18:13   #28
Da, Kažeta Kadumi kod Poreča, kvalitetu hrane možda još i shvaćam, ali neljubaznost nikako.. Hvala na preporuci!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 10:38   #29
Nisam davno bila u Istri, al u predobrom sjećanju su mi ostali Điđi iz Tinjana, Vinja iz Pazina

Humska konoba ok, iako je izbor manjkav , Kolinasi OK al ne spektakl ali dvorište predivno...
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:00   #30
Gazda iz Didija osuden jer je snima konobaricu i to mu bitno utjecalo na promet. Venja u Pazinu je ok, mada zna biti neujednacena.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:51   #31
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Gazda iz Didija osuden jer je snima konobaricu i to mu bitno utjecalo na promet. Venja u Pazinu je ok, mada zna biti neujednacena.
Ma da? Šta to nije stara priča, to sa snimanjem? Čula sam to ima već par godina...
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:52   #32
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Ma da? Šta to nije stara priča, to sa snimanjem? Čula sam to ima već par godina...
Prica je stara ali je tek lani osuden.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:50   #33
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Prica je stara ali je tek lani osuden.
A tako... šta ćeš.
Klopa je tamo genijalna, jela par puta, radio je i nama privat jednu feštu i oborio nas s nogu.
Tako da bih ja opet tamo jela, bez obzira na ovo.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 18:41   #34
Ja možda baš sutra idem tamo, ako su tako kolegice odlučile. Slavimo naš dan!
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:06   #35
Puli Jurića se dobro jelo, ne sjecam se sta je sta nije domace, bili pred koju godinu, ali i u zadnje vrijeme cujem samo pohvale...
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:14   #36
Bili smo jučer kod Điđija, pola nas je jelo biftek i povrće na žaru, druga polovica teleći odrezak punjen pršutom i sirom sa tartufima, a kao prilog pljukanci s tartufima. Za desert palačinke
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 08:28   #37
Znaci ima nade za Didija
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 09:29   #38
Quote:
MarLov kaže: Pogledaj post
teleći odrezak punjen pršutom i sirom sa tartufima, a kao prilog pljukanci s tartufima
aaaaaaaaaaaaaaa
Điđi
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 14:21   #39
Aaa vlasnik je snimao konobaricu, a ja mislila da ju je "snimao" http://www.parentium.com/prva.asp?clanak=14654

Ljudi čula sam da ima gljiva koja narezana na listiće izgleda isto kao tartuf, a okus i miris joj promjene s tartufadom i slično, je li moguće prepoznati tartuf na tanjuru u konobi i je li znate neku konobu gdje pred vama naribaju tartufe?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:07   #40
Ne znam da li ima gljiva koje narezane lice na tartuf. Znam da muljaju sa tartufatama i jos vise sa uljem sa tartufima u jelima. U restoranima sam vidjela da ribaju tartuf, imaju poseban noz i ribes i rade to u rukavicama. U konobama nisam vidjela. Trebas znati i da sad nema svjezih tartufa, ni im sezona, pa mogu biti ili smrznuti ili u ulju, i trebalo bi pitati ako ne pise koji je, bijeli ili crni, bitno za okus i za solde.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.