Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 13:55   #81
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
jeli netko citao koju od navedenih knjiga?

vidjela sam u knjizari obe...i planiram ih u ponedjeljak kupit,al koja je nastavak koje,posto nemam para za obe odjednom.
Anđeli i demoni su prva knjiga u kojoj se pojavljuje lik Roberta Langdona, ali stvarno nije bitno koju ćeš pročitati prvu, jer se radnja ne prenosi iz jedne u drugu knjigu.
__________________
*LIBER LIBERTAS*
www.drugachijisvijet.blogger.ba
Bednaya Nastya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:45   #82
Inače, ako ti je do kritike crkve, onda probaj "Magle Avalona". Tu je crkva prilično iskritizirana, a knjige su jako dobro napisane.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 17:49   #83
Pročitao sam obje knjige i meni su sasvim OK...postoje neki dijelovi gdje se neke stvari razvlače i preuveličavaju, ali inače su romani dosta zanimljivi i intrigantni...
Ako netko želi malo bolje shvatiti povezanost Venere, religije(kršćanstva, judaizma) i simbologije inače, neka pročita knjige Christophera Knighta i Roberta Loomasa: ˝Urielov stroj˝, ˝Hiramov ključ˝ i ˝Hiramova knjiga˝...sve je vrlo detaljno objašnjeno i njihove teorije se zasnivaju na višegodišnjim istraživanjima...mene su, iskreno, jako iznenadile njihove tvrdnje...vrijedi pročitati...
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 21:51   #84
jadne knjige i jedna i druga............ predvidljive, dosta povijesnih netočnosti (ističem jer na početku Da Vincijevog koda piše nešto stila da je sve istinito ), jadni likovi
ako već moraš čitat čitaj DVK............
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 21:52   #85
Quote:
Bistrooki Mutna Vida kaže: Pogledaj post
Meni je Da Vnci Code prazna, tanasna, komercijala.
Americkog tipa.
je.... i to............
potpisujem
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 21:54   #86
Jel netko čitao Danunzijev kod od Perića?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 13:06   #87
Pročitala sam skoro pa sve knjige od Den Brauna osim Velike obmane i Tačke prevtara(nikako da ih nadjem).

Meni su se knjige svidjele i jednostavno kad sam ih uzela u ruke i pocela da citam nikako ih ni na tren nisam mogla ostaviti.

Od ovih procitanih najvise me dojmila knjiga Digitalna Tvrdjava.

Mislim da bi bilo dobro kad procitate knjige od Den Brauna da ih uzmete ponovo da citate ali tako da pratite informacije koje vam knjiga pruza , barem je to sad jednostavno pratiti putem interneta gdje mozete pratiti date informacije u knjizib i provjeravati vjerodstojnost pa cete vidjeti i uvjeriti se da tu ima logike i mnogo dublje cete razumjeti ono sto je Den Braun htio u sustini istaknuti u knjigama.

Za mene iskreno samo mogu da kazem bravo Den Braun
bubamara77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 16:21   #88
Ha?

Traziti informacije u knjigama Dana Browna pri drugom citanju? Traziti dublji smisao? Isuse, ovo je vic mjeseca

Idem radije traziti dublji smisao u karikaturama na zadnjoj stranici Vecernjaka... jer one ga i imaju.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 16:44   #89
čitala da vincijev kod...knjiga ko i svaka druga
najluđe mi je kad se tako pojavi neka knjiga koja digne buru a ispadne sranje...knjiga je ok ali ono očekivala sam puno više s obzirom koliko se pričalo o njoj
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:20   #90
Quote:
riđi93 kaže: Pogledaj post
koji su vasi dojmovi na knjigu?
Američko komercijalno smeće najgore vrste.

Quote:
riđi93 kaže: Pogledaj post
meni osobno je knjga super jer pljuje po crkvi!
Ni ja ne volim Crkvu, ali to nije razlog da zavolim tako loše napisani "roman".
Uostalom, nisam baš sigurna da Dan Brown pljuje po Crkvi, što više, on uopće u knjizi ne iznosi nekakav stav o navodnoj velikoj tajni ili o Crkvi uopće.

Prežalosno da to ima topic u pdf-u Književnost. Nema se šta razgovarati o književnosti ako netko čita i voli Dana Browna.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:43   #91
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Prežalosno da to ima topic u pdf-u Književnost. Nema se šta razgovarati o književnosti ako netko čita i voli Dana Browna.
S druge strane, predobro je da na ovom pdf-u postoje ljudi kojima pojmovi poput 'fikcije', 'književnosti', 'literarnosti' itd. nisu normativni i elitistički, već logički i 'topografski'.

Rado bih pratila civiliziranu raspravu na tu (posve zasebnu) temu, ali unutar ovog topika s njom smo gotovi - stoga, molim, suzdržavati se od ovakvih komentara.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 11:56   #92
treba da budu obavezne lektire...................................
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:58   #93
pročitala sam obje. u jednoj noći. svaku u jednoj noći. meni su super. doduše, da su duboke i nisu, ali meni to ne smeta. napete su, ima povijesti (dal prave il krive, ni to mi nije presudno), gutaju se u jednom dahu. meni su odlična zabava. baš da su za kupiti, ne znam. mislim, imam ih doma, dobila sam ih, ali mislim da ih nebih kupila iako sam uživala čitajući ih.
to ti je a la indijana džouns neki žanr, ajmo reć.
meni je onda puno boljea povjesničarka od kostove jelžebet..

i nisu nastavci. isti je glavni lik, ali nisu nastavci. ja sam prvo pročitala da vincijev. mislim da je sasvim svejedno koju ćeš prvu, ali bih ti preporučila da posudiš u knjižnici i pročitaš, pa onda kupiš ako ti se svidi. tak ja, al ne baš uvijek. zato i neću skoro stati u stan..
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 19:28   #94
Obe u jednoj noći????? :klap::klap::klap: To je meni nemoguće, ja san samo Da Vincijev kod, odlična je...
__________________
Moje srce kuca poput ranjene prepelice, kad vidim lice svoje ljubavi, i moji obrazi crvene poput jutarnjeg neba, u sjaju njegova osmjeha.
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 14:13   #95
"Da Vincijev Kod" je pokrenuo cijeli jedan trash žanr u kojem svi kopiraju Dana Browna. Osnovni elementi su svugdje identični: glavni lik je neki akademski profesor, roman počinje nekim groznim umorstvom, tu se upleću drevne sekte, da bi se otkrilo kako se sve vrti oko neke teorije zavjere temeljene na kontroverznim i neprovjerenim povijesnim činjenicama s polazištem u nekom antičkom manuskriptu kojeg se otkriva u djelu. Tu su i nezaobilazni cliffhangeri, "šokantna otkrića" i sve ono što čini jedno trash djelo. Tako npr. postoji knjiga "The Shakespeare Secret", "The Historian", "The Rule of Four", a vidio sam još par sličnih kod nas u Algoritmu.

Svi misle da će istu slavu doživjeti kao Dan Brown.
Charon121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 10:38   #96
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
čitala da vincijev kod...knjiga ko i svaka druga
najluđe mi je kad se tako pojavi neka knjiga koja digne buru a ispadne sranje...knjiga je ok ali ono očekivala sam puno više s obzirom koliko se pričalo o njoj
Slazem se.Ni meni nije jasno cemu takva galama oko knijge. Kad se sjetim Sheldona, kojeg sam gutala u srednjoj skoli, onda mi je D.B. losa kopija.A sto se tice polemika isus , Marija Magdalena, potomci glupo mi je uopce raspravljati.Svatko ima pravo na svoje misljenje,Mene iskreno kao vjernicu,tu u topicima smeta razno pljuvanje po crkvi.Zasto vrijeđati necije uvjerenje?
idassa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 16:54   #97
Anđeli i demoni su ti puno bolja knjiga.
Da Vincijev kod nije ni blizu. Slava mu je udarila u glavu, pretpostavljam.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 13:06   #98
Što se mene tiče ove knjige su zanimljivo štivo kao i svaka druga knjiga čija se radnja bavi nekim tako "misterioznim" temama. Ali ozbiljno autor je svenu pristupio tako senzacionalistički i površno da svatko tko zna išta o povijesnom razdoblju i temam o kojima on piše odmah uvidi da je to čista belatristika. Ne razumijem buku okoja se digla oko ovih knjiga jer osobno mislim da bi bez cijele te hajke ostale poprilično anonimne. Ako se netko želi informiati o templarima i njihovoj ostavštini neka počne od regularne povijesti koja ih se poprilično dotiče, a zatim prijeđe na npr. knjige kao što su: "Sveta krv sveti gral, Templari" itd.
lenamysu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:00   #99
anđeli i demoni vs. da vincijev kod? ma marty mistere je bolji od oboje! ajde, ako moram birati recimo anđeli i demoni: kod mi je puuuno prevodenasta knjiga. najveći minus kod browna mi je što skužiš negativca otprilike 3 pasusa nakon što uđe u radnju-čak i Trag romani imaju napetiji zaplet. fora mi je što koketira sa znanošču i okultnim, baveći se pritom i (rekla-kazala) poviješću. bilo bi još bolje da to napravi "malo" kvalitetnije. zaključak: simpatično, ali nedostatno. nije čak niti originalno. a definitivno ne vrijedi tolike pompe
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 01:33   #100
Nisam čitao Anđele i demone, ali jesam Da Vincija i Deception Point (mislim da je prijevod "Velika obmana" ili tako nešto...) i uočih da je obrazac pisanja više-manje isti, što je i pohvala, ali i zamjerka Brownu. Zanimljiv je, doslovce sam progutao obje knjige, intrigantan, dinamično pripovjeda, no nema tu neke posebne dubine, a pred kraj se najčešće cijela priča razvodni. I, pročitavši jednu njegovu knjigu, vjerujem da svatko može pretpostaviti kraj svake slijedeće.
Iskreno, uživao sam čitajući to kao literaturu za zabavu i opuštanje, no nikad to ne bih nazivao nekim epohalno kvalitetnim djelom (što vjerujem da nitko i ne tvrdi)
Također, potpuno mi je nejasno, sada kad sam pročitao tog Da Vincija napokon, što je trebalo pojedincima iz Crkve da dižu toliku buku oko jednog bezazlenog komada fikcije koji, doduše, koristi neke intrigantne činjenice i hipoteze te oko njih plete fabulu, ali opet ne vidim kako bi mogao uzdrmati nečije vjerovanje ili ne vjerovanje u bilo kakve religijske dogme. Ja barem nisam toliko revolucionarno i prosvjetiteljski doživio tu knjigu
No, svakako, preporučio bih Browna svakome tko ga još nije čitao.
Gregory House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.