Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2007., 00:21   #221
Opet da se nadovezem svaki nokat je prica za sebe,prvo ne treba da busi taj gnojni plik vec da odsece deo nokta koji je urastao i napravio proces i sam ce gnoj sa izadje a ne da "frca napolje, u vecini slucajeva sa specijalnim canglama moze dudoko da se isece nokat(bez krvi)duboko u korenu prakticno se sece onaj deo koji se okom ne vidi ali onaj koji sece mora da oseca gde se nalazi da bi odsekao sta treba.Ovaj metod u vecini slucajeva pomaze,drugo nisu svi pedikiri isti dosta ljudi se bavi ovim poslom a nije strucan kao sto dosta ljudi na primer popravlja kola a nisu majstori.Ne treba suditi po jednom primeru sve pedikire.Ja sam za 12 godina rada se sreo samo sa 3(tri)primera gde je hiruski odstranjeni rubovi matriksa ali ti ljudi su bili ekstremni slucajevi i to su radili u inostranstvu.Njima je to pomoglo i licno smatram da je uredu.
gane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 16:22   #222
Ljudi nadam se da ćete pronaći neki svoj način da riješite probleme s noktima!
ja dobro znam što je to, čak mi je jednom nokat skoro do kosti došao
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 18:51   #223
Ja mu dajem godinu dana, platit cu mu sve tretmane, ak ništa ne uspije... izradit ću malu giljotinu i odsjeć si prst
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:56   #224
Quote:
mamboking kaže: Pogledaj post
Gle fakat, danas normalno hodam po kuci, sve 5, ko da uopce nisam bio na zahvatu, nemrem vjerovat. Samo da mi sutra stavi manji zavoj, jer ovaj je fakat ogroman, pa da mogu obuc tenisicu. Nije mi bitno kaj cu malo sepat il kaj vec, bitno da ja mogu van!
Kako ide oporavak?
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 18:31   #225
Opet dizem... zanima me stanje prsta

Meni je sve proslo..nokat ko da i nije bilo problema..nema vise boli samo je malo uzi..al zaboli me..glavno da je proslo sve
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:10   #226
To je super, ja bi išo negdje da mi to riješe al ne znam nisam još odlučio gdje...
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:58   #227
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
To je super, ja bi išo negdje da mi to riješe al ne znam nisam još odlučio gdje...
Pa sta cekas,odi do ovog di sam ja bio i rijesit ce ti sve
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:26   #228
Quote:
dJ_rush1 kaže: Pogledaj post
Pa sta cekas,odi do ovog di sam ja bio i rijesit ce ti sve
Evo idem sutra na pregled kod tog lika pa će mo dogovorit kolinje :P

Uzet cu zadnji tjedan škole za to pa da mogu doma polako s tim
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 18:57   #229
Sretno,evo meni nakon par mjeseci sve super
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:02   #230
Bio, kaže da sam mu prvi slučaj koji ima 3 prsta kritična haha. Ugl kaže 99% liječi!
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 15:43   #231
i ja imala problema sa urastanjem
mučila sam se godinama sa tim, htjeli mi čupati nokat i nisam dala, al sam bila par puta na nekim operacijama
nikada mi ništa nije pomoglo
sama sam si to izliječila
jednom mi je urasao tako jako da mi je izraslo divlje meso, i ja sam to sama rješila, kupila sam otopini Betadin u apoteci ( jod) time sam ispirala prst i preko noći stavljala vaticu umočenu u betadin sve prošlo za par dana
nikada više mi nije tako jako upaljen,
nokat režem nakon što provedem sat vremena u kadi i režem ga ravno
kada osjetim da bi mogao urasti stavljam komadič vatice
betadin je stvarno super za to, kakvo čupanje......
geby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 17:08   #232
ja sam tijekom srednje isto imala urasle nokte na oba palca. samo što je meni divlje meso izlazilo, a manje mi je nokat urastao. dva puta sam išt ada mi to odstrane, prvi put mi nije doktor dao dovoljno anestezije pa je postupak bio iznimno bolan. iznojila sam 3 litre znoja. treći put mi je izraslo divlje meso na oba palca, ali mi se umeđuvremenu do operacije povuklo, jer sam redovito pod noka gurala mali komadić vatice natopljen u alkohol. i taj treći put mi je kirurg odrezao divlje meso i onda škaama odrezao komad nokta i od tada više ništa ne urasta. jedino što mi sad nokat raste ukrivo jer ga nije dobro odrezao. ali bar sam se svega riješila. vidim da je netko preporučio da se stavalja pod nokat vatica natopljena u hidrogen. bolje u tinkturu joda ili alkohol, jer hidrogen zarara tkivo, pa još može doći do većeg problema.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 23:46   #233
sorry kaj tek sad odgovaram, nisam bas aktivan.
oporavak je prosao super. mogao sam normalno obuc tenisicu tjedan i pol nakon zahvata. nema nikakvih naznaka da bi opet trebao pod noz, nadam se
mamboking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 20:27   #234
Sretno,meni i dalje sve ok sada mi je onaj rezani dio(moze se primjetiti) na polovici nokta, sve to dobro izgleda.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 02:23   #235
Bijele točkice na noktima?

Primijetio sam da su mi se pojavile, malo sam istraživao na Internetu i zaključio da mi nedostaje cinka i kalcija, e sada me zanima što je bogato tim mineralima odnosno koja hrana?
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 02:37   #236
hrana bogata cinkom : školjke, piletina, soja, suncokretove sjemenke, orašasto voće i pšenične klice, špinat, grah, meso, jetra, oštrige i ostali plodovi, mlijeko i mliječni proizvodi...

kalcij : mlijeko, mliječni proizvodi (jogurt, sir), sardine i pastrva s kostima, senf, zeleno lisnato povrće, brokula...
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 11:45   #237
ne mora biti samo nedostatak vitamina i minerala. Mogu biti i gljivice. Ako se flekice počnu širiti, posjeti dr. Isto tako mogu biti i posljedica nekog mehaničkog oštećenja nokta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:43   #238
Mehaničko oštećenje nije sigurno, kalcija izgleda da imam i previše jel od ove hrane sve jedem a od cinka se ni ne sjećam kada sam zadnji put nešto jeo od nekih nabrojanih... e kad sam izbirljiv...
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:33   #239
Evo ja sam bio kod Calage..... za sad je ok..... a dalje ce mo vidit :P
Creative82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 20:13   #240
Quote:
@gentSMITH kaže: Pogledaj post
Mehaničko oštećenje nije sigurno, kalcija izgleda da imam i previše jel od ove hrane sve jedem a od cinka se ni ne sjećam kada sam zadnji put nešto jeo od nekih nabrojanih... e kad sam izbirljiv...
Ne mora značit da imaš išta kalcija čak i da sve to jedeš.
Bitno je koliko se kalcija uvrštava u kosti, a ne koliko ga se unosi u organizam..
Možeš pojest brdo kalcija, a da ti se sav zalijepi po žilama i kamencima....
Ako ti organizam ne funkcionira properly.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.