Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 20:16   #1821
To ti nitko ne može reči osim probaj pa vidi.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 05:33   #1822
Quote:
DinOsOur kaže: Pogledaj post
pozdrav
nisam bas upoznat s ovim, ali je li to znaci da ako prijavin svoju web stranicu na ovo da cu zaraditi nesto para. Moze li mi neko objasnit?je li sigurno?
Google adsense ne vara. A koliko ćeš zaraditi ovisi o kvaliteti i posjećenosti tvoje web stranice.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 23:16   #1823
Ok ljudi, ispričavam se na riječniku ALI KOJI HURAC SE DOGAĐA sa zaradom od dana Nove Godine 1.1.2015 do evo danas 19.01?

Pa meni je zarada opala od tog dana na Novu godinu za skoro 70%!

Do 1.1.2015 imao sam svaki dan po 8 ili 9 eura na dan, dok evo sada ovih zadnjih 19 dana imam oko 2 i pol do najvise 3 eura na dan, pa koji RACKU se događa?

Pitao sam po google forumu što se dešava kažu mi da je tako uvijek nakon Nove godine i da je uvijek najzajebanije u Siječnju, ali iskreno ovo me već počinje zabrinjavati, mislio sam da će se stvari početi vraćati pri kraju evo Siječnja, ali ništa
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 23:21   #1824
Naspram tebi ja imam dosta malo zaradu pa možda zato, ali nisam primjetio neke razlike. Da nisi izgubio možda neku poziciju na Googleu? Je li ti posjeta na sajtovima ista? I na koji način ti se očituje pad zarade: pad broja klikova ili pad vrijednosti klikova?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 23:56   #1825
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Naspram tebi ja imam dosta malo zaradu pa možda zato, ali nisam primjetio neke razlike. Da nisi izgubio možda neku poziciju na Googleu? Je li ti posjeta na sajtovima ista? I na koji način ti se očituje pad zarade: pad broja klikova ili pad vrijednosti klikova?
Kako mislis izgubio poziciju? Ma posjeta na sajtovima je ista, gledanost videa je ista, gledanost kanala je ista... ima manje klikova samo.

Naprosto je do klikova I DO VRIJEDNOSTI klikova, očituje mi se pad i u broju klikova (relativno) ali više bi rekao u vrijednosti klikova.

Ono što sam istraživao po netu, ima nas tisuće u ovoj poziciji od Nove Godine, i da je to neka fora sa samim reklamama i kao tobože da su se ljudi istrošili do Nove pa je sad zajebano, ali sve ovo mi djeluje uznemirujuće iskreno, jer se stanje nikako ne poboljšava tj. ne vraća se na staro, vidjet ću kako će biti u Veljači, ovaj mjesec cu ovo istrpjet, ali ako bude isto i u Veljači, e onda neki vrag nije u redu definitivno...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 05:47   #1826
Siječanj i Veljača su najgori mjeseci i to je tako uvijek do sada. Lipanj je najbolji pa opet Srpanj, Kolovoz lošiji ali ne toliko kao prva dva da bi Prosinac bio najbolji.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:54   #1827
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Siječanj i Veljača su najgori mjeseci i to je tako uvijek do sada. Lipanj je najbolji pa opet Srpanj, Kolovoz lošiji ali ne toliko kao prva dva da bi Prosinac bio najbolji.
Evo jučerašnji dan mi bio napokon bolji od prethodnih u siječnju, 3.81 eura.

Ali zbog ljutine pada zarade sam juče povukao jedan glup potez, imam naime jedan video od Maradone koji je nevjerovatno gledan, u niti godinu dana ima skoro 300 000 pogleda, i gledanost samo raste, e sad, DOBIO SAM PISMENO ODOBRENJE OD FIFA-e da mogu koristiti njihov materijal u videu...

ALI POJAVILA SE NEKA mamohebačka, trećerazredna "firmica" ili šta li koja se zove FaroLatino i položila mi copyright pravo na VISUAL, i ne mogu onda monetizirat video i ja lijepo ULOŽIO ŽALBU, sa FIFA dokazom, jer ne mogu gledat taj video a da ništa od njega ne zarađivam, ako mi žalba ne uspije, dobijam STRIKE na kanal....

Jbg... Ali morao sam, kakvi FaroLatino kakva P.M-a haha
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 17:34   #1828
Ako se ne može od svega zarađivati ne može se.
Od svega zarađuju samo oni koji snimaju sami sebe i ne koriste ništa tuđe pa ni sportaše, glazbu bla, bla.

Dakle za nas kojima nije sve baš naše uvijek dobro dođe i 3 eura ionako varamo dok možemo.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:10   #1829
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ako se ne može od svega zarađivati ne može se.
Od svega zarađuju samo oni koji snimaju sami sebe i ne koriste ništa tuđe pa ni sportaše, glazbu bla, bla.

Dakle za nas kojima nije sve baš naše uvijek dobro dođe i 3 eura ionako varamo dok možemo.
Sve je to ok, ali meni je FIFA dala dopuštenje da mogu monetizirat njihov materijal u tom videu, nakon sto sam im pisao 10 mailova, da bi onda jedna hurčeva "firma" FaroLatino htjela preuzeti dohodak od toga videa jer tobože oni imaju pravo na nešto, na što? 30-ak sekundi videa Maradone iz Juzne amerike dok je igrao? I to je u nadležnosti FIFA-e.

Išao sam istražiti ko je taj FaroLatino, izdrkotina jedna koja veze s nogometom ili sportom nema, a taj video materijal ja nisam snimao naravno, ALI JA SAM GA EDITIRAO, JA SAM GA SKLOPIO SA GLAZBOM i zbog mene je tako gledan, ne želim da ovo zvuci iti malo egoisticno, i ako oni misle da će zarađivati (farolatino) na tome mom trudu u Sony Vegas i 5 sati u komadu izrade videa od 4 i pol minute, varaju se...

E sad, nek primim STRIKE na account i neće nitko onda zaradjivat od tog videa, ni ja ALI NI ONI, nema zajebancije eto

Ovakve stvari me iznimno ljute, jer su ovo izdrkotine koje se žele samo ubaciti na tvoj video i zaraditi od njega, a ja sam im lijepo napisao u Appealu (žalbi) da sam spreman ako treba i na sud ići i podnijeti pismo od FIFA-e, pa da vidimo te FACE iz te izdrkotine od "farolatino"
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:19   #1830
Stari u krivu si a bio bi u pravu da si ti zabio taj gol da si ti Maradona on te prvi može sj... ako hoće.

Polako zarađuj ne ganjaj milijune.

Jel ti ono imaš i videa sa Draženom?
Ista stvar niti imaš odobrenje tv kuća da na tome zarađuješ niti odobrenje njegove obitelji da na njemu zarađuješ, ne mislim se svađati samo ti pišem kako stvari stoje.

Ne mislim više o tome. Pozdrav.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:23   #1831
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Stari u krivu si a bio bi u pravu da si ti zabio taj gol da si ti Maradona on te prvi može sj... ako hoće.

Polako zarađuj ne ganjaj milijune.

Jel ti ono imaš i videa sa Draženom?
Ista stvar niti imaš odobrenje tv kuća da na tome zarađuješ niti odobrenje njegove obitelji da na njemu zarađuješ, ne mislim se svađati samo ti pišem kako stvari stoje.

Ne mislim više o tome. Pozdrav.
Ček ček, ko onda ima pravo zaradjivat na tom videu, Maradona samo? haha, pa daj čovječe FIFA mi je dala dopuštenje to je njihov materijal isto kao što mi je NBA dala dopuštenje za Draženove snimke skupa sa TV Espana (snimke dok je igrao u španjolskoj) i svima sam pisao mailove i mailove. Jel taj farolatino zabio taj gol?

Može me Maradona sjebat da, ali baš će eto Maradona nema drugog posla nego mene tražiti od 1000 videa o njemu na youtube, uostalom on bi prvi rekao da može, ok nećemo o tom

A i još što se tiče Dražena, by the way upoznao sam mu mi mater i Acu brata 2011 na otvaranju njegovog spomenika gdje sam donio bio 30 utakmica na otvorenje da se puštaju u obližnjem kafiću gdje se to organiziralo u sklopu otvaranja spomenika, te Draženova obitelj zna za moj kanal i draženova videa i čestitali su mi na trudu i svemu, toliko o tom.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 20.01.2015. at 21:35.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:48   #1832
Ne mislim se ja osobno petljati u tvoje odnose sa nekim samo ti hoću reči da nikakvih problema nećeš imati jedino ako se sam glupiraš pred kamerom (i to bez poznate pjesme) onda te nitko za ništa neće zaj... Jer u startu gubi a ovako te može/me može zaj... tko stigne.

Btw nikoga ne zanima koliko mi vremenski trebamo da pripremimo neki video to je ionako naš problem jer čim to radimo automatski smo pristali da se maltretiramo sa izradom videa.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:00   #1833
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ne mislim se ja osobno petljati u tvoje odnose sa nekim samo ti hoću reči da nikakvih problema nećeš imati jedino ako se sam glupiraš pred kamerom (i to bez poznate pjesme) onda te nitko za ništa neće zaj... Jer u startu gubi a ovako te može/me može zaj... tko stigne.

Btw nikoga ne zanima koliko mi vremenski trebamo da pripremimo neki video to je ionako naš problem jer čim to radimo automatski smo pristali da se maltretiramo sa izradom videa.
Pa ok je to, ali znas jako dobro da postoje neke "treće strane" koje toboze imaju pravo na nešto u videu samo da bi mlatile lovu na njemu, upravo jedna od tih je ova FaroLatino, i inače ja nikad ovakve stvari ne radim, da idem u borbu sa rogatima, ali ovo nisam moga izdrzat, vjerojatno sam i pogriješia, razmislja sam se da deletiram video jer ili cu ja dobit spor ili oni, srednjeg nema, ako oni, to je strike, pa ne znam sta cu napravit i sta ce bit.

Uglavnom živio

Zadnje uređivanje Dragon007 : 20.01.2015. at 22:07.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:08   #1834
Ne moraš ga brisati jer će ti strike ostati svejedno valjda 6 mjeseci.
Ako nećeš da oni zarađuju na tome ako bi tako ispalo samo makni monetizaciju sa tog videa a pošto je video gledan može ti samo dovuči poglede na ostala videa koja jesu monetizirana.

Dakle sada je najgora opcija da ga baš obrišeš.

Bem ti forum i errore. Strike će ti ostati jer se obrisana videa u biti ne brišu još jedan izvjestan period tj. tebi je izbrisan video a njima nije oni ga i dalje mogu provjeriti. U biti samo obrišu pristup tom videu ali ne i sam video, ne znam koliki je taj rok u slučaju sporova.

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 20.01.2015. at 22:16.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:15   #1835
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ne moraš ga brisati jer će ti strike ostati svejedno valjda 6 mjeseci.
Ako nećeš da oni zarađuju na tome ako bi tako ispalo samo makni monetizaciju sa tog videa a pošto je video gledan može ti samo dovuči poglede na ostala videa koja jesu monetizirana.

Dakle sada je najgora opcija da ga baš obrišeš.

Bem ti forum i errore. Strike će ti ostati jer se obrisana videa u biti ne brišu još jedan izvjestan period tj. tebi je izbrisan video a njima nije oni ga i dalje mogu provjeriti.
Ali nisam dobio još strike, pa kad bi izbrisao video a oni bi išli na strike na što bi mi ga dali? na ništa, zato sam mislio izbrisat. Znam ja da nemoš izbrisat strike brisanjem videa kad dobiješ strike.

Ja ni nemam monetizaciju na tom videu jer oni imaju copyright na njemu, u tome i jest fora, ja nikad na tom videu centa nisam zaradio zbog njihovog copyrighta od farolatino, a FIFA mi je makla i poslala dopuštenje mailom da mogu koristiti taj materijal.

Ja nisam poslao onaj DISPUTE farolatinu sada, tu su me već na dispute odbili, ja sam poslao onaj APPEAL, to je ono poslije dispute, a kod toga appeala nema sredine, ili cu ja dobit ili oni, ako oni, ne gine mi strike.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:25   #1836
Probaj ali ti kažem da oni imaju tipa ne znam : https://www.youtube.com/watch?v=Q99rw2xHRcB Bez veze link. (Ovaj videozapis nije dostupan ali ne znači da je potpuno obrisan.)

I znaju o čemu se radi tj. provjere. To ti je isto kao što ti obrišeš sa harda nešto pa to poslije lijepo vratiš nazad na hard sa nekim programima. Ti u trenu brisanja nisi izbrisao to nešto nego samo pristup tome nečemu.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:27   #1837
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Probaj ali ti kažem da oni imaju tipa ne znam : https://www.youtube.com/watch?v=Q99rw2xHRcB Bez veze link.

I znaju o čemu se radi tj. provjere. To ti je isto kao što ti obrišeš sa harda nešto pa to poslije lijepo vratiš nazad na hard sa nekim programima. Ti u trenu brisanja nisi izbrisao to nešto nego samo pristup tome nečemu.
Ja mislim da ti nitko ne može opičit strike ako videa na koji su htjeli opičit više nema, jer onda na što se mogu pozvati? Znaci nema više pristupa videu, nema videa, ja njega sad mogu izbrisati ali... ŽAO MI
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:31   #1838
Probaj ja sam dovoljno objasnio pa da se ne ponavljam.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:44   #1839
Bok ekipa, imam pitanje u vezi Google AdSense-a, temu sam pročitao što sam više mogao, nisam sve i nisam našao odgovor pa da ne trošim vrijeme uzalud pitat ću vas...

Planiram napraviti Android aplikaciju i bila bi na engleskom jeziku, naravno koristio bih AdSense i zanima me da li Google isplaćuje isto npr. meni koji sam iz Hrvatske i developeru koji je npr. iz SAD-a? Jer čitao sam da neki isplaćuju po državama, znači netko tko je iz jako razvijene zemlje (SAD, UK itd.) bi zaradio možda 2$ dok netko iz države tipa Hrvatske za isti posao zaradio 0,2$, je li to slučaj i s AdSensom?

Unaprijed se zahvaljujem
JuLamborghini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 23:57   #1840
JuLamborghini, kod adsense zarade je jedino bitno odakle dolazi onaj tko je kliknuo na reklamu, a odakle si ti nema nikakve veze. Pa je tako poznato da najvecu cijenu klika nose posjete iz USA, Kanade, UK, Australije.
P. S. Ne znam sto si mislio sa ovim pitanjem, ali mislim da si ti nesto pomijesao i da zelis prodavati aplikaciju na Google Play Marketu, a to pak sa adsense zaradom nema ama bas nikakve veze. Ja govorim o reklamama koje bi se nalazile na tvojoj aplikaciji/igri.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.