Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2013., 10:05   #781
pozdrav svima.
našla sam tutorijal za rađenje nekih dekorativnih kerefeki po zidu, pa me zanima da li je "mud" engleska riječ za glet masu? poprilično sam sigurna da je, ali bih voljela da mi neko to od vas ko se razumije u materiju potvrdi prije nego što kupim kantu gleta
hvala vam.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:04   #782
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
našla sam tutorijal za rađenje nekih dekorativnih kerefeki po zidu, pa me zanima da li je "mud" engleska riječ za glet masu? poprilično sam sigurna da je, ali bih voljela da mi neko to od vas ko se razumije u materiju potvrdi prije nego što kupim kantu gleta
hvala vam.
Dekorativne mase se nazivaju - Plaster. Barem što sam vidio na dosta proizvoda.

Mud znači blato, što je to? ne znam.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:23   #783
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Dekorativne mase se nazivaju - Plaster. Barem što sam vidio na dosta proizvoda.

Mud znači blato, što je to? ne znam.
plaster je gips.

evo ako ti se da baci oko na ovaj video (to nije video kako se rade dekoracije već kako se radi osnovni mudding), samo me zanima - ovo što on radi, ja mislim da gleta
jel to gletanje?

http://www.youtube.com/watch?v=F2JFGf70yU8
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 15:37   #784
ja

Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
plaster je gips.

evo ako ti se da baci oko na ovaj video (to nije video kako se rade dekoracije već kako se radi osnovni mudding), samo me zanima - ovo što on radi, ja mislim da gleta
jel to gletanje?

http://www.youtube.com/watch?v=F2JFGf70yU8
sory ali taj krpa knauf spojeve lošije od moje žene šta nije nikada primila špatlu
ali..." to je krpanje spojeva ali to se ne radi prva ruka sa glet masom nego sa uniflotom ili fugenfilerom i prvo se popune rupe pa mrežica preko toga sa uniflotom i fugenom pa onda tek sa glet masom tj teranilom
__________________
ja znam da ništa neznam
puki 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 15:48   #785
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
plaster je gips.
Od kada?

http://www.youtube.com/watch?v=xsACabeH2QM
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 15:53   #786
Quote:
puki 23 kaže: Pogledaj post
sory ali taj krpa knauf spojeve lošije od moje žene šta nije nikada primila špatlu
ali..." to je krpanje spojeva ali to se ne radi prva ruka sa glet masom nego sa uniflotom ili fugenfilerom i prvo se popune rupe pa mrežica preko toga sa uniflotom i fugenom pa onda tek sa glet masom tj teranilom
ma ok redosljed mi je potpuno nebitan šta se prvo puni, jer to svejedno neću radit, samo me zanima šta je "mud"? dakle ovaj materijal s čim on ovo radi bi mogao biti taj "uniflot"? to me samo zanima, šta je "mud"?
tnx.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 15:53   #787
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
Obrađuje spojeve. S tim kako to nema neke veze s dekoracijama.

Na gotovoj glet masi koju imam piše recimo: Spackling paste.

Što je Mud, nemam pojma. Niti kakva je to masa.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 15:59   #788
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Što je Mud, nemam pojma. Niti kakva je to masa.
ok, hvala lijepo.

da li iko drugi zna?

edit:
evo, to je ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Joint_compound
samo ne znam koji je to proizvod kod nas, kako se zove?

Zadnje uređivanje ProstNick : 19.10.2013. at 16:05.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:45   #789
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Ne znam niti ja. Radio sam po takvim vlažurinama, isušivao pa čekao hoće li se vratiti u istoj mjeri kako bih znao da ziher negdje curi. Fenirao zidove fenom za stolariju i te nekakve dosjetke.

Jer sam znao kako mi je badava gletati i bojati, ako probije ništa od posla.
Eh, nista. Sacekat jos koji mjesec pa vidjet. Ide mi na k tako raskopano usred kuce ali bolje nego da se zaletavam

Hvala na savjetima
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 19:12   #790
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Eh, nista. Sacekat jos koji mjesec pa vidjet. Ide mi na k tako raskopano usred kuce ali bolje nego da se zaletavam

Hvala na savjetima
Pa tako bih i ja napravio. Poz.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 21:38   #791
Molio bih za pomoc, dakle diagnoza je na slikama, sada treba krenut u operaciju

Salu na stranu, rijec je staroj kuci, gletano je i prefarbano prije godinu dana. Tokom ljeta doslo je do laganog pucanja i otpadanja malog dijela koji se vidi na slikama.

Trazim neku masu da mi mi ove pukotine izdrzae barem 2 godine, a nakon toga mozda se ide u neke vece zahvate. Trazio sam po netu, no imaju na 10-etke proizvoda, al na kraju neznam sta uzet.


Pa bih molio za preporuku, koji materijal da uzmem i pokrpam, a da mi ne puca i ne osipava se po glavi(rijec je o sobi). I ako ima di kupiti u Rijeci, Viskovu, a da nije od 25 kg



http://farm6.staticflickr.com/5505/1...1d451b37_h.jpg
http://farm3.staticflickr.com/2884/1...f9d28cfa_h.jpg
http://farm4.staticflickr.com/3829/1...46080514_h.jpg

btw, nisam nasao drugu temu, valjda je ova ok
STS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 14:54   #792
Bok ljudi , smješno je gledati ove FUŠERSKE cjene, prije 15 god. cjene dva bojanja u bjelo bile su 20 kn a sada baja veli 12 kn!? Pa zbroji čovječe da kanta boje košta cc 160 kn sat rada ti je 30 kn zaštita podova i opreme 7 kn po m2 tlocrtno i kada sve zbrojiš , znači trebaš zaštititi , pokrpat oštećenja dvaputa bešnajdat, dvaputa bojata i sve vratit u prvobitno stanje !!! HALOOO Nek onda se žale kako su im MAJSTORI zeznuli posao. Te cjene nedrže vodu . Keramičari su 98 radli po 30 kn postavu keramike a danas samo ruke 75 kn , znači može na biciklu doći na posao i sve mu mora biti pripremljeno (30 m2 keramike kolika je prosječna kupaona 3 dana 2250 kn ) a 100 m2 farbanja po vašem 1300 kn sa micanjem namještaja,zaštitom,2x bojanje i materijalom ... pa zbrojite.Samo je problem što ni jedan od tih ljudi što rade po 10 ili 12 kn nisu soboslikari nego ostali bez svog posla , pa ono što bi radio idem ja farbat!!!
štroks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 14:57   #793
dijagnoza, postrugati sve do zdrave površine , impregnirati kvalitetnom dubinskom impregnacijom,stavit armiranu mrežicu na pukotine i 3x navuć uniflot te sve postrugane površine izgletati 2x teranilom extra jer je čvršći i pofarbati , onda je to to.
štroks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 15:59   #794
Quote:
štroks kaže: Pogledaj post
dijagnoza, postrugati sve do zdrave površine , impregnirati kvalitetnom dubinskom impregnacijom,stavit armiranu mrežicu na pukotine i 3x navuć uniflot te sve postrugane površine izgletati 2x teranilom extra jer je čvršći i pofarbati , onda je to to.
Ovako ako su zidovi u jako lošem stanju a želite da izgledaju kao novi. Postupak je sljedeći sve ostrugati skoro do žbuke impregnirati ih te komplet zidove rabicirati pregletati sa fleksibilnim ljepilom te kada se to osuši ponovno metnuti impregnaciju 2x pregletati sa teranilom exstra te sve pobrusiti i farbati 2x tada je posao kvalitetno napravljen. Ali je problem u cijeni a fušera na svakom koraku ne možete sve trpati u isti koš. Takav način zahtjeva više vremena a i veća cijena samog rada je skuplja. Zato prije samog dogovora zahtjevati da Vam majstor kaže koji je princip rada i kolika je cijena. Ja znam ljude koji farbaju za 6 kuna kvadrat ali to je bože sačuvaj a fala bogu sam sam svoj majstor sa završenom školom. Uniflot ili ti fugenfiler ima dvije vrste grublja za spojeve i fina za završne radove ali se to prakticira za knauf.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 20:59   #795
Quote:
STS kaže: Pogledaj post
Molio bih za pomoc, dakle diagnoza je na slikama, sada treba krenut u operaciju

Salu na stranu, rijec je staroj kuci, gletano je i prefarbano prije godinu dana. Tokom ljeta doslo je do laganog pucanja i otpadanja malog dijela koji se vidi na slikama.

Trazim neku masu da mi mi ove pukotine izdrzae barem 2 godine, a nakon toga mozda se ide u neke vece zahvate. Trazio sam po netu, no imaju na 10-etke proizvoda, al na kraju neznam sta uzet.


Pa bih molio za preporuku, koji materijal da uzmem i pokrpam, a da mi ne puca i ne osipava se po glavi(rijec je o sobi). I ako ima di kupiti u Rijeci, Viskovu, a da nije od 25 kg



http://farm6.staticflickr.com/5505/1...1d451b37_h.jpg
http://farm3.staticflickr.com/2884/1...f9d28cfa_h.jpg
http://farm4.staticflickr.com/3829/1...46080514_h.jpg

btw, nisam nasao drugu temu, valjda je ova ok
...to je pukotina uzrokovana statičkim pomakom i to ne može riješiti nikakva glet masa...najjednostavnije je to riješiti da se poljepe štukature od stiropora tako da prekriju pukotine ili izdiletirati pukotine što je tehnički vrlo zahtjevno...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 21:27   #796
Quote:
štroks kaže: Pogledaj post
Bok ljudi , smješno je gledati ove FUŠERSKE cjene, prije 15 god. cjene dva bojanja u bjelo bile su 20 kn a sada baja veli 12 kn!? Pa zbroji čovječe da kanta boje košta cc 160 kn sat rada ti je 30 kn zaštita podova i opreme 7 kn po m2 tlocrtno i kada sve zbrojiš , znači trebaš zaštititi , pokrpat oštećenja dvaputa bešnajdat, dvaputa bojata i sve vratit u prvobitno stanje !!! HALOOO Nek onda se žale kako su im MAJSTORI zeznuli posao. Te cjene nedrže vodu . Keramičari su 98 radli po 30 kn postavu keramike a danas samo ruke 75 kn , znači može na biciklu doći na posao i sve mu mora biti pripremljeno (30 m2 keramike kolika je prosječna kupaona 3 dana 2250 kn ) a 100 m2 farbanja po vašem 1300 kn sa micanjem namještaja,zaštitom,2x bojanje i materijalom ... pa zbrojite.Samo je problem što ni jedan od tih ljudi što rade po 10 ili 12 kn nisu soboslikari nego ostali bez svog posla , pa ono što bi radio idem ja farbat!!!
...1998 se maleraj radio po 3 DEM(cca 12 kn), keramika 10-15 DEM(40-60 kn)...2004 maleraj oko 2€, keramika 8-15€(zlatno doba)...a danas je maleraj 13 kn s tim da u možeš dobiti jupol po toj cijeni (ne znam kako si došao do zaštite od 7 kn/m2 kad 100 m2 folije košta cca 20 kn i pik-traka 10-15 kn)a keramičara imaš več od 5€-ića sad dali su na biciklu u što baš nisam siguran jer ne znam kam bi stavili rezalicu(nedajbog da imaju i rezalicu na vodu),mixer i sve ostale pizdarije ali zato svako jutro dok sam na kavi prije posla vidim bar jednog biciklmalera bez obzira u kojem kvartu u zg-u radim...u biti želio sam samo reči da je keramika s obzirom na sve zajebancije najslabije plačen posao na građevini
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:22   #797
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...to je pukotina uzrokovana statičkim pomakom i to ne može riješiti nikakva glet masa...najjednostavnije je to riješiti da se poljepe štukature od stiropora tako da prekriju pukotine ili izdiletirati pukotine što je tehnički vrlo zahtjevno...
Je, istina, radi o nadogradnji. Betonska ploča je nazidana na nosivi zid(stari kameni zid), sad kako, to zbilja neznam. Pa se preko zime i ljeta ocigledno ploča siri i suzava buduci da se radi o krovnoj ploči i dokalzi do pucanja.


Naime, sve sam lijepo postrugao i poskidao o otpadali su poveci komadi zbuke, staroga betona i bile su rupe kao pr. 4 prsta na ruci. Nabio sam pu-pjene unutra, pregletao teranilom extra i stavio mineralnu mrezicu. Dva i nesto mjeseca od stavljanja ovih slika i rjesavanja problema nema apsolutno nikakvih vidljivih ostećenja. Poput novoga zida

Eto, hvala na savjetima i nadam se da ce ovo nekome pomoci.

e da. radi se o privremenome rjesenju. Da nebi netko mislio da ce pu-pjena sa gletom i mrezicom drzat sljedecih 5-10 godina
STS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 11:00   #798
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...1998 se maleraj radio po 3 DEM(cca 12 kn), keramika 10-15 DEM(40-60 kn)...2004 maleraj oko 2€, keramika 8-15€(zlatno doba)...a danas je maleraj 13 kn s tim da u možeš dobiti jupol po toj cijeni (ne znam kako si došao do zaštite od 7 kn/m2 kad 100 m2 folije košta cca 20 kn i pik-traka 10-15 kn)a keramičara imaš več od 5€-ića sad dali su na biciklu u što baš nisam siguran jer ne znam kam bi stavili rezalicu(nedajbog da imaju i rezalicu na vodu),mixer i sve ostale pizdarije ali zato svako jutro dok sam na kavi prije posla vidim bar jednog biciklmalera bez obzira u kojem kvartu u zg-u radim...u biti želio sam samo reči da je keramika s obzirom na sve zajebancije najslabije plačen posao na građevini
keramicar ti danas ne radi ispod 8 eura a to za 5 eurica ima samo u bajkama i crtanim filmovima
__________________
ja znam da ništa neznam
puki 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 20:25   #799
Quote:
štroks kaže: Pogledaj post
nisu soboslikari nego ostali bez svog posla , pa ono što bi radio idem ja farbat!!!
Pa zašto ne bi netko naučio raditi nešto drugo ako je primoran? S druge strane većina današnjih majstora uopće nema završenu tu struku. Ubuduće će biti još gore, jer se sada već zatvaraju u školama određeni majstorski sektori. Zidari naprimjer. Nema interesa i takvih zanimanja neće biti kroz desetak godina.

Što ćemo tada? čekati ili naučiti zidati?

Ove cijene koje preferiraš su prevelike i nisam čuo nigdje da netko boja po toj tarifi.

Ako je cijena 12 kn za standardno bojenje ne znači kako je fušerska. Soboslikar može zaraditi 2000 kn za četiri - pet dana, dok većina građana radi za mjesečnu plaću u prosjeku 3000 - 3500 kn.

To je sasvim korektno s obzirom na stanje u zemlji. Prema tome treba biti realan.

A koja je težina posla? to je nebitno. Raditi se ionako mora.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 21:28   #800
Ako mi netko može pomoći.
Trebao bih neka drva sitna za klince u vrtiću pobojati, a pošto znam da će oni to trpat u usta vjerojatno sa čime je to najbolje pobojati da ne bi došlo do otrovanja?!
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.