Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 17:22   #1
Rad u call centru

Bok ekipa,

kako u mom malom mjestu ima jedan veliki call centar razmišljam o zaposlenju u istom. Ima li netko ovdje da radi ili je radio u takvim institucijama? U biti me ne zanimaju osobito radni uvjeti ili tlačenje od nadređenih, zanima me jednio KOLIKA je para (mjesečno)?

Hvala na odgovorima.
qashqai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:24   #2
Quote:
qashqai kaže: Pogledaj post
Bok ekipa,

kako u mom malom mjestu ima jedan veliki call centar razmišljam o zaposlenju u istom. Ima li netko ovdje da radi ili je radio u takvim institucijama? U biti me ne zanimaju osobito radni uvjeti ili tlačenje od nadređenih, zanima me jednio KOLIKA je para (mjesečno)?

Hvala na odgovorima.

to ovisi o tome o kojoj se firmi radi...
renchys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:30   #3
Pa npr,

T-Com
Optima
Vip call centar
Transcom

birajte...kao što vidite radi se o agentima u telekomunikacijama...
qashqai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:32   #4
U kojem to malom mjestu? Jedino Vukovar ima call centar za Tele2 i tu su place oko 1800 kn. Ostali call centri su u Zg. Vipnet - puna satnica - početna plaća oko 3800 kn, isto je i u T-com-u.
Profesorica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:10   #5
Optima Telekom studentska satnica - a vecina ih je u CC-u studenata je 18 kuna
place stalno zasolenih su cca 3000 kuna
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:45   #6
jednom sam pricala sa tipom (ne preko telefona vec na kavi ) koji je radio u vipovom call centru i kaze da mu je placa bila 6k. ne znam po kojem sistemu i kako to ide ali nisam dobila dojam da je izmisljao...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:47   #7
da nije bio voditelj smjene il tak nekaj
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 01:08   #8
Studentske satnice su uglavnom +/- oko 20kn/h i ako se ima puno slobodnog vremena može se zaraditi više nego što zarađuju ovi što su kao stalno zaposleni.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 01:47   #9
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
jednom sam pricala sa tipom (ne preko telefona vec na kavi ) koji je radio u vipovom call centru i kaze da mu je placa bila 6k. ne znam po kojem sistemu i kako to ide ali nisam dobila dojam da je izmisljao...
lako moguće, ako radi vikende, blagdane i noćne smjene. bio sam na razgovoru za call centar tele2 (transcom). studentima je standardna satnica 18 kn/h, noć 22kn/h, nedjelja 36 kn/h.
mislim da se sjećam točnog iznosa, ali nije sto posto.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 18:59   #10
6000 tisuća? to bi moglo biti samo ako radiš stalno noćne smjene...plaća običnog radnika u Vipovom call centru se kreće od 4000-5000 kn...za 6000 ćeš krv pišati :-)
Profesorica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 01:15   #11
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
Optima Telekom studentska satnica - a vecina ih je u CC-u studenata je 18 kuna
place stalno zasolenih su cca 3000 kuna

naravno da se sa nocnim, vikendima i sl. nesto jos nakupi
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 10:54   #12
Kako je raditi u centrima za pozive?

Haj!! Mene zanima da li netko zna kako je raditi u call centru, da li se to isplati, i može li se to raditi skoro cijeli radni vijek, da li je netko već radio nešto slično? Naime ja bih se zaposlila u tom sektoru jer mi se to čini zanimljivim.
__________________
Pilgrami
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:34   #13
Svi koje znam su pobjegli
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:50   #14
Ako mislis na posao koji se sastoji u tome da se stalno samo i samo javljas na telefon, vise nego bezveze....Rijetko ko da provede duze od par mjeseci na tom poslu jer ja mislim da je slabo placen, dosadan i naporan u isto vrijeme, nema perspektive i mogucnosti razvoja....
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:27   #15
Evo ja radila i preporucila bi samo neprijatelju
Svaka cast nasim branitaljima ali sam zbog njih i jos nekih otisla s tog posla, mislim na svakodnevno maltretiranje, vrijeđanje, psovanje nerođene djece i sl.

nemoj me krivo shvatiti, ima ljudi koji su tamo radili i po 3,4 godine. Moras imati visok prag tolerancije - to ce ti reci, a moras imati i nisku razinu samopoštovanja da bi duze ostala - to ti nece reci ali ces to shvatiti.

Odi i vidi! Ali ako trzis neki ozbiljni posao onda si sa call centrom fulala.
prviapril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 18:20   #16
cijeli radni vijek pa sto bi od tebe ostalo? na tom poslu najlakse dobijes bolest stitnjace ili nesto slicno. to se radi dok si jako mlad.

odvratan posao
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 19:49   #17
o sranje...a ja sutra imam razgovor za taj posao..mislim sad je kriza i prilicno sam ocajna pa bi radila bilo sta jer treba platit stan,racune blabla...
al jbt...now what??
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:34   #18
Ja radila to 3,5 godine. i opet bi radila, jer je puno mirniji od nekih drugih poslova. Dala otkaz bez veze, radi struke i našla u struci, po drugima super posao, meni koma. Puno dulje radim za oko 500-700 kn veću plaču i još nosim posao doma. Ovo prvo mi je dobro išlo, odem doma i ne mislim više na posao, manje se radi, jer se ljudi ne mogu baš zvat u 7 ili 8 ujutro.
__________________
Pilgrami
pilgrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:52   #19
ma to je ok za prvo vrijeme ali to nikud ne vodi. a mozda nekog i odvede, good luck. samo to se radi jer se mora, jos nisam cula da to neko bas zeli raditi jer je privlacan posao. ja sam radila jednu sezonu u adriatici u cs-u i bilo mi je super neko vrijeme radi jezika i to nije u biti samo korisnicki servis nego i prodaja, turizam. ali kad su me pretvorili u call centar sam brzo pobjegla i ne vjerujem da cu se ikad skroz oporaviti od tog iskustva. imala sam previse godina i premalo zivaca za call centar. tamo npr. se moze napredovati. ali neki call centri su bas dead-end jobs.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 01:18   #20
pa dobro ajde nisam ja ni mislila tamo ostat zauvijek ali treba mi sad nesto hitno da plati stan...
e sad..kakav bi ti tocno posao bio?? jel to ono ljudi te zivkaju i pitaju neke gluposti ili jos nesto?? tipa telefonska prodaja?? valjda ovisi od firme do firme....
oke bi mi bilo da me pilaju s pitanjima to bi mogla prezvakat, ali da ja njih zivkam i nagovaram ih da kupe nekakv usisavac ili stajaznam to mi nekako...nije bas...
i kakve su place inace??ono znam da varira do firme al neki prosjek da znam otprilike odredit...
ovi kod kojih idem sutra su u oglasu napisali 3000-12000...ja sam se kidala..mislim wtf ko bi ti dao toliku placu za takav posao?? al eto nek im bude...
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.