Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2010., 11:17   #2041
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Reiki nikoga ne upropasti. Ako ćemo ići logikom da se netko ubio unatoč što je išao na reiki, idemo s logikom, zašto se netko objesio nakon 10 god psihoanalize kao što veliš ili nakon raznih "službenih" terapija. Tom logikom bi mogli okriviti psihijatre da su ubojice.
Naprosto je smiješno rezonirati na takav način jer išao ne išao na reiki ili nešto slično, ništa mu ne može pomoći ako to sam ne želi. Ljudi očekuju čuda od drugih, ali ona se događaju samo ako ih sami kreiramo jer to zaista i možemo ako to stvarno želimo.
Zanimljiva ti je filozofija.

Podsjeća me na onu iz doba inkvizicje. Zavežu osobu i bace je u rijeku. Ako ne ispliva na površinu nevina je , ako ispliva nije.
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 09:22   #2042
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Reiki nikoga ne upropasti. Ako ćemo ići logikom da se netko ubio unatoč što je išao na reiki, idemo s logikom, zašto se netko objesio nakon 10 god psihoanalize kao što veliš ili nakon raznih "službenih" terapija. Tom logikom bi mogli okriviti psihijatre da su ubojice.
Naprosto je smiješno rezonirati na takav način jer išao ne išao na reiki ili nešto slično, ništa mu ne može pomoći ako to sam ne želi. Ljudi očekuju čuda od drugih, ali ona se događaju samo ako ih sami kreiramo jer to zaista i možemo ako to stvarno želimo.
Reiki je tehnika koja čovjeku daje psihičku stabilnost, tj. pomaže mu u prevladavanju životnih problema. Slično je i kod psihoanaliza. Ali i reiki i psihoanaliza može izazvati kontraefekt. Nije često, ali se događa. Umjesto da čovjeku pomogne, psihoanalitičar može izvuči na "površinu" stvari koje čovjeka mogu skroz dotući. Bilo bi mi bolje da uopće i nije išao na psihoanalizu.
Tako isto i reiki. Otome piše na mome blogu: http://www.degmat.bloger.hr/post/neg...e/3395140.aspx

Zadnje uređivanje krena : 30.06.2010. at 09:34.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:17   #2043
[QUOTE=krena;27524874]
Quote:
Reiki je tehnika koja čovjeku daje psihičku stabilnost, tj. pomaže mu u prevladavanju životnih problema.
To je način života. Tehnika je uzak prostor a život daleko širi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:45   #2044
[QUOTE=Nemruth Dagi;27528123]
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

To je način života. Tehnika je uzak prostor a život daleko širi.
Nekome se horizonti prošire, a nekome se još više prošire. Čak i u duhovni svijet nakon smrti. (na žalost)
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:01   #2045
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Bilo bi mi bolje da uopće i nije išao na psihoanalizu.
Tako isto i reiki.
Činjenica je da se osobe sa težim psihičkim oboljenjima niti ne iniciraju u reiki. Sjećam se par takvih slučajeva. Ali im koristi kontrolirano davanje Reikija pa čak i ako je njihovo stanje uzrokovano buđenjem Kundalini obzirom da se otvaraju blokirane čakre u cilju boljeg protoka.

Komentirati ću jedan slučaj s tvog bloga. Krenuli u biznis, zadužili se i sve im je loše krrnulo nakon Reikija. Tu je vrlo diskutabilno da li je Reiki kriv, tko kaže da ne bi bilo isto i bez Reikija? Tu je nemoguće donijeti pravi zaključak. Drugo, tko kaže da bi im napredak biznisa donio dobro? MOžda bi se upleli u nešto što bi na kraju rezultiralo još gorim ishodom. Kao recimo u jednom primjeru kada je jedna osoba davala Reiki biljci. Biljka se nakon Reikija naglo počela sušiti. Na kraju je ta osoba saznala da tu biljku nije dobro imati u stanu.

Ja sam na sebi imao prilike iskusiti niz stvari koji su izgledale sve samo ne nešto dobro za mene. Na kraju, sve je imalo svoju svrhu i veoma dobar razlog. Veliki problemi za izbjegavanje problema iz kojih bih se teško izvukao. AKo bih uopće.
Preme tome, ja ne sumnjam u dobrobit Reikija, a tko sumnja, neka potraži nešto drugo.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 23:03   #2046
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Zanimljiva ti je filozofija.

Podsjeća me na onu iz doba inkvizicje. Zavežu osobu i bace je u rijeku. Ako ne ispliva na površinu nevina je , ako ispliva nije.
Mislim da je potrebna velika mašta da se iz mojega teksta iščita gornja tvrdnja
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 01:45   #2047
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Mislim da je potrebna velika mašta da se iz mojega teksta iščita gornja tvrdnja
Teško. Potrebno je samo vidjeti da nekome reiki čini ok a nekome ne baš ok i da onda ispada da je to lutrija a lutrija nije znanost nego pseudoznanost i tako to pa nisi puno ni pogriješio kad si ga ( reiki ) usporedio s psihoanalizom tj psihologijom.

Inaće reiki postoji al kao što i jedan prosjećan ( u velikoj većini slućajeva ) reikist ne kuži šta je u osnovi reiki u svojoj biti tako ni jedan prosjećan psiholog ne kuži s ćime točno radi.

Psiholozi misle da rade s umom a u biti rade s oversoulom. Misle da je čovijek slike i zvukovi a čovijek je to što kreira umne slike i gleda ih i posmatra. Tako i reikisti misle da je Božanska energija nešto šta oni i samo oni kanaliziraju a ne kuže da Božanska energija nije neka životinaj koju ćeš uhvatit u zamku i reči ok ja je imam i sad ću ti je dati i to te košta toliko toliko i toliko.
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 09:24   #2048
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Činjenica je da se osobe sa težim psihičkim oboljenjima niti ne iniciraju u reiki. Sjećam se par takvih slučajeva. Ali im koristi kontrolirano davanje Reikija pa čak i ako je njihovo stanje uzrokovano buđenjem Kundalini obzirom da se otvaraju blokirane čakre u cilju boljeg protoka.

Komentirati ću jedan slučaj s tvog bloga. Krenuli u biznis, zadužili se i sve im je loše krrnulo nakon Reikija. Tu je vrlo diskutabilno da li je Reiki kriv, tko kaže da ne bi bilo isto i bez Reikija? Tu je nemoguće donijeti pravi zaključak. Drugo, tko kaže da bi im napredak biznisa donio dobro? MOžda bi se upleli u nešto što bi na kraju rezultiralo još gorim ishodom. Kao recimo u jednom primjeru kada je jedna osoba davala Reiki biljci. Biljka se nakon Reikija naglo počela sušiti. Na kraju je ta osoba saznala da tu biljku nije dobro imati u stanu.

Ja sam na sebi imao prilike iskusiti niz stvari koji su izgledale sve samo ne nešto dobro za mene. Na kraju, sve je imalo svoju svrhu i veoma dobar razlog. Veliki problemi za izbjegavanje problema iz kojih bih se teško izvukao. AKo bih uopće.
Preme tome, ja ne sumnjam u dobrobit Reikija, a tko sumnja, neka potraži nešto drugo.
Nisam rekao da reiki nije dobar. Ali sve ovisi što vam je dato odozgora.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 20:41   #2049
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Teško. Potrebno je samo vidjeti da nekome reiki čini ok a nekome ne baš ok i da onda ispada da je to lutrija a lutrija nije znanost nego pseudoznanost i tako to pa nisi puno ni pogriješio kad si ga ( reiki ) usporedio s psihoanalizom tj psihologijom.

Inaće reiki postoji al kao što i jedan prosjećan ( u velikoj većini slućajeva ) reikist ne kuži šta je u osnovi reiki u svojoj biti tako ni jedan prosjećan psiholog ne kuži s ćime točno radi.

Psiholozi misle da rade s umom a u biti rade s oversoulom. Misle da je čovijek slike i zvukovi a čovijek je to što kreira umne slike i gleda ih i posmatra. Tako i reikisti misle da je Božanska energija nešto šta oni i samo oni kanaliziraju a ne kuže da Božanska energija nije neka životinaj koju ćeš uhvatit u zamku i reči ok ja je imam i sad ću ti je dati i to te košta toliko toliko i toliko.
Reiki je najobicnija trehnika koja covjeku moze pomoci da se psihicki i fizicki razvija.To nije jedina praksa na svijetu.Svaki je covjek razlicit i sam osjeca potrebu za necim.Sto se reikija tice, pravilo je da se ne iniciraju, niti tretiraju osobe sa dijagnozama teskih psihickih bolesti.Osnovna esencija reikija jest cistoca,svjetlost koja ozracuje nase mozgove i cisti nas duh uprljan podsvjesnim zudnjama za moci.Nitko ne misli da samo reikisti kanaliziraju,niti itko time zamara svoju glavicu.Ne znam zbog cega se dize oko reikija toliko prasine,a sve je tako jednostavno.Ccc :-)
tannea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 21:03   #2050
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Tako i reikisti misle da je Božanska energija nešto šta oni i samo oni kanaliziraju a ne kuže da Božanska energija nije neka životinaj koju ćeš uhvatit u zamku i reči ok ja je imam i sad ću ti je dati i to te košta toliko toliko i toliko.
Netko je već ovdje rekao da je reiki ponajprije način života.
I kao sve drugo u životu, potrebno je nešto dobro upoznati, proći kroz neposredno iskustvo da bi se moglo o tome kvalificirano govoriti. Naravno da postoje ljudi koji samo misle da rade reiki, ali takvih kojiu misle da nešto rade ima na svakom koraku, misle da rade, misle da vole, misle da žive...

Niti meni nije jasno zašto se toliko puno filozofira oko reikija. Izgleda da je većini trn u oko to što se naplaćuje. Ali se ne čude kada im naplaćuju liječnici, kada plaćaju lijekove, hranu, vodu... Isto tako sasvim uredno naplaćuju svoje usluge i nikada im nije dovoljno plaćeno

Zadnje uređivanje Stablo : 01.07.2010. at 21:08.
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:12   #2051
Pa nisu ljudi nabili one cijene nego vi.

Da vam je u interesu pomagat pomagali bi bez naknade.

Ili bi spustili cijene.

A jok to se ne događa nego vi i dalje tupite svoje i mislite da ste u pravu.

Pa ok , nema problema.

Brige me.
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:22   #2052
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Pa nisu ljudi nabili one cijene nego vi.

Da vam je u interesu pomagat pomagali bi bez naknade.
Poznajem reiki-ste koje ne želim niti smijem imenovat bez njihovog dopuštenja, koji ne naplaćuju svoje usluge ili traže simbolične naknade...

Doktori pomažu bez naknade kad država, tj državni obveznici omogućuju/daju plaću, ako su u javnom sektoru...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 15:50   #2053
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Poznajem reiki-ste koje ne želim niti smijem imenovat bez njihovog dopuštenja, koji ne naplaćuju svoje usluge ili traže simbolične naknade...
Znam. Dovoljno je pročitat postove korisnika Ljubavvolja unazad jednu stranicu i skužiš da to ima. Zanimljivo na reiki usui hara forumu koji se oće nametnit kao vodeći na podrućju reikija tehnika Daniele Stein je new age i to je protiv njihovog usui reiki sistema itd itd. Uglavnom njima je Daniela Stein out. Koliko ja mogu vidit Ljubavvolja je jedno lijepo biće koje samo želi proširiti reiki i to je to i ništa više. Lijepi postovi i lijepa namjera i lijepo razmišljanje te osobe šta se mene tiće koliko vidim iz napisanog i ok mi je. Ne vidim ego.

Onda recimo osim toga šta im je Daniela Stein definitivno out na istom tom reiki forumu pilaju ljude oko vegetarijanstva.

Zar im nije nitko rekao da je bitnije šta izlazi iz usta nego šta u njih ulazi.

U prevodu imaš mnogo tzv reiki majistora koje se prave čuvari reikija a ne vide kolko su zabrazdili u ego.

A ego i reiki nikako ne idu zajedno jer kad reiki majistor ima ego on ne kanalizira reiki nego negativnu gamad s astrala i svoje vlastite programe na pacijenta tj na osobu kojoj daje reiki.

Bdw meni je reiki poznat kao tehnika tj znam da to postoji al jednostavno danas ima puno tih tzv reiki majistora s nekakvom nazovi diplomom nekakve organizacije a ni najosnovnije osnove nisu savladali. Ego i reiki ne idu zajedno. Ego znači skupljanje astralne gamadi ko muve na go*no. Ego i reiki jok ne iđe to.

Bdw za korisnika Ljubavvolja ; nemoj se sad umislit ( smile ) što sam te pohvalio tj to što si napisao. Jednostavno pročita sam taj tvoj post i slažem se. To je to. To je reiki. I naćin razmišljanja bez proračuna jer proračun je u osnovi ego.

Ethics

Ethics is a means to help, nothing more!

Strong ethics should only be applied to those seeking harmful actions.

You cannot force ethics upon a person, because it is self-determined!

Zadnje uređivanje UFOGOVERMENT : 05.07.2010. at 16:01.
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:50   #2054
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Pa nisu ljudi nabili one cijene nego vi.

Da vam je u interesu pomagat pomagali bi bez naknade.
Ili bi spustili cijene.
A jok to se ne događa nego vi i dalje tupite svoje i mislite da ste u pravu.
Pa ok , nema problema.
Brige me.
Ja dajem reiki prijateljima uglavnom za kolač, ručak ili bilo kakvu sitnicu koja uključuje energiju onoga koji prima reiki A često i besplatno.
Prema tome nemoj se srditi, ima nas svakakvih
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:25   #2055
Svatko ima pravo na svoje tarife i načine rada s ljudima.I reiki majstori moraju jesti, piti, obući se, platiti režije.Novac ne kvari ljude. Novac je neutralan i samo od osobe ovisi kako će ga koristiti.Svaki je rad i posao častan, a najteži je onaj s ljudima. Nije uopće bit u naplaćivanju. Bit je u krivom shvaćanju novca.
tannea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 15:53   #2056
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Znam. Dovoljno je pročitat postove korisnika Ljubavvolja unazad jednu stranicu i skužiš da to ima. Zanimljivo na reiki usui hara forumu koji se oće nametnit kao vodeći na podrućju reikija tehnika Daniele Stein je new age i to je protiv njihovog usui reiki sistema itd itd. Uglavnom njima je Daniela Stein out. Koliko ja mogu vidit Ljubavvolja je jedno lijepo biće koje samo želi proširiti reiki i to je to i ništa više. Lijepi postovi i lijepa namjera i lijepo razmišljanje te osobe šta se mene tiće koliko vidim iz napisanog i ok mi je. Ne vidim ego.

Onda recimo osim toga šta im je Daniela Stein definitivno out na istom tom reiki forumu pilaju ljude oko vegetarijanstva.

Zar im nije nitko rekao da je bitnije šta izlazi iz usta nego šta u njih ulazi.

U prevodu imaš mnogo tzv reiki majistora koje se prave čuvari reikija a ne vide kolko su zabrazdili u ego.

A ego i reiki nikako ne idu zajedno jer kad reiki majistor ima ego on ne kanalizira reiki nego negativnu gamad s astrala i svoje vlastite programe na pacijenta tj na osobu kojoj daje reiki.

Bdw meni je reiki poznat kao tehnika tj znam da to postoji al jednostavno danas ima puno tih tzv reiki majistora s nekakvom nazovi diplomom nekakve organizacije a ni najosnovnije osnove nisu savladali. Ego i reiki ne idu zajedno. Ego znači skupljanje astralne gamadi ko muve na go*no. Ego i reiki jok ne iđe to.

Bdw za korisnika Ljubavvolja ; nemoj se sad umislit ( smile ) što sam te pohvalio tj to što si napisao. Jednostavno pročita sam taj tvoj post i slažem se. To je to. To je reiki. I naćin razmišljanja bez proračuna jer proračun je u osnovi ego.

Ethics

Ethics is a means to help, nothing more!

Strong ethics should only be applied to those seeking harmful actions.

You cannot force ethics upon a person, because it is self-determined!
taj hara reiki forum dobro kažeš, tamo je totalno vrelo ega i neke negative i ti neki majstori tamo sve mi se čine samo ne majstori kakvi bi trebali biti. Osim toga čini mi se da tamo vlada neki čin kulta, obožavanja pojedinih tzv. majstora a kad bih ovdje naoisao kakve sam odgovore dobio od tih nekih majstora tamo smučilo bi bi ti se. Izbjegavam tu ekipu tamo.
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 16:02   #2057
Quote:
tannea kaže: Pogledaj post
Citala sam ove postove o reikiju,samo bih htjela reci da od kad sam napravila inicijacije,moj se zivot promijenio i okrenuo za 360 stupnjeva.
Znači, sve je po starom.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 20:28   #2058
Quote:
tuk'bah kaže: Pogledaj post
Znači, sve je po starom.
Ma ne
Dva puta se promijenio.
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 22:35   #2059
Quote:
Goldy kaže: Pogledaj post
Ma ne
Dva puta se promijenio.
A što ste se vas dva na jadnu curu zakačili
Ovdje je 360 stupnjeva stilska figura, hiperbola, pa i metafora
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 00:36   #2060
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
A što ste se vas dva na jadnu curu zakačili
Ovdje je 360 stupnjeva stilska figura, hiperbola, pa i metafora
Ma salimo se samo malo
Inace podrzavam svaki rad na sebi,
i super je sto se promjene desavaju,
premda ima onih koji promjene ne zele,
pa onda pricaju kako nesto ne funkcionira i sl.
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.