Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 02:40   #741
Zna li netko otprilike vrijednost zlatnika IOSEPH II, 1789. (promjer zlatnika je cca 3,3 cm, ukrasnom zicanom bordurom je pretvoren u privjesak, no nije busen) molim vas?
dora88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:12   #742
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Od 1.7. Se moze slobodno prenositi bez carine i sl?
Pa bas i ne znam. Po logici izmedju EU drzava nema vise carinske kontrole, ergo ako kupis zlatnik u EU i stavis ga u djep nisi duzan nista prijaviti kad ga nosis u drugu EU zemlju, poput Hr od ponedjeljka, 01.07.

Zlato je do sada bilo predmetom posebnog poreza na luksuzne proizvode. Da li je taj ukinut ili je ostao ne vidim nigdje. Mozda najbolje pitati na pravu.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 13:58   #743
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Pa bas i ne znam. Po logici izmedju EU drzava nema vise carinske kontrole, ergo ako kupis zlatnik u EU i stavis ga u djep nisi duzan nista prijaviti kad ga nosis u drugu EU zemlju, poput Hr od ponedjeljka, 01.07.

Zlato je do sada bilo predmetom posebnog poreza na luksuzne proizvode. Da li je taj ukinut ili je ostao ne vidim nigdje. Mozda najbolje pitati na pravu.
Ne postoji više niti porez na luksuz, ukinut je 31.12.2012, pdv je ukinut ulaskom u EU (1.7.13) tako da na investicijsko zlato nema nikakvih poreza.
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 14:05   #744
Quote:
mejl201 kaže: Pogledaj post
Da li se u Hrvatskoj može kupiti zlato po cijeni manjoj od 50€ po gramu ako se kuouje količina manja ili jednaka jednoj unci?

Naavno ovdje mislim na zlato 999, Poželjno u pločicama.

Hvala,
Može, ja sam kupio prošli mjesec po 32,46 Eura za gram.
Ako nekoga zanima rado ću mi preporučiti, investicijsko je zlata isključivo oznake good delivery prema LBMA, čistoće 999,9/1000.
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 17:33   #745
Quote:
zlatni depozit kaže: Pogledaj post
Ako nekoga zanima rado ću mi preporučiti, investicijsko je zlata isključivo oznake good delivery prema LBMA, čistoće 999,9/1000.
Molio bih preporuku.
__________________
"Tuđmanu bi ja oprostija da je priša u pedere, eto, da skratim priču.
A zamisli tek Mesića, on je pobijedija i 41. i 45. i 71. i 91. i 95. i 2000." - Casey
Buddhallah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 18:45   #746
Quote:
Buddhallah kaže: Pogledaj post
Možeš li ovdje navesti o kojim se točno kovanicama ili polugama radi? Je li možda Valcambi Combibar?
Naravno da mogu, radi se o protected Noble Metals "http://hr.protected-nm.com/hr/start.html
Kao njihov zastupnik mogu dati detaljnije informacije, a svaki tjedan u njihovim prostorima održava se info o investicijskom zlatu i mogućnosti poslovne suradnje koje nudimo fizičkim i pravnim osobama.
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 18:51   #747
Dakle, ne znate
Kao što niste ni dali odgovor u drugom postu, možda niste vidjeli pa ću ponoviti ovdje:
Koje poluge i/ili kovanice prodajete?
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:25   #748
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Dakle, ne znate
Kao što niste ni dali odgovor u drugom postu, možda niste vidjeli pa ću ponoviti ovdje:
Koje poluge i/ili kovanice prodajete?


Isključivo od licenciranih i registriranih proizvođača (koji su na LBMA listi), a to su npr.Umicor, Haereus, Degussa, Österreichische Münze – napomena vlasnik je Haereus, itd.
Za sada se najviše koristio i prodavao Münze.
Radi se o plocicama ili polugama, nemamo kovanice
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:35   #749
Neki postovi su brisani jer spadaju pod reklamu, a to je pravilima Foruma zabranjeno. Molim vas da to imate na umu prilikom pisanja. Hvala.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:45   #750
Molim da onda odgovorite i u drugom postu na pitanja koja sam postavio
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:49   #751
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Molim da onda odgovorite i u drugom postu na pitanja koja sam postavio
E sada sam se izgubio, postoji li još koje pitanje na koje nisam odgovorio? Ako postoji, molio bih da ga postaviš opet jer ja ga ne vidim.
Thx
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 09:09   #752
https://www.forum.hr/showthread.php?p...0#post48720460
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 10:48   #753
Vjerujem da sam uspio odgovoriti na sva pitanja koja si jučer postavio na forumu https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post48732625
Za ostalo stojim na raspolaganju.
zlatni depozit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:43   #754
Zlatnici 999

Helou, zainteresirana sam za investiranje u zlato čistoće 999. Čitajući po forumu, rečeno je kako je bolje kupiti uncu zlatnika nego uncu poluge jer zlatnik izdaje samo pojedina država, a vrijednost / čistoća / finoća izrade poluge ovisi o rafineriji. E sad, koji biste od ovih zlatnika preporučili OSIM Krugerranda: https://plemenit.hr/cijene-zlatnika/


Također, zainteresirana sam i za kupnju srebrnjaka, ako može preporuka...

Hvala!

Zadnje uređivanje Globetrotter17 : 28.10.2017. at 16:11.
Globetrotter17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:36   #755
Quote:
leclercz kaže: Pogledaj post
Crash JP Morgan, extract gold

ovo bi mogao biti početak kraja, banke vjerojatno nemaju to zlato. Samo da se sad ne dogodi neka vojna reakcija na Venezuelu, tobože širenje demokracije
Hehe, prije koji dan sam se ubacila u temu čitanja o zlatu pa me ovo dobro nasmijalo!
Globetrotter17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:01   #756
Wiener phillkarmoniker,najmanji ti je spread.Inace na srebro placas PDV,pa ne znam koliko ti je isplativo.
madison is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:09   #757
Quote:
madison kaže: Pogledaj post
Wiener phillkarmoniker,najmanji ti je spread.Inace na srebro placas PDV,pa ne znam koliko ti je isplativo.
Mislila sam kupiti u Njemačkoj, akp imas preporuku? Mislis, taj se zlatnil kuje manje od Krugerranda?
Globetrotter17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 02:28   #758
Spread ti je razlika izmedju kupovne i prodajne cjene,a ako kupujes manje kolicine zlato mozes pogledat i na Plemenit.hr za vece kolicine netko je stavio link na Philloro.at u Austriji,nesto su povoljniji od Plemenit-a.Za Njemacku nemam pojma.
madison is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:27   #759
Quote:
Globetrotter17 kaže: Pogledaj post
Mislila sam kupiti u Njemačkoj, akp imas preporuku? Mislis, taj se zlatnil kuje manje od Krugerranda?
U cijeloj EU placas PDV na srebro na zlato ne. Ne kuzim ovo pitanje da li se Philharmoniker kuje manje od Krugerranda? Wiener Philharmoniker od 1 unce je najprodavaniji buillon coin u Europi. Ja ga upravo zato i kupujem jer cu ga najlakse prodati ako mi zatreba.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:46   #760
Quote:
One & only kaže: Pogledaj post
U cijeloj EU placas PDV na srebro na zlato ne..
Što ćemo s Estonijom?
e88e92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.