Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 14:13   #161
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Ja sam pila Ad ( seroxat) koji je ispočetka dobro djelovao, osnažio me i mogla sam podnijeti ono šta mi se događalo. Ali nakon nekih 5,5 mjeseci počele su nesanice, ne bi uspjela zaspati do 4,30 ujutro i u 7 bi već bilo gotovo. Ako bi zaspala nekim čudom nešzto ranije ( 1,30- 2,00h) onda bi se u 4,30 budila. Grozno! Ajd ti radi nakon 2 sata sna. Uzela bi heleks ili normabel da me opuste da uspijem spavati, ali sam se bojala da se ne naviknem pa da više ne mogu bez njih. kako sam smanjila seroxat u cilju skidanja sa njega, počela sam bolje spavati. Ne znam da li to ima neke veze, ali kod mene se to poklopilo. Sad spavam 5-6 sati na noć i to je čista raskoš u odnosu na prije.
Da, da, može biti da sad bolje spavaš čim si smanjila seroxat. Možda ti je u jednom trenutku doza postala previsoka. Koliko si pila? Baš je normall na prethodnim stranicama pisao o seroxatu.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:12   #162
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Pila sam Misar, dođe ti na isto.
Neznam, ja pijem helex, jedan navečer za spavanje. Isto kao i
xanas bojim se da se ne navučem i da nebudem više mogao spavati bez njih...

Tako da, nekad popijem polovicu.

Danas po danu, doduše nakon sinoćnje pijanke, sam počeo osjećati simptome iz najgore anksi. A navečer kad sam cugao nisam popio helex...

Da li je to radi ne pijenja Helexa ili mamurluka?
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:13   #163
probaj ne piti i ne uzeti helex, pa ces vidjeti
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:25   #164
Hmm, meni helex, na neki način, pomaže.

Sad. Bojim se da me ne opere kriza pa ne mognem zaspati ili se probudim u 45 ujutro ili me opere kriza usred dana...(mišljenja sam da iako ih pijem navečer, da me drže i po danu, da ima nekih tragova )
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:31   #165
Sad oprostite što ja padam s Marsa, ali željela bih pitati je li helex nešto slično kao i apaurin, tj. je li to samo sedativ ili što?

Negdje sam pročitala da apaurin (i normabel - to je isto, zar ne?) prepisuju starim ljudima (starim babama ), a da mlađima prepisuju helex. Može neko pojašnjenje? (Ne uzimam ni jedno ni drugo i nisam baš upućena u tu vrstu lijekova)...Ja sam uvijek mislila da je helex puno jači od apaurina, i da se daje za puno teže slučajeve nego apaurin, ali kad sam ovo tu pročitala nisam više sigurna da je to točno.

I je li točno da se nakon recimo cca mjesec dana uzimanja apaurina, kad se prekine s njim, može upasti u stanje anksioznosti i depresije?
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 00:51   #166
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
Neznam, ja pijem helex, jedan navečer za spavanje. Isto kao i
xanas bojim se da se ne navučem i da nebudem više mogao spavati bez njih...

Tako da, nekad popijem polovicu.

Danas po danu, doduše nakon sinoćnje pijanke, sam počeo osjećati simptome iz najgore anksi. A navečer kad sam cugao nisam popio helex...

Da li je to radi ne pijenja Helexa ili mamurluka?
Od alkohola. Alkohol, kao i mnogo kave, mogu biti okidač za anksioznost i panični napadaj.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 00:57   #167
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Od alkohola. Alkohol, kao i mnogo kave, mogu biti okidač za anksioznost i panični napadaj.

Čekaj. To znači da moram cugu i kofein izbaciti totalka?

Volim popit, a većeg gušta od juttarnje kave uz novine nema. Jest da, doduše, gušteve od pojave anksioznosti i nemam, ali svejedno...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 01:01   #168
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Sad oprostite što ja padam s Marsa, ali željela bih pitati je li helex nešto slično kao i apaurin, tj. je li to samo sedativ ili što?

Negdje sam pročitala da apaurin (i normabel - to je isto, zar ne?) prepisuju starim ljudima (starim babama ), a da mlađima prepisuju helex. Može neko pojašnjenje? (Ne uzimam ni jedno ni drugo i nisam baš upućena u tu vrstu lijekova)...Ja sam uvijek mislila da je helex puno jači od apaurina, i da se daje za puno teže slučajeve nego apaurin, ali kad sam ovo tu pročitala nisam više sigurna da je to točno.

I je li točno da se nakon recimo cca mjesec dana uzimanja apaurina, kad se prekine s njim, može upasti u stanje anksioznosti i depresije?
Nakon višemjesečnog uzimanja apaurina može se upasti u još gore stanje anksioznosti i depresije. No to nije pravilo. Netko nikad u to ne upadne. Ja jesam u jednom razdoblju svog života kada sam apaurinima pokušala smanjiti anksioznost.

Normabel (apaurin) Hanax, Helex, Misar spadaju u skupinu anskiolitika.
Apaurin je diazepam, ovi ostali su alprazolam. Da sad tu ne pišem litanije, evo ti link pa sve podrobno pročitaj.

http://www.farmakologija.com/materia/n_c_an.htm
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 01:04   #169
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
Čekaj. To znači da moram cugu i kofein izbaciti totalka?

Volim popit, a većeg gušta od juttarnje kave uz novine nema. Jest da, doduše, gušteve od pojave anksioznosti i nemam, ali svejedno...
Ako piješ antidepresive, onda nikako alkohol. Ako baš moraš piti u društvu, taj dan nemoj piti helex. No za nas ljude ovako osjetljivih živaca, alkohol nije dobrodošao jer može pogoršati stanje. Znam mnoge koji su drugi dan mamurluka dobili panične atake, a da ih prije nikad nisu imali u svom životu. Kavu možeš piti ( i ja je pijem) ali smanji količinu. Pij malu šalicu, ne one velike
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 01:21   #170
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Ako piješ antidepresive, onda nikako alkohol. Ako baš moraš piti u društvu, taj dan nemoj piti helex. No za nas ljude ovako osjetljivih živaca, alkohol nije dobrodošao jer može pogoršati stanje. Znam mnoge koji su drugi dan mamurluka dobili panične atake, a da ih prije nikad nisu imali u svom životu. Kavu možeš piti ( i ja je pijem) ali smanji količinu. Pij malu šalicu, ne one velike
hmmm.

pijem aktivin.

bemti, nekad sam tri noći znao nanizati, a gle me sad....

e da, jesi ti doživljavala svaki put kad gutaš tabletu kao jš jedan neuspjeh!?
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 11:36   #171
Quote:
niknejm13 kaže: Pogledaj post
hmmm.

pijem aktivin.

bemti, nekad sam tri noći znao nanizati, a gle me sad....

e da, jesi ti doživljavala svaki put kad gutaš tabletu kao jš jedan neuspjeh!?
Neuspjeh od čega??
To je isto kao da pitaš nekog tko pije tablete za visoki tlak, da li osjeća neuspjeh zato što ih mora piti
Anksioznost, depresija i panični napadaji odvijaju se pod utjecajem autonomnog živčanog sustava i nisu pod utjecajem naše volje.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 14:30   #172
Pila sam 20 mg na dan ( seroxata). Moj doktor nije baš oduševljen heleksom, on rađe preporuča Normabel ili apaurin. kaže da se na heleks čovjek navuće pa da ga je problem skidati sa toga, te da organizam lakše podnosi normabel.. U uputstvima sam vidjela da se i na normabel čovjek može navući, pa ti sad ajde budi pametan?! različito djeluju jer su različitog sastava, pa ih ja uzmem ovisno od situacije u kojoj se nađem.
Najbolje bi bilo bez njih, ali ponekad je to jednostavno nemoguće, imam utisak da ću se prepoloviti ili puknuti od unutarnje boli i tu jedino tablete pomažu za prevladati te krize i izdržati to sranje od života koje me pritišće. Ja osobno više volim heleks, brže djeluje , smanjuje brže tjeskobu i u roku od 20- 30 min. osjetiš kako te popušta onaj grč iznutra. Normabel je bolji za spavanje , jer on smiruje, ali ga treba uzeti dosta ranije jer mu dugo treba da počne djelovati, a to je kod mene frka ( jer nadobudno se svake večeri nadam da ću zaspati prirodno, pa kad se približi 3- 4 ujutro, onda mi se čini da je prekasno da ga uzmem, jer za par sati moram ići raditi, a tko će me onda izbaciti iz kreveta?
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:05   #173
Quote:
xanas kaže: Pogledaj post
Pila sam 20 mg na dan ( seroxata). Moj doktor nije baš oduševljen heleksom, on rađe preporuča Normabel ili apaurin. kaže da se na heleks čovjek navuće pa da ga je problem skidati sa toga, te da organizam lakše podnosi normabel.. U uputstvima sam vidjela da se i na normabel čovjek može navući, pa ti sad ajde budi pametan?! različito djeluju jer su različitog sastava, pa ih ja uzmem ovisno od situacije u kojoj se nađem.
Najbolje bi bilo bez njih, ali ponekad je to jednostavno nemoguće, imam utisak da ću se prepoloviti ili puknuti od unutarnje boli i tu jedino tablete pomažu za prevladati te krize i izdržati to sranje od života koje me pritišće. Ja osobno više volim heleks, brže djeluje , smanjuje brže tjeskobu i u roku od 20- 30 min. osjetiš kako te popušta onaj grč iznutra. Normabel je bolji za spavanje , jer on smiruje, ali ga treba uzeti dosta ranije jer mu dugo treba da počne djelovati, a to je kod mene frka ( jer nadobudno se svake večeri nadam da ću zaspati prirodno, pa kad se približi 3- 4 ujutro, onda mi se čini da je prekasno da ga uzmem, jer za par sati moram ići raditi, a tko će me onda izbaciti iz kreveta?
Jedna moja frendica uz AD pije Normabell. Meni je uz AD psihijatar dao Misar ( Xanax). I stvarno odlično djeluje, onako kako si napisala, za pola sata je super - nestane anskioznost i strah. I da, Normabell je bolji za spavanje i treba mu dulje da počne djelovati. Sve si napisala onako kako i ja mislim i kako je i na mene djelovalo

Tebe je očito Seroxat previše razbuđivao i zeznuo ti spavanje - jesi o tome razgovarala sa psihijatrom? MOžda ti je mogao dati neki drugi AD koji ne djeluje tako razbuđujuće? Normall je spomenuo Fevarin kao odličan AD za dobro spavanje.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 19:46   #174
Quote:
uplasen kaže: Pogledaj post
ovako kod sanvala nisam imao neke nuspojave , ali jesam kod trazema (koji je isto hipnotik) , uzasnu glavolbolju i osamucenost sutri dan ...
kod sanvala mi se ne svidja to sto te samo omami , i obori i tako zaspes ....
a i morao sam povecavati doze .... meni je vise licno prijao xanax , lexilium ili demetrin da zaspem ...
a nisam licno primijetio neku razliku izmedju sna ...
ne znam mozda i sanval i daje malo prirodniji san , ali opet najprirodniji je prirodni san koji mi nazalost u ovom trenutku nemamo ...
doduse treba uzeti sa rezervom kad neko kaze da ovaj lijek daje bolji ili losiji san , sva ta klinicka istrazivanja se kasnije mogu pokazati netacnim ...
dakle nek uzima za spavanje svako ono sto mu prija ...
joj, ja sam od tog Sanvala imala halove

odvratan feeling; samo me nekako paralizirao nisam se mogla pomaknut ni lijevo ni desno, a uopće zapravo nisam mogla zaspat...slijedeći dan sam naravno bila potpuno rastrojena



a s druge strane od Praxitena sam mogla spavat baš onak 8 h u komadu i probudila se slijedeći dan posve odmorna i normalna...zato ću ga sad probat vratit (umjesto Xanaxa)
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 22:20   #175
a mozes li reci sta su to halovi ?

mene je sanval uspavljivao , ali bas mi se nije svidjao , samo te obori i iduci dan si nekako odvratan ... i sto je najgore bilo vremenom mi nije bio dovoljan nego trebao sam da uzimam vecu dozu ... doduse mozda zato sto sam ga pio zajedno sa lexiliumom , a zo se valjda nije smjelo ... i plus sam neke noci pio i lexilium i sanval i trazem ... valjda i zato sam postao otporan na lijekove brzo ... da sam pio sam sanval valjda bi mi trebalo duze vremena da moram povecavati doze ...

meni je psihijatar dao demetrin umjesto xanaxa ... demetrin je narovno slicno xanaxu ali ne stvara zavisnost pa ne moras povecavati doze ...
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 22:40   #176
Quote:
uplasen kaže: Pogledaj post
a mozes li reci sta su to halovi ?
halucinacije


zapravo nisam sigurna; ali ful čudno je bilo, baš nekako odvratno


prvo sam sva odrvenila, imala sam feeling da nemam dovoljno zraka i htjela sam okrenuti glavu; al' nisam se mogla uoće pomaknuti, sva sam bila ko' paralizirana.
onda mi se najednom učinilo da sam utonula u nekakav (lucidan) san; - vidjela sam nekakvo čudno psihodelično svijetlo na stropu i nekakvog pauna
bila sam užasno prestrašena i jedva sam čekala da se 'probudim', međutim nisam se probudila nego su te čudne slike kroz nekih sat - dva nestale
što znači da to i nije bio san, već - halucinacije :|
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 23:03   #177
uh pa ti si imala bas lose iskustvo sa tim sanvalom ... mislim nije ni meni prijao jutro nakon sto se probudim , jer bih nekako bio ko osamucen ili nadrogiran ... pa bi mi trebalo sat dva da mi prodje ta osamucenost pa da mogu normalno funckionisati ...

drzi se ti xanaxa bolje ti je ... i ja imam dobra iskustva sa xanaxom ... jedino sto stvara zavisnost , zato mi je psihijatar dao demetrin koji je jako slican ...
pokusaj i ti probati demetrin , ali bolje uz dozvolu psihijatra ...
praxiten nisam pio , doduse vise i ne smijem probavati nove lijekove jer sam pio svasta , pa sad samo ono sto mi je dao psihijatar ....
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 23:14   #178
inace negdje sam procitao da su jos neke osobe imale halucinacije od sanvala , ili je to bio drugi lijek ...
inace slusam pjesmu od placeba "babyyy did u forget to take ur meds" ....
pjesma nema veze s ovom temom ni s nasim problemima inace ...
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 23:36   #179
evo popio svoj današnji helex nakon što me oprala debela depra, pa ne izdržih više...

Samo da pitam, onako usput, koliko je potrebno da popiješ tableta helexa da postaneš ovisan... Znam da se o tome već pričalo malo ranije, ali eto...
__________________
Tamo gdje prestaje usporedba, počinje osobnost.
niknejm13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 23:38   #180
pij to uz kontrolu psihijatra i kad ti on kaze pa neces postati zavisan ...
nemoj na svoju ruku ...
i malo setaj trci , i nemoj se opijati dok si u ovom stanju tako ces biti jis rastrojeniji ...
uplasen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.