Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 04:33   #261
Izrečeno mi je par mjeseci ali uz obavezno psihijatrijsko liječenje. Mogu li nakon pola izdržanog svejedno tražiti uvjetni otpust?
pikzibner7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:56   #262
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
kaznionica u lipovici, odjel zatvorenog tipa.. da li se imaju slobodni vikendi.. o cemu to ovisi..?
negdje sam procitao da se ima na raspolaganju godisnji od 20 dana koji se moze provesti izvan kaznionice, ali tek nakon odsluzenih 11 mjeseci
Kaznionica u Lipovici je poluotvorenog tipa. Jedina kaznionica za muškarce zatvorenog tipa u RH je ona u Lepoglavi, koliko ja znam.


Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Na sreću "pravne države", Zakoni i zakonske odredbe vrijede "u praksi", na žalost zatvorenika samo u onom dijelu koji im ide na štetu, izuzev prominencije koja ima poseban tretman.


Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
Ako korisnik starosne mirovine stečene po posebnim propisima ode u zatvor zadržava li on pravo na mirovinu tj, mogu li maloljetna djeca koristiti tu mirovinu.
Daš zakonskom skrbniku punomoć ili svoju karticu zajedno s pin-om i oni ti pošalju lovu. U zatvoru nema bankomata.


Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
citam neku knjigu o americkim zatovrima ...
Američki način izvršavanja kazne nema puno veze s Hrvatskim. Ima jedna stvar koja je ista, a to je onaj limeni lončić iz kojeg se pije..(hint: Clint Eastwood u filmu „Bijeg iz Alcatraza“).
Kod nas se zatvorenici broje 2 ili 3 puta dnevno, ovisno u kojoj si kaznionici. U Kaznionici za žene u Požegi se to zove "prozivka". Prvi puta ujutro za vrijeme doručka, kad imaš puna usta, pa fino to pljuneš na brzaka da bi mogla odmah reagirati na svoje prezime, drugi puta prije spavanja, dok se stoji u redu, jedna pokraj druge.
Ne razumijem smajlić nakon pitanja o strip searchu. Zamisli si da se moraš skinuti gol pred 2 nepoznata pravosudna policajca i da se moraš naguziti da mogu vidjeti tvoj anus da nisi nešto sakrio u njemu.
Bi li ti onda bilo smiješno? Odgovor na to pitanje glasi da: skidaju te, pri svakom prijamu u zatvor ili kaznionicu i otpustu iz istog, random svaki tjedan, svaki puta kad te voze kod zubara i prije posjete i nakon posjete. Ako si suđen za narkotike, odnosno zlouporabu istih, imaju pravo i tvoju posjetu pretresti. Mom djetetu od 6 godina su npr. skinuli cipele prije posjete, a nisam bila suđena za zlouporabu droga.
Najveća tjeskoba? Sve u zatvoru je tjeskoba jer: budiš se kad te oni bude, jedeš, piješ i obavljaš nuždu kad oni kažu. Pokušavaju ti napraviti lobotomiju, poniziti na sve moguće načine i degradirate te kao čovjeka.

Još se sjećam vriskova jedne žene koju su tukli u samici..naime, krevet mi je bio točno iznad...

Postoje 3 službe u Kaznionici koje se bave zatvorenicima, zvane Odjeli..
1. Pravosudni odjel
2. Odjel za rad
3. Odjel tretmana
Svaki odjel ti daje mjesečnu ocjenu shodno tvom ponašanju, rezultatima rada itd. Prosjek ocjena tih triju odjela predstavlja mjesečnu ocjenu koja određuje tvoja prava (telefonski pozivi i posjete odnosno, dužina trajanja poziva i dužina trajanja posjete) za naredni mjesec.
Najgora stvar nije to što si zatvoren, nego što ti žele oduzeti tvoje „ja“, dakle svakodnevno i to više puta dnevno.
Gotovo 95% zatvorske populacije je na pshifarmacima, od xanaxa, praxitena nadalje..biraj...
Na zatvorenom odjelu si 22 sata dnevno zaključan, imaš 2 sata ajmo reći slobodno, u kojima možeš ili na „vanjski rad“, čekati red na telefoniranje koje max može trajati (15 ili 20 min. ako se dobro sjećam) ili odmarati ležanjem na krevetu, bez spavanja...ako te uhvate da si zaspala, opomena i zabilješka.
U vanjskom dijelu ne postoje zajedničke prostorije, postoji u unutarnjem dijelu 1 prostorija koja se zove „dnevni boravak“ u kojem je zabranjeno pušenje.
Sve navedeno se odnosi na Kaznionicu u Požegi.


Quote:
pikzibner7 kaže: Pogledaj post
Izrečeno mi je par mjeseci ali uz obavezno psihijatrijsko liječenje. Mogu li nakon pola izdržanog svejedno tražiti uvjetni otpust?
Možeš tražiti, ali ga rijetko nakon polovice izdržane kazne odobravaju.

Zadnje uređivanje drot13 : 09.01.2014. at 15:15.
-belona- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 23:00   #263
Rad uz služenje zatvorske kazne zbog prometne nesreće

Postovani trebam pomoc za 15 dana odlazim na odsluzenje zatvorske kazne zbog prometne nesrece sa smrtnom posljedicom. Trebao bi nekakvu šprancu da mi se dozvoli nastavak rada kod poslodavca s obzirom da postoji mogucnost za to i da je moj poslodavac suglasan sa time. Receno mi je da je dovoljno da moj poslodavac suglasan s time. Pa ako mi tko moze pomoći unaprijed zahvaljujem.
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 00:53   #264
Quote:
Josip1978 kaže: Pogledaj post
Postovani trebam pomoc...
pogledaj ovdje, ako imaš još neka pitanja, slobodno mi se obrati na PM.
__________________
Confidence is silent. Insecurities are loud.
deep-in-blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 08:02   #265
Thumbs up

Quote:
deep-in-blue kaže: Pogledaj post
pogledaj ovdje, ako imaš još neka pitanja, slobodno mi se obrati na PM.
Puno hvala
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 17:32   #266
Za pocetak, dobar dan svima. Ovako zaručnik mi se jučer na večer javio u Remetinec na izdržavanje kazne u trajanju od 6 mj. s tim da mu je od toga ostalo još 48 dana. Može li mi netko reći kad ja njemu mogu doći u posjetu? zvala sam njih tamo ali su toliko neljubazni i zapravo mi uopće nisu odgovorili na moje jedno jedino pitanje. Znam da je prvih mjesec dana u karanteni ali znači li to da ja njemu mjesec dana ne mogu uopće doći?? Unaprijed zahvaljujem!!
Lolobrigida123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2022., 22:47   #267
Trebaju mi savjeti i iskustva. Clan uze obitelji sutra se prijavljuje u Remetinec u centar za dijagnostiku. Kazna zatvora je godinu dana, prometna sa smrtnom posljedicom. Buduci da se radi o osobi bez dosjea i iti kakvih drugih prekrsaja/ kaznenih djela, visokobrazovanoj, zaposlenoj, ozenjenoj... znaci sve po ps-u osim te primetne pretpostavljamo da ce biti upucen u jedan od zatvora otvorenog tipa. Muci nas taj Remetinec. Zakonski se tamo stoji 10-25 dana sta nije mala razlika. Ima li ko iskustva s uvjetima, koliko se u prosjeku stoji u centru za dijagnostiku? Cujem da nema javljanja bas moze li onda odvjetnik doci do vise info nego obitelj? Svaka informacija i savjet su dobrodosli.
Flaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 07:47   #268
u Centru za dijagnostiku računajte od 3 tjedna do 5. Ovisno o gužvi. Koliko znam kod dolaska treba prijaviti osobe za kontakt sa brojevima telefona koje onda budu provjereni tj. službene osobe nazovu da potvrde da želite kontakt. Obzirom da se ne radi o istrazi već o odsluženju kazne odvjetnik smije dolaziti samo u okviru vremena za posjete. Telefoniranje ovisi o broju zatvorenika, može biti i 3x tjedno . Sa sobom uzeti obavezno osobnu, zdravstvenu i dopunsku zdravstvenu, gotovinu koju onda polaže na svoj račun u zatvoru.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 11:03   #269
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
u Centru za dijagnostiku računajte od 3 tjedna do 5. Ovisno o gužvi. Koliko znam kod dolaska treba prijaviti osobe za kontakt sa brojevima telefona koje onda budu provjereni tj. službene osobe nazovu da potvrde da želite kontakt. Obzirom da se ne radi o istrazi već o odsluženju kazne odvjetnik smije dolaziti samo u okviru vremena za posjete. Telefoniranje ovisi o broju zatvorenika, može biti i 3x tjedno . Sa sobom uzeti obavezno osobnu, zdravstvenu i dopunsku zdravstvenu, gotovinu koju onda polaže na svoj račun u zatvoru.
Jel znate mozda kakvi su uvjeti tamo? Pi internetu citam svasta ne bas lijepo...
Flaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 11:16   #270
Quote:
Flaca kaže: Pogledaj post
Jel znate mozda kakvi su uvjeti tamo? Pi internetu citam svasta ne bas lijepo...
Flaca, imate privatnu poruku.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 15:34   #271
:
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Flaca, imate privatnu poruku.
Hvala!
Flaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2023., 17:36   #272
Pozdrav. Ako ima netko da je bio na izdržavanju kazne u Ženskoj kaznionici trebala bih par informacija 🙏
__________________
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
breaking dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.