Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 11:12   #101
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
e to je posao ... da su meni starci kupili ... ali, ok ... i mi smo super zadovoljni.
Koja diletacija? Kat?!
diletacija A...bas sam pred sat vremena isla skicnut zgradu (nisam jos bila unutra) i moram vam rec da mi se svidje.
borovje mi je lijep kvart.
a sa stanom nisam mogla pogrjesit jer o kad su ga starci uzeli vec se digla cijena za 100 eura po kvadratu.. a dizat ce se jos.. ugl dobra investicija
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:12   #102
4 kat
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:14   #103
a da ... ta zgrada za znanstvenike nis n valja! iz jako pouzdanih izvora znam da je to jedna od losijih gradjevina u borovju ak ne i u tom dijelu grada
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:34   #104
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
a da ... ta zgrada za znanstvenike nis ne valja! iz jako pouzdanih izvora znam da je to jedna od losijih gradjevina u borovju ak ne i u tom dijelu grada
u tom dijelu grada sigurno ... a i mislim da je ozbiljan kandidat i za najgore novije građenu zgradu u ovom gradu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:35   #105
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
diletacija A...bas sam pred sat vremena isla skicnut zgradu (nisam jos bila unutra) i moram vam rec da mi se svidje.
borovje mi je lijep kvart.
a sa stanom nisam mogla pogrjesit jer o kad su ga starci uzeli vec se digla cijena za 100 eura po kvadratu.. a dizat ce se jos.. ugl dobra investicija

mi smo među prvima uzeli na B, 4 kat; malo prepravili tlocrt i jedva čekamo useljenje
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:59   #106
cijena je trenutno 1950 eura, a rasti ce svaka 4 mjeseca za 50 eura do useljenja, znaci 2100 kad bude gotova
hrvoje_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:37   #107
Quote:
hrvoje_zagreb kaže: Pogledaj post
cijena je trenutno 1950 eura, a rasti ce svaka 4 mjeseca za 50 eura do useljenja, znaci 2100 kad bude gotova
kako god pogledam ... profitirali smo
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 02:19   #108
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
hvala na pitanju, radim u firmi koja mjeri tu istu buku ... i ovo o čemu ti pričaš baš i nema osnove .... uostalom, svako bira prema svom ukusu, svojim željama, svojim kriterijima ... za razliku od tebe, ja stan u tvojoj zgradi ne bi uzela ni badava ... a mislim da kvaliteta te zgrade i odgovara činjenici da su "poklonjeni"! A kakva je stolarija u ovoj zgradi ... e vidiš, ja znam u detalje ... isto tako kako i čime grade ... itd itd.....
Da TI znas koliko osnove ima , SPL metar posjedujem ne moram ga posudjivati, a elektroakustickih mjerenja malo kompleksnije prirode (MLS, FFT) od samo SPL-a imam pohranjenih u kompu stotine selektiranih od nekoliko puta vise mjerenja koje sam dosad obavio...
No sad vise nemrem ponovit to mjerenje koje sam izveo vise puta jer je razina buke od kad je zgrada izmedju pala (ti na svom prozoru mozes racunati samo na vece vrijednosti ako znas ista o propagaciji zvuka) a kad napune rupe staklom kod mene ce se vrijednosti jos smanjiti...
Toliko o tvom razumjevanju kad napomenem da je vrijednost izmjerena...
DA cujem sad tvoje argumente za tvrdnje da je to o cemu pricam neosnovano...
A sto se tice tvoje uvjerenosti da znas sve o tvojoj gradjevini, znas samo ono sto su ti rekli i nista vise a ja imam glavne faze gradnje fotodokumentirane gdje se moze ako netko zeli usporediti cinjenicno stanje sa projektnom dokumentacijom koju si vjerovatno dobila na uvid...
Sa cime grade i kakva je stolarija?
Znas proizvodjaca stolarije u svojoj buducoj zgradi? ja znam
DA svatko bira i ja biram da ovaj stan ne kupim, ja ga rentam, velika razlika...
A za tvoju informaciju 3 stana sam promjenio u te dvije zgrade sa 0 problema toliko o tvojoj tvrdnji da nema stana bez problema...
Ukratko sama lupetanja od tebe...

z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 03:51   #109
mi platili 1850 po kvadratu
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 14:36   #110
Quote:
A sto se tice tvoje uvjerenosti da znas sve o tvojoj gradjevini, znas samo ono sto su ti rekli i nista vise a ja imam glavne faze gradnje fotodokumentirane gdje se moze ako netko zeli usporediti cinjenicno stanje sa projektnom dokumentacijom koju si vjerovatno dobila na uvid...
Sa cime grade i kakva je stolarija?
Znas proizvodjaca stolarije u svojoj buducoj zgradi? ja znam
iz kojeg razloga ti fotodokumentiras zgradu sa kojom nemas nikakve veze, koliko sam shvatio iz tvojih postova ti si psihički bolesnik, slikas zgrade, mjeris buku..ohladi malo.. a i nemas blage veze o čemu pričas !
Elegant ne brini za buku, bio sam neki dan u zgradi , zatvorio sam prozore i nista se ne čuje buka, izolacija je vrhunska
hrvoje_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 19:14   #111
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Da TI znas koliko osnove ima , SPL metar posjedujem ne moram ga posudjivati, a elektroakustickih mjerenja malo kompleksnije prirode (MLS, FFT) od samo SPL-a imam pohranjenih u kompu stotine selektiranih od nekoliko puta vise mjerenja koje sam dosad obavio...
No sad vise nemrem ponovit to mjerenje koje sam izveo vise puta jer je razina buke od kad je zgrada izmedju pala (ti na svom prozoru mozes racunati samo na vece vrijednosti ako znas ista o propagaciji zvuka) a kad napune rupe staklom kod mene ce se vrijednosti jos smanjiti...
Toliko o tvom razumjevanju kad napomenem da je vrijednost izmjerena...
DA cujem sad tvoje argumente za tvrdnje da je to o cemu pricam neosnovano...
A sto se tice tvoje uvjerenosti da znas sve o tvojoj gradjevini, znas samo ono sto su ti rekli i nista vise a ja imam glavne faze gradnje fotodokumentirane gdje se moze ako netko zeli usporediti cinjenicno stanje sa projektnom dokumentacijom koju si vjerovatno dobila na uvid...
Sa cime grade i kakva je stolarija?
Znas proizvodjaca stolarije u svojoj buducoj zgradi? ja znam
DA svatko bira i ja biram da ovaj stan ne kupim, ja ga rentam, velika razlika...
A za tvoju informaciju 3 stana sam promjenio u te dvije zgrade sa 0 problema toliko o tvojoj tvrdnji da nema stana bez problema...
Ukratko sama lupetanja od tebe...

z
ma koja si ti budalesina ... ko prvo, mjeri ti sebi što god hoćeš ... očito da si bolesna osoba kad umjesto da odseliš s mjesta gdje te očito buka i koješta još smeta ... ti kupuješ mjerače ... e svašta!?! Za što, koga ćeš tužit??? Pa živiš gotovo badava, u stanu gotovo za badava i još bi da te s peruškom po riti mlate??? Pa odseli ako ti se tamo ne svidja, a nas koji smo uvjereni da nam je to raj na zemlji ostavi da uživamo u svom uvjerenju i svojim, znamo od koga građenim ... imenom i prezimenom ako treba, a ne samo nazivom firme ... izvođača.
Okani me sa s tim svojim stupidnim i neargumentiram blebetanjima
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 19:17   #112
Quote:
hrvoje_zagreb kaže: Pogledaj post
iz kojeg razloga ti fotodokumentiras zgradu sa kojom nemas nikakve veze, koliko sam shvatio iz tvojih postova ti si psihički bolesnik, slikas zgrade, mjeris buku..ohladi malo.. a i nemas blage veze o čemu pričas !
Elegant ne brini za buku, bio sam neki dan u zgradi , zatvorio sam prozore i nista se ne čuje buka, izolacija je vrhunska
hrvoje, znam iz prve ruke ... ma bolesnik je ovaj lik ... nije imao para kupit si pošten stan, pa sad blati nas koji jesmo.
Samo da bi jadnik došao do izražaja .... ali to ide pod onu: svaki bedak ima svoje veselje, pa nek se liječi na taj način ...
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 19:47   #113
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
... ko prvo, mjeri ti sebi što god hoćeš ...


Ni meni nije jasno zašto ovaj lik toliko pljuje po toj zgradi, i to naknadno. OK ako misli da nešto nije dobar deal zbog ovoga ili onoga pa upozoriti potencijalne kupce, ali nakon što su ljudi već kupili stan i guštaju u svemu, pljuvati njihov izbor i nazivati ih budalama iz posta u post stvarno je too much.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 22:16   #114
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post


Ni meni nije jasno zašto ovaj lik toliko pljuje po toj zgradi, i to naknadno. OK ako misli da nešto nije dobar deal zbog ovoga ili onoga pa upozoriti potencijalne kupce, ali nakon što su ljudi već kupili stan i guštaju u svemu, pljuvati njihov izbor i nazivati ih budalama iz posta u post stvarno je too much.

hvala
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 10:35   #115
Quote:
hrvoje_zagreb kaže: Pogledaj post
Cuo sam da ce Vib gradnja izgleda potpisat ugovor sa Vodatelom, tako da cemo imat provučene optičke kablove po cijeloj zgradi, a za nas koji smo na netu Elegant znas kaj to znaci, triple play usluga je najbolje kaj postoji!


ako potpišu ... evo što se nudi:

http://tripleplay.vodatel.hr/public_...cgi?menu_id=92


jako skupo, potreban doplata za flat rate ... all in all, DCM je još uvijek (a pogotovo nakon što ga ujesen preuzmu austrijanci) bolja opcija

Zadnje uređivanje elegant : 13.04.2007. at 15:27.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 00:36   #116
Kupio i ja stan u vibgradnji. Sestra mi izvodi neke od radova na toj zgradi pa sam dosta dobro upućen u kvalitetu izvedbe. Iz slavonije sam a stan sam uzeo za dijecu (četvero) radi faksa (nadam se). Stan je na prvom katu i gleda na držićevu. E sad što se tiće buke mislim da ne bi trebali toliko pljuvati po Zegi. Buke će tu biti ma kakva bila kvaliteta izolacije. Gužva i buka su normalne za grad kao što je vaš, pa tko voli nek izvoli. Tko hoće mir nek dođe kod nas. Meni je bitno da me ne zeznu za lovu a vidim da je ovdje sve u redu što se tiće papiro oko zemljišta i zgrade. Za 1850 eura dobivamo i više nego solidne stanove. Pozdrav svima.
maki2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 09:01   #117
Quote:
maki2006 kaže: Pogledaj post
Kupio i ja stan u vibgradnji. Sestra mi izvodi neke od radova na toj zgradi pa sam dosta dobro upućen u kvalitetu izvedbe. Iz slavonije sam a stan sam uzeo za dijecu (četvero) radi faksa (nadam se). Stan je na prvom katu i gleda na držićevu. E sad što se tiće buke mislim da ne bi trebali toliko pljuvati po Zegi. Buke će tu biti ma kakva bila kvaliteta izolacije. Gužva i buka su normalne za grad kao što je vaš, pa tko voli nek izvoli. Tko hoće mir nek dođe kod nas. Meni je bitno da me ne zeznu za lovu a vidim da je ovdje sve u redu što se tiće papiro oko zemljišta i zgrade. Za 1850 eura dobivamo i više nego solidne stanove. Pozdrav svima.

dakle, ima nas

ja sam u subotu prošetala po svom stanu ... oh what a feeling
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:27   #118
Quote:
maki2006 kaže: Pogledaj post
Tko hoće mir nek dođe kod nas.


Ja sam si organizirao svoj mir, i nikad se vise ne bih vratio u onu "kutiju" u gradu...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:02   #119
Quote:
new member kaže: Pogledaj post
Mi jesmo od Stanograda kupili za cash koji smo imali od prodaje druge nekretnine i dugo smo se premišljali dal' iskeširat za stan koji još nije etažiran(u vrijeme kad smo kupili nije ni mogao biti jer je zgrada imala samo temelje), ali smo provjerili lokacijsku i građevinsku dozvolu direktno u gradskom poglavarstvu i obje dozvole su bile pravovaljane. S obzirom na to, ne bi smjelo biti razloga da se dotična zgrada kad-tad ne upiše, ali sam ja čula da se to odugovlači jer imaju nekakav spor otprije pa je zbog toga stavljena plomba na etažiranje (na baratam baš tim izrazima niti se baš kužim u cijeli taj postupak, ali sam ja tako nekako shvatila).

Joyce,
i mi smo pretpostavili da to toplana ispušta paru (tako nam je izgledalo jer nam prozor gleda baš na tu stranu), samo me strah da se to ne čuje prečesto ili u ranojutarnjim satima?!
Što se tiće toplane to je vrlo rijetko i ne morate se bojati da se to čuje prečesto, dakle nije ništa što se događa redovno nego isključivo povremeno!

A narančasto-zelena zgrada: hm, hvala na info, ako je plomba stavljena zbog nekog spora otprije to bi onda zaista moglo potrajati, jer moguce da se radi upravo o tom sporu za zgradu na Črnomercu...
joyce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 16:53   #120
ljetni radovi

Da li se je tko dao truda, pa oogledao interaktivni GUP





Ovo ljeto počinju radovi po Držićevoj, ali ne znam da će se već sada realizirati i planirana mala "petlja" ispred Šurine (benzinske), a isto tako eventualno, napokon, i neka tramvajska stanica za naselje.

Zna li netko nešto konkretno na tu temu?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.