Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 23:15   #121
Quote:
Jekna kaže: Pogledaj post
Opet hrpa gluposti ali sta ocekivatio od nekogpoput tebe? Mogu oni biti rodeni i u tunguziji ali to ne mjenja stvari. To su podaci iz maticnog ureda gdje se upisuju umrli i zovordeni.

Boje razmisli sta radi tvoja bratija u Palestini. Izostavi nas svojih gluposti.
Vrijeđanje ti neće pomoći da se osjećaš bolje.

Da ti dam praktičan primjer, moja rodica, koja živi u Mostaru, prije mjesec dana je rodila svoju drugu curicu u Dubrovniku. Te dvije djevojčice su se računale kao živo rođene u Dubrovniku i mjesto rođenja im je ostalo Dubrovnik a ne Mostar, a u zapadnom Mostaru se broje one koje su žive rođene na Bijelom Brijegu, a u istočnom one žive rođene u južnom logoru.

Naravno, mala će se krstiti u Mostaru idući mjesec gdje i žive, a iz Hrvatske će primati 2000kn mjesečno naknade, radi čega je i išla tamo. Kontaš li sad ili treba crtat?

Braća u Palestini su odlično, mada se ona tvoja braća pobiše međusobno, ja ne znam što im bi.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:18   #122
Quote:
maglica0624 kaže: Pogledaj post
2. Što konkretno misliš?
Sad ću ja to tebi objasnit.

Jekna ne može podnijet što se Hrvati doseljavaju u Hercegovinu. Prvo reče Danci došla i još govori da joj je lijepo, sad ti, pa još pokrećeš business, a kakva si još ćeš i petero krasne djece izrodit (koja liče na mamu ).

E od tog ti se njemu diže kosa na glavi, ne uklapa se u tlapnje da Hrvati odoše, izumiru, Bošnjaci će vladati svijetom itd.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:57   #123
ak sam dobro skuzio to je cirka 75 000 eura?.. jebiga ina je prosla al tu je jos ht..za kojih 10 000 eura da spucas u to, jos 20 000-30 000 eura u razne vrijednosne papire, fondove, sta ti se vec vise svidja.. a za 40 000 eura ostatka kupis neki fini plac gdje vec zelis u hercegovini, tamo bi jos uvijek trebalo biti puno jeftinije nego u hr.. uz MALO srece, ovih 30-40 000 sta si ulozila bi za dvije godine trebalo narasti do 60-80 000 eura, ovisi kolko srece i umijeca si pokazala, i za tu paru bi se vec nesto trebalo dati i izgraditi u Hercegovini..

par stvari ni pod kojim uvjetima ne bi trebala napraviti: 1. kupovati auto, pogotovo novi.. 2. trositi pare na bilo kakva uredjenja bilo cega sto ne namjeravas koristiti u poslovne svrhe tipa: svidja mi se ovaj plazma tv, ova ugradjena kuhinja, ona kutna garnitura isl..

sta god da radis drz se zlatne izreke: bolje jedan sat razmisljati o novcu nego raditi za taj novac mjesec dana..
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:22   #124
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Maglica, ako su cijene stanova u Mostaru tako niske, kupuj stanove. Ima još prostora za rast cijena.

Štoviše, ne znam kak je u Bosni, al da već nemam kredit nego čisti stan bez opterećenja, kupio bih prije dvije-tri godine još jedan stan na kredit i iznajmio ga. I podstanari bi otplaćivali kredit, a vrijeme i porast standarda i potražnje bi učinili svoje - cijena bi rasla.

Jednog frenda koji je imao tu varijantu sam obrlatio da to učini. Sad mu fino podstanar otplaćuje dobar dio kredita, a za par godina će sav kredit biti otplaćivan od najma. Naime, bitno je ugrabit dok je još relativno povoljno. A potom će se s vremenom cijena najma i kredita izjednačit, a možda se nešto i zaradi s vremenom. To ti je prijedlog pride, uz novce koje imaš.

Sad je u Zagrebu cijena stanova inako prevelika tako da je teško očekivat da će najam pokrit sav trošak kredita, ali dugoročno se još može izmudrovat takva kombinacija. Ako ništa, nakon 10-20 godina imaš čisto vlasništvo bez motike. Drugi ti otplatili. Pa prodaš i investiraš ili trošiš na obrazovanje, ili uživanje: Kuba, Pariz-Dakar.
niske???
aj vako cemo....kupti zeleni jedan stan u mo..., aja cu ti ga pricavut 5-6 godina dzabe ( tebi ko tebi, drugome bi naplatio ).. dok mu neporaste cijena za prodaje...
dobro tebi..dobro meni
west_HB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.