Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2010., 13:39   #1001
Evo mene je opet sustigla seboreja.Lice mi izgleda katastrofa oko nosa koza se guli na celu se vidi kao neka masnoca koja sigurno dolazi sa kosmatog djela.Jako sam sheban zbog svega toga jer mi lice izgleda ocajno.U usima mi se ponekad stvore neke ljuskica koje kada zgulim prokrvare.Covjece pitam se sta mi je vise i zasto bas ja?Lice izgleda kao da sam ga koprivom namocio koza zateze pecka ja sam od onih kojim sunce ne pomaze mozda cak suprotno,znoj takode ukoliko se oznojim.Kosa se totalno promjenila izgleda bezivotno i suho.Pijem neke vitamine + cink + omegu 3,6,9 ali nista to nepomaze.Sta sam primjetio da imam jutarnju mucninu kad se probudim znaci imam jak nagon da povratim sto je jako cudno i prati me vec duze vrijeme.Probao sam drtempt crni sampon totalni promasaj cak pogorsanje stanja,Oronazol koji pomaze ali nikako nije dobar za duze koristenje i izaziva sjede o cemu mozete procitati na netu.Trenutno koristim onaj crni sampon od shaume s cinkom i on je ok ali ako kosu perem skoro svaki dan.Ali to mi nije najveci problem veci mi je problem kako kozu lica oporaviti od kortica kao sto je beloderm koji nisam ni zna da je toliko stetan dok nisam progooglao malo.Kako povratiti normalno stanje koze jer mi sad skoro ni jedna krema ne odgovara.
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 15:05   #1002
hm, oronazol znam da se koristi (osim za seboreju)za usporavanje genetske celavosti jer suzbija dht u vlasistu a od 1 u dva tjedna ti nece nista biti.znam hrpu ljudi koji njime peru cesce od dva puta tjedno (jedan od njih mi je otac) pa nikakve sjede a vec cca 4godine tako (neki i duze).zar ti ne pomaze kad peres kosu da u toj pjeni umijes lice?meni to super funkcionira.do sutra crvenilo nestane.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 09:23   #1003
Gabrijel ,hvala na savjetima!
Još me zanima jedno,a to je može li se kombinirat biotin i vitamin c u stilu da ja recimo popijem vitamin c i odmah za tim biotin,znači u istom trenu zalijem biotin vitaminom c u vodi?
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 13:37   #1004
ma nema frke.ionako smo tu da jedni drugima pomognemo.
ne samo da mozes nego je i preporucljivo.mnogo tih elemenata djeluje sinergeticki.vitamin c mozes kombinirati sa cijelom skupinom vitamina i minerala (pojedinacnih i skupno).najbolje se sva ona apsorbiraju kad ih uzimas uz hranu i nekoliko njih zajedno iako ne sve odjednom.
eh, da.igrom slucaja naletio sam na stranom forumu savjet za jednu vrstu mjesavine s kojom peru kosu neki ljudi koji imaju sd.uglavnom istresu u casu malo h&s sampona (onoliko koliko im treba da operu kosu), trecinu case napune s vodom a drugu trecinu s jabucnim octom.u to stave jos par kapi ulja cajevca.to sve promjesaju i operu s tim kosu i lice prilikom tusiranja.frendica mi je sinoc potvrdila da je probala te da joj je funkcioniralo.ja osobno ovo nisam koristio ali znam da ona ima dosta problema i da joj je pomoglo pa tko zeli...
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 13:52   #1005
Ja se isto vec 10ak godina mucim sa seborejom, ako ne I vise. Sa stresom se stanje pogorsava. Prije je bilo samo na tjemenu pa se nije toliko vidilo ali sad je I po licu.
Prije sam koristila crni sampon I pomaga mi je ali sam se vise valjda navikla na njega pa ne koristi.
Sad tu jednom tjedno koristim oronazol a ostalo ducray extra-doux I barem ublazi pa ne svrbi.
Za ulje crnog kima sam cula. Suprugu je pomoglo s alergijama pa se mislim da I ja pokusam.
Ne znam sta za lice koristit jer je grozno a pokusavam izbjegavat oronazol kremu?
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 22:12   #1006
Ja sam malo istrazivao i saznao de je velika mogucnost da seboreju uzrokuje los rad jetre.Tacnije toksini su ti koji prodiru u krv i ispoljavaju se na kozi u obliku nekih ekcema.Znaci ako je ovo tacno sto je vrlo vjerovatno paznju treba usmjeriti na detoksikaciju koju sam ja jednom probao i raditi ali davno i odustao sam od detoksikacije jer odmah nije davala rezultate,a velika je vjerovatnoca da sam i ja radio nesto pogresno ,to jest pio neke pogresne cajeve po preporuci nekog nepoznatog travara.Ako neko zna koji je najbolji nacin za uraditi detoksikaciju jetre bilo bi dobro da napise to ovdje.Mislim da se cak u ovoj temi detoksikacija spominjala ali me zaista mrzi sve citati otpocetka.Ja svakako mislim da problem mora biti unutra ili ti uprosteno hrana moze biti veliki uzrok i poslijedica svega.
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:09   #1007
Znam da se ne smije jest prezacinjena hrana a kako se tocno radi detoksijacija ne znam (moram priznat da mi to nitko nije spominja a bila sam kod vise dermatologa u Splitu)
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 10:25   #1008
Quote:
fole13 kaže: Pogledaj post
Evo mene je opet sustigla seboreja.Lice mi izgleda katastrofa oko nosa koza se guli na celu se vidi kao neka masnoca koja sigurno dolazi sa kosmatog djela.Jako sam sheban zbog svega toga jer mi lice izgleda ocajno.U usima mi se ponekad stvore neke ljuskica koje kada zgulim prokrvare.Covjece pitam se sta mi je vise i zasto bas ja?Lice izgleda kao da sam ga koprivom namocio koza zateze pecka ja sam od onih kojim sunce ne pomaze mozda cak suprotno,znoj takode ukoliko se oznojim.Kosa se totalno promjenila izgleda bezivotno i suho.Pijem neke vitamine + cink + omegu 3,6,9 ali nista to nepomaze.Sta sam primjetio da imam jutarnju mucninu kad se probudim znaci imam jak nagon da povratim sto je jako cudno i prati me vec duze vrijeme.Probao sam drtempt crni sampon totalni promasaj cak pogorsanje stanja,Oronazol koji pomaze ali nikako nije dobar za duze koristenje i izaziva sjede o cemu mozete procitati na netu.Trenutno koristim onaj crni sampon od shaume s cinkom i on je ok ali ako kosu perem skoro svaki dan.Ali to mi nije najveci problem veci mi je problem kako kozu lica oporaviti od kortica kao sto je beloderm koji nisam ni zna da je toliko stetan dok nisam progooglao malo.Kako povratiti normalno stanje koze jer mi sad skoro ni jedna krema ne odgovara.
Ljudi PRUNAKS. Sa njime nekih pet dana po dva puta dnevno.Ispočetka će biti reakcija(CRVENILO I PRHUTANJE) ali krajnji rezultat je fantastičan. Neku dobru kremu i gel za umivanje. Ovo stanje će ti se smiriti nakon 7 dana, oporavak od kortića je neizbježan jer odvikavanje je puno i jače izražajnije nego sam napad seboreje. U ovom slučaju korištenje beloderma i to čistog bez baze je jako opasno za kožu lica(steroidni dermatitis). Ja sam se jedva izvukao iz tog začaranog kruga.
Vitamini ne pomažu odmah,njima treba vremena čak mjesecima da se vidi razlika. Ako ti se lice crvenio i peče uzmi si i termalnu vodu(La roche posay) ima selena i smiruje kožu.Ugodno ju hladi.
Bu prošlo ,samo se drži preporuke i budi strpljiv.
rocky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 10:31   #1009
Quote:
fole13 kaže: Pogledaj post
Ja sam malo istrazivao i saznao de je velika mogucnost da seboreju uzrokuje los rad jetre.Tacnije toksini su ti koji prodiru u krv i ispoljavaju se na kozi u obliku nekih ekcema.Znaci ako je ovo tacno sto je vrlo vjerovatno paznju treba usmjeriti na detoksikaciju koju sam ja jednom probao i raditi ali davno i odustao sam od detoksikacije jer odmah nije davala rezultate,a velika je vjerovatnoca da sam i ja radio nesto pogresno ,to jest pio neke pogresne cajeve po preporuci nekog nepoznatog travara.Ako neko zna koji je najbolji nacin za uraditi detoksikaciju jetre bilo bi dobro da napise to ovdje.Mislim da se cak u ovoj temi detoksikacija spominjala ali me zaista mrzi sve citati otpocetka.Ja svakako mislim da problem mora biti unutra ili ti uprosteno hrana moze biti veliki uzrok i poslijedica svega.
Hrana, stres i vrijeme su okidači za seboreju. Sve je ok ako je u granicama normale.(čuvaj jetru)
od čaja ti neće biti ništa(osim ako nije od oleandra ) nego izbaci masnoću i šečer tj. da nije u velikim količinama.
rocky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:51   #1010
Quote:
rocky07 kaže: Pogledaj post
Hrana, stres i vrijeme su okidači za seboreju. Sve je ok ako je u granicama normale.(čuvaj jetru)
od čaja ti neće biti ništa(osim ako nije od oleandra ) nego izbaci masnoću i šečer tj. da nije u velikim količinama.
rocky07 hvala drug.Pokusacu naci ovaj Prunaks u Sarajevu ako bude imalo u apotekama a i ovu termalnu vodu koju si preporucio.Slazem se u potpunosti da vrijeme hrana i stres igraju glavnu ulogu u nastanku seboreje a tu su jos i geni.


Ps.Jeli se ovaj Prunaks koristi samo za lice
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:44   #1011
prunaks mozes i na vlasiste.ja ga stavljam i pokazao se ok (dobio ga prije dva tjedna).rocky ima pravo sto se tice vitamina da treba duze vrijeme da prorade.ujedno su bitne i doze.meni su kod nekih trebali i do 2 mjeseca da vidim rezultat ali smatram to boljim nacinom nego mazati lice kortikosteroidima ako ne moram.seboreju treba napadati i izvana i iznutra tako da se ne mogu izbjegavati losioni, kreme, samponi... i sve ovisi o tome koliko ste voljni posvetiti paznje.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 00:55   #1012
Quote:
gabrijel1 kaže: Pogledaj post
prunaks mozes i na vlasiste.ja ga stavljam i pokazao se ok (dobio ga prije dva tjedna).rocky ima pravo sto se tice vitamina da treba duze vrijeme da prorade.ujedno su bitne i doze.meni su kod nekih trebali i do 2 mjeseca da vidim rezultat ali smatram to boljim nacinom nego mazati lice kortikosteroidima ako ne moram.seboreju treba napadati i izvana i iznutra tako da se ne mogu izbjegavati losioni, kreme, samponi... i sve ovisi o tome koliko ste voljni posvetiti paznje.
A sta vi koristite od vitamina minerala?Ja koristim omegu 3,6,9 i cink neznam da li bi trebao neke druge vitamine uzimat.
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:01   #1013
napisao sam par postova prije ali evo navedem ponovno
vitamin A 20 000 - 40 000 IU (kad je kriticno povecam na 100 000 IU)
prirodni beta k. 25 000 - 50 000 IU
vitamin c 1 do 3 g (kriticno a i kad je neka bolest ili tokom ljeta pri jakim treninzima doza se poveca na 5g)
cink 50 - 100 mg
korisne bakterije - cetvrtina do pola zlice
osnovna ulja (dakle omega 3,6,9 s tim da je naglasak na omegu3 (epa i dpa te ala)) 3600 - 7200 mg
magnezij 400mg
pantentin 300 - 600mg
vitamin b 6 100mg
biotin 5 - 15mg.
b kompleks preko 200-300mg
meni je inace seboreja bila toliko jaka da sam znao svaki dan skoro prati sa svime i nista nije pomagalo.kortikosteroidi su isto u nekim trenutcima zakazali (necete vjerovati ali nisu uopce uklanjali crvenila niti slicno)a sto se tice masnoce vlasista...pa nakon pranja 1h sam mogao slobodno prati ponovno.

sve sto sam naveo par postova ranije bi se trebalo uzimati ali slobodna volja svakog pojedinca.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 22:00   #1014
Quote:
gabrijel1 kaže: Pogledaj post
napisao sam par postova prije ali evo navedem ponovno
vitamin A 20 000 - 40 000 IU (kad je kriticno povecam na 100 000 IU)
prirodni beta k. 25 000 - 50 000 IU
vitamin c 1 do 3 g (kriticno a i kad je neka bolest ili tokom ljeta pri jakim treninzima doza se poveca na 5g)
cink 50 - 100 mg
korisne bakterije - cetvrtina do pola zlice
osnovna ulja (dakle omega 3,6,9 s tim da je naglasak na omegu3 (epa i dpa te ala)) 3600 - 7200 mg
magnezij 400mg
pantentin 300 - 600mg
vitamin b 6 100mg
biotin 5 - 15mg.
b kompleks preko 200-300mg
meni je inace seboreja bila toliko jaka da sam znao svaki dan skoro prati sa svime i nista nije pomagalo.kortikosteroidi su isto u nekim trenutcima zakazali (necete vjerovati ali nisu uopce uklanjali crvenila niti slicno)a sto se tice masnoce vlasista...pa nakon pranja 1h sam mogao slobodno prati ponovno.

sve sto sam naveo par postova ranije bi se trebalo uzimati ali slobodna volja svakog pojedinca.
Sve mi je jasno osim ovo prirodni beta karoten kako mislis prirodni?|I jos bi te pitao u kakvom se sad stanju nalazis je li ti ista bolje nakon ove opsezne terapije?
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 22:20   #1015
prirodni vitamin a i prirodni beta karoten su iz suplemenata (dakle opet tablete :-) poput ulja jetre riba i slicno a malo progooglaj malo za oboje i vidjet ces.
meni su dosta pomogli ali kao sto vidis koristio sam mega doze.npr. vitamin a mi je super kad mi se pojavi perut poput zrnaca pjeska i kad mi podivlja masnoca na vlasistu i licu te ujedno kad se crvenilo pocne precesto pojavljivati.opcenito mi koza a i kosa sad izgledaju bolje.trenutno forsiram visoku terapiju biotinom (max doza).jedino negativno je sto su mi nokti kao u lava.jbt zatupit cu grickalice.
jedno iskustvo koje sam opisao i par postova ranije.godinama sam imao problem na vlasistu s dvije vrste peruti karakteristicne za sd.sitna poput pjeska koja je doslovno jela korijen kose i koja mi je vlasiste dovelo u situaciju da izgleda vise kao metla te onu skorenu na podrucjima crvenila.godinama se one sitne nisam mogao rjesiti dok mi nisu prepisali reocutan (sinteticki vitamin a).on je to u 7dana rjesio i nije se pojavljivala iducih nekoliko godina.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 01:53   #1016
Molio bih da mi netko odgovori na pitanje.
Da li seboreicari mogu biti recimo psjetljivi na hladnu ili toplu vodu,a negdje sam citao i da mlijeko uzrokuje stetne posljedice?
Unaparijed hvala.
dex 1456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:33   #1017
Quote:
dex 1456 kaže: Pogledaj post
Molio bih da mi netko odgovori na pitanje.
Da li seboreicari mogu biti recimo psjetljivi na hladnu ili toplu vodu,a negdje sam citao i da mlijeko uzrokuje stetne posljedice?
Unaparijed hvala.
Pretopla voda uzrokuje pojačano lučenje lojnih žlijezdi tako da to sigurno nije dobra varijanta.
rocky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 19:05   #1018
Quote:
rocky07 kaže: Pogledaj post
Pretopla voda uzrokuje pojačano lučenje lojnih žlijezdi tako da to sigurno nije dobra varijanta.
Da ja sam primjetio generalno da mi toplina smeta npr kada je zimski period koji se priblizava u stanu je vruce,zrak se isusuje i onda seboreja podivlja
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 01:04   #1019
Hvala Vam na odgovoru.
Meni najvise smeta kamilica,ranije dok sam ispirao lice kamilicom,znalo je biti problema,a takodjer primjecujem da topla voda ima slican efekt,ali sa hladnom je drugaciji slucaj.
dex 1456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 01:29   #1020
Seboreja mi se pojavila prošlo ili pretprošlo ljeto..
i od tada mi je čelo katastrofa, ljustilo se sve.. Cak i obrazi (iako to ljudi baš i nisu primjećivali, ali ja jesam).. Užasno hrapavo lice sam imala.
Staviti puder prije izlaska ili na faks nije dolazilo u obzir, to bi užasno izgledalo :S
Mazala sam sa svim mogućim kremicama (kolko su mi financije dopuštale), dobila i oronazol od doktorice (živi užas, više mi je odmogao nego pomogao).
Ali sada mi je faca perfektna.. glatka glatka

Odlučila sam dobiti boju ovo ljeto, jer rijetko idem na more, i mazala sam se s domaćim maslinovim uljem. Dva puta dnevno sam se suncala, dva puta dnevno sam se cijela namazala s maslinovim..
Normalno, kad si na moru, na pameti ti je sve osim gledati se u ogledalu, čitaš knjige, kupaš se, sunčaš
Nakon tjedan dana, slučajno sam si opipala čelo i bilo je taako glatko, nikada nisam imala tako glatku kožu. A od seboreje ni S.

Možda je tu utjecaj imao i zrak i klima.
Ali zasad, 2 mjeseca od mora, lice mi nije baš tako jako jako glatko, ali nije ni hrapavo, daleko od hrapavog. i nemam seboreje više

nadam se da bude nekome ovo pomoglo
lothloriens3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.